logo کاقه ارز

بروکر یا کارگزار به اشخاص یا سازمان هایی گفته می شود که بین خریداران و فروشندگان ارتباط لازم را برقرار می کند و در برابر آن پول دریافت می کند. امروزه بروکر های زیادی در سراسر جهان وجود دارند که به عنوان واسطه بین خریداران و فروشندگان ارتباط برقرار می کنند. برای آشنایی بیشتر با مفهوم بروکر و نحوه کار آنها با کافه ارز همراه باشید.

مفهوم بروکر یا کارگزار

کارگزار یک فرد یا بنگاه اقتصادی است که مبلغی را برای اجرای سفارشات خرید و فروش توسط سرمایه گذاران دریافت می کند. کارگزار همچنین وقتی به عنوان نماینده برای مشتری عمل می کند به نقش یک بنگاه اشاره می کند و مشتری باید کمیسیون خدمات دریافتی را پرداخت نماید.

قوانین بروکر یا کارگزار

علاوه بر اجرای سفارشات مشتری، دلالان ممکن است تحقیق، برنامه های سرمایه گذاری و هوش بازار را به سرمایه گذاران ارائه دهند. آنها همچنین ممکن است سایر محصولات و خدمات مالی را که کالای کارگزاری آنها ارائه می دهد، بفروشند، مانند دسترسی به مشتری خصوصی که ارائه دهنده راه حل های مناسب برای مشتریان با ارزش خالص است. در گذشته، فقط ثروتمندان می توانستند یک کارگزار داشته باشند و به بازار سهام دسترسی پیدا کنند. واسطه آنلاین باعث انفجار دلالان تخفیف شد که به سرمایه گذاران امکان می دهد با هزینه کمتری تجارت کنند اما بدون مشاوره شخصی است.

نحوه کار بروکر ها یا کارگزاران

 • بروکر یک فرد یا بنگاه اقتصادی است که برای اجرای سفارشات خرید و فروش ارسال شده توسط یک سرمایه گذار، هزینه یا کمیسیونی را دریافت می کند.
 • کارگزار همچنین می تواند وقتی که به عنوان نماینده برای مشتری عمل می کند مانند یک بنگاه اشاره از مشتری کمیسیون خدمات خود را دریافت کند.
 • بروکر ها تخفیف معاملات را به نمایندگی از مشتری انجام می دهند. اما به طور معمول مشاوره سرمایه گذاری ارائه نمی دهند.
 • کارگزاران کامل دارای خدمات ارائه دهنده مانند خدمات اجرایی و همچنین مشاوره و راه حل های مناسب برای سرمایه گذاری هستند.

انواع کارگزاری

بسته به اینکه اهداف سرمایه گذاری شما چیست، شما سه نوع کارگزاری عمومی دارید که می توانید انتخاب کنید.

1. کارگزاران تخفیف

کارگزاران تخفیف کارگزاران بورس هستند که مبلغ کمیسیون معاملات را کاهش می دهند. آنها بر روی یک مدل سلف سرویس کار می کنند که یک بستر قدرتمند و در عین حال خودکار را فراهم می کند که برای سرمایه گذاران باتجربه که مرتباً تجارت می کنند ایده آل است. بر خلاف کارگزاران تمام خدمت ، آنها راه زیادی در زمینه مشاوره یا خدمات اضافی ارائه نمی دهند. هزینه های آنها ارزان تر است زیرا آنها فقط سفارشات را برای مشتریان انجام می دهند و یا هزینه های اضافی را برای خدمات اضافی مانند مشاوره شخصی ، مشاوره ، تحقیق یا برنامه ریزی مالیاتی شارژ می کنند. به طور معمول ، کارگزاران تخفیف فقط بصورت آنلاین و بدون شاخه های آجر و ملات فعالیت می کنند ، که به پایین نگه داشتن هزینه های سربار نیز کمک می کند.

2. کارگزاران کامل خدمات

اگر یک سرمایه گذار ثروتمند هستید یا به سادگی می خواهید شخص دیگری مدیریت سرمایه گذاری های شما را انجام دهد، یک کارگزار تمام خدمات ممکن است انتخاب خوبی باشد. کارگزاران تمام خدمت گران تر از واسطه های تخفیف هستند. این بیشتر به این دلیل است که آنها بیشتر به کمک کمک می کنند. کارگزاری یک مشاور مالی فردی را به حساب شما اختصاص می دهد، که پس از آن تجارت خود را برای شما انجام می دهد. کارگزاران کامل خدمات نیز خدمات تخصصی تری ارائه می دهند. به عنوان مثال، برای سرمایه گذاری در عرضه های عمومی اولیه (IPO) و مشارکت محدود دسترسی خواهید داشت.

3. مشاوران Robo

مشاوران Robo  نسبتاً جدید در صنعت خدمات مالی هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که به همه سرمایه گذاران کمک می کند سرمایه گذاری های خود را با هزینه کم مدیریت کنند. خدمات به طور معمول کاملاً خودکار هستند. این بدان معناست که شما به کارگزاری اطلاع می دهید اولویت تخصیص دارایی شما چیست. مثلاً، 90٪ سهام و 10٪ اوراق قرضه. سپس با استفاده از الگوریتم ها، تمام کارها را برای شما انجام می دهد. هزینه در مقایسه با سایر کارگزاری ها بسیار کم است و به طور معمول سه ماهه یا سالانه شارژ می شود. با این حال برخی از مشاوران روبو اجازه می دهند تا با پرداخت هزینه بالاتر به یک مشاور مالی دسترسی پیدا کنید.

مقایسه کارگزاران تخفیف و کارگزاران خدمات کامل

دلالان تخفیف می توانند انواع مختلفی از معاملات را به نمایندگی از مشتری انجام دهند. ساختار کم هزینه آنها بر اساس حجم و هزینه های پایین تر است. آنها مشاوره سرمایه گذاری ارائه نمی دهند. کارگزاران معمولاً بیشتر از کمیسیون حقوق می گیرند.بیشتر کارگزاران تخفیف یک بستر معاملات آنلاین را ارائه می دهند که تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران را جذب می کند.

کارگزار ها با خدمات کامل خدمات متنوعی از جمله تحقیقات بازار، مشاوره سرمایه گذاری و برنامه ریزی بازنشستگی را در بالای مجموعه کاملی از محصولات سرمایه گذاری ارائه می دهند. برای همین سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند کمیسیونهای بالاتر را برای معاملات خود بپردازند. کارگزاران با توجه به حجم معاملات خود و همچنین برای فروش محصولات سرمایه گذاری، از طریق شرکت کارگزاری کار خود را انجام می دهند. تعداد فزاینده ای از کارگزاران محصولات سرمایه گذاری هزینه مانند حساب های سرمایه گذاری مدیریت شده را ارائه می دهند.

کارگزار

کارگزاران املاک و مستغلات

کارگزاران بسیار زیادی در سراسر جهان مشغول به کار هستند. ما برای شما نمونه ای از آنها را شرح می دهیم. در صنعت املاک و مستغلات، یک کارگزار حرفه ای دارای مجوز در املاک و مستغلات است. آنها به طور معمول نماینده خرید و فروش یک ملک هستند. وظایف یک کارگزار هنگام کار برای فروشنده می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تعیین ارزش بازار
 • لیست و تبلیغات ملک برای فروش
 • نمایش ملک به خریداران آینده نگر
 • مشاوره به مشتریان در مورد پیشنهادات، مفاد و موارد مرتبط
 • ارسال کلیه پیشنهادات برای بررسی برای فروشنده

داشتن یک کارگزار املاک و مستغلات برای یک خریدار معمول نیست. در این صورت کارگزار مسئولیت این کار را دارد:

 • قرار دادن کلیه املاک در منطقه مورد نظر خریدار طبقه بندی شده بر اساس دامنه قیمت و معیارها.
 • تهیه پیشنهاد اولیه و توافق نامه خرید برای خریدار که تصمیم به ارائه پیشنهاد برای یک ملک می گیرد.
 • مذاکره با فروشنده از طرف خریدار
 • مدیریت بازرسی در مورد املاک و تعمیرات
 • کمک به خریدار از طریق بستن قرارداد و در اختیار گرفتن اموال

کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.