وبلاگ

/

/

تحصیل در کانادا (canada)، آموزش عالی و آینده ای تضمینی

تحصیل در کانادا (canada)، آموزش عالی و آینده ای تضمینی

۶ بهمن ۱۳۹۸

امروزه افراد زیادی به تحصیل در خارج از کشور فکر می کنند. کشور کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل شناخته می شود. دانشگاه های این کشور با متنوع ترین رشته ها، امکانات به روز تحصیلی و بهترین استاتید مجرب دنیا از کیفیت بسیار بالایی برخودارند. تعداد دانشجویان بین المللی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند بیش از 570000 نفر است. رقمی که دائما در حال رشد است. جالب است بدانید تعداد دانشجویان ایرانی دانشگاه های کانادا بیش از 10000 نفر است. در ادامه این مقاله با کافه ارز همراه باشید تا درباره تحصیل در کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دانشگاه های برتر برای تحصیل در کشور کانادا


دانشگاه تورنتو در صدر لیست دانشگاه های برتر کانادا قرار دارد. رتبه بندی QS دانشگاه تورنتو را در رتبه 31 جهان در فهرست رتبه های برتر جهانی قرار داده است. این دانشگاه که در سال 1827 تأسیس شده است، در سه دانشکده خود در سراسر تورنتو حدود 88،700 دانشجو دارد. دانشگاه تورنتو مدتها است که در زمینه تحقیقات و نوآوریهای بیولوژیکی در جهان مشهور است.

تحصیل در کانادا

دانشگاه مک گیل درست بعد از دانشگاه تورنتو در رتبه بندی QS جهانی در رتبه 32 قرار دارد. این دانشگاه دومین دانشگاه برتر کانادا با 40،500 دانشجو است. 25 درصد آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. دانشگاه مک گیل در مونترال واقع شده است. این دانشگاه بیشترین تعداد برندگان جایزه نوبل (12 نفر) در بین تمام دانشگاه های کانادا را دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه سوم دانشگاه های کانادا را دارا است. این دانشگاه یکی از مشهورترین دانشگاه ها در بین دانشجویان است که دارای 62،900 دانشجو است و از این تعداد 14 هزار و 500 نفر دانشجوی بین المللی از 162 کشور جهان هستند.این دانشگاه در ونکوور و کلونا در بریتیش کلمبیا واقع شده است و به دلیل محیط چند فرهنگی اش شناخته شده است.


دانشگاه آلبرتا در رتبه بعدی دانشگاه های برتر کانادا قرار دارد.این دانشگاه در سال 1908 تأسیس شده است. این دانشگاه از نظر رتبه های جهانی در رتبه 90 قرار دارد. دانشگاه آلبرتا در شهر زیبای ادمونتون قرار دارد و جمعیت دانشجویی آن 37،400 نفر است. این دانشگاه در رشته های علوم انسانی، هنرهای خلاق، تجارت، مهندسی و علوم بهداشتی بین دانشگاه های برتر جهان است. دانشگاه آلبرتا دارای امکانات برجسته ای مانند انستیتوی ملی فناوری نانوی کانادا و انستیتوی ویروس شناسی لی شینگ است.

دانشگاه مونترال تنها دانشگاه فرانکوفون است که آن را در لیست 90 دانشگاه برتر جهان در رتبه 90 قرار می دهد. این دانشگاه حدود 41000 دانشجو دارد که یک چهارم دانشجویان بین المللی را به خود اختصاص می دهد. این دانشگاه در سال 1878 تأسیس شد و یکی از فعال ترین دانشگاههای کانادا در زمینه تحقیقات است و درآمد تحقیقاتی آن بیش از نیم میلیارد دلار است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

پس از اینکه رشته و مقطع تحصیلی خود را انتخاب کردید می توانید برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا اقدام نمایید. دانشگاه های کانادا در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجوی بین المللی می پذیرند. شهریه دانشگاه ها با یکدیگر متقاوت است. ایالت کبک کمترین و ایالت اونتاریو بیشترین هزینه تحصیل را دارند. در مقطع لیسانس شهریه‌ها بین ۱۲۰۰۰ الی ۱۶۰۰۰ دلار کانادا، در مقطع کارشناسی‌ارشد بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار کانادا و در مقطع دکتری بالای ۲۰ هزار دلار است. پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی باید شهریه دانشگاه مورد نظر را پرداخت نمایید. جهت پرداخت شهریه دانشگاه های کانادا می توانید از خدمات 24 ساعته کافه ارز استفاده نمایید. پس از آن مدارک سفارت را تکمیل کرده و جهت مصاحبه حضوری به سفارت مراجعه می نمایید. مرحله نهایی دریافت ویزا می باشد.

تحصیل در کانادا

نکاتی در مورد تحصیل در کانادا

کیفیت زندگی در کانادا بسیار بالا و مطمئن است. کانادا به دلیل زیبایی طبیعی با اشغال نیمی از قاره آمریکای شمالی، شناخته شده است. معدود کشورهایی در جهان می توانند به هر چیزی مانند ثروت خود از جنگل ها، دریاچه ها و کوه ها و به تنوع چند فرهنگی خود افتخار کنند. این کشور از وضعیت رسمی دو زبانه برخوردار است. یعنی به طور همزمان انگلیسی و فرانسوی در اسناد رسمی و دولتی استفاده می شوند. این کشور همچنین به دلیل جمعیت پراکنده (با وجود اینکه دومین کشور بزرگ جهان است اما جمعیت آن کمتر از یک ایالت ایالات متحده است) و برای زمستان های خشن خود شناخته شده است. 

در بعضی از مناطق کانادا، تقریباً نیمی از سال برف زمین را می پوشاند. دانشجویان بین المللی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند می توانند در دانشگاه یا خارج از دانشگاه کار کنند. دانشجویان تمام وقت با اجازه تحصیل معتبر مجاز هستند تا حداکثر 20 ساعت در هفته در طول ترم دانشگاه و تمام وقت در طول تعطیلات در دانشگاه کار کنند. بنابراین با تحصیل در این کشور به دلیل بالا بودن کنترل کیفیت تحصیلی و آکادمیک‌، آینده‌ای روشن برای شما رقم خواهد خورد.

 

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

سونیا امیریان نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاه ها (1)
  1. بازتاب: مهناز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *