logo کاقه ارز

اگر شما به عنوان یک ماینر دارای یک سخت افزار بیت کوین هستید، قدم بعدی شما پیوستن به یک استخر استخراج بیت کوین است. پس در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید .تا در مورد استخر و استخراج بیت کوین اطلاعات کاملی بدست آورید.

استخر معدن چیست؟

استخرهای معدن گروههایی از معدنکارانی هستند که موافقت می کنند متناسب با توان هش معدنکاری خود، پاداشهای بلاک را به اشتراک بگذارند. در حالی که استخرهای معدن به طور متوسط ​​از معادن مطلوب برخوردار هستند زیرا جوایز را صاف می کنند و آنها را قابل پیش بینی تر می کنند، متأسفانه قدرت را به صاحب استخر معدن متمرکز می کنند.
معدنچیان می توانند در هر زمان تصمیم بگیرند که قدرت هذیان خود را به استخر معدن متفاوت تغییر دهند.


غلظت استخر در چین


قبل از اینکه به بهترین Mining Pool معدن برای پیوستن به آن بپردازیم، لازم به ذکر است که بیشتر استخرهای معدن در چین است. بسیاری از آنها فقط وب سایت های چینی و پشتیبانی دارند. تمرکز معدن در چین یکی از بزرگترین موضوعات بیت کوین در حال حاضر است.
حدود 20 Mining Pool عمده معدن وجود دارد.

استخر

کیف پول بیت کوین

قبل از ورود به Mining Pool حتما از وجود کیف پول بیت کوین خود مطلع باشید. دلیل این امر این است که تمام استخرهای استخراج بیت کوین از شما یک آدرس بیت کوین درخواست می کنند که برای ارسال پاداش و پرداخت های معدن خود استفاده می شود.
راهنمای ما در مورد بهترین کیف پول های بیت کوین به شما در گرفتن کیف پول کمک می کند.


بزرگترین استخرهای معدن کدامند؟

لیست زیر بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین را نشان می دهد. این مبتنی بر اطلاعات موجود در نمودار اشتراک سهام استخر Blockchain است :

Mining Pool

استخر های استخراج بیت کوین

 • Poolin استخر عمومی است که حدود 18٪ از کل بلوک ها را استخراج می کند. آنها مستقر در چین هستند، اما وب سایت کاملاً به زبان انگلیسی دارند.
 • F2Pool در کشور چین مستقر است. معادن آن حدود 17٪ از کل بلوک ها است.
 • BTC.com یک استخر استخراج عمومی است که می تواند به آن بپیوندد و 15٪ از کل بلوک را استخراج کند. ما به شدت توصیه می کنیم که در عوض به Slush Pool یا Poolin بپیوندید.
 • آنتولپ یک استخر معدن واقع در چین است و متعلق به BitMain. Antpool حدود 11٪ از کل بلوک ها را استخراج می کند.
 • ViaBTC استخر معدنی کمی جدید است که حدود یک سال است که در آن فعالیت می کند. این هدف به معدنچیان و معادن چینی در حدود 9٪ از کل بلوک ها اختصاص دارد.
 • این استخر چینی است که از دو استخر ساخته شده است: 1THash و 58coin.
 • Slush Pool اولین استخر معدن بود و در حال حاضر حدود 11٪ از کل بلوک ها را معادن می کند.
 • Slush احتمالاً علی رغم اینکه یکی از بزرگترین آنها نیست یکی از بهترین و محبوب ترین استخرهای معدن است.
 • BTC.top یک استخر خصوصی است و نمی توان به آن ملحق شد. این معدن حدود 7٪ از کل بلوک ها را دارد.
 • BTC.top یک استخر ماینینگ چینی است.
 • Bitfury یک استخر خصوصی است که نمی توان به آن ملحق شد. در حال حاضر Bitfury حدود 3.5٪ از کل بلوک ها را استخراج می کند.

مقایسه استخر استخراج بست کوین

استخرمحلهزینهاستخر خصوصی
BitFuryجورجیاآره
استخر شلختهجمهوری چکنه
آنتولپچیننه
BWچیننه

نمودار مقایسه فوق فقط یک مرجع سریع است. موقعیت یک استخر اهمیت چندانی ندارد. بیشتر استخرها در هر کشور سرور دارند، بنابراین حتی اگر استخر معدن در کشور چین باشد، برای مثال می توانید به یک سرور در ایالات متحده وصل شوید.

کدام کشورها بیشترین بیت کوین را در معدن استخراج می کنند؟

استخراج بیت کوین گرایش به سمت کشورهایی با برق ارزان دارد. از آنجا که استخراج بیت کوین تا حدی متمرکز است ، 10-15 شرکت معدنکاری اکثریت قریب به اتفاق هش شبکه را ادعا کرده اند.
با وجود بسیاری از این شرکت ها در همان کشور ، فقط تعدادی از کشورها مقدار قابل توجهی بیت کوین را معدن و صادر می کنند.

کشور های برتر در استخراج بیت کوین

چین

چین بیشترین بیت کوین را استخراج می کند و بنابراین به بیشترین میزان صادرات بیت کوین پایان می یابد.
برق در چین بسیار ارزان است و به معدنچیان چینی بیت کوین اجازه داده است درصد بسیار زیادی از قدرت هش بیت کوین را بدست آورند.شایعه شده است که برخی از شرکتهای برق چینی انرژی اضافی خود را به سمت تأسیسات معدن بیت کوین هدایت می کنند تا هیچ انرژی به هدر نرود.چین در بسیاری از شرکتهای برتر معدنکاری بیت کوین قرار دارد:

 • BW
 • BTCC
 • AntPool
 • F2Pool

تخمین زده می شود که این استخرهای معدن چیزی در حدود 60٪ از قدرت هش بیت کوین داشته باشند ، به این معنی که حدود 60٪ از کل بیت کوین های جدید را دارند.

جورجیا

جورجیا محل BitFury، یکی از بزرگترین تولید کنندگان سخت افزار و تراشه های استخراج بیت کوین است. BitFury در حال حاضر حدود 15٪ از کل بیت کوین ها را استخراج می کند.


به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.