کاقه ارز

طی چند ماه گذشته، دارایی های رمزنگاری خصوصی، که معمولاً به عنوان سکه های حفظ حریم خصوصی شناخته می شوند، به دلیل مقررات اخیر AML که توسط FATF (نیروی اقدام مالی) توصیه شده است تحت فشار قرار گرفته اند.  در این مقاله با کافه ارز همراه باشید، ما توضیح می دهیم که چرا حفظ حریم خصوصی سیستم های پولی مهم است. و چرا باید برای ذینفعان آن اهمیت داشته باشد. علاوه بر این، ما شرح خواهیم داد که چگونه سکه های حفظ حریم خصوصی می توانند با توصیه های FATF جدید سازگار باشند. قبل از اینکه به تأثیر مقررات روی سکه های حریم خصوصی بپردازیم. بیایید به این سؤال بپردازیم که سکه های حفظ حریم خصوصی لایه جدیدی از امنیت را به پایگاه داده ها معرفی می کنند. چگونگی تفاوت آنها با بیت کوین و پیامدهای نظارتی آنها چیست.

FATF

سکه های حفظ حریم خصوصی دارایی های دیجیتالی هستند که برای معاملات پرداخت خصوصی طراحی شده اند.  معامله را می توان به عنوان خصوصی تعریف کرد. در صورتی که هیچ شخص ثالث نتواند مبلغ پرداختی را که فرستاده می شود. فرستنده و گیرنده آن معامله را فاش کند. ممکن است از شما سؤال شود که آیا قبلاً در مورد بیت کوین اینگونه است؟ بیت کوین در حقیقت نه شخصی است و نه ناشناس، اما نام مستعار است. این بدان معناست که اگر شما اطلاعاتی در مورد چه کسی در پشت آدرس بیت کوین خاصی ندارید. فقط مقادیر بیت کوین ارسال شده از طریق شبکه را خواهید دید. اما، اگر یک نهاد جزئیات بیشتری در مورد آدرسهای مختلف بیت کوین، مانند مبادله داشته باشد، آن نهاد می تواند جریان پولی بین موسسات و مشتریان خود را تشخیص دهد.

 نظر FATF در مورد اهمیت حفظ حریم خصوصی در دارایی های دیجیتال

توصیه FATF حفظ حریم شخصیتصور کنید که شما یک کاربر معمولی یک دارایی دیجیتالی مانند بیت کوین هستید. و شما، همکاران و دوستان خود همه در بیت کوین حقوق دریافت می کنید. blockchain Bitcoin حاوی اطلاعات ناشناس در مورد حقوق و دستمزد، هزینه های استاندارد شما و کلیه معاملات انجام شده توسط دوستان و اشخاص ثالث است. توجه داشته باشید که ما فقط در مورد معاملات قانونی صحبت می کنیم و نه فعالیت های پولشویی.

FATF

 این فرض عادلانه است که فرض کنیم بیشتر این معاملات از طریق تعداد انگشت شماری از ارائه دهندگان پرداخت جریان پیدا می کند. چه اتفاقی می افتد در صورت هک شدن یک ارائه دهنده پرداخت و داده های مرتبط با آدرس های خاص بیت کوین فاش می شود. تمام فعالیت های مالی شما برای عموم قابل مشاهده و در دسترس است. مهندسان همچنین می توانند از ابزارهای یادگیری ماشینی برای ردیابی دقیق محل اعتبارات استفاده کنند. حالا ممکن است بگویید، من درگیر هیچ فعالیت غیرقانونی نیستم اگر اینگونه است. و هیچ چیز برای مخفی کردن زندگی مالی شما وجود ندارد، پس چرا حساب بانکی یا سوابق پی پال خود را علنی نمی کنید؟

دلیل اهمیت حفظ حریم شخصی درFATF

دلیل این امر این است که حریم خصوصی نه تنها به گسترش فعالیت های غیرقانونی مربوط می شود، بلکه در مورد اطمینان به کاربران است. که بدون اجازه نظارت نمی شوند. اگر در مورد آن فکر کنید، جنبه های مختلفی از هویت دیجیتالی شما وجود دارد. که می خواهید خصوصی بمانید صندوق ورودی نامه الکترونیکی، پیام های WhatsApp و Telegram، سابقه YouTube شما و غیره، به همراه تراکنش های حساب بانکی خود.

توصیه FATF : حفظ مزیت رقابتی

بیایید به سناریویی بپردازیم که یک کسب و کار پرداخت بیت کوین را می پذیرد. این هم می تواند بیت کوین را از انتقال کیف پول به کیف پول بپذیرد. یا به احتمال زیاد، از یک ارائه دهنده پرداخت برای پردازش معاملات خود استفاده می کند. مانند مثال بالا، فرض کنیم که ارائه دهنده پرداخت هک می شود یا داده ها به سرقت می رود. جای تاسف خواهد بود اگر شرکتی مانند PayPal هک شود و جزئیات معاملات را فاش کند. اما با داشتن سیستم مبتنی بر blockchain مانند Bitcoin، پیامدهای بعدی بدتر می شوند. این می تواند به وضعیتی منجر شود که نه تنها درآمد شما به عنوان یک تجارت قابل مشاهده باشد.

توصیه FATF : امنیت ملی

آخر، اما کم اهمیتی که در مورد دولت ها وجود دارد، چیست؟ هیچ دولتی نمی خواهد دولت ها یا نهادهای دیگر به تاریخ معامله خود دسترسی پیدا کنند. ما در جهانی زندگی می کنیم که درگیری های مداوم و تنش های سیاسی بین کشورهای مختلف وجود دارد. بسیار مهم است که این معاملات، اعم از مشارکت، کمک یا کمک مالی، خصوصی باقی بمانند.  

توصیه FATF : جنبه عدم تمرکز


با توجه به این مورد برای حفظ حریم خصوصی، می توان ادعا کرد که بیت کوین راه حل موثری برای تسهیل معاملات حساس نیست. دولت ها می بایست ارزهای دیجیتالی ایجاد می کردند و کلکسیون های خود را خصوصی می کردند. با این حال، یکی از اصلی ترین محرک های محبوبیت بیت کوین، خصوصیات غیر متمرکز آن است. داشتن مقامات مرکزی ارزهای دیجیتالی خود را ایجاد می کند. و همین مسائلی را که ما امروز با بانک های مرکزی داریم، ایجاد می کند. اگر دولتها برای مدیریت ارزهای خود مؤسسات مستقلی را ثبت نام کنند. متفاوت خواهد بود، اما حداقل برای آینده قابل پیش بینی، بعید به نظر می رسد. یک راه حل خصوصی و غیرمتمرکز، الزامات آینده پولی امن را برآورده می کند.  

FATF

چگونه دولت ها می توانند از پول شویی با سکه های حریم خصوصی جلوگیری کنند؟ 

اگرچه جلوگیری از پولشویی یک اولویت دولت است، چالش فعلی تعیین چگونگی اجرای دولتها در صورت تبادل دارایی های خصوصی و دیجیتال در شبکه های غیرمتمرکز، می تواند سیاست های AML را اجرا کند. برای رسیدگی به این موضوع، آنها به یک نهاد بین دولتی تأسیس شده در سال 1989، کارگروه اقدام مالی یا FATF، که یک “نهاد سیاست گذاری” است. که برای مبارزه با پولشویی، تأمین مالی تروریسم و ​​سایر تهدیدات مشابه تشکیل شده است. اعتماد کردند.  

توصیه های FATF جدید برای سکه های حریم خصوصی چیست؟ 

به طور کلی، اکثر سکه های حفظ حریم خصوصی نباید با رعایت قوانین FATF مشکلی ایجاد کنند. برای رعایت قوانین FATF، سکه های حفظ حریم خصوصی می توانند زمینه هایی را در مبنای مبادله معاملات ایجاد کنند. که اجازه می دهد اطلاعات رمزگذاری شده در مورد کاربران موجود در معامله را در صورت لزوم توزیع کند. این توانایی در حال حاضر توسط Zcash مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال، جایی که می تواند یک فیلد داده اضافی برای ارائه اطلاعات موردنیاز معرفی کند. هر کیف پول و مبادله اطلاعات مربوط به فرستنده و گیرنده را با بار معامله ارائه می دهد، بنابراین گیرنده قادر است آن اطلاعات را رمزگشایی کرده و تأیید کند که معامله از شخص یا نهاد خاصی است.

علاوه بر این، ابتکاری به نام OpenVASP در حال ساختن یک راه حل غیرمتمرکز سازگار با FATF است. که می تواند در هر پروتکل پیچیده شود، مهم نیست که این دفترچه خصوصی یا عمومی باشد. با گذشت زمان، تیمهایی که در فضای cryptocurrency کار می کنند. راه حلهایی را ارائه می دهند تا این فناوری با مقررات سازگار شود. به عنوان مثال، “معماری به اشتراک گذاری اطلاعات مسافرتی برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی” (TRISA) وجود دارد که ایده های خود را در مورد Github منتشر می کند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *