logo کاقه ارز

کازماس (ATOM) اکوسیستم یا شبکه ای از blockchains است. که می تواند با یکدیگر مقیاس و تعامل داشته باشد.  این یک “اینترنت از blockchains” است. که در آن توسعه دهندگان می توانند حاکمیت را حفظ کرده و معاملات را سریع پردازش کنند. کازماس همچنین به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا روند ساخت برنامه های کاربردی blockchain را ساده کنند. ATOM یک رمزنگاری بومی شبکه کازماس است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

کازماس چیست؟

یکی از داغترین پروژه ها و سکه ها در اوایل سال 2019 Cosmos و نشانه ATOM آن بود. رشد اولیه در سال 2019 شروع شد که شبکه اصلی که بیش از 3 سال در برنامه ریزی داشته است بصورت زنده ادامه یافت.
کیهان یک پروژه استثنایی جاه طلب در حوزه پروژه های بلند پروازانه است. به دنبال این است که به blockchain تبدیل شود که تمام blockchain های دیگر را در سکوی قابلیت همکاری blockchain خود جمع کند. و از فوریه 2020 به نظر می رسد که می تواند موفق باشد.
با این حال، آیا آنها واقعاً می توانند در چنین جاه طلبی های بزرگی اجرا کنند؟
در این بررسی کیهان نگاهی عمیق به پروژه می گذارم، آن را به نقشه و نقشه راه توسعه است. همچنین موارد استفاده و پتانسیل پذیرش سکه ATOM را نیز تحلیل خواهم کرد.

مبانی شبکه ATOM

ATOM) Cosmos) خود را به عنوان اکوسیستم قابل تنظیم، مقیاس پذیر، قدرتمند و قابل تعامل از blockchains های متصل می نامد. این شبکه غیر متمرکز از blockchain های مستقل است. که توسط Tendermint و سایر الگوریتم های تحمل گسل بیزانس طراحی شده است. این تحمل گسل بیزانسی است که به یک blockchain اجازه می دهد تا حتی در محیطی که به طور بالقوه گره های مخرب داشته باشد، به اجماع برسد.

ATOM

شبکه ATOM پتانسیل تبدیل شدن به “اینترنت بلاکچین ها” را دارد، و همچنین توپی کیهان نامیده می شود. Cosmos اولین بلاک چین است. که در شبکه ATOM راه اندازی شده و وظیفه آن پیوند دادن سایر blockchain ها (به نام مناطق در شبکه) است. پس از تکمیل این پیوندها، نشانه های کامل می توانند به سرعت و ایمن از یک منطقه به منطقه دیگر یکپارچه منتقل شوند.

مزایای کازماس ATOM چیست؟

  • یک اکوسیستم موجود پروژه هایی در حال حاضر بر روی اکوسیستمCosmos (Kava ، Binance Chain ، Loom ، Terra و دیگران) ساخته شده است.
  • مقیاس پذیری اثبات شده، قابلیت استفاده و قابلیت همکاری.
  • Cosmos SDK. چارچوب مدولار برای توسعه دهندگان برای ساختن blockchains های سفارشی.

چگونه سکه کازماس (ATOM) را ذخیره کنیم؟

تعدادی کیف پول وب و موبایل برای ذخیره سکه های ATOM وجود دارد: کیف پول اتمی، Cobo ، کیف پولHuobi ، Wallet Trust و موارد دیگر.

چگونه سکه ATOM بخریم؟

سکه ATOM در صرافی های مهم رمزگذاری مانند Binance ، Huobi ، OKEx ، Upbit و بسیاری دیگر ذکر شده است. همیشه ممکن است مناسب ترین قیمت ATOM را در CoinMarketCap بررسی کنید.

سه قسمت اصلی به شبکه Cosmos وجود دارد:

  1. Tendermint Core : یک اجرای نرم افزاری است که حاوی الگوریتم Bermermint BFT برای اجماع و پروتکل ارتباطات بین بانکی (IBC) است. که لایه های اجماع و شبکه را به منظور تسهیل ارتباط بین هاب و تمامی مناطق متصل می کند.
  2. Application Blockchain Interface (ABCI): این امکان را برای تکرار dApps در انواع زبان های برنامه نویسی فراهم می آورد. از آنجا که ABCI محدود به هیچ برنامه نویسی نیست. توسعه دهندگان قادر به ایجاد قسمت برنامه blockchain خود به هر زبانی هستند. ABCI به عنوان ارتباط بین Tendermint Core و Cosmos SDK عمل می کند.
  3. Cosmos SDK: این لایه کاربرد شبکه ATOM است. و یک چارچوب اساسی blockchain را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. این کار با ارائه رایج ترین عملکردهای blockchain مانند حاکمیت، نشانه ها و جمع آوری پیچیدگی، پیچیدگی را کاهش می دهد. سپس توسعه دهندگان با ایجاد افزونه ها ویژگی های مورد نظر دیگری را اضافه می کنند.

Tendermint Core

در کل با هم، Tendermint Core اجماع خود را در مورد Cosmos Hub فراهم می کند. در حالی که blockchain های منطقه ای اجماع خود را بدون نیاز به استفاده از Tendermint حفظ می کنند.
Cosmos SDK وسیله ای برای ساختن blockchain و dApps برای توسعه دهندگان فراهم می کند. در حالی که فقط نگران لایه برنامه هستید.

 با افزودن برنامه کاربرد ABCI، در یک فرایند اجماع جداگانه مدیریت می شود. به Cosmos اجازه می دهد تا از طیف گسترده ای از زبانهای اسکریپت و رمزهای رمزنگاری پشتیبانی کند.
بلاکچین های متصل به Cosmos Hub قادر خواهند بود با استفاده از پروتکل IBC بدون توجه به الگوریتم اجماع، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این امر باعث می شود ضمن حفظ هرگونه ویژگی قراردادی که ممکن است داشته باشد. بین دارایی های زنجیره ای انتقال داده شود.


IBC بهترین کار را با blockchain هایی که دارای نهایی نهایی هستند مانند Blockchain های Proof-of-Stake کار می کنند، اما می توان با استفاده از blockchains های Proof-of-Work از طریق استفاده از مناطق میله ای نیز کار کرد. نمونه ای از این روش Ethermint است، که در اصل یک Ethereum مبتنی بر Tendermint است و دارای ویژگی های PoW است که از بالاترین اجماع PoS خارج شده و کار می کند.

چه چیزی Cosmos را برتر می کند؟

ATOM در تلاش است هر دو محدودیت مقیاس پذیری و قابلیت استفاده در فناوری blockchain را حل کند. مقیاس پذیری بزرگترین مسئله در بین بزرگترین blockchain های جهان طی چند سال گذشته بوده است. و هیچکدام نتوانسته اند راه حلی را اجرا کنند که به آنها اجازه می دهد تا در هر جایی از مقیاس مورد نیاز خود قرار بگیرند تا بتوانند نرخ پذیرش جریان اصلی را بدست آورند.
وقتی قابلیت استفاده در نظر گرفته شود، هم توسعه دهندگان و هم کاربران محدود هستند. توسعه دهندگان در هنگام ایجاد برنامه های blockchain فاقد انعطاف پذیری هستند. و کاربران به دلیل عدم وجود برنامه های به راحتی قابل دسترسی محدود شده اند. Cosmos معتقد است که می تواند این مسئله را با استفاده از زبان برنامه نویسی Go و یک ساختار چند لایه حل کند.

تیم Cosmos

پشت پروژه Cosmos فشار زیادی وجود دارد. از جمله تعدادی از شرکت ها، تیم ها و بنیادها. ایده برای Cosmos از جائه Kwon و Ethen Buchman آمده است. اما پشتیبانی اصلی Cosmos از بنیاد غیرانتفاعی سوئیس The بنیاد Interchain (ICF) است.
ICF با توسعه همه در Bits Inc. (dba Tendermint Inc.) برای توسعه شبکه Cosmos و اکوسیستم اطراف آن قرارداد بسته است. آن اکوسیستم بسیار گسترده است که بعداً مشاهده خواهید کرد. این ارتباط با کمی واضح تر مشخص می شود زیرا Jae و Ethen بنیانگذاران Tendermint هستند. تیم گسترده تر Tendermint با بیش از 30 عضو در واقع بسیار بزرگ است.

ATOM


سرانجام، بنیاد IRIS وجود دارد، که از ICF برای ایجاد Cosmos Hub IRISnet پشتیبانی پیدا کرده است، که هدف آن تسهیل ساخت برنامه های کاربردی تجاری توزیع شده است. همه این موجودات با هم بسیار نزدیک کار می کنند، و تفکیک بین سازمان های مختلف و اینکه چگونه آنها می توانند در توسعه کیهان نقش داشته باشند دشوار است.
این تیم همچنین در مورد تعامل با جامعه کاملاً فعال است. آنها یک وبلاگ رسمی فعال را اجرا می کنند که در آن جزئیات همه به روزرسانی های مهم توسعه را شرح می دهد. آنها همچنین دارای یک حساب کاربری توییتر و کانال تلگرام هستند. در کانال تلگرام 10،000 عضو قدرتمند آنها غواصی کردم و گفتگوی کاملاً دلگرم کننده با شرکت کنندگان متمرکز بر فناوری بیشتر بود.

ATOM Token


تیم Cosmos در آوریل 2017 یک ICO برگزار کرد و در عرض 28 دقیقه 17.3 میلیون دلار افزایش داد زیرا آنها 168 میلیون توکن را با قیمت 0.098 دلار فروختند. این تیم همچنین برای تأمین بودجه مشارکت استراتژیک و توسعه کسب و کار، 50 میلیون نشانه از خود حفظ کرد.
توکن ATOM تا حدودی بی نظیر بود زیرا توکن های واقعی منتشر نشدند تا اینکه شبکه اصلی به طور زنده پخش شد. برخی از مبادلات تجاری IOU توکن های ATOM قبل از انتشار آنها وجود داشتند، اما نشان واقعی در تاریخ 14 مارس 2019 به صورت زنده اجرا شد.


دو روز بعد به بالاترین نرخ 8.31 دلار رسید اما به سرعت از آن سطح سقوط کرد. این در حالی است که سرمایه گذاران دریافتند که یادداشت این توکن در بورس باینانس در 22 آوریل دوباره به 7 دلار افزایش یافت. قیمت دوباره کاهش یافت، اما حجم تجارت به طور پیوسته در حال افزایش است و از تاریخ 6 مه 2019، قیمت به 4.82 دلار باز می گردد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.