logo کاقه ارز

از سال 2018 تاکنون Ren شاهد تحولات چشمگیری بوده است. به همین ترتیب، زمان آن فرا رسیده است که نگاهی دقیق به این پروژه هیجان انگیز DeFi بیندازیم. رن که قبلاً به عنوان پروتکل جمهوری شناخته می شد، به یک اکوسیستم تبدیل شده است که به دنبال ایجاد حریم خصوصی بی نظیر و نقدینگی قابل همکاری بین بلاک چین است. در یک جمله، Ren امکان انتقال ارزهای رمزپایه و سایر دارایی های پشتیبانی شده (مانند نشانه ها) را بین بلاکچین ها به روشی غیرمتمرکز، مطمئن و سریع فراهم می کند. با کافه ارز همراه باشید تا در پایان این مقاله بفهمید که Ren چقدر اهمیت دارد و چرا در یک سال و نیم گذشته بسیار بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

پروتکل جمهوری (Ren) چیست؟

پروتکل جمهوری یک پروتکل غیر متمرکز و منبع باز استخر تاریک است که اجازه خواهد داد که معامله گران به شیوه ای کاملا خصوصی و امن برای سفارش اقدام کنند. پروتکل جمهوری تبادل Ethereum، نشانه های ERC20 و بیت کوین را از طریق این استخر تاریک توزیع شده تسهیل می کند. با استفاده از محاسبه چند طرفه، آنها قادر خواهند بود موتور منطبقی را ایجاد کنند که از این دستورات در کتاب سفارشات غیرمتمرکز عبور کند. پس از تطبیق این سفارشات، پروتکل از مبادله اتمی زنجیره ای برای مبادله دارایی های مورد نظر استفاده می کند. آنها همچنین برای اطمینان از اجرای موثر معاملات از مشوق های اقتصادی استفاده خواهند کرد.

Ren

در سال 2017، پروتکل جمهوری به طور رسمی توسط ژانگ و وانگ پایه گذاری شد. این برنامه تلاش کرد تا معاملات ارز رمزنگاری فرابورس را غیر متمرکز و بدون اعتماد کند و پروتکلی برای تعامل بلاک چین های رمزنگاری جداگانه ایجاد کند. پروتکل جمهوری با درک اینکه به دلیل مواردی مانند قرارداد های هوشمند، معاملات ارزهای رمزنگاری در مبادلات از خصوصیات کمتری برخوردار نیست، امکان ایجاد معاملات رمزنگاری را بدون این شاخص های آشکار، ماموریت خود قرار داد.

استخر تاریک چیست؟

“استخر تاریک” یک بازار فرابورس است که در آن سرمایه گذاران نهادی می توانند به صورت ناشناس نسبت به سفارشات بزرگ سهام اقدام کنند. برخلاف صرافی های سنتی، این سفارشات در دسترس عموم نیستند و به همین ترتیب ناشناس بودن را ارائه می دهند. موسسات خصوصی که این استخرهای تاریک را اداره می کنند بیشتر بانک های سرمایه گذاری و سایر سازندگان بازار هستند. 

آشنایی با هشدار نهنگ

هرگاه کسی مقدار زیادی ارز رمزپایه را از کیف پول به صرافی منتقل کند، این اغلب به عنوان قصد فروش آن دارایی تعبیر می شود. برعکس، یک معامله بزرگ به کیف پول یا معامله کیف پول به کیف پول می تواند نشانه این باشد که این سرمایه گذار معتقد است ارز رمزپایه ارزشمند است و ارزش نگه داشتن آن (یا خرید) را دارد. معاملات فرابورس تقریباً فقط مختص سرمایه گذاران ثروتمندی است که به دنبال خرید دارایی بدون ایجاد مدرک هستند. باز بودن بلاک چین های رمزنگاری شده مانند بیت کوین این کار را بدون استفاده از اشخاص ثالث متمرکز غیرممکن می کند.

REN ICO

در سال 2018، پروتکل جمهوری دو دور پیشنهاد اولیه سکه (ICO) را برای رمز جمهوری (REN) راه اندازی کرد. اولین مورد یک ICO خصوصی بود که در اواخر ژانویه سال 2018 برگزار شد و 28 میلیون دلار درآمد داشت. دومین ICO ، این بار عمومی چند روز بعد در اوایل فوریه برگزار شد و مبلغی معادل 4.8 میلیون دلار جمع آوری کرد. کمی بیش از 56 درصد از کل تولید 1 میلیارد دلاری REN فروخته شده است. REN بر روی بلاکچین Ethereum ساخته شده است و یک رمز ERC-20 است.

رن چگونه کار می کند؟

 فناوری پشت رن کاملاً پیچیده است و به سختی می توان از آن سردر آورد. Ren امکان تبادل غیر متمرکز و غیر قابل اعتماد دارایی های رمزنگاری شده را در میان بلاکچین ها با استفاده از سیستم عامل مرکزی خود، (Ren VM Machine (RenVM فراهم می کند. RenVM این کار را با استفاده از شبکه ای از ” Darknodes ” انجام می دهد که قدرت محاسباتی لازم را برای شناسایی و پردازش سفارشات رمز ارزهای بین زنجیره ای فراهم می کند. این کار با استفاده از یک الگوریتم پیچیده به نام ” Shamir Secret Sharing Scheme ” انجام می شود که دستورات را به گونه ای خرد می کند که Darknodes از مقدار یا مقصد رمزنگاری مورد معامله نمی دانند.

از آنجا که RenVM بر روی Ethereum بنا شده است، معاملات میان زنجیره ای با استفاده از معادل های توکن ERC-20 دارایی مورد معامله در بلاک چین Ethereum انجام می شود. به بیان ساده، شما در واقع بیت کوین یا Zcash خود را به بلاکچین Ethereum منتقل نمی کنید. در عوض، نشانه های ERC-20 از این ارزهای رمزپایه دیگر متناسب با میزان نگهداری یا انتشار توسط سیستم عامل غیرمتمرکز RenVM ضبط و سوزانده می شوند.

Ren

REN برای چه استفاده می شود؟

REN نشانه ای است که در اکوسیستم رن استفاده می شود و دارای دو عملکرد است. اولین حراج، پرداخت هزینه های بازرگانی برای هرگونه سفارش انجام شده در RenVM است. عملکرد دوم پرداخت اوراق به “ثبت” است، یک قرارداد هوشمند که Darknodes را در اکوسیستم رن مدیریت می کند. این قرارداد هوشمند عدم تمرکز و ثبات پروتکل RenVM را تضمین می کند. اگر می خواهید Darknode را اجرا کنید، باید یک وام 100000 REN به مدیر ثبت پرداخت کنید.

نقشه راه رن در سال 2020

در سه ماهه اول سال 2020، Ren دو چیز را ثابت کرد: ادامه توسعه و آزمایش RenVM و ایجاد اتحاد Ren، که به عنوان “کنسرسیوم شرکت ها و یا پروژه های DeFi” توصیف می شود. با داشتن بیش از 50 عضو در زمان نوشتن، می توانید بسیاری از نام های قابل شناسایی را در میان رده های آن از جمله Kyber Network ،Matic ،Polychain Capital و IDEX پیدا کنید.

نشانه REN

رمز اصلی پروتکل جمهوری، نشانه های REN هستند. این نشانه های سودمند ERC20 هستند و در پروتکل جمهوری برای ایجاد انگیزه در گره ها برای انجام روند تطبیق سفارش استفاده می شوند. از این رو، از رمز REN برای تسهیل این تبادل در شبکه استفاده خواهد شد. همچنین برای پرداخت “اوراق قرضه” ثبت کننده استفاده خواهد شد. در مجموع 1 میلیارد REN عرضه خواهد شد.

پشتیبانی از Ren Exchange

REN پشتیبانی صرافی محدودی دارد. اما می توانید آن را در مبادلات قابل توجهی مانند Binance و Huobi با نقدینگی مناسب پیدا کنید.

کیف پول ارز رمزنگاری شده REN

از آنجا که REN یک رمز ERC-20 است، می توان آن را بر روی هر کیف پول پشتیبانی کننده از Ethereum ذخیره کرد. کیف پول نرم افزاری و کیف پول سخت افزاری در جایی که بتوانید رمزهای REN خود را ذخیره کنید، وجود دارد.

کیف پول های ارز رمزنگاری شده دیجیتال که از REN پشتیبانی می کنند شامل:
 (My Ether Wallet (MEW – desktop
(Atomic Wallet (mobile
(Trust Wallet (mobile
(Wallet Exodus (mobile and desktop
کیف پول های ارز رمزنگاری شده که از REN پشتیبانی می کنند شامل Ledger ،Trezor و KeepKey هستند.

اگرچه ممکن است تاریخچه قیمت REN در مقایسه با سایر رمزنگاری ها خیلی چشمگیر باشد، اما برای پیش بینی عملکرد آینده آن نیز کافی نیست. قیمت هر دارایی در فضای ارزهای رمزنگاری شده در نهایت با آنچه در واقع ارز رمزنگاری شده انجام می شود تعیین می شود. بنابراین تا زمانی که ارز رمزنگاری شده به طور کلی جریان اصلی پذیرش و سرمایه گذاری را تجربه نکند، احتمالاً هیچ اقدام قابل توجهی از REN نخواهیم دید.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.