logo کاقه ارز

Changelly و Shapeshift دو محبوب ترین مبادله فوری هستند که در حال حاضر امکان خرید و تجارت در ارزهای مختلف رمزپایه یا “altcoin” را به کاربران ارائه می دهند. این خدمات هر دو سرویس نسبتاً ساده ای را ارائه می دهند که ترکیبی از دوستی کاربر، سرعت و هزینه کم است. اگرچه بسیاری از خدمات ارائه شده توسط Changelly و Shapeshift کاملاً مشابه هستند، اما تفاوتهای زیادی بین آنها وجود دارد. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

Changelly چیست؟

در سال 2016 در پراگ توسط تیم همان است که MinerGate تاسیس تاسیس (یک استخر معدن که ارائه می دهد یک سرویس است که راهنماهای کاربران از طریق فرایند معدن)، Changelly در حال حاضر به ارز خود را جذب بیش از 1 میلیون مشتری.
Changelly رابط کاربری کاملاً واضحی دارد و وسیله ای سریع و راحت برای خرید altcoin است. هنگام خرید رمزنگاری در Changelly ، نرخ ارز و زمان انجام معاملات از همان ابتدا کاملاً واضح است. با این حال ، نرخ اعلام شده قبل از معامله توسط کاربر انجام می شود ، یک نرخ تخمینی است که بسته به نرخ ارز در هر زمان معین (که از آن مطلع هستیم ، ممکن است لزوماً مبلغ واقعی در کریپتو دریافتی نباشد. می تواند به سرعت در هنگام تغییر رمزنگاری تغییر کند).

Changelly vs Shapeshift


Changelly مبادلات رمزنگاری به رمزنگاری را به کاربران ارائه می دهد اما برخلاف Shapeshift ، به کاربران امکان می دهد. با استفاده از اعتبار VISA یا MasterCard، ارزهای فیات (دلار آمریکا یا یورو) را نیز به تبادل ارز مبادله کنند. یا کارت بدهی محدودیت های جغرافیایی برای خدمات وجود ندارد بنابراین می توان به هر جای دنیا دسترسی داشت.
ادعا می شود وسیع ترین ارزهای رمزپایه را برای مبادله، با بیش از 80 ارز رمزپایه مختلف در حال حاضر برای مبادله در اختیار شما قرار می دهد. اگرچه کاربران به طور کلی محدودیتی در میزان مبادله آنها ندارند. بسته به مکانی که در جهان دارید، محدودیت هایی برای معاملات از طریق کارتهای بانکی وجود دارد که می توانید در سؤالات متداول آنها بیابید.

هزینه های Changelly ؟

با Changelly به این نتیجه رسیده است که مبلغی معادل 0.5٪ در هر تجارت را پرداخت می کند. با این حال، همچنین اظهار داشت که بهترین نرخ ارز را برای cryptocurrency ارائه می دهد. این موضوعی است که برای بحث آزاد است و ممکن است به ارز مبادله شده و زمان و تاریخ معامله بستگی داشته باشد. بنابراین، هنگام خرید cryptocurrency توصیه می کنیم با بررسی تغییرات Changelly ، Shapeshift و هر صرافی دیگری که ممکن است قبل از انجام معامله در آن فعال باشید. تحقیق خود را انجام دهید تا از بهترین نرخ ها اطمینان حاصل کنید.

Changelly vs Shapeshift

زیرا سرعت آنها بزرگترین نقطه فروش آنها است. علاوه بر این، اگرچه گزینه fiat-to-crypto گزینه ای بسیار مناسب است. اما نرخ ارز ارائه شده برای معاملات انجام شده از طریق ارزهای فیات از نرخ ارز از طریق رمزپایه بدتر است. که طبق گفته توسعه دهندگان در نتیجه تغییر نیاز به یک سوم است. طرف برای پردازش اینگونه معاملات که منجر به هزینه های بالاتر می شود.


بر خلاف Shapeshift ، کاربران برای استفاده از Changelly به آدرس ایمیل نیاز دارند. اگرچه ممکن است این نگرانی ها برای ناشناس ماندن مجدد برخی از کاربران ایجاد شود. اما این آدرس ایمیل لازم نیست توسط کاربران تأیید شود و بنابراین اگر کاربران از ناشناس بودن یا نگرانی از حریم خصوصی برخوردار هستند. می توان از یک ایمیل جعلی استفاده کرد. برخی از کاربران همچنین ادعا کرده اند که Changelly ممکن است از کاربران بخواهد تا حساب های رسانه های اجتماعی را تأیید کنند تا هویت خود را تأیید کنند. اما دوباره به نظر می رسد که نیازی به تأیید صحت ندارد.

Changelly vs Shapeshift

Shapeshift ؟

فرض Shapeshift در سال 2013 توسط اریک Voorhees تأسیس شده است. و یک بستر مستقیم تبادل رمزنگاری و رمزنگاری را ارائه می دهد. با این حال، لازم به ذکر است که Shapeshift به کاربران اجازه نمی دهد رمزنگاری را با ارز فیات بخرند. در حال حاضر این امکان را برای کاربران فراهم می کند که تقریباً 50 ارز رمزپایه مختلف را تعویض کنند.


به عنوان یک مبادله ارز cryptocurrency Shapeshift وسیله ای بسیار آسان برای مبادله ارزهای رمزپایه ارائه می دهد. رابط کاربری بسیار آسان برای حرکت است. به راحتی کاربران می توانند آدرس رمزنگاری مربوطه را برای مبادله وارد کنند. بدون نیاز به ثبت نام و یا ارائه آدرس ایمیل برای کاربران (اگرچه کاربران ممکن است راه اندازی یک حساب کاربری را انتخاب کنند). از آنجا که معاملات Shapeshift فوراً اتفاق می افتند. رمزنگاری هرگز در بورس متمرکز برگزار نمی شود. بلکه مستقیماً از طریق آدرس سپرده تنظیم شده توسط بورس به کاربران تحویل داده می شود.

Changelly vs Shapeshift


Shapeshift در هر جای دنیا وجود دارد اما محدودیت های معامله خاصی دارد. اگرچه محدودیت سپرده بالاتر برای Shapeshift در دسترس است. با پیروی از دستورالعمل ها با استفاده از “جعبه مبلغ خاص” که در اینجا آمده است.  اظهارات کاربران آنلاین، حاکی از آن است که، به طور متوسط، زمان اجرای سفارش Shapeshift بطور قابل توجهی سریعتر از Changelly است. اگرچه انفجار اخیر در محبوبیت cryptocurrency به طور کلی به این معنی است که زمان تبادل در سطح صفحه کندتر است. زیرا صرافی ها برای مقابله با تقاضا تلاش می کنند.

هزینه های Shapeshift ؟

Shapeshift هزینه خدمات دیگری به جز هزینه دریافت کننده سکه معدن دریافت نمی کند. که در اینجا ذکر شده است. این یک هزینه ثابت است. به طوری که برخی از مفسران آنلاین می گویند که Shapeshift از هرگونه اختلاف بین هزینه ثابت معدنکاری که هزینه های مبادله آن و هزینه واقعی معدن است. می تواند پول خود را بدست آورد. علاوه بر این، با وجود عدم پرداخت هزینه مقدماتی، بسیاری از کاربران اظهار داشتند که نرخ ارز ارائه شده توسط Shapeshift در مقایسه با Changelly و سایر رقبا کاملاً ضعیف است.
با این حال، بر خلاف Changelly ، نرخ مشخص شده توسط Shapeshift قبل از اینکه کاربر معامله را انجام دهد. مقدار واقعی است که کاربر به جای تخمین دریافت می کند. آنچه می بینید همان چیزی است که با Shapeshift به دست می آورید.

  در اصل، برای انتخاب بین آنها، بهترین توصیه این است که هر دو را امتحان کنید و ببینید با کدام یک  احساس راحتی بیشتری می کنید.

نتیجه گیری کلی از مطالب مقاله Changelly vs Shapeshift

به عنوان یک شرکت تأسیس شده تر، Shapeshift تمایل دارد که برای سرمایه گذاران cryptocurrency آشناتر و جذاب تر باشد. این واقعیت که نیازی به ثبت نام یا شناسایی ندارد. اغلب به عنوان عاملی در محبوبیت آن ذکر می شود. زیرا به کاربران اجازه می دهد ناشناس بمانند و از خطر هویت یا سرقت مالی جلوگیری می کند. با این حال، به نظر می رسد که به طور گسترده ای Changelly علیرغم هزینه خدمات اعلام شده. ارزش بهتری را ارائه می دهد و همچنین امکان خرید بیت کوین و اتریوم با ارز فیات را فراهم می کند.


با این حال، هر دو مبادله خدمات کاملاً مشابهی ارائه می دهند. جایی که سرعت عامل اصلی آن است. هیچ یک از ارزها بهترین ارزش را در بازار ارائه نمی دهند. اما این امکان را به سرمایه گذاران می دهد تا بتوانند به طیف گسترده ای از ارزهای سکه دسترسی داشته باشند و به سرعت تبادل شوند.
گشت و گذار در وب برای نظرات کاربران منجر به یافتن تعداد زیادی پوستر ناامید و عصبانی می شود. اما این مقاله برای اکثر استارتاپ ها در دنیای کریپتو رایج است.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.