logo کاقه ارز

Poloniex یکی از معروف ترین و محبوب ترین مبادلات رمزنگاری شده در جهان است. خواندن را ادامه دهید تا همه چیزهایی را که باید در مورد پولونیکس بدانید و نحوه استفاده از آن بدانید پس در ادامه با کافه ارز همراه باشید.

Poloniex چیست؟

پولونیکس یک ارز تبادل رمزنگاری مستقر در ایالات متحده است که در سال 2014 توسط Tristan D’Agosta آغاز شد.  این مبادله بطور رسمی در ایالت دلاور ثبت شده است. در سال 2018، Poloniex توسط Circle، یک پلتفرم رمزنگاری با حمایت Goldman Sachs بدست آمد. از زمان دستیابی به این امر، پولونیکس تلاش های بیشتری را برای تبدیل شدن به یک ارز مبادله ای بهتر انجام داده است. به عنوان مثال: پولونیکس در SEC و FINRA به عنوان یک دلال یا فروشنده ثبت نام کرده است. و قصد دارد تا به بازار آسیا گسترش یابد.

Poloniex

دلیل معروفیت Poloniex در بین معامله گران چیست؟


بیشتر افراد پولونیکس را به دلیل داشتن حجم بالای تجارت در altcoins می شناسند. این ارز یکی از نقدینگی ترین سیستم عامل اصلی موجود در امروز است. تمامی ارزهای رمزپایه اصلی با جفت های تجاری معادل چند برابر شناخته شده اند. اما تعداد زیادی رمزپایه ارز کوچکتر و ارزهای شناخته شده کمتر با حجم معاملات مناسب نیز پیدا خواهید کرد.
Poloniex نسبت به معامله گران جدید رمز و راز جدید و پیشرفته پذیرفته شده است. رابط کاربری ممکن است برای کسی که تازه وارد cryptocurrency است، کمی دلهره آور باشد.

 با این حال، هر کسی که دارای آشنایی اساسی با سیستم عاملهای تبادل ارز باشد. هیچ مشکلی برای مرور مسیر خود از طریق پولونیکس نخواهد داشت.
توجه به این نکته ضروری است که پولونیکس فقط با cryptocurrency سر و کار دارد. و هیچ جفت ارزی فیاتی در سیستم عامل ذکر نشده است. پولونیکس اخیراً پذیرش سپرده های ارزی فیات (از طریق نقل و انتقال بانکی و کارتهای بدهی و اعتباری) را آغاز کرده است. اگرچه ارز فیات شما پس از واریز برای stablecoin (USDT یا USDC) مبادله می شود.

محبوبیت Poloniex چیست؟


پولونیکس به دلیل نقدینگی زیاد، در بین معامله گران روز یا معامله گران با حجم بالا از محبوبیت خاصی برخوردار است.  معاملات حاشیه نیز به لطف پلتفرم وام دهی به حاشیه همسالان پولونیکس در دسترس است.
از سال 2019، پولونیکس تقریبا 100 جفت تجاری دارد. اگرچه پولونیکس سپرده های ارزی و یا برداشت های ارزی را قبول نمی کند. اما این صرافی دارای چندین جفت دلار تتر (USDT) است.
Poloniex همچنین اخیراً برنامه های موبایل را برای iOS و Android معرفی کرده است. برنامه های تلفن همراه به شما امکان می دهند cryptocurrency را به صورت همزمان تجارت کنید. از دستگاه تلفن همراه خود می توانید به طیف گسترده ای از ویژگی های پولونیکس دسترسی پیدا کنید.

ویژگی مهم و قابل توجه در پولونیکس


یکی از قابل توجه ترین ویژگی ها هنگام ورود به پولونیکس، طیف گسترده ای از ابزارها و نمودارهای تجزیه و تحلیل داده ها است. رابط اصلی Poloniex به نظر می رسد آنچه که یک معامله گر حرفه ای سهام می تواند ببیند. شما از طریق سایر ویژگی ها، دسترسی فوری به انواع سفارشات متعدد (خرید، توقف و فروش)، نمایش چندین نمودار و جدول زمانی، کتاب سفارش بازار و اخبار جدید را دارید. همه اینها از یک رابط تجاری مناسب در دسترس است.
بسیاری از معامله گران پیشرفته همچنین از ده ها شاخص موجود در این زمینه قدردانی می کنند. بازارها را بر اساس انواع مختلفی از شاخص ها تجزیه و تحلیل کنید. از باند اصلی بولینگر گرفته تا شاخص های پیشرفته تر مانند شاخص کانال کالا، EMA Cross و Fisher Transform، و بسیاری دیگر است. ابزار نمودار نمودار پولونیکس توسط TradingView تأمین می شود.

Poloniex


از طرف فنی موارد، پولونیکس بیشترین کد رابط تجاری را در سمت مشتری اجرا می کند. تمام کد Poloniex منبع باز است. و هر کس برای بررسی نحوه عملکرد Poloniex ، می تواند کد را بررسی کند.  Poloniex همچنین API را برای توسعه دهندگان در دسترس قرار داده و ادغام Poloniex را در مجموعه تجارت روزانه شما آسان می کند.
به طور کلی، پولونیکس در بین معامله گران متوسط ​​و پیشرفته محبوب است. این ارز از استراتژی ها و ابزارهای تجاری پیشرفته تری پشتیبانی می کند و بیش از 100 جفت رمزنگاری در چهار بازار اصلی (BTC ، ETH ، USDC و USDT) موجود است.

ویژگی های اصلی:


از ویژگی های اصلی Poloniex می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیمه شده: Poloniex برای داراییهای رمزپایه ذخیره شده در سکوی خود، بیمه ای دارد.
60+ Cryptocur ارز : Poloniex از 60+ ارز رمزنگاری و stablecoin و بیش از 100 جفت cryptocurrency پشتیبانی می کند.

اکنون پشتیبانی از کارت ها و حساب های بانکی: Poloniex در بیشتر تاریخ خود از گزینه های سنتی واریز ارز فیات مانند کارت ها و حساب های بانکی پشتیبانی نمی کند. با این حال از زمان به دست آوردن Circle ، Poloniex پشتیبانی بهتری از کارت ها و حساب های بانکی داشته است.

اهرم: Poloniex از معاملات حاشیه ای در طیف گسترده ای از جفت ها پشتیبانی می کند ، به شما امکان می دهد تا برای بازده های بزرگتر از معاملات تجاری سود ببرید.

API های سریع: Poloniex به شما امکان می دهد تا با دسترسی کامل به API به معامله گران، الگوریتم های هوشمند و استراتژی های معاملاتی بات را اجرا کنید، ادغام Poloniex را در راه اندازی تجارت فعلی خود آسان کنید.
برنامه های موبایل برای iOS و Android: Poloniex اخیراً برنامه های موبایل را برای iOS و Android منتشر کرده است.

پولونیکس

پول و جفت پولونیکس

Poloniex از 60+ جفت ارز cryptocurrency و 100+ جفت معاملات cryptocurrency پشتیبانی می کند. جفت ها به چهار بازار از جمله BTC ، USDC ، ETH و USDT تقسیم می شوند. تمامی ارزهای رمزپایه اصلی روی این پلتفرم ذکر شده اند، از جمله BTC ، ETH ، XRP ، LTC ، XMR ، BCHABC ، ​​BCHSV ، ETC ، ZEC ، DGB ، EOS و دیگران. همچنین ارزهای رمزگذاری شده کمتر شناخته شده ای مانند Primecoin (XPM) ، Livepeer (LPT) ، MaidSafeCoin (MAID) و Numeraire (NMR) را در میان دیگران پیدا خواهید کرد.

آیا POLONIEX از روش های سپرده گذاری و برداشت از آن حمایت کرد؟

در بیشتر تاریخ خود، Poloniex فقط از سپرده های Cryptocurrency و برداشت ها پشتیبانی می کرد. در سال 2019، با این حال، Poloniex شروع به پذیرش سپرده و برداشت از طریق نقل و انتقال بانکی و کارت. با تشکر از کسب Poloniex توسط Circle، می توانید به روش های بیشتری نسبت به گذشته واریز کرده و پول را در این سکو پس انداز کنید. اگر پول فیات را به Poloniex واریز کنید، آن را به stablecoin USDC یا USDT منتقل می کنید . Poloniex از لحاظ فنی ارز فیات شما را به عنوان ارز فیات ذخیره نمی کند.

بازرگانی پولونیکس

پلتفرم معاملات Poloniex شبیه به پلتفرم معاملات در هر صرافی cryptocurrency است. صفحه اصلی معاملات دارای نمودار و کتاب سفارش می باشد. انواع سفارش از جمله خرید، محدود کردن و فروش جعبه های سفارش در پایین صفحه را مشاهده خواهید کرد. مبلغ مورد نظر برای تجارت را وارد کنید، سپس تجارت را انجام دهید.

Poloniex

مسائل امنیتی POLONIEX و DOWNTIME

پولونیکس در سال 2014 یک هک قابل توجه داشت که اولین سال از وجود آن بود. Poloniex در طول هک 12.3٪ از کل بیت کوین های خود را از دست داد. پس از هک، Poloniex بازپرداخت کامل به کاربران آسیب دیده داد.
Poloniex مانند اکثر مبادلات رمزنگاری، از تأیید اعتبار دو عاملی برای امنیت حساب اضافه شده پشتیبانی می کند.

سهولت استفاده

Poloniex برای هرکسی که از تبادلات رمزنگاری دیگری استفاده کرده و با رابط های اولیه نمودار آشنایی دارد. ساده است. با این حال، اگر شما یک مبتدی کاملی در فضای رمزنگاری باشید، رابط Poloniex می تواند بسیار زیاد به نظر برسد. اطلاعات زیادی به طور پیش فرض روی صفحه معاملاتی نمایش داده می شود، و راحت گرفتن از آن غافل می شود. به همین دلیل، Poloniex مناسب تر برای معامله گران رمزنگاری متوسط ​​یا پیشرفته است.

اعتماد و حفظ حریم خصوصی


Poloniex ادعا می کند که اکثر سپرده های مشتریان را در سردخانه های خالی از هوا نگه می دارد. تنها وجوهی که بصورت آنلاین ذخیره می شود، بودجه مورد نیاز برای تجارت روزانه و فعال است. Poloniex همچنین ادعا می کند که برنامه های حسابرسی دارد که 24/7/365 اجرا می شود. اگر این برنامه های حسابرسی چیزی مشکوک را مشاهده کنند، قبل از اینکه مشکل شود، فعالیت مسدود می شود. البته این فرآیندها مشابه آنچه در سایر بورس ها مشاهده می کنیم، است.

به دنبال چنگال سخت بیت کوین که BCH را ایجاد کرد، Poloniex برای تغییر شرایط استفاده خود در آگوست 2017 با گرما روبرو شد. Poloniex شرایط استفاده خود را تغییر داد تا به عنوان مثال: کاربران مانع از این شود كه Poloniex را به دادگاه نبرند یا مثلاً درگیر دعاوی كلاس های صنفی شوند.

خدمات مشتری در پولونیکس

یکی از معدود اشکالات قابل توجه Poloniex، ارائه خدمات به مشتری است. می توانید تعداد متوسط ​​شکایات در مورد خدمات مشتری Poloniex را بصورت آنلاین پیدا کنید. به عنوان مثال: کاربران از زمان پاسخ طولانی شکایت می کنند، و همچنین فقدان شکایات صندوق های از دست رفته شکایت ندارند. این شکایات را می توان با هر مبادله ای یافت، اگرچه به نظر می رسد کمی با Poloniex رایج است.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.