logo کاقه ارز

ادعا می شود Hedera Hashgraph فراتر از اکثر blockchain های سنتی است. Hedera یک شبکه عمومی غیرمتمرکز است که دنیای دیجیتال را به روشی که قبلاً هرگز مورد کاوش قرار نگرفته، شخصی سازی می کند. توسعه دهندگان از برنامه های سریع، عادلانه و ایمن فراتر می روند. Hedera Hashgraph توسط دکتر Leemon Baird و دانشمند ارشد Mande Harmon اختراع شد. این اختراع پیشگامانه توسط بنیانگذاران از طریق تجربه و تخصص به دست آمده. این پلتفرم به کاربران امکان می دهد بدون درگیر شدن واسطه های شخص ثالث، به صورت ایمن و کارآمد بصورت آنلاین با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و معامله کنند، این امر می تواند اطلاعات حساس در مورد کاربر را به خطر بیاندازد. اگر می خواهید یاد بگیرید که Hedera Hashgraph چه چیزی را به شما پیشنهاد می کند، با کافه ارز همراه باشید.

تفاوت Hedera Hashgraph با Blockchain چیست؟

برای درک بیشتر Hedera Hashgraph، باید دریابیم که چگونه این شبکه از blockchain پیشی گرفته است. سیستم ها در مقیاس بزرگ باید بتوانند صد ها هزار معاملات را در یک ثانیه تسهیل کنند. blockchains های موجود زیرساخت های لازم برای انجام چنین وظایفی را ندارند. از طرف دیگر شبکه Hedera با استفاده از ایمن ترین و کارآمد ترین روش ها می تواند 10،000 معاملات در ثانیه را تسهیل کند. برخلاف سایر سازوکارهای اجماع blockchain، گفته می شود که هش گراف دارای تحمل گسل بیزانس ناهمزمان (ABTF) است، که باعث می شود آن را از حملاتی مانند DDoS بسیار ایمن سازد. Hedera معتقد است که ساز و کار اجماع سایر DLT ها در ارائه چنین اقدامات امنیتی کافی کوتاهی می کند.

علاوه بر این، بسیاری از کانون های عمومی برای کنترل تصمیمات فنی کمی دارند و یا هیچگونه کنترل فنی ندارند و در صورت اشتباه بودن سیستم، مشکلاتی را ایجاد می کند. بسیاری از مردم همچنین بر این باورند که سیستم های عمومی DLT باید توسط نمایندگان بسیار محترم از بخشهای مختلف اداره شوند. با این حال، در Hedera، یک ساختار حاکمیتی وجود دارد که مسئولیت بررسی تغییرات در کد پایه سکو، انتخاب مدیران هیئت مدیره است. Hedera معتقد است که امنیت قوی و حکمرانی مؤثر برای حفظ یک سیستم پایدار مهم است. Hedera Hashgraph قصد دارد تا یک بستر پایدار، کارآمد و قابل اعتماد برای برنامه های در سطح سازمانی ارائه دهد و به عنوان رمزنگاری خدمت نکند. با این حال، درست مانند هر DLT عمومی دیگر، یک Cryptocurrency برای عملکرد شبکه ضروری است.

HBAR چیست و چگونه کار می کند؟

هدار هش گراف cryptocurrency بومی پلتفرم Hedera است. دو عملکرد در شبکه را شامل می شود:

 1. سوخت شبکه: HBAR توسط توسعه دهندگان برای پرداخت هزینه های مربوط به خدمات شبکه، مانند بهره برداری از یک قرارداد هوشمند، ذخیره کردن پرونده ها یا برای مبادله رمزنگاری استفاده می شود. برای هر معامله ای که در شبکه انجام می شود، از علائم HBAR برای تشویق و پرداخت گره های شبکه استفاده می شود. توسعه دهندگان همچنین می توانند نشانه های HBAR را در برنامه بسازند تا بتوانند مدل های شغلی پرداخت های همتا به همتا را بپردازند.
 2. محافظت از شبکه: شبکه های عمومی ضد سهام Hedera از نشانه های HBAR، که در گره های شبکه ذخیره شده اند استفاده می کنند.

مزایای استفاده از نشانه HBAR:

 • توان خروجی برجسته: شبکه Hedera می تواند 10،000 معاملات توکن HBAR را در یک ثانیه تسهیل کند. بدون آنکه ثبات یا امنیت شبکه را به خطر بیندازد.
 • هزینه کم: اجماع Hashgraph Hedera بسیار کم هزینه است است. اجازه می دهد تا هزینه هر معامله HBAR (تقریباً $ 0.0001 دلار) باشد. این هزینه کم تراکنش همراه با توان بسیار بالا، ریزپرداخت های HBAR را به واقعیت تبدیل می کند.
 • نهایی بودن معاملات در ثانیه: معاملات HBAR Hedera در طی سه یا پنج ثانیه است. در مقایسه با بیت کوین یا اتریوم که به ترتیب یک دقیقه و سی تا پنجاه ثانیه طول می کشد. 
Hedera Hashgraph

شورای مدیریت Hedera چیست؟

Hedera یک سیستم حاکمیتی به نام “شورای حاکم” را اداره می کند. این شورای مدیریت شامل نهادهای شناخته شده است. شورای مدیریت به گونه ای ساخته شده است که می تواند یک شورای دوار در حدود 39 بنگاه اقتصادی را که از طیف وسیعی از صنایع و جغرافیا ها هستند، حفظ کند. هدف از این سیستم حفظ تعادل برق در هر زمان است.

شورای مدیریت دارای عملکردهای زیر است:

جهت کد پایگاه داده:
اعضای شورای حکومتی Hedera همگی درمورد جهت یابی نرم افزار برای هزاران گره عمومی و پایگاه داده های این پلتفرم آرای مساوی دارند.

بدون چنگال:
الگوریتم اجماع هش گراف یک کد بررسی باز اختصاصی است. شبکه و cryptocurrency مادری آن دارای ضمانت بدون چنگال هستند. این ثبات توسعه را برای سازندگان برنامه ها حفظ می کند. همچنین اعتماد به نفس طولانی مدت در شبکه را تضمین می کند.

گره های شبکه اولیه:
پیش بینی می شود هزاران گره عمومی برای پشتیبانی از اجماع و رشد غیرمتمرکز آن به شبکه بپیوندند. شورای حکومتی پس از انجام غربالگری مناسب، مجموعه اولیه گره ها را در شبکه عمومی تنظیم می کند.

محدودیت مدت و برابری آرا:
هر یک از اعضای شورای مدیریت حق دارند حداکثر 3 سال و حداکثر 2 دوره پیاپی و همچنین رأی برابر درمورد تصمیمات شبکه و سکو داشته باشند. Swirlds اما اصطلاح دیگری دارد. Swirlds خالق الگوریتم Hashgraph است و بنابراین ، در شورای دارای کرسی دائمی و رای برابر است.

شبکه Hedera با جدا کردن دولت از اجماع، عدم تمرکز را حفظ می کند. این طرح به شکلی طراحی شده است که تضمین می کند شورای مدیریت در همه زمانها صالح باشد. سرانجام، شورا وظیفه دارد که:

 • خزانه داری را برای اطمینان از ایمنی شبکه مدیریت کنید.
 • الزامات قانونی را برای ارائه خدمات به بازارهای جهانی فراهم کنید.
 • کنترل قابلیت تغییر پذیری برای رسیدگی به داده ها و تبعیت های قانونی.
 • دستورالعملهایی را به پایگاه داده و کد گذاری گره شبکه عمومی ارائه دهد.

Hedera به عنوان مدیر عمومی نسل سوم

بیت کوین، اولین نسل از فناوری غیر متمرکز و اتریوم، نسل دوم، زیرساخت های غیرمتمرکز است. آنها مبتنی بر blockchain اثبات کار بودند که مقدار زیادی انرژی مصرف می کنند و معاملات را به آرامی انجام می دهند تا به سطح قابل قبولی از امنیت برسند. مصرف سنگین پهنای باند توسط این فناوری ها به معنای هزینه های گران قیمت بود، که بیش از حد برای یک معامله ساده رمزنگاری بود. با این حال، شبکه عمومی ضد سهام Hedera که توسط یک الگوریتم Hashgraph پشتیبانی می شود، با سرعت بسیار بالا معاملاتی بسیار سریع و مصرف پهنای باند باورنکردنی کم، به استثنایی ترین درجه امنیتی ممکن (ABFT) دست می یابد. Hedera با ادغام ورودی های برجسته و هزینه های پایین، راه را برای آینده فناوری غیرمتمرکز عمومی پیش می برد.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط
دیدگاه ها (1)
 1. سلام
  ارز HBAR در جه ولت میشه نگهداری کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.