logo کاقه ارز

اگر به فضای blockchain علاقه دارید، خواه به عنوان یک سرمایه گذار، صاحب نام تجاری یا توسعه دهنده، یک مورد که نمی توانید از آن غافل شوید، Whitepaper است. هر هفته، یک کاغذ سفید blockchain یا cryptocurrency جدید وجود دارد که از فناوری های جدید استفاده می کند. علاوه بر این، بسیاری از پروژه های بزرگ در صنعت، مانند بیت کوین و اتریوم، با کاغذ سفید شروع به کار کردند. در نتیجه، Whitepaper به عنوان بخشی اساسی در ایجاد یک پروژه جدید blockchain یا cryptocurrency شناخته شده اند. سرمایه گذاران، بازرگانان و توسعه دهندگان انتظار دارند سندی را ببینند که توضیح می دهد چه مشکلی پروژه حل می شود و چگونه این کار را انجام می دهد. یادگیری و نحوه خواندن یک کاغذ سفید یک کار مهم برای هر کسی است که در کریپتو شرکت کند. برای آشنایی بیشتر با Whitepaper با کافه ارز همراه باشید.

Whitepaper چیست؟

Whitepaper شامل کلیه اطلاعات مربوط به زمینه های استفاده از یک ارز رمزنگاری جدید، فناوری موجود در آن و مشکلاتی است که توسعه دهندگان می خواهند با ارز رمزنگاری خود در بازار حل کنند. بنابراین، یک Whitepaper رمزپایه به سرمایه گذاران اولیه در ICO کمک می کند تا یک تصمیم خرید آگاهانه بگیرند و نقش مهمی در موفقیت یک سکه دارند. اکثر سرمایه گذاران اهمیت کاغذ سفید را بسیار بالا ارزیابی می کنند. آنها اهمیت زیادی را در تصمیم سرمایه گذاری خود به آن نسبت می دهند. بنابراین هنگام خرید بیت کوین و اتریوم، کاغذ سفید یک معیار مهم برای سرمایه گذاران اولیه بود.

یک کاغذ سفید معمولاً شامل بخش های زیر است:

  • “چکیده”: یک بررسی اجمالی و خلاصه ای
  • شرح مشکلات احتمالی موجود در بازار و راه حل هایی که سکه جدید در اینجا ارائه می دهد
  • USP (نقطه فروش بی نظیر) و مدل تجاری پشت سکه: چرا این سکه سود سرمایه گذاران خود را به همراه خواهد داشت
  • جزئیات فنی ارز: حاوی مفاهیمی همچون فناوری همتا به همتا، هش ها، رمزنگاری و موارد دیگر
  • خلاصه ای از استدلال های خرید

بنابراین، Whitepaper ارز رمزنگاری شامل توضیحات فنی و توصیه خرید برای سرمایه گذاران بالقوه است. این مقاله معمولاً به صورت یک سند PDF در دسترس است. می تواند به صورت رایگان در اینترنت بارگیری و مطالعه شود. اگر به جزئیات فنی علاقه مند هستید، ارزش آن را دارد که اصطلاحات فنی مانند دستورالعمل های استفاده از Token، میانگین ارزش شبکه، سرعت و … را یاد بگیرید. اینها ارزیابی های توسعه دهندگان را در مورد توسعه قیمت، دسترسی به شبکه سکه و چشم انداز آینده توصیف می کند. ما همچنین توصیه می کنیم که راهنمای تجارت CryptoCurrency را مطالعه کنید.

Whitepaper

چند سوال مهم درباره Whitepaper

برای تعیین مشروعیت یک کاغذ سفید cryptocurrency، باید چندین سؤال اساسی داشته باشید:

1. این پروژه چه کاری انجام می دهد؟

اولین سؤال باید کاملاً ساده باشد، اما اغلب اوقات متوجه می شوید که Whitepaper ها گیج کننده هستند. ترکیبی از کلمات کلیدی، اصطلاحات فنی و نامهایی که در کاغذ سفید معمولی cryptocurrency مشاهده می کنید اغلب در رمزگشایی دشوار است. اگر مطمئن نیستید که این پروژه چه کاری انجام می دهد، دو نتیجه احتمالی وجود دارد. یا پروژه به حدی پیشرفته است که قبل از درک آن به دانش بیشتری نیاز دارید، یا پروژه واقعاً کاری انجام نمی دهد. در هر یک از این موارد احتمالاً هنوز نباید در پروژه سرمایه گذاری کنید. مهم نیست که دیگران چه می گویند یا آنچه را که در Twitter می خوانید، اگر پروژه ای را نمی فهمید، روی آن سرمایه گذاری نکنید.

2. چگونه کار می کند؟

بعد از اینکه فهمیدید پروژه برای دستیابی به چه هدفی است، سوال بعدی این است که “چگونه؟”

یک کاغذ سفید خوب برای رمزنگاری باید توضیح دهد که چگونه این فناوری کار خواهد کرد. بهترین برگه های سفید این کار را با سطوح مختلف پیچیدگی و دانش فنی لازم انجام می دهند. اینجاست که Whitepaper بیت کوین در واقع می درخشد. این یکی از قابل خواندن ترین و قابل فهم ترین مقالات سفید است که تاکنون نوشته شده است. همچنین برخلاف بسیاری از برگه های مدرن سفید، بسیار طولانی نیست. اگر هرگز آن را نخوانده اید، کاغذ سفید بیت کوین مکان خوبی برای شروع است. در پایان کاغذ سفید اگر نتوانید بیان کنید که پروژه چه مشکلی را حل می کند و چگونه آن را انجام می دهد، پس کاغذ سفید کار ضعیفی انجام داده است. در حقیقت، یک کاغذ سفید که به خوبی بیان شده است، نشانه ای از یک پروژه خوب اندیشیده است.

3. چرا ما به این پروژه احتیاج داریم؟

من می توانم یک پروژه blockchain بسازم که در زمینه حفاظت از آتش زیر آب تخصص دارد. اما آیا واقعاً به آن احتیاج داریم؟

بدیهی است که این یک پروژه جدی نیست. با این وجود، نکته جالبی را مطرح می کند. این مهم است که شما پروژه را در متن دنیای واقعی بررسی کنید. چه کسی در واقع از این محصول استفاده خواهد کرد و چرا این راه حل بهتر از هر آنچه که در حال حاضر هستند وجود دارد؟ اگر کاغذ سفید cryptocurrency پاسخ کاملی به افرادی که به این پروژه احتیاج دارند و چرا آنها به آن احتیاج دارند، می دهد. با این حال، قبل از اینکه زمان یا پول خود را در پروژه سرمایه گذاری کنید، برخی تحقیقات را انجام دهید تا ببینید آیا شخص دیگری قبلاً همین کار را بهتر انجام داده است یا خیر. صدها پروژه blockchain در خارج وجود دارد، شاید یک پروژه مشابه از قبل وجود داشته باشد.

Whitepaper به عنوان فرصتی برای توسعه دهندگان است

whitepaper ارز رمزپایه نیز فرصتی عالی برای مخترعان یک سکه است. قبل از وجود ICO ها، به اصطلاح “پیشنهادهای عمومی اولیه” (IPO) برای شرکت های کوچک و توسعه دهندگان برای ارائه محصولات بسیار وقت گیر بودند. whitepaper همچنین این توسعه دهندگان را قادر می سازد تا ایده های خود را فقط در چند صفحه در قالب یک سند PDF ارائه دهند.

در نهایت، خواندن یک کاغذ سفید cryptocurrency این است که بدانید چه چیزی را جستجو کنید و سپس به آن اعتماد کنید. اوراق بهادار از شرکتهایی که هنوز راه اندازی نشده اند، به دست می آیند، بنابراین ناشناخته های زیادی وجود دارد. اگر تصمیم دارید که در یک پروژه سرمایه گذاری کنید، فلسفه سرمایه گذاری سالم را دنبال کنید و بیشتر از آنچه می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید. حتی بهترین کاغذ سفید به معنای موفقیت یک پروژه نیست، اما یک کاغذ سفید بد می تواند پروژه ای را محکوم کند که محکوم به شکست باشد.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.