logo کاقه ارز

Waves یک سکوی Blockchain است که برای ایجاد توکن جدید سفارشی در اختیار کاربران قرار گرفته است. این علائم ممکن است برای قرارداد های هوشمند، ایجاد ارز درون برنامه و برای تأسیس ICO استفاده شود. Waves نشانه های جدید یا انواع معاملات را به عنوان افزونه هایی بالای نرم افزار اصلی اضافه می کند. این ویژگی باعث می شود که کاربر هر بار که یک توکن جدید به Blockchain اضافه شود، نرم افزار خود را به روز نکند. توکن جدید در بورس غیر متمرکز Waves قابل معامله است. DEX خطرات زیادی را کاهش می دهد: به عنوان مثال، وجوه شما به طور مستقیم در کیف پول شما ذخیره می شود. هر توکن ساخته شده بر روی Waves ممکن است با هر نشان دیگر Waves به صورت جفت رد و بدل شود. تیم Waves ادعا می کند که به زودی سریعترین Blockchain در جهان خواهد بود

بستر Waves چیست؟

Waves یک سکوی blockchain است که می توانید برای ایجاد نشانه دلخواه خود استفاده کنید. چه بخواهید یک پروژه را جمع کنید، یک برنامه جوایز وفاداری بسازید، یا یک ارز درون برنامه ای ایجاد کنید ممکن است پلتفرم Waves ارزش جستجوی آن را داشته باشد. براساس وب سایت آنها، شما می توانید حداقل در یک دقیقه نشانه های خود را ایجاد کنید (اما ممکن است بخواهید مدتی وقت بگذارید و برنامه خوبی در مورد نحوه استفاده از آن در ابتدا داشته باشید). Waves همچنین شامل یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که در آن می توانید سکه تازه ایجاد شده خود را با یک نشان تجاری Waves با یک جفت تجاری معامله کنید.

Platform Waves چگونه کار می کند؟

به عبارت ساده تر، نشانه های جدیدی که با استفاده از بستر Waves ایجاد و انتقال می دهید، به عنوان پیوست های مربوط به معاملات blockchain انجام می شوند. هر چند یک مشکل ذاتی با این استراتژی وجود دارد. با استفاده از پروتکل معمول blockchain، همانطور که در بیت کوین مشاهده می شود، نرم افزار مشتری شبکه باید با هر نوع تراکنش جدید به روز شود. این بروزرسانی بیشتر به عنوان یک چنگال سخت شناخته می شود. همانطور که از طریق تاریخچه blockchain دیدیم، چنگال های سخت با تعداد قابل توجهی از خطرات و کار زیادی روبرو هستند. برای جلوگیری از این امر، Waves انواع معامله جدید را از طریق افزونه ها به عنوان افزونه ای در بالای نرم افزار اصلی پیاده سازی می کند. به این ترتیب، حتی اگر مشتری برنامه افزونه را از دست ندهد، باز هم می تواند معامله سفارشی را از طریق شبکه انتقال دهد.

آنها می توانند بدون بروزرسانی نرم افزار خود به طور موثری در شبکه شرکت کنند. تعداد کمی از ویژگی های موجود در نرم افزار اصلی Waves وجود دارد:

  • نشانه های برنامه های سفارشی (CAT)
  • ارز غیر متمرکز (DEX)
  • قراردادهای هوشمند

نشانه های برنامه های سفارشی (CAT)

تمرکز اصلی سکوی Waves در ایجاد و انتقال نشانه های سفارشی است. می توانید مستقیماً از طریق سرویس گیرنده Lite که در وب و Android و iOS موجود است، یک نشانه ایجاد کنید. نشانه هایی که ایجاد می کنید، بدون واسطه قابل خریداری، فروش و معامله است. از آنجا که می توانید سکه را به صورت دلخواه تنظیم کنید، آنها می توانند هر آنچه را که می خواهید نشان دهند. اگرچه ممکن است به اندازه عملکردهای شما در پلتفرم دیگر مانند اتریوم عملکردی به دست نیاورید، استفاده از Waves بی نهایت ساده تر است و به دانش رمزگذاری صفر نیاز دارد. این سهولت استفاده باعث می شود سکوی Waves برای برنامه های جمع آوری سرمایه، ICO های ساده و برنامه های وفاداری ایده آل باشد. استفاده از این سکو از زمان راه اندازی بسیار افزایش یافته است. 

مبادله غیر متمرکز (DEX)

مبادلات غیر متمرکز بسیاری از خطرات ناشی از استفاده از یک مبادله معمولی و متمرکز را کاهش می دهد. از آنجا که وجوه شما مستقیم در کیف پول شما ذخیره می شود، تقریبا هیچ فرصتی برای هک شدن DEX وجود ندارد. علاوه بر این، عدم تمرکز به این معنی است که هیچ سرپرست وجود ندارد که بتواند وجوه شما را منجمد کند یا معاملات و برداشت های شما را محدود کند. شما کنترل کاملی از حساب خود دارید. Waves  DEX از یک تکمیل خودکار برای جفت سفارشات خرید / فروش و جابجایی نشانه ها در هنگام انجام سفارشات استفاده می کند.

قراردادهای هوشمند

در سپتامبر سال 2018، تیم Waves اولین مجموعه از عملکردهای هوشمند قرارداد را روی سیستم عامل پیاده سازی کرد. ویژگی های جدید شامل “آدرس های چند سیگنال، انجماد نشانه ها، مبادلات اتمی، رای گیری و اوراکل” است. قراردادهای هوشمند از یک زبان برنامه نویسی جدید، RIDE استفاده می کنند که بطور خاص برای این پروژه ساخته شده است.

Waves

از کجا می توان WAVES را خریداری کرد

شما دو گزینه برای خرید WAVES در دسترس هستید:

  • صرافی ها
  • DEX

صرافی ها

صرافی های بیشماری مانند Binance و Bittrex دارای WAVES برای تجارت هستند. برای تبادل WAVES در این سیستم عامل ها، ابتدا باید بیت کوین یا اتریوم را خریداری کنید. پس از خرید، وجوه خود را به یکی از مبادلات قبلی که ذکر شد انتقال دهید و آنها را برای امواج معامله کنید. همچنین می توانید از طریق کافه ارز برای دریافت WAVES اقدام کنید.

DEX

همچنین می توانید از DEX برای تبادل WAVES استفاده کنید. این توکن برای تجارت با BTC، دلار و یورو در دسترس است. گرچه معاملات با بیت کوین حجم قابل توجهی بیشتر از دو مورد دیگر دارند. معمولاً هرچه حجم آن بیشتر باشد، تجارت راحت تر خواهد بود.

در کجا می توان WAVES را ذخیره کرد

بهترین مکان برای ذخیره WAVES شما در کیف پول lite است که توسط این شرکت تهیه شده است. نگه داشتن وجوه خود در بورس، آنها را در برابر هکرها قرار می دهد. همانطور که قبلاً ذکر شد، lite در وب، در Android، در iOS یا به عنوان افزونه Chrome موجود است.

نتیجه گیری کلی درباره WAVES

Waves راهی آسان برای ایجاد نشانه شخصی شما و بهره گیری از عملکرد ساده blockchain فراهم می کند. این بستر برای افرادی مناسب است که به دنبال راه اندازی یک توکن یا ایجاد یک سکه وفاداری ساده برای تجارت خود هستند. با وجود قابلیت های اضافی قرارداد هوشمند، این پلتفرم با سایر سیستم عامل های dapp محبوب تر (به عنوان مثال Ethereum) رقابتی تر می شود. ارزش Waves در سادگی آن است. هر کسی می تواند با چند کلیک و دانش کمی از فناوری زمینه ای، یک نشانه سفارشی ایجاد کند. Waves فراتر از ایجاد نشانه های ساده، یک تبادل غیر متمرکز را نیز انجام می دهد. اگر این تیم همچنان پیشرفت های گسترده ای در سرعت و قابلیت استفاده در شبکه داشته باشد، این سیستم عامل محبوبیت قابل توجه بیشتری پیدا می کند.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.