کاقه ارز

اف‌تی‌ایکس توکن با نماد اختصاری FTT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است. که با ارزش بازار حدود 388.11 میلیون دلار، در رتبه 43 بازار قرار داشته و سهم 0.10 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از اف‌تی‌ایکس توکن در این لحظه با قیمت 4.11 دلار، با احتساب نرخ دلار 23,200 تومان معادل 95,436 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 7.9 میلیون دلار است. در ادامه مقاله با وبلاگ کافه ارز همراه باشید.


اف‌تی‌ایکس توکن (FTT) چیست؟

رمز اف‌تی‌ایکس توکن توسط تیکر FTT دنبال می شود و یک رمز ارز است. که توسط FTX Exchange صادر می شود تا اکوسیستم خود را تأمین کند و در عملیات بورس از آن استفاده کند.
بلوک پیدایش رمز اف‌تی‌ایکس توکن در آوریل 2019 اتفاق افتاد. اما توکن تا اوت همان سال در صرافی ها شروع به کار نکرد. این صرافی و رمز با کمک Alameda Research، یک شرکت تجارت کامل ارزهای رمزنگاری شده، راه اندازی شد.

اف‌تی‌ایکس توکن


این بررسی بر روی نشانه اف‌تی‌ایکس توکن متمرکز خواهد شد. که موارد استفاده و سودمندی آن، تاریخچه آن، رویدادهای جاری و مواردی را که در آینده ممکن است برجسته کند برجسته می کند. همانطور که گفته شد، ما با برخی از زمینه های مربوط به FTX Exchange ، تاریخچه آن و آنچه که در تلاش است. تا در اکوسیستم مبادله ارز رمزنگاری انجام دهد، شروع خواهیم کرد.

نمای کلی اف‌تی‌ایکس توکن (FTT)

بورس اف‌تی‌ایکس توکن در آوریل 2019 راه اندازی شد. این بورس اوراق بهادار مشتقات است که به معامله گران امکان می دهد از طریق توافقنامه های آتی و نشانه های اهرمی خود در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده شرکت کنند.
این رمزها بدون نیاز به حساب مارجین اجازه استفاده از ارزهای رمزپایه محبوب را می دهند. این مبادله به گونه ای رشد کرده است. که طیف وسیعی از دارایی های دیجیتالی مشتق شده مانند توکن های مربوط به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را نیز ارائه می دهد.

اف‌تی‌ایکس توکن


هدف از ایجاد صرافی تلاش بنیانگذاران آن برای جلوگیری از چنگ زدن در مبادلات ارزهای رمزپایه بود. این کار را از طریق یک مدل تصفیه سه لایه ای انجام می دهد. که از دستورات محدود نرخ برای بستن موقعیت ها استفاده می کند و از صندوق بیمه ای جلوگیری می کند که از ضرر مشتری جلوگیری می کند.
یکی از راه های انجام این کار، به اشتراک گذاشتن وثیقه در تمام علائم موجود در یک کیف پول جهانی پایدار است. این مدل عملکرد بازارهای آتی سنتی را تقلید می کند.

 همچنین به معامله گران این امکان را می دهد تا بدون استفاده از حاشیه یا معاملات آتی، موقعیت های کوتاه خود را باز کرده یا از سرمایه خود استفاده کنند.
نشانه های اهرمی ارائه شده توسط اف‌تی‌ایکس توکن به همان شیوه دیگر در بازارهای معاملاتی معامله می شوند. اما اهرم های 3x ، -1x یا -3x را برای تعدادی از ارزهای رمزپایه محبوب فراهم می کنند. میز سفارش OTC در FTX توسط Alameda Research تأسیس می شود. همان شرکتی که به ایجاد صرافی کمک کرد.

تیم اف‌تی‌ایکس

سام آرمدا تحقیق و مبادله اف‌تی‌ایکس توکن توسط دو فارغ التحصیل MIT تأسیس شد: سام بانكمن-فرید و گری وانگ.
سام بانكمن-فرید به عنوان مدیر عامل هر دو شركت عمل می كند. و قبل از تأسیس Alameda Research در سال 2017 تاجر در Jane Street Capital روی میز ETF بین المللی آنها بود. این امر به وی تجربه گسترده تجارت سهام، ارز، معاملات آتی و ETF را داد. در حالی که در خیابان جین نیز به طراحی سیستم تجارت فرابورس آنها کمک می شود.
گری وانگ به عنوان CTO هم برای تحقیقات Alameda و هم برای FTX Exchange عمل می کند. او پیش از تأسیس مشترک Alameda Research به عنوان مهندس نرم افزار در Google کار می کرد.
مسئولیت های وی در آنجا شامل ایجاد سیستم هایی برای جمع آوری قیمت هواپیماها در میلیون ها پرواز بود. سیستم وی بیش از 50٪ میزان حافظه و تأخیر را کاهش داد.

صرافی اف‌تی‌ایکس توکن

صرافی اف‌تی‌ایکس دید متفاوتی نسبت به معاملات ارزهای رمزنگاری شده دارد. و در حال تغییر نحوه مشاهده دیگران درباره معاملات ارزهای رمزنگاری شده است. این کار را با ارائه طیف وسیعی از محصولات نوآورانه انجام می دهد که مشخص می کند چه کاری می تواند با دارایی های مبتنی بر بلاکچین انجام شود.
اف‌تی‌ایکس سه ویژگی مهم را در بازار ارزهای رمزنگاری شده آورده است: نقدینگی، نوآوری و کنترل ریسک.

ریسک ، Crypto Futures و Clawbacks

در معاملات معاملات آتی رمزنگاری تفاوت اساسی وجود دارد. که در بازارهای آتی سنتی وجود ندارد. این امکان برای معامله گران در یک صرافی خاص است که لازم است برخی سودهای خود را برای حفظ بدهی بورس پس دهند. که معامله گر دیگری حساب خود را به طور چشمگیری منفجر می کند.
این فداکاری به عنوان “clawback” شناخته می شود و به ندرت در بازارهای آتی سنتی اتفاق می افتد. زیرا سازندگان بازار در آنجا قادر به انتقال ریسک خود به موسسات مالی بزرگتر مانند بانک جهانی مرکز پول هستند. اکوسیستم ارز رمزنگاری شده نمی تواند این کار را انجام دهد و بنابراین clawbacks می تواند اتفاق بیفتد و اتفاق می افتد.

اف‌تی‌ایکس توکن

یکی از بزرگترین نمونه های این امر در بورس مشتقات OKEx در آگوست 2018 اتفاق افتاد. در آن زمان یک معامله گر واحد موقعیت آتی بیت کوین را جمع کرد که ارزش آن بیش از 400 میلیون دلار بود. هنگامی که صرافی متوجه موقعیت شد، آنها از تاجر خواستند که میزان مواجهه خود را کاهش دهد. و هنگامی که او امتناع ورزید، آنها به زور کل موقعیت را از بین بردند، در نتیجه تقریباً 27 میلیون دلار ضرر کرد.


OKEx توانست 18 میلیون دلار از خسارت را از طریق صندوق بیمه ای كه قبلاً تأسیس كرده بودند، جبران كند. اما باقیمانده خسارت، حدود 8.8 میلیون دلار، از هر تاجر كه در آن طرف تجارت بود پس گرفت و وقتی پول درآمد داشت. موقعیت منحل شد. این رقم تقریباً 18 درصد سود بود.
تا زمانی که بازارهای رمزنگاری رشد کنند. بازده های بزرگتری بخشی از بازارهای آتی باقی می مانند. که باعث می شود راه حل های مدیریت ریسک ارائه شده توسط اف‌تی‌ایکس برای رشد صنعت بسیار مهم باشد.

نشانه های اهرمی اف‌تی‌ایکس

مسلماً بزرگترین نوآوری ایجاد شده توسط اف‌تی‌ایکس نشانه های ارز رمزنگاری شده آن است. با تشکر از این رمزها، دیگر مشکل مدیریت موقعیت های آتی در ارزهای رمزپایه ضروری نیست. در عوض سرمایه گذاران می توانند از توکن های + 3x ، -1x یا -3x ایجاد شده توسط اف‌تی‌ایکس استفاده کنند.
از مارس 2020 ، نشانه های اهرمی برای Bitcoin ، Ethereum ، EOS ، Ripple ، Tezos ، Bitcoin Cash و بیش از ده آلتکوین دیگر موجود است. همچنین توکن های اهرمی برای Tether ، PAX و تعدادی دیگر از پول های ثابت وجود دارد .


این علامت های اهرمی با اجازه دادن به آنها برای جلوگیری از استفاده از معاملات آتی پیچیده تر برای انجام همان کار، به مزیت قابل توجهی در بازارها می دهند. با استفاده از علامت های اهرمی، هیچگونه نیاز به مارجین وجود ندارد. و ارزیابی ارزش در معرض خطر سرمایه گذاری بسیار آسانتر می شود.
از آنجا که معاملات آتی معاملات بسیار پیچیده است. بسیاری از سرمایه گذاران در درک خطراتی که خود را در معرض خطر قرار می دهند و احتمال منفجر کردن حساب و از دست دادن کل پول خود مشکل دارند. و البته معاملات آتی همه افراد بورس را با مشکل احتمالی بازپرداخت مواجه می کند.
واضح است که اف‌تی‌ایکس روش بسیار بهتری برای به دست آوردن اهرم نیرو و برای محافظت از موقعیت ها ایجاد کرده است.

(FTX Token (FTT چیست؟

رمز FTT برای استفاده در Exchange FTX ایجاد شده است. این یک رمز ERC-20 است. و به عنوان حلقه اتصال اکوسیستم مبادله عمل می کند. و دارای چندین استفاده چشمگیر در هنگام کار ارز است.
کسانی که با مبادلات ارزهای رمزپایه آشنا هستند می بینند. که FTT نقشی مشابه با رمز BNB در Binance یا رمز HT در Huobi ایفا می کند. از آنجا که به طور کلی توکن ارز در طی سالهای گذشته عملکرد خوبی داشته است. این مورد علاقه زیادی به سرمایه گذاران FTT ایجاد کرده است.

نتیجه گیری کلی از مطالب

من قصد ندارم FTT را به عنوان یک سرمایه گذاری خوب یا بد ادعا کنم. هر شخص باید دقت خود را انجام دهد و تصمیم خود را بگیرد.
می توانم بگویم که اف‌تی‌ایکس به سرعت به یکی از محبوب ترین سیستم عامل های معاملات ارزهای رمزپایه در جهان تبدیل شده است. همچنین می توانم بگویم که توکن FTT دارای کاربرد بسیار متنوعی در اکوسیستم اف‌تی‌ایکس است. و این ابزار باید تقاضای توکن را بالا نگه دارد.


تنها خطر واقعی در این زمان در ذهن من، خطر موجود در بازار ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی است. در حالی که می توان ادعا کرد که مشروعیت مبادله تا حدودی خطرناک است. تیم پشت اف‌تی‌ایکس اصیل، صادقانه و شفاف به نظر می رسد. به نظر می رسد که آنها به سادگی می خواهند با ایجاد یک بورس رمزنگاری ابتکاری و کارآمد، جایگزین خوبی برای معاملات آتی در بازار ارزهای رمزنگاری شده به معامله گران ارائه دهند.
یکی دیگر از موارد مثبت بالقوه برای رمز FTT، امکان تبدیل شدن آن به یک منبع درآمد منفعل از طریق مدل سودهای اجتماعی است. در صورت تحقق این دستاوردهای اجتماعی، این می تواند تقاضای زیادی برای FTT در آینده ایجاد کند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *