logo کاقه ارز

محافظت از حسابهای رمزنگاری شده شما بسیار مهم است. به همین دلیل به یک برنامه 2FA نیاز دارید. تأمین امنیت حساب cryptocurrency بسیار مهم است. حساب آسیب پذیر هدف اصلی یک سارق cryptocurrency است. حساب تبادل رمزنگاری شما با یک رمز عبور همراه است. با این حال، شما می توانید با استفاده از یک برنامه 2FA به امنیت خود اضافه کنید. یک برنامه 2FA یک لایه اضافی از محافظت از حساب را در اختیار شما قرار می دهد و هنگام تماس یک دزد می تواند تفاوت ایجاد کند. در اینجا بهترین برنامه های تأیید هویت دو عاملی برای حساب های رمزنگاری وجود دارد، و اینکه چرا انواع خاصی از 2FA بهتر از سایرین هستند. در ادامه با کافه ارز همراه باشید.

2FA چیست؟

تأیید هویت دو عاملی (2FA) روشی برای تأیید ورود به سیستم است که به دو قطعه اطلاعات جداگانه نیاز دارد. به جای استفاده از فقط رمز عبور، فرایند تأیید اعتبار به یک ورودی داده دوم نیاز دارد. ورودی داده ثانویه می تواند متغیر باشد، مانند کد پیام کوتاه، داده های بیومتریک یا سخت افزار فیزیکی، 2FA در اشکال زیادی وجود دارد. افزودن یک لایه دوم محافظت به حساب های رمزنگاری شده شما با امنیت بالای شما همراه است.

آیا SMS 2FA امن است؟

نکته اینجاست: همه احراز هویت دو عاملی برابر نیستند. همه 2FA یک لایه محافظت اضافی به حساب شما می دهد. با این حال، برخی از اشکال 2FA از سایرین قوی تر است. در سال های اخیر، بررسی بر روی پیامک 2FA کاهش یافته است، حتی اگر یکی از ساده ترین روش های 2FA است. اما چگونه SMS 2FA کار می کند؟ خوب، شما به تبادل رمزنگاری مورد علاقه خود می روید و به رمز عبور بی نظیر خود ضربه می زنید. به جای اینکه بلافاصله وارد شوید، صرافی یک کد یکبار مصرف را از طریق پیام کوتاه به تلفن هوشمند شما ارسال می کند. شما کد را در بورس وارد می کنید و می توانید به بیت کوین و آلبوم های شگفت انگیز خود دسترسی پیدا کنید.

چرا SMS 2FA ناامن است؟

دو دلیل اصلی عدم امنیت 2FA از طریق پیامک وجود دارد:

  • حملات سیم کارت: نویسندگان دو عاملی که از اس ام اس استفاده می کنند مستعد حمله ی تعویض سیم کارت هستند. حملات تعویض سیم کارت سیم کارت شما را به تلفن هوشمند مهاجم وصل می کنند و هر پیام را به تلفن خود هدایت می کنند. در صورت درخواست کد 2FA برای باز کردن حساب کریپتو شما، کد پیامک 2FA به دست آنها می رسد و به همراه آن، بیت کوین شما.
  • رهگیری SMS: رهگیری پیام کوتاه کمیاب تر از حمله مبادله سیم کارت است، اما از آن غافل نیست. حمله رهگیری پیام کوتاه از آسیب پذیری در سیستم مسیریابی تلفن شماره سیگنالینگ شماره 7 (SS7) استفاده می کند، که در سال 1975 طراحی شد. می تواند مکالمات شما را به یک دستگاه ضبط آنلاین ارسال کند. ” همین موضوع با پیامک موجود است.

این دو موضوع اصلی با 2FA از طریق پیام کوتاه است. اما اجازه ندهید که این کار شما را منصرف کند. SMS 2FA بهتر از هیچ چیز است، حتی اگر آسیب پذیری در سیستم وجود داشته باشد. همچنین گزینه های پیامکی 2FA نیز وجود دارد که می توانید در زیر بررسی کنید!

2fa

برنامه تأیید هویت دو عاملی چیست؟

بنابراین یک برنامه تایید هوییت 2FA شکل دیگری از تأیید هویت دو عاملی است، اما به جای استفاده از شماره تلفن شما برای تحویل، برنامه به طور دائم در تلفن هوشمند شما نصب می شود. هنگامی که می خواهید وارد یک تبادل رمزنگاری یا سایت دیگری شوید، هنوز اعلان یک روش احراز هویت اضافی را دریافت می کنید.

به جای دریافت کد تایید هوییت از طریق پیام کوتاه، برنامه ای را در تلفن هوشمند خود مانند Authy یا Google Authenticator باز می کنید. برنامه تأیید کننده هیچ ارتباطی با شماره تلفن شما ندارد. اگر یک مهاجم حمله مبادله ای سیم کارت را بر روی شماره شما انجام دهد، هیچ کد پیامکی 2FA دریافت نمی کند. تنها راه دسترسی به کدهای 2FA شما از طریق یک برنامه تأیید اعتبار، سرقت گوشی هوشمند از نظر فیزیکی یا نصب یک نسخه مخرب است که امکان مشاهده صفحه از راه دور را بدون اطلاع کاربر می دهد. برنامه های 2FA بطور خودکار کد های قفل را ایجاد می کنند، مرتباً به روز می شوند و تغییر می کنند تا مطمئن شوند هیچ کس نمی تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند.

Authy در مقابل Google Authenticator: بهترین برنامه 2FA چیست؟

چندین برنامه تایید هوییت برای کاربران Android و iOS وجود دارد. Google Authenticator و Authy دو مورد محبوب هستند، اما آنها تنها گزینه ها نیستند.

1. Google Authenticator

با استفاده از تأیید صحت دو مرحله ای

Google Authenticator برنامه 2FA Google است. این برنامه در دسترس کاربران iOS و Android است، کاملاً رایگان است و یکی از بهترین برنامه های تایید هوییت موجود است. استفاده از Google Authenticator بسیار ساده است. شما برنامه را بارگیری می کنید، 2FA را در حساب رمزنگاری خود فعال می کنید، سپس کد QR حساب را با استفاده از برنامه اسکن می کنید. Google Authenticator داده های حساب شما را وارد کرده و تولید کد را شروع می کند.

بارگیری: Google Authenticator برای Android | iOS (هر دو رایگان)

2. Authy

Authy یک جایگزین عالی برای Google Authenticator است و برای کاربران iOS و Android نیز در دسترس است. Authy دارای امتیاز بیشتر از گزینه های دیگر برنامه 2FA است: می توانید حساب های خود را در چندین دستگاه همگام سازی کنید. در بیشتر مواقع، اگر می خواهید از دستگاه خود خلاص شوید، باید از نسخه برنامه 2FA خود بصورت دستی نسخه پشتیبان تهیه کرده و انتقال دهید. این می تواند مدت زیادی طول بکشد، و همه چیز پیش می رود. به همین ترتیب، اگر شخصی تلفن شما را سرقت کند، کدها و حسابهای 2FA شما با آن همراه می شوند. Authy آن مسئله را با یک سیستم پشتیبان مطمئن نفی می کند. این بدان معناست که برای سهولت در استفاده می توانید حساب های Authy 2FA خود را به دستگاه های مختلف منتقل کنید.

نکته منفی این سیستم این است که با پشتیبان گیری خود باید به Authy اعتماد کنید. Authy همه چیز را رمزگذاری می کند و هیچ مسئله امنیتی ندارد، اما این یک گام امنیتی دیگر است که باید مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این، شما نباید رمز عبور Authy خود را فراموش کنید. کد عبور کلید باز کردن رمزگذاری است. بدون آن، همه چیز دور از دسترس خواهد ماند.

بارگیری: Authy برای Android | iOS (هر دو رایگان)

2fa

3. Authenticator LastPass

LastPass Authenticator برنامه 2FA از LastPass، برنامه مدیریت رمز عبور است. اتفاقاً، استفاده از یک مدیر رمزعبور مانند LastPass به شما کمک می کند تا از رمزهای عبور بسیار قوی و منحصر به فرد برای هر حساب استفاده کنید و امنیت خود را تقویت کنید. بازگشت به برنامه 2FA .LastPass Authenticator از اسکنر QR حساب رمزنگاری معمول و گزارش ورود به سیستم استفاده می کند. برنامه آسان برای حرکت است و جایزه ادغام با چندین سایت را دارد.

بارگیری: LastPass Authenticator برای Android | iOS (هر دو رایگان)

حساب های رمزنگاری امن با 2FA

شما همیشه باید از 2FA برای ایمن سازی حساب های رمزنگاری خود با تأیید هویت دو عاملی استفاده کنید. انجام کار لحظاتی طول می کشد، ثانیه ها برای باز کردن قفل، ولی می تواند سرمایه گذاری بیت کوین را ایمن نگه دارد. هیچ رهبر مشخصی در دنیای رمزنگاری در رابطه با بهترین برنامه تایید هوییت دو عاملی وجود ندارد. Google Authenticator همیشه یک انتخاب محبوب است زیرا به روزرسانی های مکرر را دریافت می کند و نام Google را به همراه دارد. اما گزینه های دیگر، مانند Authy و LastPass Authenticator، بی خطر هستند و همچنین دارای ویژگی های مثبت هستند.

مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که 2FA یک ابزار حیاتی برای امنیت شما است. اگرچه برخی منتقدان ممکن است به دلیل آسیب پذیری های آن 2FA را بکوبند، اما فعال کردن 2FA گزینه هوشمندی است. این می تواند به شما کمک کند از برخی از رایج ترین کلاهبرداری های cryptocurrency جلوگیری کنید. در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.