logo کاقه ارز

بنظر شما پرکاربرد ترین رمز ارز جهان چه ارزی است؟ آیا تا به حال به آن فکر کرده اید که چه ارزی در دنیا وجود دارد. که هزاران کاربر از آن روزمره به دفعات زیادی استفاده می کنند؟ اگر فکر می کنید که این ارز پرکاربرد بیت کوین است. باید بگویم که اشتباه فکر کرده اید. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید تا پرکاربرد ترین رمز ارز جهان را بشناسید.

پرکاربرد ترین

پرکاربرد ترین رمز ارز کدام است؟

شاید با خود فکر کنید که چرا نباید پرکاربرد ترین رمز ارز جهان بیت کوین باشد. در بین همه مردم دنیا حتی کسانی که سر رشته زیادی از کسب و کار آنلاین ندارند. تا پای ایناین حرف به وسط می آید نام بیت کوین را می آورند. یعنی بیت کوین شناخته شده ترین رمز ارز است. اما شاید پرکاربرد ترین نباشد. اگر پس برای شما سوال است که پس پرکاربرد ترین کدام است؟درصد کمی از کاربران می توانند تشخیص دهند که چه ارزی است. این ارز پرکاربرد شگفت انگیز، تتر است. کار بسیار دشواری است که بخواهیم درصد خرید و فروش این ارز را در روز یا سالانه حساب کنیم. اما اگر به coin market cap سر بزنید متوجه می شوید که بالا ترین حجم تجارت روزانه و حتی سالانه را به خرید و فروش تتر اختصاص دارد.

تتر

رمز ارز تتر

به دلیل حجم ماهانه خرید و فروش تتر که حدودا 18% بیشتر از بیت کوین است. به همین دلیل احتمالا تتر پرکاربرد ترین رمز ارز است. شاید دلیل این حجم زیاد کاربرد آن در بازار ثبت قیمت آن باشد که تقریبا همیشه بر روی یک خط موازی در حرکت است و خیلی کم پیش می آید که تغییر کند. تتر از نظر کاربران با ثبات ترین رمز ارز جهان است.

بازار خرید و فروش تتر و پرکاربرد ترین رمز ارز

شیوه ­ای که تتر اداره می­شود، آن را مبدل به جعبه سیاه می­ کند. در حالی که بیت کوین به هیچ شخصی تعلق ندارد. تتر از سوی شرکت خصوصی واقع در هنگ کنگ صادر می­شود که صاحبان آن مالک صرافی بیت فاینکس (Bitfinex Crypto Exchange) نیز می­ باشند. ساز وکار دقیقی که منابع تتر رشد یا کاهش می­یابد شفاف نیستند. دقیقا این­که چه میزان از منابع از سوی ارزهای فیات پشتیبانی می شود مورد سوال است. همچنین تتر مستقلا حسابرسی هم نمی­ شود. در آوریل، تتر فاش کرد که 74% آن توسط پول نقد پشتیبانی می شود. در حالی که قبلا عنوان کرده بود که تتر 100% توسط وجوه نقد پشتیبانی می شود.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.