logo کاقه ارز

کلید خصوصی بیت کوین برای ذخیره و بازیابی بیت کوین شما بسیار مهم است. بدون آنها هیچ امیدی به بازپرداخت وجوه خود ندارید و اگر شخص دیگری آنها را تسخیر کرد، نتایج می تواند فاجعه بار باشد. در اینجا چگونگی محافظت از کلیدهای خود بدون توجه به وقوع آنها آورده شده است. اگر می خواهید بیت کوین را ارسال، دریافت یا به سادگی ذخیره کنید، به یک کیف پول cryptocurrency احتیاج دارید. اما همچنین باید این کیف پول بیت کوین را ایمن نگه دارید. چه از کیف پول سخت افزاری، موبایل و چه رومیزی استفاده می کنید. بیت کوین شما همیشه برای کلاهبرداران و سارقان جذاب خواهد بود. به خصوص اگر شما HODLing دارید یا با مقادیر زیادی معامله می کنید.

کیف پول بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

اگر می خواهید بیت کوین را دریافت، ذخیره یا ارسال کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک کیف پول بیت کوین را که به بهترین وجه برای سیستم عامل یا دستگاه شما مناسب است، تهیه کنید. از نظر فنی، بیت کوین واقعی در یک کیف پول ذخیره نشده وجود دارد، زیرا بیت کوین شبکه ای با لیست معاملات غیرقابل تغییر است. در عوض، یک کیف پول یک کلید خصوصی را ذخیره می کند. یک کد دیجیتالی ایمن که فقط برای مالک شناخته شده است. این کلید خصوصی “اتصال” بین شما ، مالک و یک کلید عمومی یا یک سری کلیدهای عمومی (کدهای عددی مرتبط با مقدار مشخصی از Bitcoin) است. در زیر، ما به عملیاتی که باید برای محافظت از کیف پول بیت کوین و بودجه شما، محافظت کنیم، نگاهی می اندازیم.

11 راه برای ایمن کردن کیف پول بیت کوین

cryptocurrency اغلب هدف کلاهبرداران و سارقان هستند. نحوه محافظت از بیت کوین خود را کشف کنید. بیت کوین یک دارایی غیرمتمرکز است و برخی از افراد، به ویژه مبتدیان در صنعت، به دلیل این امر می توانند به یک غلط امنیتی وارد شوند. آنچه که واقعاً باید به آن توجه کنند اینست که به دلیل عدم اختیارات متمرکز بر نظارت بر دارایی، دارندگان بیت کوین برای تأمین امنیت و محافظت از کیف پول های خود باید مسئولیت کامل را به عهده بگیرند.

1. کیف پول سخت افزاری را انتخاب کنید

با تعداد زیادی گزینه کیف پول بیت کوین در بازار، کدام یک را باید انتخاب کنید؟
برای کاربرانی که در مورد تهدید های سایبری نگران هستند، سردخانه ممکن است بهترین گزینه باشد. یک راه حل مطمئن این است که بیت کوین خود را روی چیزی بنام کیف پول سخت افزاری ذخیره کنید. سازندگان مانند Trezor و Ledger مدل های مختلف دستگاه های USB مانند را ارائه می دهند که دارای لایه های امنیتی از پیش نصب شده و ویژگی های رمزگذاری هستند. آنها به اینترنت وصل نمی شوند تا مجرمان سایبری تلاش زیادی برای دسترسی به کلید خصوصی شما داشته باشند.

2. کلید خصوصی خود را آفلاین نگه دارید

می توانید با جدا کردن کلید خصوصی خود از کیف پول و نگه داشتن آن در “دنیای واقعی”، از کیف پول خود محافظت کنید. به سادگی نوشتن کلید خصوصی خود روی یک تکه کاغذ کار می کند، نه اینکه آن را در هر دستگاه الکترونیکی ذخیره کنید. حتماً آن را در محلی خشک و در معرض گرما و تابش مستقیم نور خورشید نگه دارید تا از خراب شدن آن جلوگیری شود.

3. همیشه از یک اتصال اینترنتی ایمن استفاده کنید

بیشتر شبکه های عمومی آسیب پذیر هستند و نقص امنیتی دارند. اگر در لپ تاپ خود کیف پول Bitcoin دارید، به جای آن از کانون تلفن خود استفاده کنید. از دسترسی به شبکه های عمومی به هر قیمتی هنگام دسترسی به کیف پول خودداری کنید. بهترین کار اینست که فقط از شبکه های خانگی یا مشهور استفاده کنید، جایی که برخی از اتصالات به راحتی در معرض نقص امنیتی قرار ندارند.

4- از نرم افزار آنتی ویروس خوب و به روز استفاده کنید

در حالی که کاربران ویندوز معمولاً در معرض انواع گسترده تروجان قرار دارند، همه سیستم عامل ها سهم خود را از برنامه های مخرب دارند. بنابراین باید بررسی کنید که رایانه شما دارای یک نرم افزار آنتی ویروس به روز و معتبر نصب شده است یا خیر. از آنجا که بیشتر حملات سایبری از ویروس ها و بدافزارها برای دستیابی و دستکاری دستگاه شما استفاده می کند، مهم است که قبل از نصب کیف پول خود اسکن مناسب دستگاه را انجام دهید.
به یاد داشته باشید که نرم افزار خود را به موقع به روز کنید، تا از آخرین برنامه های مخرب محافظت کنید.

5- به لینک های ناشناخته یا مشکوک دسترسی پیدا نکنید

در مورد فعالیت آنلاین خود مراقب باشید و همیشه اگر چیزی عجیب به نظر می رسد پیوند سایتی را که در آن حضور دارید بررسی کنید. کلاهبرداران اینترنت می توانند کل وب سایت ها را کلون کرده و از آدرسهای URL تقریباً یکسان با آدرسهای معتبر استفاده کنند. اگر از یک کیف پول آنلاین یا سرویس مشابهی استفاده می کنید که در آن لازم است کلید خصوصی را وارد کنید، مطمئن شوید که آدرس وب سایت معتبر است. همچنین به دنبال ایمیل های کلاهبرداری بیت کوین باشید. این محبوبیت در حال افزایش است و اغلب از شما می خواهند به وب سایت خاصی مراجعه کنید یا جزئیات خود را وارد کنید.

کلید خصوصی
87548921 – physical version of bitcoin (new virtual money) and golden padlock. conceptual image for money and cryptocurrency security.

6. از یک رمز عبور قوی برای کیف پول آنلاین خود استفاده کنید

اگر از کیف پول آنلاین استفاده می کنید، هنگام انتخاب رمز عبور خود مراقب باشید. از استفاده از شماره تلفن، تاریخ تولد، نام یا فیلم های مورد علاقه خودداری کنید. در عوض، به سراغ یک ترکیب الفبایی بروید که فقط برای شما معنی دارد. آمارها نشان می دهد که 52٪ از مردم از همان رمز عبور در سرویسهای مختلف استفاده می کنند. اطمینان حاصل کنید که رمز عبور برای کیف پول شما بی نظیر است.

7. هرگز کلید خصوصی خود را از دست ندهید

کلید خصوصی فقط مخصوص چشمان شما هستند. آنها را با کسی به اشتراک نگذارید و از شخص دیگری درخواست نکنید که بتواند برای شما معامله کند. تمام پیشنهادات یا درخواست هایی که به شما مربوط می شود کلید خصوصی خود را برای شخص ثالث یا شخص دیگری به اشتراک بگذارید، نادیده بگیرید.

8- برای معاملات روزانه یک کیف پول جداگانه نگه دارید

اگر شما نیاز به انجام معاملات روزانه کوچک دارید، یک عمل خوب این است که یک کیف پول جداگانه ایجاد کنید که در صورت لزوم بتوانید از آن استفاده کنید. محدودیتی برای تعداد آدرس های بیت کوین یا کیف پول های ایجاد شده وجود ندارد. مرتب سازی معاملات و جدا نگه داشتن مهمترین موارد، ایمنی کل سبد شما را بهبود می بخشد.

9- برای کیف پول آنلاین از تأیید هویت دو عاملی استفاده کنید

بیشتر کیف پول های آنلاین دارای تأیید هویت دو عاملی هستند و شما همیشه باید از آن استفاده کنید. این یک اقدام امنیتی ساده اما مؤثر است.

10. همیشه آدرس بیت کوین را بررسی کنید

هنگام انجام معاملات، همیشه باید به آدرس گیرنده توجه داشته باشید. برنامه های بدافزار وجود دارد که می توانید هنگام کپی کردن و چسباندن آدرس بیت کوین، “مداخله” کنید و خروجی چسبیده را به آدرس دیگری تغییر دهید. اگر مراقب نباشید، در نهایت ارسال بیت کوین های خود را به شخص دیگری منتقل خواهید کرد.

11. از کیف پول دیجیتال خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

تهیه نسخه پشتیبان به شما امکان می دهد در صورت گم شدن دستگاه یا خراب شدن دستگاه، به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید. یک مکان متفاوت یا امن را برای تهیه نسخه پشتیبان خود انتخاب کنید. در صورت سرقت دستگاه شما، می توانید دسترسی به کیف پول خود را با فایل پشتیبان بازیابی کنید. به عنوان یک اقدام احتیاطی، می توانید وجوه را به کیف پول دیگری منتقل کنید.

نتیجه

در پایان، شما تنها مسئولیت امنیت کیف پول بیت کوین خود را بر عهده دارید. صحنه cryptocurrency دائماً در حال تحول است و سیستم های امنیتی در حال بهبود هستند. بنابراین شما باید تمام اقدامات احتیاطی ایمنی را انجام دهید و با جدیدترین پیشرفت ها و به روزرسانی های امنیتی به روز باشید تا بیت کوین یا هر کیف پول cryptocurrency دیگر خود را از هدف بد دور نگه دارید. با استفاده از ترکیبی از این ترفندها، می توانید از کلیدهای خصوصی خود در برابر عناصر محافظت کرده.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

4/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط
دیدگاه ها (1)
  1. بازتاب: ارز دوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.