کاقه ارز

ارز هلیوم (Helium) یا به اختصار HNT رمز ارزی بر پایه بلاکچین است که امکان تمرکززدایی موارد مختلفی را فراهم کرده است. اما نکته قابل توجه درباره آن، غیر متمرکز کردن شبکه‌های بی‌سیم است که به آن شبکه هلیوم (Helium Network) گفته می شود و به سرعت در حال رشد بوده و می‌تواند راهی برای استخراج رمز ارز شما بدون استفاده از سرور گران قیمت باشد. همچنین این وعده را می‌دهد که مقیاس‌پذیر و مقرون به صرفه باشد.

ارز Helium همچنین وعده داده که قابلیت اتصال بی‌سیم به میلیون‌ها دستگاه، سنسور، MCU و چیپ ست را تنها با یک پنی در سال فراهم کند. اگر همه این‌ها به نظر شما جذاب می‌رسد، بهتر است پیش از هرچیز بدانیم دقیقا ارز هلیوم چیست ؟ در زیر شبکه هلیوم چه چیزی قرار دارد؟ با وبلاگ کافه ارز همراه باشید.

ارز هلیوم (Helium) چیست ؟

ارز Helium یک شبکه غیر متمرکز با بلاکچین برای دستگاه‌های اینترنت اشیا است. شبکه اصلی Helium که در ژوئیه سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد. به دستگاه‌های بی‌سیم کم‌مصرف اجازه می‌دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و از طریق شبکه گره‌های خود داده ارسال کنند. گره‌ها به صورت اصطلاحاً Hotspots ساخته می‌شوند. که ترکیبی از دروازه بی‌سیم و دستگاه استخراج بلاک چین است. کاربرانی که به این ترتیب گره‌ها کار می کنند، از رمز ارزهای رمزگشای بومی هلیوم، HNT استخراج و پاداش می‌گیرند.

شبکه ارز Helium چیست ؟

شبکه Helium یک شبکه بی‌سیم با برد بلند است. پوشش دستگاه‌های اینترنت اشیا را که روی LoRaWAN فعال هستند فراهم می‌کند. این شبکه از نقاط متمرکز تشکیل شده است. که پوشش شبکه عمومی را فراهم می‌کند و در عوض با رمز ارز بومی هلیوم (HNT) آن را جبران می‌کند. این شبکه همچنین برای ایجاد انگیزه برای اجرای Hotspots با بلاکچین ارز هلیوم ادغام شده است. پس از کمتر از ۲ سال فعالیت، شبکه Helium و بلاکچین بیش از ۲۵۰۰۰ نقطه اتصال جهانی دارد. این شبکه را به بزرگ‌ترین شبکه LoRaWAN در جهان تبدیل کرده است.

Helium

زنجیره بلوکی هلیوم

بلاکچین هلیوم ارز (Helium) از الگوریتم اجماع جدیدی با عنوان Proof or Coverage (PoC) استفاده می‌کند. شبکه اصلی بلاکچین در ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد. از آن زمان به ویژه در آمریکای شمالی و اروپای غربی رشد قابل توجهی داشته است. بلاکچین Helium پشت بزرگ‌ترین شبکه LoRaWAN در جهان است. و مشوق های Hotspot را به صورت پرداخت HNT فراهم می‌کند.

بنیان‌گذاران رمز ارز هلیوم چه کسانی هستند؟

امیر حلیم، شاون فانینگ و شان کری سه بنیانگذار اصلی رمز ارز Helium، این شرکت را در سال ۲۰۱۳ تاسیس کردند. Helium دارای زمینه‌های eSports و توسعه بازی فعال است. در عوض، فنینگ به دلیل توسعه Napster، سرویس اشتراک موسیقی که در اواخر دهه 1990 یکی از اولین سرویس های اصلی اینترنت همتا به نظیر (P2P) که بسیار مشهور است. در همین حال، کری قبل از هلیوم چندین نقش توسعه داشت که شامل شرکت بهینه سازی تبلیغات Where، خریداری شده توسط پی پال (PayPal) بود. تیم هلیوم در حال حاضر متشکل از اعضایی است که به گفته این شرکت در زمینه رادیو و سخت‌افزار، ساخت سیستم‌های توزیع شده، فناوری‌های نظیر به نظیر و بلاک چین تجربه دارند.

چه چیزی رمزارز هلیوم را منحصر به فرد می کند؟

هلیوم قصد دارد قابلیت‌های ارتباطی دستگاه‌های اینترنت بی سیم اشیا (IoT) را بهبود بخشد. در سال ۲۰۱۳، زیرساخت‌های IoT هنوز در مراحل ابتدایی بود. اما توسعه‌دهندگان می‌خواستند تمرکز زدایی را به پیشنهادات خود اضافه کنند. از این رو در ادبیات رسمی از آن به عنوان «شبکه مردم» یاد می‌کنند. جذابیت اصلی آن برای دارندگان دستگاه‌ها و علاقمندان به فضای اینترنت اشیا خواهد بود و انگیزه‌های مالی امکان دسترسی بیشتر را فراهم می‌کند.

شرکت کنندگان شبکه Hotspots، ترکیبی از دروازه بی سیم و ماینر، را خریداری می‌کنند. یا خودشان آن را می سازند. هر hotspot پوشش شبکه را در شعاع مشخصی فراهم می‌کند. همچنین توکن محلی هلیوم، HNT را استخراج می‌کند. این شبکه بر اساس اثبات پوشش الگوریتمی اجماع جدید مبتنی بر پروتکل HoneyBadger BFT اجرا می‌شود. که به گره‌های شبکه اجازه می‌دهد تا در صورت تغییر کیفیت، به توافق برسند. علاوه بر HNT، کاربران هزینه‌های معامله را در رمز جداگانه‌ای به نام Data Credits پرداخت می‌کنند. که قابل تعویض نیستند و مربوط به خود کاربران شخصی است.

نظر شما درباره ارز هلیوم (HNT) چیست؟ آینده ارز Helium را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟ اگر به رمز ارزها علاقمند هستید می‌توانید درباره آن‌ها در وبلاگ کافه ارز بیشتر بخوانید. همچنین کافه ارز بستری مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط