logo کاقه ارز

سلرنتورک یک پروژه جدید مهیج که هدف آن کمک به بلاکچین ها برای دستیابی به “مقیاس پذیری سطح اینترنت” با استفاده از تکنیک های مقیاس بندی خارج از زنجیره برای دستیابی به میلیاردها معامله در ثانیه در یک محیط امن و مطمئن است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

سلرنتورک چگونه کار می کند؟


شبکه سلرنتورک در حال توسعه یک راه حل مقیاس زدایی خارج از زنجیره برای مقیاس گذاری بلاکچین های مختلفی است. که در سیستم عامل آن اجرا می شوند.

راه حلهای مقیاس خارج از زنجیره (یا لایه 2) از لحاظ نظری برتر هستند زیرا به شبکه امکان می دهد معاملات کوچکتر را از بلاکچین پردازش کند، سپس آنها را در یک معامله واحد قرار می دهد که On-Chain شناخته می شود. با این کار، آنها می توانند گلوگاه تراکنش را که روی زنجیره اصلی رخ می دهد کاهش دهند و در عین حال ظرفیت عملیاتی سیستم را به طور کلی افزایش دهند.

معماری سلرنتورک Cstack نامگذاری شده است و از چهار لایه تشکیل شده است:

 • cRoute : این از DBR (توزیع مساوی توزیع شده) برای توزیع ترافیک پرداخت به صورت غیرمتمرکز و بدون اعتماد استفاده می کند. cRoute می تواند 15 برابر بیشتر از Raiden یا شبکه رعد و برق باشد.
 • cOS : این چارچوب توسعه Dapp خارج از زنجیره است. این عملیات، ذخیره سازی، اختلافات زنجیره ای و ردیابی را کنترل می کند.
 • cChannel : این مجموعه زنجیره ای جانبی است که قرار است نقدینگی را فراهم کند و به انتقال سریع دولت کمک کند. لایه eChannel امکان عملکرد برنامه های بازی، مبادلات، سیستم عامل های بیمه و سایر برنامه های با توان بالا در شبکه سلرنتورک را فراهم می کند.
سلرنتورک

نشانه سلرنتورک CELR


رمز سلر رمز ERC20 است که بر روی بلاک چین Ethereum ساخته شده است. همچنین رمز اصلی سلرنتورک است. که در طی ICO به فروش خواهد رسید.

 • کل عرضه توکن های سلرنتورک 10 میلیارد است.
 • حدود 6٪ آن برای فروش توکن در دسترس خواهد بود.
 • 1 رمز سلرنتورک = 0.0065 دلار
 • نشانه های CELR فقط از طریق نشانه های BNB در دسترس خواهد بود.
 • حداکثر مبلغی که هر سرمایه گذار می تواند قرار دهد فقط 1500 دلار است.
 • تاریخ ICO از 19 ماه مارس هفتم تا 24 هفتم .
 • توکن ها 15 روز پس از بسته شدن ICO به سرمایه گذاران توزیع می شوند.

مورد اصلی استفاده سلرنتورک CELR

مورد اصلی استفاده سلرنتورک به عنوان ارز پلت فرم است. اما همچنین می تواند برای توابع دیگر مانند موارد زیر استفاده شود:

اثبات نقدینگی (PoLC):

 • PoLC: یک فرآیند استخراج مجازی است، که نقدینگی را برای اکوسیستم خارج از زنجیره فراهم می کند. بعداً به کاربرانی که نشانه های سلرنتورک را قفل می کنند، پاداش بیشتری می دهند.

حراج پشتیبان نقدینگی (LiBA)

 • LiBA : به ارائه دهندگان خدمات زنجیره ای اجازه می دهد نقدینگی را از طریق وام دهی به مردم درخواست کنند (نرخ بهره با یکدیگر توافق می شود). یک سیستم رتبه بندی برای وام دهندگان بر اساس “نمره شادی” وجود دارد. امتیاز با توجه به نرخ بهره، میزان نقدینگی تأمین شده و مقدار سلرنتورک ذخیره شده تعیین می شود. به عنوان وام دهنده، هرچه سلرنتورک بیشتر در معرض خطر باشید. اولویت بیشتری برای ارائه نقدینگی به ارائه دهندگان خدمات خارج از زنجیره دارید.

شبکه نگهبان دولت (SGN)

 • SGN : یک زنجیره جانبی منحصر به فرد است. که به هر کاربر امکان می دهد قبل از آفلاین شدن وضعیت خود را ارائه دهد تا برای مدتی از آن محافظت شود. کاربران برای این حفاظت هزینه ای پرداخت می کنند. دارندگان رمز سلرنتورک می توانند برای بدست آوردن هزینه خدمات برای ایجاد حفاظت، توکن های خود را سهام کنند.

تیم اصلی سلرنتورک


تیم سلرنتورک از بنیانگذاران بسیار باتجربه ای تشکیل شده است. که هر یک از نظر آکادمیک موفق به کسب مدرک دکترا از دانشگاه برکلی، دانشگاه پرینستون و MIT می شوند.

مو دونگم، بنیانگذار مشترک: قبل از تأسیس سلر، او مهندس موسس و مدیر محصول در Veriflow بود و در مورد تأیید رسمی شبکه کار می کرد. وی متخصص در استفاده از تئوری بازی الگوریتمی برای طراحی پروتکل است و دوره های کامل قرارداد هوشمند را تدریس می کند.

جوندا لیو،  بنیانگذار همکار: جوندا دکترای علوم دکتری است. گیرنده از UC برکلی. قبل از تأسیس سلر، وی در سال 2011 در Google کار کرد تا زیرساخت شبکه مرکز داده خود را ایجاد کند. وی همچنین عضو موسس سرویس تلفن همراه Project Fi در سال 2014 و Android Tech Lead برای خدمات حامل بود.

شیائوژو لی،  بنیانگذار مشترک: شیائوژو همچنین دکترای علوم دکتری است. دریافت کننده از دانشگاه پرینستون. وی آثاری را در سیستم های توزیع شده، شبکه، ذخیره سازی و مدیریت داده منتشر کرده است. این آثار به اجزای اصلی Google Tensorflow ، Intel DPDK و Barefoot Deep Insight تبدیل شده اند.

چینگکا لیانگ، بنیانگذار مشترک: چینگکای دکترای خود را دریافت کرد. از MIT وی در کار آکادمیک خود بر روی مشکلات مختلف یادگیری و کنترلی متمرکز بر سیستم های شبکه ای، منحصراً بر روی الگوریتم های یادگیری آنلاین در شبکه های خصمانه بود. کارهای او با موفقیت در Raytheon BBN Technologies و آزمایشگاه های بل اجرا شده است.

مزایا و معایب:


مزایا:

پتانسیل پروژه کوتاه مدت: فروش توکن سلرنتورک در بالای Binance Launchpad انجام می شود. این موضوع به عنوان یک مزیت عمده در بازار خرس فعلی با جدیدترین فروش توکن از(BitTorrent) (10X در ATH) و Fetch AI ثابت شده است.

مورد استفاده : مهمترین پیشرفتی که در سال گذشته اتفاق افتاده ظهور و اتخاذ راهکارهای خارج از زنجیره (شبکه لایتنینگ، ریدن، پلاسما و …) است. این راه حل ها یکی از اصلی ترین نقاط درد ناشی از فناوری های دفتر توزیع شده، مقیاس پذیری را برطرف می کنند. این واقعیت که فقط 4-7 تراکنش بیت کوین در ثانیه قابل پردازش است، مانع قابل توجهی در مسیر تصویب گسترده است.

اگر Celer بتواند چشم انداز خود را اجرا کند و بر راه حل های موجود غلبه کند. تأثیر قابل توجهی در ارزش طولانی مدت آن خواهد داشت.

شرکای راهبردی : سلر موفق شده است با برخی از موثرترین موسسات بازار رمزنگاری شراکت های بسیار چشمگیری ایجاد کند: Pantera ، DHVC ، FBG Capital ، Fenbushi Capital ، 500 Startups ، NGC ، Waves و بسیاری دیگر …

معایب:

 مقیاس پذیری موضوعی است که مدت هاست در صنعت رمزنگاری مشاهده می شود، بنابراین در بازار فعلی رقبای جدی وجود دارد. البته مشهورترین آن شبکه لایتینگ نتورک (LN) است. LN یک راه حل خارج از شبکه برای شبکه بیت کوین ارائه می دهد. در حال حاضر تقریباً 4 گره 4K ، 32.3K کانال و ظرفیت روزانه بیش از 3.1 میلیون دلار دارد. ادغام در بازار راه حل های خارج از زنجیره و به دست آوردن پذیرش انبوه برای سلر کار ساده ای نخواهد بود.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.