logo کاقه ارز

Zilliqa یکی از بزرگترین چالشهای بلاک چین در حال حاضر، اگر بزرگترین چالش نباشد، مقیاس پذیری یا توانایی پردازش معاملات بیشتر در مدت زمان کوتاه تر است.
بیت کوین برای پردازش معاملات تلاش نکرده و هزینه ها نیز به همین ترتیب افزایش یافته اند. همین اتفاق در مورد Ethereum رخ داده است. جایی که شور و شوق CryptoKitties در دسامبر 2017 شبکه را تقریباً به مدت یک هفته متوقف کرد. Ethereum در حال تغییر جهت اثبات سهام به عنوان یک روش اجماع و تقسیم برای بهبود توان شبکه است. با این حال، یک بلاکچین عمومی وجود دارد که قبلاً با کارکرد خرد کردن طراحی شده است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

بررسی اجمالی Zilliqa

این بلاکچین Zilliqa است. که در اواخر سال 2017 ICO خصوصی خود را داشت. و در ژانویه 2018 یک پیشنهاد کوچک عمومی را به عنوان یکی از اولین رمزهای جدید 2018 در اختیار شما قرار داد.
Zilliqa تنها زنجیره بلوکی است که دارای خرد کردن عملکردی است که به شما امکان می دهد با بزرگتر شدن شبکه، بلاکچین به صورت خطی مقیاس بندی شود. پس از اجرای شبکه آزمایشی خود برای بیشتر سال 2018، شبکه اصلی Zilliqa مورد انتظار در ژانویه 2019 راه اندازی شد. از آن زمان تاکنون تیم توسعه به پیشرفت در امنیت و سرعت شبکه ادامه داده است. این یک تغییر اساسی در چگونگی رسیدن به اجماع یک بلاکچین است. زیرا مقیاس محلول خردکن در کنار اندازه شبکه Zilliqa مقیاس می گیرد. از نظر تئوری، Zillqa محدودیتی در تعداد معاملات در ثانیه ای که می تواند پردازش کند ندارد.

 Zilliqa

شبکه Ethereum با 25000 گره کامل فقط قادر به پردازش 15 تراکنش در ثانیه است. در مقابل، Zilliqa تست هایی را در آزمایشی خصوصی آنها انجام داده است. که تنها با 1800 گره کامل به 1،218 تراکنش در ثانیه رسیده است.
اگر گره ها را به 3600 مقیاس توان و همچنین 2،488 تراکنش در ثانیه دو برابر کنید. این شبکه توانسته است با موفقیت 2،828 تراکنش در ثانیه را مقیاس بندی کند.

سازوکار اجماع در زیلیکا

Zilliqa از مکانیزم اجماع ترکیبی متشکل از اثبات کار و تحمل گسل بیزانس استفاده می کند. از اثبات کار همانطور که در استخراج بلاکچین سنتی استفاده می شود، استفاده نمی شود. در عوض، هر گره با تکمیل اثبات هش کار شروع می شود.
این هیچ پاداش زنجیره بلوکی ندارد. اما در عوض برای تعیین هویت گره استفاده می شود. شبکه Zilliqa با مجبور کردن ماشین ها برای ایجاد هویت خود، از هرگونه حمله احتمالی Sybil جلوگیری می کند. جایی که یک بازیگر بد در تلاش برای غلبه بر شبکه چندین هویت ایجاد می کند.

 Zilliqa


هنگامی که هویت گره ها از طریق اثبات کار اثبات شد، می توان به گره یک تکه تکه اختصاص داد. Shards توافق را از طریق تحمل گسل بیزانس، که یک سازوکار اجماع با عملکرد بالا و نهایی است، پیدا می کنند. از آنجا که شامل نهایی بودن است، بیشتر 600 گره موجود در خرده ریز باید در مورد میکروبلاک توافق کنند.
پس از تأیید میکروبلاک و افزودن آن به بلوک نهایی، این تنها بلوکی است که قادر به ارجاع بلوک قبل از آن است. به همین دلیل، انشعاب در اجماع تحمل خطای بیزانس با قطعیت امکان پذیر نیست.
تعداد فزاینده ای از زنجیره های بلوکی وجود دارد که با موفقیت از تحمل خطای بیزانس برای اجماع استفاده می کنند. اینها شامل NEO و Hyperledger هستند که هر دو از نسخه مکانیزم اجماع بیزانس اثبات شده استفاده می کنند.

Zilliqa چیست؟

بنابراین Zilliqa چیست؟ شما می توانید Zilliqa را مانند رقیبی برای شبکه ethereum در نظر بگیرید. این همچنین یک پلت فرم بلاکچین عمومی است. که به توسعه دهندگان امکان می دهد قراردادهای هوشمند و DApps در بالای آن بسازند. تفاوت اساسی این است که Zilliqa از خرد کردن استفاده می کند.
Zilliqa با هدف مقیاس سازی ایجاد شد. آنها می دانستند که اگر یک سیستم عامل فقط بتواند 10-20 معامله در ثانیه را پردازش کند، تصویب شرکت امکان پذیر نخواهد بود.

از جمله مشکلات زیلیکا


این مشکل بلافاصله از اعتیاد به مواد مخدره روی اترئوم آشکار می شود. این محبوبیت به قدری زیاد بود که هزینه گاز معامله به دلیل ازدحام شبکه در یک نقطه 3900 درصد افزایش یافت. آیا می توانید تصور کنید که این یک برنامه کاربردی در دنیای واقعی باشد؟ اگر هزینه های معامله بسیار گران باشد، هیچ کس از بلاکچین استفاده نمی کند.
خوشبختانه Zilliqa قبلاً با استفاده از روشی معروف به خرد کردن، مشکل مقیاس بندی را حل کرده است. این برخی تحقیقات نظریه ای نیست زیرا این شبکه در شبکه اصلی آنها زنده است. و Zilliqa تنها موردی است که با موفقیت عمل خرد کردن را انجام داده است.


با خرد کردن ، Zilliqa می تواند 2828 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. و این ممکن است سریعترین پلتفرم بلاکچین در مقایسه با بقیه باشد. بیت کوین فقط می تواند 7 تراکنش در ثانیه پردازش کندEthereum 15 ، Tezos 50 . Cardano 250 و Visa می توانند 8000 انجام دهند. به جز Zilliqa، هیچ کس در نزدیکی برنامه تجاری ویزا نیست.
به همین دلیل Ethereum به شدت تلاش می کند تا راه حل های L2 را در ETH 2.0 ارائه دهد. اما برای Ethereum سخت تر است که بتواند انتقال ها را انجام دهد.

Zilliqa

زیرا آنها قبلاً همه زیرساخت ها و پایه های پروتکل را ایجاد کرده اند. برای اطمینان از اینکه هیچ چیزی خراب نشده و شبکه پایدار است، آزمایش های زیادی برای انجام وجود دارد.
با این حال، Zilliqa مزیت دوم حرکت را دارد زیرا آنها قبلاً می دانند چه عواملی م worksثر است. راحت تر است که با درست کردن طرح چیزی را درست کنید تا اینکه به راه هایی برای بهبود یک طراحی فعلی فکر کنید.

Zilliqa Token چیست؟

Zilliqa ICO خود را در ژانویه 2018 انجام داد و آنها 22 میلیون دلار جمع کردند. بنابراین Zil برای چه استفاده می شود؟ به همان روشی که در هنگام انجام معاملات قرارداد هوشمند در شبکه ethereum، از ETH برای پرداخت هزینه های بنزین استفاده می شود. ZIL همچنین به عنوان یک نشانه محلی عمل می کند که برای پرداخت هزینه معاملات در شبکه Zilliqa استفاده می شود.


تنها تفاوت این است که ZIL در مقایسه با ETH بسیار ارزان تر است. هزینه بنزین در شبکه اتریوم بسته به میزان ازدحام شبکه بالا و پایین می شود. بعضی اوقات می تواند به چند دلار آمریکا هم برسد. اما هزینه های Zilliqa بسیار کم است زیرا می توانند معاملات را با سرعت بسیار بالاتری پردازش کنند. علاوه بر این، ZIL برای پاداش دادن به ماینرها برای تأیید معاملات در شبکه Zilliqa نیز استفاده می شود.

8. چگونه زیلیکا بخریم؟

بعد از سنجش جوانب مثبت و منفی، و می خواهید در صنعت بلاکچین موج سواری کنید. در اینجا نحوه خرید Zilliqa آورده شده است. اگر در سنگاپور هستید، خرید ZIL واقعاً ساده است. می توانید آن را مستقیماً با SGD هر کدام حدود 3.6 سنت خریداری کنید.
فقط با Coinhako ثبت نام کرده و کیف پول SGD خود را شارژ کنید. آنها فقط در ساعت 10 صبح و 4 بعد از ظهر روزهای هفته سپرده های شما را پردازش می کنند. سپس فقط روی دکمه خرید کلیک کنید. خودشه! خرید رمزنگاری به همین راحتی است.
Zilliqa در حال حاضر در Binance سنگاپور موجود نیست اما همچنان می توانید آنها را از Binance Exchange خریداری کنید. به همین دلیل است که می گویم Binance سنگاپور پیشنهادهای آلت کوین بسیار محدودی دارد. 

مشارکت های Zilliqa

بنابراین اعتیاد به مواد مخدره بزرگ با Zilliqa چیست؟ چرا مردم برای جمع آوری Zilliqa با عصبانیت عجله دارند؟ در اینجا برخی از دلایلی وجود دارد که Zilliqa را به یک پروژه قابل اعتماد در رمزنگاری تبدیل کرده است.

آیا Zilliqa سرمایه گذاری خوبی است؟

سوال بعدی این است که آیا Zilliqa سرمایه گذاری خوبی است؟ قیمت Zilliqa ارزان و ارزان است. قیمت یک ZIL فقط در زمان نوشتن 0.026 دلار آمریکا است. در آخرین اجرای گاو نر آلت کوین، Zilliqa به بالاترین حد در حدود 0.23 دلار رسید. در اینجا برخی از کاتالیزورهای احتمالی قیمت در آینده آورده شده است.

Zilliqa Staking

اولین و مهمترین چیز این استیکینگ است. Zilliqa مشغول معرفی شبکه اصلی است و تا پایان Q2 2020 به صورت زنده در دسترس قرار خواهد گرفت. بنابراین ما فقط چند هفته دیگر فرصت نداریم. بازده سالانه تخمین زده شده برای ZIL بین 8 تا 10 درصد در حال حاضر است. هنگام شروع پخش مستقیم ، ZIL با دریافت سود سهام از آن بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.
بسیاری از دارندگان طولانی مدت هستند که در حال جمع آوری تعداد زیادی علامت رمزگذاری شده در رمزنگاری هستند.  آنها از این فرصت برای جمع شدن عظیم استفاده می کنند و بسیاری از آنها با سبک زندگی بازنشستگی در سواحل تایلند زندگی می کنند.

تقسیم دولتی برای قراردادهای هوشمند

خرید و فروش معاملات در بلاکچین کاملاً ساده است. تأیید معامله به راحتی به خرده ریزهای مختلف اختصاص می یابد و هر تأیید به تنهایی ایستاده است. خرده ریزها به لطف کمیته DS نیازی به برقراری ارتباط بین خود ندارند.
با این حال، این را نمی توان برای قراردادهای هوشمند و Dapps که با زنجیره بلوکی خرد شده کار می کنند، گفت: یک قرارداد هوشمند اغلب به منابع خارجی داده، توابع و سایر متغیرها متکی است.
برای انجام این کار در یک بلاک چین خرد شده به ارتباطات بالقوه زیادی بین خرده ریزها احتیاج دارید. پهنای باند و توان پردازشی مصرف شده توسط این ارتباط باعث می شود که مزایای خرد کردن نادرست باشد.

 Zilliqa

وضعیت فعلی فناوری بلاکچین منجر به این عقیده گسترده شده است که خرد کردن حالت را نمی توان کارآمد و مطمئن کرد. اگر قراردادها به طور جداگانه در کشورهای خرد اجرا می شدند، شبکه را برای انواع حملات احتمالی و همچنین آلودگی متقابل و چالش های احتمالی برای سازش معاملات باز می گذاشت.
پس از نزدیک به دو سال کار، Zilliqa قراردادهای هوشمندی را در 10 ژوئن 2019 منتشر کرد. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با استفاده از زبان قرارداد هوشمند هوشمند Scilla ، قراردادهای هوشمند را در بلاک Zilliqa بنویسند و مستقر کنند. 

قراردادهای هوشمند دارای چندین ویژگی چشمگیر است:

  • زبان Scilla با تجزیه و تحلیل های استاتیک ارائه می شود که قبل از اجرای مستقیم، اشکالات موجود در هر قرارداد را بررسی می کند.
  • Scilla با استفاده از كتابخانه عمليات استاندارد خود، نياز به اتكا به كتابخانه هاي برنامه ريزي خارجي را از بين مي برد.
  • Scilla بین قابلیت انعطاف پذیری و بیان پذیری متعادل است، و استدلال رسمی در مورد رفتار قرارداد را امکان پذیر می کند.
  • بین اجزای مختلف عملیاتی مانند برقراری ارتباط با سایر قراردادها و محاسبات، یک جدایی کاملاً تمیز وجود دارد. با این کار از حوادث هک مانند هک های Parity یا DAO جلوگیری می شود.

Zilliqa در مقابل Ethereum 2.0

شیاردینگ استفاده شده توسط Zilliqa با آنچه در Ethereum برنامه ریزی شده متفاوت است. Ethereum 2.0 در حال ایجاد یک سیستم تقسیم حالت است. اما Zilliqa یک سیستم تراکنش شبکه یا شبکه را پیاده سازی کرده است. در این نوع خرد کردن، Zilliqa به طور خودکار گره های شبکه را تقسیم می کند تا بتواند تراکنش ها را به صورت موازی پردازش کند.

زیلیکا


بنابراین اگر یک شبکه با 1000 گره داشته باشید. Zilliqa به طور خودکار شبکه را به 10 خرد 100 گره تقسیم می کند.  اگر هر بخش بتواند 100 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. شبکه خرد شده توانایی پردازش 1000 تراکنش در ثانیه را دارد.
این شبکه یا اشتراک تراکنش تضمین می کند که توان تولید به صورت خطی با اندازه شبکه افزایش می یابد.
برای مقایسه، راه حل Ethereum 2.0 مبتنی بر خرد کردن وضعیت، یا تجزیه وضعیت بلاکچین است تا در طولانی مدت ذخیره سازی دیگر محدودیتی نداشته باشد. Zilliqa در حال حاضر برنامه ای فوری برای شامل کردن خرد کردن های دولتی ندارد، اما برنامه بلند مدت آنها شامل افزودن خردایش های دولتی است.

خطرات سرمایه گذاری در Zilliqa

تقسیم ETH 2.0

بزرگترین خطری که من در Zilliqa می بینم این است که Ethereum در چند ماه آینده یکپارچه سازی را شروع می کند.
Zilliqa اکنون جذاب است زیرا می تواند معاملات> 200 برابر سریعتر از Ethereum را پردازش کند. و هزینه های بنزین نیز بسیار کمتر است. اما اگر ETH 2.0 بتواند به همان خصوصیات مقیاس گذاری Zilliqa دست یابد، مزیت رقابتی Zilliqa چیست؟
بعلاوه ، اگر Ethereum شاردینگ را با موفقیت راه اندازی کند، پردازش آنها بسیار سریعتر خواهد بود ، زیرا تعداد گره های بیشتری در شبکه ethereum در مقایسه با Zilliqa وجود دارد.


در حال حاضر ، Ethereum هنوز پادشاه پلت فرم قرارداد هوشمند است. و تمام شرکت های بزرگی مانند: Microsozzzf، EY و ConsenSys همه به Ethereum نگاه می کنند. همچنین پروژه ها تصمیم می گیرند که در جایی که بالاترین اثر شبکه است، ایجاد شوند.
در حالی که Zilliqa و Ethereum می توانند با هم زندگی کنند. اما در صورت راه اندازی موفقیت آمیز ETH 2.0 ، یک مبارزه سخت برای متقاعد کردن مردم برای آمدن به Zilliqa خواهد بود.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.