logo کاقه ارز

از زمان راه اندازی در سال 2019 ، BTT توانسته است مدتی بازار رمزنگاری را در اختیار داشته باشد. و هیاهوی پشت پروژه منجر به فروش کل عرضه اولیه سکه (ICO) در مدت زمان تنها 15 دقیقه و جمع آوری حدود 7.2 میلیون دلار در این فرآیند شد.
قیمت توکن BitTorrent در مدت کوتاهی پس از راه اندازی افزایش یافت. و به اخبار BTT توجه رسانه های زیادی را جلب کرد. اما چه چیزی در پس آن هیاهوی تبلیغاتی وجود دارد؟ و BitTorrent Token چیست؟ در این مقاله، ما از رمز BitTorrent رونمایی خواهیم کرد و نگاه عمیق تری به همه جزئیات رمز ((BitTorrent (BTT) برای شما خواهیم داشت. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

BitTorrent یا BTT چیست؟

بیت تورنت، امروزه ممکن است یک نام برای بسیاری از کاربران اینترنت آشنا باشد. این یک پروتکل ارتباطی نظیر به نظیر برای به اشتراک گذاری پرونده با جامعه ای بیش از 100 میلیون کاربر اینترنت است. این پروتکل توسطBitTorrent ، Inc، یک شرکت آمریکایی که توسط برام کوهن تاسیس شد. و در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا واقع شده است. راه اندازی شد.
پس از دستیابی به پلتفرم بیت تورنت توسط بنیاد Tron، این مرحله با معرفی جدید رمزنگاری بیت تورنت که پروتکل به عنوان یک انگیزه پولی اجرا می کند دنبال شد.

 BitTorrent


بنابراین، برای درک (BitTorrent Token )، ابتدا باید از برخی اصول مربوط به شبکه اصلی بیت تورنت و اینکه بیت تورنت برای چه مواردی استفاده می شود، آگاه باشید.

بیت تورنت چگونه کار می کند؟

BitTorrent بزرگترین پروتکل غیرمتمرکز اشتراک فایل است. مشابه شبکه Blockchain ، BitTorrent دارای برخی از ویژگی ها مانند چندین ارگان اداری، محافظت کاربران از طریق خطوط ایجاد شده به طور تصادفی (که به شما اجازه می دهد هویت آنها را پنهان کند). و سیستم اشتراک غیرمتمرکز بدون هیچ نهاد مرکزی است.


نحوه کار پروتکل BitTorrent به شرح زیر است:

 • پرونده های میزبانی شده در پروتکل BitTorrent که به تورنت معروف هستند. به چندین قسمت تقسیم می شوند تا کاربران بیت تورنت بتوانند آنها را با کارآیی بیشتری بارگیری کنند.
 • شبکه BitTorrent یک اشتراک سریع و ارزان فایل P2P را بین آپلود کننده ها است. (به عنوان seeder) و بارگذاران اجرا می کند.
 • هنگامی که یک فایل خاص را از طریق بیت تورنت بارگیری می کنید. در واقع قطعات جداگانه ای از آن پرونده را از بسیاری از دانه ها دریافت می کنید. و به کل شبکه seeder و downloaders برای یک فایل خاص swarm گفته می شود.
 • ساختار توزیع شده بیت تورنت به شما امکان می دهد تا با کاهش ازدحام اینترنت، پرونده های عظیم را به روشی ارزان و کارآمد بارگذاری و بارگیری کنید. اما لازم به ذکر است که شبکه بیت تورنت برای زنده ماندن به بذرهایی نیاز دارد.
 BitTorrent

BitTorrent پس از راه اندازی سکه BTT که از سیستم عامل TRON پشتیبانی می کند. در صنعت ارزهای رمزپایه متمایز شده است. همانطور که BitTorrent Token (BTT) ایجاد شد تا سکه رسمی BitTorrent باشد.


حالا، پس از اینکه ما دانش کاملی در مورد BitTorrent کسب کردیم. بیایید وارد BitTorrent Token و سکه BTT شویم.

BTT Token چیست؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بیت تورنت برای بقای سیستم به بذرهایی نیاز دارد. اما از آنجا که در پروتکل اصلی BitTorrent انگیزه پولی برای seeders وجود ندارد. بسیاری از انبوه ها اغلب پس از مدتی کوتاه از بین می روند.
برای حل این مشکل، پروژه رمزنگاری BTT پاداش هایی را برای کاربران BitTorrent برای ادامه خدمات زیرساختی مانند: بذرپاشی و میزبانی پرونده ها در نظر گرفته است.

 BitTorrent


((BitTorrent Token (BTT) یک توکن TRC-10 است. زیرا بخشی از زنجیره بلوک Tron است. در حالی که بیشتر نشانه ها ERC20 هستند زیرا براساس بلاک چین Ethereum ساخته شده اند.
و این منطقی است وقتی در نظر بگیریم که شرکت BitTorrent متعلق به بنیانگذار Tron، جاستین سان است. (به عنوان بخشی از یک معامله خرید 140 میلیون دلاری). از این رو، BTT altcoin کسانی را هدف قرار می دهد که از سرویس های اشتراک فایل در شبکه استفاده می کنند.

افزودن رمز BTT این احتمال را افزایش می دهد. که پروتکل آشنا اقتصادی مبتنی بر رمز را برای پهنای باند و منابع ذخیره سازی در شبکه فعلی بیت تورنت ایجاد کند. که به نوبه خود به شرکت کنندگان شبکه اجازه می دهد ارزش به اشتراک گذاری پهنای باند و ذخیره سازی را به دست آورند.
کاربران از چالش هایی از جمله بارگیری کند و فایلهای غیرقابل دسترس با گذشت زمان آگاه هستند. بنابراین، ایجاد مشوق هایی برای به اشتراک گذاشتن آنها، رمز را برای بارگیری سریعتر و عمر مفید بیشتر برای کل شبکه فراهم می کند.
مورد اصلی استفاده از رمز بیت تورنت، ادامه بارگذاری فایلها در بستر بیت تورنت است. با این حال، BTT همچنین می تواند برای اهداف دیگری مانند سوداگری، سرمایه گذاری و فقط به عنوان یک ارز دیجیتال معمولی مورد استفاده قرار گیرد.

مزایا و معایب BitTorrent


به طور خلاصه، در اینجا نکات مثبت و منفی اصلی ارز رمزنگاری شده BitTorrent آورده شده است:

مزایا :

 • سکه های BTT به بهبود اکوسیستم بیت تورنت کمک می کنند.
 • این یک پایگاه کاربری بسیار بزرگ را هدف قرار می دهد.
 • ارائه ویژگی های اضافی بیت تورنت به کاربران پلت فرم با ارائه راهی برای کسب درآمد از طریق به اشتراک گذاری محتوای توزیع شده و بذرپاشی است.
 • کاربران را قادر می سازد تا با صرف مقدار کمی از نشانه های BTT، پرونده ها را با سرعت بیشتری بارگیری کنند.

معایب :

 • هیچ چیز نمی تواند تضمین کند که توکن BTT باعث سرعت بخشیدن به شبکه BitTorrent می شود.
 • بیشتر مشارکت مردم از طریق سرمایه گذاران رمزنگاری انجام می شود و نه کاربران بیت تورنت. با این حال، این پروژه در دست توسعه است و تیم بیت تورنت امیدوار است. که بتواند پلی بین صنعت رمزنگاری و کاربران تورنت ایجاد کند.

همه اینها ممکن است به اندازه کافی روشن و قابل فهم باشد. اما این سوال مطرح می شود: بیت تورنت چگونه رمزهای خود را برای دستیابی به اهداف گفته شده مدیریت می کند؟ 

چگونه BTT توزیع می شود؟

توزیع های BitTorrent به روش زیر توزیع می شوند:

 • بنیاد ترون – 20٪
 • اکوسیستم BitTorrent – 19.9٪
 • تیم و بنیاد BitTorrent – 19٪
 • Tron Airdrops (دورهای Binance Airdrop Tron BTT به همراه سایر Airdrop Tron Bittorrent) – 10.1٪
 • بیت تورنت Airdrop (BTT Airdrop برای پروتکل BitTorrent) – 10٪
 • Seed Sale – 9%
 • Investors – 6%
 • Partnerships – 4%
 • Private sale – 2%

بیایید نگاهی به نمودار زیر بیندازیم تا درک کنیم که چگونه BTT توزیع می شود.

بیت تورنت

لازم به ذکر است که توکن بیت تورنت همچنین سرویس های BitTorrent مانند BitTorrent Speed ​​را که یک نمونه پر زرق و برق از برنامه رمز BTT است. را تأمین می کند.

سرعت BitTorrent چیست؟

بنیاد TRON و بیت تورنت سرویس BitTorrent Speed ​​را ارائه می دهند. که نرم افزاری است که می تواند برای بهینه سازی بارگیری پرونده های تورنت مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه با نشانه های ((BitTorrent (BTT) به کاربران متصل و پاداش می دهد و می تواند در سرویس گیرنده محبوب BitTorrent ادغام شود.
رمز BTT مدل سرعت BTT را تأمین می کند. زیرا کاربران بیت تورنت می توانند رمزهای BTT را برای دسترسی به بارگیری سریعتر هزینه کنند. یا آنها می توانند از طریق توزیع پرونده به عنوان seeders درآمد کسب کنند.


با سرعت BitTorrent، سرعت بارگیری بیت تورنت در شبکه های نظیر به نظیر می تواند سریعتر شده و به راحتی در دسترس قرار گیرد. بهینه سازی بارگیری با استفاده از BitTorrent Speed ​​بسته به تعداد افرادی که از فایل استفاده می کنند و تعداد پیشنهادهای ارائه شده با رمزها متفاوت خواهد بود.
اکنون می توانید عضوی از انجمن BitTorrent باشید. این که آیا به دنبال بارگیری فایل ها و یا به اشتراک گذاری فایل ها و بذرپاشی برای به دست آوردن رمزهای BTT هستید. در اینجا چگونگی کار را به شما می آموزیم.

چگونه می توان از بیت تورنت استفاده کرد؟

اگر می خواهید از BitTorrent استفاده کنید، چندین چهره برای استفاده دارید:

 1. برای بارگیری فایل ها، می توانید پیوندهای تورنت را به محتوای مورد علاقه خود از طریق جامعه بسیار گسترده BitTorrent بیابید. یک فایل .torrent بارگیری کنید و سپس آن را در کلاینت μTorrent بکشید و در آنجا قادر به مشاهده روند بارگیری خود خواهید بود.
 2. برای به اشتراک گذاری مطالب خود، می توانید لینک تورنت خود را ایجاد کرده و اتصالات خود را به اشتراک بگذارید. می توانید BTT را از طریق کاشت فایل های خود در بستر BitTorrent بدست آورید.

خلاصه و جمع بندی کلی از مطالب مقاله:

BitTorrent تقریباً یک چهارم از توزیع جهانی محتوای آنلاین را تأمین می کند. و آنچه را که تخمین زده می شود 3.35٪ از کل ترافیک اینترنت در سراسر جهان است، مدیریت می کند. با این حال، این برای موفقیت پروژه توکن BTT حیاتی نخواهد بود.
در نتیجه ظهور روش جایگزین دریافت فایل ها، کاربران پرونده ها را حذف می کنند. که باعث کاهش سرعت انتقال داده می شود. اما، تیم TRON در کنار تیم BitTorrent در حال کار و تلاش برای افزایش مقیاس پذیرش BTT و ارائه خدمات با هدف آن میلیون ها کاربر است که تعداد آنها به مرور افزایش می یابد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.