با رایج شدن ارزهای رمزنگاری شده، مردم بدون هیچ گونه فهمیدن چگونگی عملکرد این ارز با عجله به بازار رمزنگاری می روند. بیشتر مردم در حال سرمایه گذاری در آن هستند زیرا شاهد افزایش قیمت آن در طی سالیان متوالی هستند. نه تنها این حتی آنها نمی دانند cryptocurrency با پول فیات متفاوت است و نمی توان ارزش آن را در برابر پول فیات اندازه گیری کرد. آنها تازه وارد مسابقه می شوند. ما با این واقعیت موافق هستیم که هیچ تفاوت ذاتی وجود ندارد، زیرا به هر دو آنها پول یا ارز گفته می شود. اما با این حال آنها برای ذخیره و انتقال ارزش، برای خرید کالاها و خدمات و برای مبادله متفاوت هسند و نمی توان آنها را یکسان دانست. موارد خاصی وجود دارد که باعث تفاوت آنها می شود. قبل از اینکه در مورد تفاوت ها بیاموزیم باید بدانیم که ارز فیات و رمزنگاری چیست.

ارز فیات چیست؟

فیات پول قانونی است که توسط دولت حمایت می شود. به عبارت ساده تر، فیزیکی است (پول کاغذی، سکه) ارزش پول فیات نتیجه رابطه بین عرضه و تقاضا است تا ارزش ماده ای که پول از آن ساخته می شود.

Cryptocurrency چیست؟

از طرف دیگر، cryptocurrency نوعی ارز دیجیتالی است که مناقصه قانونی یا پشتوانه دولتی ندارد. این ارز به عنوان واسطه مبادله ای، مانند دفتر حقوقی کار می کند و یک مرکز تبادل ارز غیر متمرکز و غیرمجاز است که توسط رمزنگاری اداره می شود. در حال حاضر، شما باید بزرگترین تفاوت بین هر دو را درک کرده باشید، فیات واحد پول سنتی است که در بانک خود دارید و رمزنگاری ارز دیجیتال است. محبوب ترین ارز دیجیتال، بیت کوین، عرضه محدود دارد و قدرت خرید با تقاضا افزایش می یابد. با ارز دیجیتال هیچ کس نمی داند چه میزان پول در گردش است و ردیابی آن سخت تر است.

تفاوت بین ارز فیات و ارز رمزپایه

ارز فیاترمزنگاری
ارز فیزیکی که می تواند به صورت الکترونیکی ارائه شود که عرضه آن توسط دولت کنترل می شود و مالیات ها با استفاده از آن قابل پرداخت می باشند.ارز دیجیتالی غیر متمرکز و جهانی است. توسط یک الگوریتم کنترل می شود و مالیات نمی تواند با استفاده از آن پرداخت شود.
از نظر ماهیت بدنی به این معنی است. وقتی افراد معاملات مالی انجام می دهند، می توانید مبادله را لمس کرده و ببینید.از نظر ماهیت بدنی به معنای آن نیست که نمی توانید آن را لمس کنید، بخش های عمومی و خصوصی کد رمزنگاری را ارائه می دهند.
صادر شده توسط دولت است. می توانید شخصی را که با آن معامله می کنید و ارز مورد استفاده را ببینید. گاهی اوقات پول فیات با استفاده از برنامه های خاص به صورت دیجیتال رد و بدل می شود.نحوه مبادله کاملاً دیجیتالی است. Cryptocoin ها توسط رایانه ها ایجاد می شوند و فقط بصورت آنلاین معامله می شوند.
عرضه نامحدود و در صورت لزوم قابل بازتولید است.فقط برای 21 میلیون بیت کوین امکان عرضه محدود وجود دارد.
ارز فیات دارای نام کشور مبداء است، بنابراین در مرزهای کشور خود معامله می شود.دیگر نیازی به پرداخت هزینه های مرزی هنگام ارسال و پول در سراسر کشور نیست.
ذخیره شده در حساب های بانکی است.Cryptocurrency در یک کیف پول دیجیتالی متعلق به یک شخص ذخیره می شود.
حمل ارز فیات فیزیکی است و فضا را اشغال می کند. به راحتی سرقت می شود.Cryptocoin ها به راحتی حمل و ذخیره یک برنامه در تلفن هوشمند شما به عنوان کیف پول برای ذخیره آنها کار می کنند.
ارز فیات

مزایای ارزهای رمزپرداخت نسبت به ارز فیات

در حال حاضر ما تفاوت بین هر دو ارز را درک کرده ایم. حالا بیایید مزیت cryptocurrency را نسبت به پول فیات درک کنیم. از آنجا که مردم هر روز به ارز دیجیتال علاقه مند می شوند، باید بدانیم چه چیزی باعث علاقه آنها می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن، بیایید به مزایای cryptocurrency نسبت به پول فیات بپردازیم.

Cryptocurrency نسبت به ارز فیات امن تر است:

برخلاف پرداخت های انجام شده توسط کارت اعتباری که قابل برگشت است، معاملات انجام شده با استفاده از cryptocurrency غیر قابل برگشت هستند. این امر کاربران را از تقلباتی که ممکن است بین یک خریدار و فروشنده رخ دهد ، محافظت می کند، همه به لطف قراردادهای توزیع شده و دفترچه راهنما. با استفاده از این افراد می توانید فقط با یک کلیک در سراسر جهان ارزشمندی را بدون هیچ گونه نگرانی در مورد خطر یا کلاهبرداری در سراسر جهان مبادله کنید. فقط افراد مجاز به معاملات انجام شده در شبکه Blockchain دسترسی خواهند داشت. این بدان معنی است که ارزهای رمزپایه امن تر هستند و کاربران می توانند اقدامات امنیتی مختلفی را بر روی آنها بکار گیرند تا امنیت را تقویت کنند. اما در مورد پول فیات اینگونه نیست.

Cryptocurrency نسبت به ارز فیات قابل دسترسی تر است:

 برخلاف حساب بانکی سنتی، حساب cryptocurrency با قوانین یا مقررات محدود کننده حساب بانکی محدود نمی شود. همچنین، هر کسی که دارای اتصال به اینترنت است، می تواند بدون نیاز به بررسی دقیق، اقدام به خرید رمزنگاری کند. برای ایجاد ارز مبادله ای، نیازی به دسترسی به وسایل سنتی مبادله نیست.

هزینه های معاملاتی کم:

 بانکها برای انجام تراکنش هزینه پردازشی را دریافت می کنند در حالی که مبادلات ارزهای رمزپایه را می توان بدون پرداخت هزینه تراکنش یا هزینه های بسیار کم انجام داد. هر فناوری شایستگی ها یا تخریب های خود را دارد و رمزنگاری نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما باید همیشه شایستگی ها و کمبودها را ارزیابی کنید. تا بدانید که آیا این موضوع ارزش بررسی دارد یا نه. Cryptocur ارز مزایای خود را دارد که ما باید آنها را بشناسیم تا تصمیم بگیرند ارزش سرمایه گذاری را برای ما داشته باشد.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *