logo کاقه ارز

پلتفرم Komodo چیزهای زیادی دارد یک بلاکچین منحصر به فرد، سکه ای که سود می پردازد. مبادله غیرمتمرکز، بلاک چین توسعه با بسیاری از ویژگی های اضافی که برای آینده برنامه ریزی شده است.
بلاکچین کومودو چنگال زنجیره بلوک ZCash است که خود از بلاکچین بیت کوین فورک شده است. و باعث می شود کومودو از فرزندان بیت کوین باشد.

این شامل فناوری zk-snark است که Zcash بر روی آن ساخته شده است. و الگوریتم اجماع کار تأخیر را برای تقویت و امنیت بیشتر کومودو اضافه می کند.
هدف نهایی کومودو ایجاد یک اکوسیستم کامل متشکل از مشارکت های متنوع است. که سیستم عامل را به آینده می فرستد. از آنجا که برای استفاده توسط توسعه دهندگان از هر سطح و در هر صنعتی بسیار پرکاربرد طراحی شده است.
در این بررسی جامع، تمام مواردی را که لازم است در مورد سیستم عامل Komodo بدانید، به شما ارائه خواهم داد. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

چگونه Komodo کار می کند؟

کسانی که در پلتفرم کومودو پیشرفت می کنند در بلاکچین ایجاد نمی شوند بلکه در عوض بلاک چین های مستقل خود را می سازند. این یک چنگال یا زنجیره جانبی نیست و سیستم عامل کومودو به عنوان والدین بلاکچین جدید عمل نمی کند.
هر پروژه یک زنجیره بلوک مستقل است که به اکوسیستم کومودو متصل می شود. این مهم است زیرا واقعیت مستقل بودن هر بلاکچین به این معنی است که توسعه آینده به هیچ وجه توسط کومودو محدود نمی شود.
همچنین کومودو از ابتدا به عنوان یک اکوسیستم مدولار طراحی شده است.

کومودو

 این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا انتخاب کنند از کدام فناوری ها می خواهند در پروژه های خود استفاده کنند.
شاید از همه مهمتر، Komodo با امنیت به عنوان اولویت اصلی توسعه یافته باشد. علاوه بر استفاده از پروتکل های Zcash zk-snark برای ناشناس ماندن و حفظ حریم خصوصی، کومودو از پروتکل اثبات تاخیر کار (PoW) برای تأمین امنیت سطح بیت کوین حتی برای کوچکترین بلاکچین ها و پروژه ها استفاده می کند. همانطور که در وب سایت کومودو بیان شده است:

 dPOW نوآورانه Komodo (اثبات تأخیر در کار) یک لایه امنیتی ایجاد می کند که از داده های بلاکچین شما نسخه پشتیبان تهیه می کند و آنها را به بلاکچین بیت کوین محضری می نویسد، حتی کوچکترین زنجیره بلوکی با امنیت سطح بیت کوین را فراهم می کند.

در واقع، کومودو از هش ریت بیت کوین برای اطمینان از تغییرناپذیری برای بلاک چین Komodo استفاده می کند.

حریم شخصی کومودو (Komodo)

Komodo به عنوان شکلی از زنجیره بلوک Zcash و با استفاده از فناوری آنها موسوم به ” اثبات دانش صفر ” ایجاد شد. این فناوری اجازه می دهد تا هر معامله در بلاکچین 100٪ ناشناس یا با توجه به نیازهای هر موقعیت، به اندازه لازم شفاف باشد.
معاملات ناشناس برای بسیاری از کاربران مهم است. زیرا مبلغ، فرستنده و گیرنده معامله را پنهان می کند. اما با این وجود این امکان را برای ماینرها فراهم می کند که اعتبار معامله را بدون هیچ گونه هزینه مضاعفی تأیید کنند.

 در غیر اینصورت معاملات می توانند شفاف باشند. در این حالت اطلاعات دقیقاً مانند تراکنش های بیت کوین نشان داده می شوند.
معاملات ناشناس به محافظت از حریم خصوصی کاربر کمک می کند. اما عملکرد مهمتری را فراهم می کند، و آن حفظ قابلیت انعطاف پذیری است که یک نیاز اساسی برای هر ارز است.

امنیت کومودو

توسعه دهندگان کومودو پس از قرار دادن حریم خصوصی با تشکیل از Zcash، امنیت بیشتر بلاکچین را به روشی منحصر به فرد فراهم کردند. آنها اثبات رمز کار را ایجاد کردند. اما آن را تغییر دادند تا اثبات تأخیر کار را تأیید کند. به آن اجازه می دهد تا هش ریت بیت کوین را برای اطمینان از تغییر ناپذیری بلاک چین Komodo بازیافت کند.
کومودو این کار را با استفاده از 64 “گره اسناد رسمی” انجام می دهد که برای محضری سازی بلوک های بلاکچین بیت کوین کار می کنند. این از Komodo محافظت می کند. زیرا یک مهاجم باید هم بلوک در بلاک چین Komodo و هم بلوک بلاکچین Bitcoin را تغییر دهد.

کومودو

تا زمانی که بلاکچین بیت کوین امن باشد. کومودو و سایر بلاک چین های ساخته شده با استفاده از کومودو نیز امن خواهند بود.
این مکانیسم اکنون می تواند توسط هر ارز رمزنگاری شده ای که تمایل به امنیت بیشتر دارد استفاده شود. با استفاده از کومودو بلاکچین های جدید به بیت کوین متصل می شوند و از امنیت بلاکچین بیت کوین بهره مند می شوند و در عین حال در هزینه های معامله نیز صرفه جویی می کنند.

سکه KMD

واحد پول بومی کومودو (KMD) با قیمت 0.10 دلار در فوریه 2017 در ICO راه اندازی شد. از آن زمان به بعد، قیمت سکه با اقبال پروژه و بازارها افزایش و کاهش یافت. از اواسط مارس 2018 با 2.73 دلار معامله شد و در سکه 48 بازار Coinmarketcap.com رتبه 48 را بدست آورد.

حتی اگر سال 2018 بسیاری از سکه ها 90٪ یا بیشتر از ارزش خود را از دست دادند. KMD در برابر بازار خرس نسبتا خوب ایستاد. در آوریل تجمع کرد، از 4 دلار بالاتر رفت و به آرامی از آن سطح سقوط کرد. سرانجام در نوامبر 2018 به زیر 1 دلار رسید و در 25 نوامبر 2018 به پایین ترین سطح 0.492329 دلار رسید.
به آرامی از آن پایین آمد و در فوریه 2019 با بازگشت به بالای 1 دلار، قیمت دو برابر شد. تقریباً برای تمام سال 2019 بالای 1 دلار باقی ماند و در جولای 2019 تقریباً به 2 دلار رسید. اما قیمت اخیراً کاهش یافته است و از 9 آگوست 2019 برابر 0.863399 دلار است.

کومودو

اصول اولیه سکه به لطف نرخ بهره 5 درصدی سالانه که به دارندگان KMD پرداخت می شود. همچنان محکم به نظر می رسند و قیمت پایین فعلی بیشتر بازتاب ضعف گسترده در بازارهای ارزهای رمزپایه است.
در حال حاضر 115،389،114KMD با کل برنامه ریزی شده 200 میلیون سکه در گردش است. که پیش بینی می شود در سال 2031. به آن برسد. تا آن زمان، دارندگان KMD همچنان 5.1٪ سود بهره سالانه دریافت می کنند (که پاداش کاربر فعال نامیده می شود) دارایی های KMD آنها تا زمانی که بیش از 10 KMD در کیف پول نگه دارند و کلیدهای خصوصی را کنترل می کنند. KMD در 21 دسامبر 2017 بالاترین رقم 12.54 دلار را داشت.

نتیجه گیری کلی از مطالب


پروژه کومودو یک پروژه گسترده و جاه طلبانه در مقیاس بزرگ است که هدف آن حل بسیاری از موضوعاتی است که تمرکز ارزهای رمزپایه و بلاک چین با آنها روبرو است.

علاوه بر اینکه بلاکچین و سکه خودش است. با تبادل غیرمتمرکز، مبادله اتمی و فضای غیرمتمرکز ICO نیز مقابله می کند. شامل گزینه هایی برای ناشناس ماندن و اثبات منحصر به فرد الگوریتم اجماع کار است. که نوید امنیت بیشتری می دهد. حتی برای بلاک چین های جدید مستقر در کومودو است.

نیازی به گفتن نیست که این بسیار جای گزند است. اما تیم کومودو نشان داده است که بارها و بارها در معرض چالش است. در دنیایی که مهلت آن اغلب ماه ها از دست می رود. تیم کومودو نه تنها تحویل داده است بلکه زود هنگام و با اشکال کمی تحویل داده است. این تیم همچنین نظرات کاربران را در نظر گرفته و بر اساس نیازهای جامعه به سرعت محوری شناخته شده است.

اگر تیم کومودو به ارائه خدمات خود ادامه دهد. می تواند در طولانی مدت بر فضای ارزهای رمزنگاری تأثیر بگذارد. اما برای تشخیص این مسئله خیلی زود است. در هر صورت، مطمئناً پروژه ای است که ارزش تماشای آن را دارد.

در حدود 18 ماه از زمان آماده سازی این بررسی، تیم کومودو همچنان به ارائه یک محصول استثنایی ادامه داده است و با عرضه Antara Framework در ژوئیه 2019، به اولین پلت فرم قابل ساخت SmartChain در صنعت راه یافته است. این مزیت اولین حرکت، کومودو را در لبه توسعه توسعه بلاکچین نگه می دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.