logo کاقه ارز

خطرات مختلفی در رابطه با ارزهای رمزنگاری وجود دارد. برخی از این خطرات مستقیم هستند، در حالی که برخی غیر مستقیم. خطرات غیرمستقیم مواردی مانند مقررات دولت یا نوعی ممنوعیت ارزهای رمزپایه است. خطرات مستقیم مواردی مانند بی دقتی با کلیدهای شخصی شما یا استفاده از یک کیف پول بدون آزمایش است. این مقاله بر روی ریسک مستقیم متمرکز است. یکی از مهمترین ریسک های اصلی کیف پول است که در آن شما می توانید بیت کوین، اتریوم و ارز های دیگر خود را ذخیره کنید. برخی از کیف پول ها دارای ویژگی های ویژه ای هستند اما ممکن است نسبت به دیگران که دارای آن ویژگی های ویژه نیستند، از امنیت کمتری برخوردار باشند. در این مقاله، ما در کافه ارز در مورد برخی از خطرات مرتبط با استفاده از کیف پول موبایل، کیف پول رومیزی و کیف پول وب بحث خواهیم کرد.

خطرات انواع کیف پول

1- کیف پولهای موبایل

کیف پولهای داغی هستند که همیشه آنلاین هستند. برخی از کیف پولهای موبایل قابلیت صادرات کلیدهای خصوصی را فراهم می کنند. در واقع این امر آنها را حتی خطرناک تر می کند. فرض کنید تلفن همراه خود را گم کرده اید و یک پین را برای کیف پول موبایل خود تنظیم نکرده اید. این امر باعث می شود که شخصی بتواند کلیدهای شما را واگذار کند و بیت کوین یا ارزهای رمزنگاری شده شما را نقد کند. در یک کیف پول تلفن همراه، دستگاه تلفن همراه (یا برنامه) کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می کند. بنابراین اگر نرم افزار شما دارای اشکال است یا می توان آنرا کرک کرد ، می تواند امورد سوء استفاده قرار گیرد و کلیدهای خصوصی شما نیز استخراج می شوند.

راه دیگری که از طریق آن می توانید Bitcoins یا cryptocur ارز خود را گم کنید، زمانی است که شخصی به دستگاه تلفن همراه شما دسترسی داشته باشد و از شماره پین ​​تلفن همراه شما اطلاع دارد. بیایید تصور کنیم شخصی در دفتر شما متوجه شماره PIN شما شده است و شما اتفاقی تلفن خود را به طور تصادفی در دفتر می گذارید. اکنون، مهاجم می تواند به سادگی از پین شما استفاده کند و سکه های شما را به آدرس عمومی دیگری که در کنترل اوست ارسال کند.

2- کیف پولهای وب

 کیف پول های وب مانند Coinbase نیز مشکل ساز هستند. اگر شماره موبایل خود را که از آن استفاده می کنید گم کنید یا تلفن خود را گم کرده اید، می توانید در عرض چند دقیقه کل پول خود را از دست بدهید. با داشتن شماره تلفن گمشده، مهاجم می تواند از طریق شماره گمشده خود وارد Gmail و سپس وارد حساب Coinbase شما شود. پس از تصدیق اعتبار Google شما، سکه های شما را می توان دزدید. توجه کنید، چنین مواردی اتفاق افتاده و دوباره اتفاق می افتد.

3- کیف پول های دسک تاپ

 باعث می شوند همه فکر کنند که بی خطر هستند، اما این همیشه درست نیست. اگر از یک کیف پول دسک تاپ استفاده می کنید که کلیدهای بذر شما را به صورت غیر رمزنگاری نگه می دارد، به شما نیز حمله می شود. (این قبلاً نیز اتفاق افتاده است.)
کیف پولهای گرم (یعنی کیف پول موبایل/ وب/ رومیزی) دائم رمز نشده تهدید دیگری برای دارایی های Bitcoin و altcoin شما هستند.

چگونه می توان Bitcoin یا Altcoins را ایمن نگه داشت

خطرات

شما باید از هر سناریویی احتمالی که می تواند رخ دهد آگاه باشید تا اشتباه نکنید. اگر می خواهید از این کیف پول های داغ (یعنی کیف پول موبایل/ وب/ دسک تاپ) استفاده کنید، موارد زیر را انجام دهید:

  1. بررسی کنید که آیا کیف پول کلیدهای خصوصی شما را به صورت رمزگذاری شده نگه می دارد یا خیر.
  2. همیشه احراز هویت دو عاملی را روشن نگه دارید.
  3. از شماره تلفن همراه خود آگاه باشید، زیرا این امر را می توان ربوده، گم کرد یا تغییر داد.
  4. از دستگاه تأیید اثر انگشت در دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنید.
  5. از یک رمزعبور قوی برای کیف پول وب یا کیف پول دسک تاپ خود استفاده کنید.
  6. همیشه یک برنامه احتمالی را آماده کنید تا در صورت هک شدن حتی یک هشدار به شما داده شود.

اما اگر می خواهید از هر یک از این موقعیت های ممکن جلوگیری کنید، باید کیف پول سخت افزاری مانند موارد ساخته شده توسط لجر یا Cobo Vault تهیه کنید. آنها بصورت آنلاین وجود ندارند و به منظور اتصال ایمن به دستگاه تلفن همراه خود، از کابل های OTG ایمن استفاده می کنند. حتی اگر این کیف پول سخت افزاری را گم کنید، هیچ کس نمی تواند درون آنها نفوذ کند.

در صورت نیاز به خرید ارز های دیجیتالی میتوانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاتربن کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.