logo کاقه ارز

برخی ارز های دیجیتال مانند میکر ایده های بدیع و نوآوری تازه ای را در بلاکچین ارائه می دهند و قطعاً ارزش شناختن آنها را دارند. در این مقاله، ما بررسی می کنیم پروژه Maker چیست. پروژه میکر خود را بر تولید و نگهداری از DAIcoincoin از طریق توکن های میکر متمرکز می کند. این علامت های سازنده اولین بار توسط سازمان خودمختار غیرمتمرکز، میکر (از این پس MakerDAO نامیده می شود). در آگوست سال 2015 راه اندازی شد و می تواند در مدیریت پروژه های آنها، مانند تثبیت بیت کوین DAI، گنجانده شود. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

میکر چیست؟

میکر یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) است. که وام های تضمین شده توسط یک سری قرارداد های هوشمند و Oracles را فراهم می کندو به کاربران امکان دسترسی به وام های بدون اختیار کنترل مرکزی را می دهد
میکر از زنجیره بلوک Ethereum برای کنترل و مدیریت کنترل Stablecoin DAI خود با استفاده از رمز Maker (رمز ERC-20) استفاده می کندبرای درک نحوه کار ساز، باید مفهوم موقعیت بدهی وثیقه دار (CDP) را درک کنید.

میکر

ویژگی خاص ساز میکر چیست؟


DAI این است که اجرای Smart Contracts یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز ایجاد می کند که در آن هیچ مداخله انسانی برای مدیریت Stablecoin DAI لازم نیست. به طور خلاصه، DAI ثبات یک Stablecoin را با بی اعتمادی یک بلاکچین غیرمتمرکز ترکیب می کند تا یک ارزش افزوده منحصر به فرد و با ارزش ارائه دهد. سازنده DAI به هر شخصی اجازه می دهد تا ETH خود را به عنوان امنیت سپرده گذاری کند. و بنابراین با ایجاد CDP از نشانه های DAI جدید استفاده کند (در آینده، سایر ارزهای رمزپایه یا دارایی های اساسی می توانند به عنوان امنیت عمل کنند).

هنگامی که یک کاربر یک دارایی یا وثیقه اساسی را واریز می کند. در حال حاضر فقط Ethereum می تواند برای این منظور استفاده شود. در یک قرارداد هوشمند Ethereum، بخشی از ارزش این دارایی ها در سپرده های تازه ایجاد شده به سپرده گذار صادر می شود. کاربر می تواند این DAI ها را در بازار ثانویه در صرافی های رمزنگاری متعدد با ارزهای رمزپایه دیگر یا ارزهای فیات معامله کند.

میکر DAO


MakerDAO در تلاش است تا از توکن های سازنده و بلاک چین Ethereum استفاده کند تا نوسانات قیمت پایدار ارز DAI را به حداقل برساند. روند این آیین نامه همان چیزی است که ارزش رمز سازنده را خود تعیین می کند.

میکر کوین یک ارز رمزنگاری شده است. که در برابر روند ناپایدار ارزهای رمزپایه سنتی مانند بیت کوین (BTC) مقاومت می کند. این کار با حفظ ارزش برابر 1:1 با دلار آمریکا انجام می شود. به این کوین به دلیلی پایداری ارزشی پایدار کوین می گویند. پایدار کوین DAI خود را با دلار گره زده است. بنابراین یک سکه DAI برابر با یک دلار آمریکا است. این به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در حوزه ارز رمزنگاری شده با سیالیت یکسان با ارز فیات معامله کنند. اما بدون مقررات و محدودیت های زیادی که وجود دارد.

MakerDAO

بیشتر پول های ثابت با نگه داشتن دلار واقعی در حساب های بانکی خصوصی و صدور سکه هایی که پشتیبان این دلار هستند، خود را به دلار آمریکا گره می زنند. این بدان معناست که با وجود تجارت دیجیتال، هنوز یک واسطه درگیر است. این مزیت کاملاً شفاف ارز رمزنگاری شده سنتی را از بین می برد.
Ethereum بستری است که بر اساس آن برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند وجود دارد. قراردادهای هوشمند به کدی گفته می شود که برای خودکار کردن و اجرای توافق نامه های دنیای واقعی در یک دفتر حساب تغییرناپذیر نوشته شده است. این فناوری بلاکچین است.

با وجود یک ارز دیجیتال کاملاً آنلاین و بدون هیچ پشتوانه فیزیکی، چگونه DAI ثبات خود را حفظ می کند؟

پاسخ در چیزی است که می توان دو خط دفاعی MakerDAO نامید. اولین مورد به فناوری بلاکچین اتریوم اشاره دارد.  هر زمان که قیمت DAI شروع به نوسان می کند. بلاکچین به طور خودکار یک قرارداد هوشمند ایجاد می کند. که ارزش پول ثابت را نسبت به دلار دوباره تثبیت می کند. اگر بازار ارزهای رمزنگاری شده به اندازه کافی نوسان کند. این مستلزم انجام این خط دفاعی نیست.

ارزش میکر توکن

بنابراین ارزش Maker Token تا حد زیادی به استفاده از DAIcoincoin وابسته است. هر چه کاربرد DAI گسترده تر باشد، ارزش رمز نیز بیشتر است. از آنجا که میکر یک رمز ERC20 است. سازنده را می توان در هر کیف پول سازگار با ERC20 ذخیره کرد که محبوب ترین گزینه MyEtherWallet و Mist است .

DAI چیست؟

DAI یک Bitcoin ثابت است که به دلار آمریکا متصل است. این اولین بیت کوین غیرمتمرکز است. عدم تمرکز توسط رمز میکر (MKR) تضمین می شود. Maker یک پلت فرم قرارداد هوشمند مبتنی بر Ethereum است. که از طریق یک سیستم پویا از موقعیت های بدهی وثیقه دار (CDP)، مکانیزم بازخورد مستقل و بازیگران خارجی با انگیزه مناسب، ارزش Dai را پشتیبانی و تثبیت می کند. هر سکه دای با وثیقه پشتیبانی می شود و به دلار آمریکا متصل می شود. برخلاف دای، قیمت توکن (MKR) شناور رایگان است و قیمت مشخصی برای طراحی آن وجود ندارد.

میکر( MKR Coin) و (DAI) چگونه به هم ربط دارند؟


بلاکچین سازنده از رمز MKR بومی برای انجام و تأمین مالی معاملات در بلاکچین استفاده می کند. با این حال، تمرکز بر صدور رمزهای DAI با ایجاد موقعیت های بدهی وثیقه است.

داشتن توکن های MKR برای پرداخت هزینه ثبات CDP های ایجاد شده هنگام بازخرید لازم است. علاوه بر این، نشانه های MKR برای شرکت در فرایند تصمیم گیری و رأی گیری در جامعه سازندگان و کمک به مدیریت وثیقه لازم است. این پیکربندی تضمین می کند که دارندگان توکن MKR نیز انگیزه دارند که به پیشرفت مثبت پروژه سازنده رای دهند.

چه کسی از شبکه MKR استفاده می کند؟

در حال حاضر سه مورد مهم استفاده برای شبکه MKR وجود دارد که توسط بازیگران فعال در شبکه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. MKR یا DAI در درجه اول استفاده می شود:

  • الف) ایجاد نقدینگی بدون نیاز به پرداخت مالیات سود سرمایه
  • ب) استفاده از یک رمزنگاری ارزان برای بازپرداخت اعتبارات گران قیمت فیات و
  • ج) توسط بازرگانان رمزنگاری برای استفاده از ETH موجود خود.

همه این بازیکنان از ETH هایی استفاده می کنند. که فعلاً نمی خواهند آنها را بفروشند یا در غیر اینصورت برای یکی از موارد استفاده از آنها استفاده کنند:

ایجاد نقدینگی با دور زدن KESt:


کسانی که با ارزهای رمزپایه درآمد کسب می کنند و سپس آنها را می فروشند معمولاً باید KESt را پرداخت کنند. هرکسی که در حال حاضر سود خوبی کسب کرده است احتمالاً بخاطر نوسان زیاد ارزهای رمزنگاری شده مانند اتر می خواهد سود خود را تأمین کند. سازنده یا DAI یک راه حل عالی برای این امر ارائه می دهد زیرا می توان Ethereum را سپرده گذاری کرد و در عوض، DAI مرتبط با نرخ دلار آمریکا را می توان بدست آورد. از این طریق پول خود را با ارز رمزپایه ثابت دریافت می کنید و مجبور نیستید مالیات بپردازید در حالی که هنوز می توانید از سود خود در تجارت رمزنگاری سود ببرید.

مزایا میکر

  • Maker یک بستر قرارداد هوشمند مبتنی بر Ethereum است.
  • موقعیت های بدهی وثیقه ای نوع خاصی از قراردادهای هوشمند است که حاکمیت غیرمتمرکز شبکه را تضمین می کند.
  • برای حکمرانی Dai و پرداخت هزینه ثبات، نشانه های MKR لازم است.
  • چندین مکانیزم برای اطمینان از امنیت شبکه و وثیقه.
  • مبادله بین MKR ، DAI و ETH از طریق استفاده از Oasis Dex، صرافی غیرمتمرکز سازنده امکان پذیر است.

مزایای رقابتی Maker

Maker خود را به عنوان “یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز در بلاکچین Ethereum معرفی می کند. که می خواهد نوسانات قیمت توکن ثابت خود (Dai) را در برابر دلار آمریکا به حداقل برساند. ” بزرگترین مزیت رقابتی آن، امکان ایجاد اختلال در Tether به عنوان ارز رمزنگاری پیشرو است که با دلار ارتباط دارد. واقعیت غیر متمرکز بودن (Dai) به معنای از بین بردن تمام خطرهای طرف مقابل (و عدم اطمینان) در مورد مدل عملیاتی Tether است.

چشم انداز فنی MKR / USD

از منظر فنی، MKR / USD چند تحول امیدوار کننده را نشان می دهد. که بارزترین آن تشکیل یک مثلث صعودی بزرگ، یک الگوی ادامه و صعودی صعودی پس از خروج از روند نزولی کاملاً مشخص است. در این حالت، قیمت MKR باید از بالای مثلث واقع در 787 دلار برای حرکت صعودی که با شکل گیری الگو اعمال می شود، پیشی بگیرد. یک قانون کلی در هنگام تخمین میزان شکست، افزودن دامنه پایه مثلث به نقطه شکست برای ایجاد حرکت اندازه گیری شده است.

این یک حرکت اندازه گیری شده برای 1282 دلار ایجاد می کند. اما از آنجا که سطح مقاومت قبلی دقیقاً زیر 1148 دلار وجود دارد. استفاده از آن مانع به عنوان هدف اولیه محافظه کارتر خواهد بود. شاخص هایی مانند شاخص مقاومت نسبی (RSI)، برای اندازه گیری سرعت و بزرگی پشت حرکت قیمت و Chaikin Money Flow (CMF) که برای اندازه گیری فشار خرید و فروش استفاده می شود هر دو در قلمرو سرسختی هستند و به همین ترتیب باقی می مانند تا زمانی که RSI بالای 50 و CMF بالای 0 باقی بماند.

قیمت ها به ندرت یک الگوی را تا انتهای راس آن پر می کنند. بنابراین ممکن است زودتر از اواسط سپتامبر که الگو به پایان می رسد، شکسته شود. هرچند امیدوار کننده است. الگوهایی از این دست در 100 درصد مواقع مطابق هدف عمل نمی کنند. اگر قیمت در زیر حمایت از مثلث، که در حال حاضر نزدیک به 575 دلار واقع شده است. مقبولیت پیدا کند، این تنظیم نامعتبر خواهد شد.

خرید و فروش انواع ارز ها با کافه ارز

در صورت نیاز به انجام سفارشات دیجیتالی و خرید و فروش میکر می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.