logo کاقه ارز

مدیریت ارز های رمزپایه آسان نیست. داشتن ارزهای رمزپایه به معنای داشتن بانک شخصی شما و مسئولیت کامل بودجه خود است. در اینجا، برخلاف دنیای فیات، هیچ مدیر یا صندوق بانکی وجود ندارد که به شکایات شما گوش کند یا معاملات شما را برگرداند. در حالی که، معاملات در دنیای رمزنگاری، مانند تجارت بیت کوین و سایر آلت کوین ها، غیر قابل برگشت است. به همین دلیل است که باید مراقب کلیدهای خصوصی یا کلیدهای بذر خود باشید تا از اعتبار آنها اطمینان حاصل شود. بسیاری از سرمایه گذاران تازه وارد با کلیدهای خصوصی یا کلیدهای بذر خود با بی دقتی زیادی برخورد می کنند و از این رو امنیت بودجه خود را به خطر می اندازند. برای ذخیره کلید های خصوصی خود با امنیت بالا با کافه ارز همراه باشید.

بهترین نکات برای ذخیره کلیدهای خصوصی شما

توجه:  کلیدهای خصوصی رشته الفبا هستند که چیزی شبیه به این است: 1EHNa6Q4Jz2uvNExL497mE43ikXhwF6kZm

1. کیف پول های سخت افزاری

از کیف پول های سخت افزاری برای ایمن نگه داشتن کلیدهای خصوصی استفاده کنید. کیف پول سخت افزاری یک درایو فلش مانند دستگاه است که به طور خاص برای ذخیره بیت کوین های شما طراحی شده است. این کیف پول ها HD هستند که در هنگام تنظیم اولیه، کلیدهای خصوصی و عمومی را از طریق عبارت mnemonic یا کلمات seed تولید می کنند. برخی از تجهیزات سخت افزاری محبوب که در واقع از آنها استفاده می کنیم و مورد اعتماد آنها هستیم:

اگر تعداد کریپتوها را به تعداد کم دارید ، ممکن است بخواهید از کیف پولهای موبایل یا کیف پولهای رومیزی مانند مایکلیم یا الکتروم استفاده کنید.

2. ارسال نکردن کلید های خصوصی

 هرگز کلیدهای خصوصی را به صورت آنلاین و یا از طریق پست یا ابر ذخیره نکنید زیرا آنها مستعد ابتلا به هک شدن در آنجا هستند.

3. استفاده از درایو فلش آفلاین برای ذخیره کلید های خصوصی

اگر کیف پول سخت افزاری ندارید، می توانید به طور موقت کلیدهای خصوصی یا دانه خود را در یک درایو فلش آفلاین یا HDD (هارد دیسک درایور) نگه دارید. اما این گزینه ها فقط تا زمانی که در اختیار مهاجمان نباشد ایمن هستند. همچنین می توان از درایوهای آفلاین استفاده کرد که داده های ذخیره شده روی آنها را رمزگذاری می کنند. به این ترتیب می توانید یک لایه امنیتی دیگر برای دسترسی به سکه های خود اضافه کنید.

4. استفاده از Cryptosteel برای ذخیره کلید های خصوصی

یکی دیگر از راه های موثر برای ذخیره کلید های خصوصی شما ثبت آنها از طریق Cryptosteel است. Cryptosteel ابزاری از جنس استیل است که به شما امکان می دهد تا اطلاعات محرمانه به اندازه 96 کاراکتر را ذخیره کنید. و در این حالت، این اطلاعات محرمانه همچنین می تواند کلید خصوصی شما باشد که همیشه کمتر از 96 کاراکتر است. این یک روش بسیار مطمئن برای کنترل کلیدهای خصوصی شما است زیرا Cryptosteel دارای ویژگی ضد آتش و ضد آب است. Cryptosteel حدود 100 دلار قیمت دارد.

کلید های خصوصی

5. کیف پول های کاغذی

 برای کسانی که نمی خواهند با گرفتن کیف پول سخت افزاری یا Cryptosteel پول خود را در تأمین امنیت سکه های خود خرج کنند، گزینه دیگر کیف پول های کاغذی است. یک کیف پول کاغذی رایگان است و فقط یک تکه کاغذ است که جفت کلیدهای خصوصی و عمومی را روی آن چاپ می کند. اما برای ایمن تر کردن آن ، باید آن را لمینت کرده و آن را در طاق ذخیره کنید.

6. CryptoArt

راه چشمگیر دیگر برای ذخیره کلید های خصوصی شما در یک اثر هنری است. CryptoArt.com شاهکارهای هنری را که دارای کد QR از آدرس عمومی بیت کوین در جلو و کلید های خصوصی در پشت هستند در زیر یک برچسب ایمن ساخته است. این نوعی سردخانه است که می تواند خود را در برابر مهاجمان پنهان کند. همچنین می توان رمزنگاری ارزها را به روشی سلطنتی از اجداد خود به ارث برد.

7. عدم گرفتن عکس از کلید های خصوصی

 هرگز از عکس صفحه اصلی یا کلید های خصوصی نگیرید. برای هکر ها بسیار ساده است که کامپیوتر یا موبایل شما را هک کرده و آن را کپی کنند. در عوض، آنها را بر روی انواع مختلف سردخانه نگهداری کنید.

8. کلید های بازیابی

و در آخر، کلیدهای بازیابی یا کلیدهای خصوصی بیت کوین خود را در اختیار شخص مطمئن قرار دهید، یا به خانواده معتبر خود بگویید که در صورت عدم حضور، کلید خود را پیدا کنید. من این را می گویم زیرا مواردی رخ داده است که شخصی پس از درگذشت وراث را ترک کرده است و هیچ ایده ای درباره چگونگی باز کردن صندوق های بیت کوین وجود ندارد. با این حال این سرزمین خطرناک است، زیرا اگر شما میزان قابل توجهی از دارایی را در اختیار دارید، ممکن است برخی از افراد (حتی برخی از اعضای خانواده مورد اعتماد) برای بدست آوردن پول به شما آسیب برساند.

با گفتن این نکته ، امیدوارم این بینشها به شما در تصمیم گیری بهتر برای خود کمک کند و همچنین به شما در تأمین امنیت رمزپایه های خود برای زمان های آینده کمک کند. در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.