logo کاقه ارز

در حوزه بیت کوین و رمزنگاری، اتفاقاتی رخ داده که فرد سکه های خود را گم کرده است زیرا دسترسی به کلید های خصوصی خود را از دست داده است. چگونه از چنین ضررهایی جلوگیری می کنیم و بیت کوین را ایمن تر می کنیم؟ این یک سوال مهم در ذهن همه است. به همین دلیل بیشتر افراد به دنبال راه های امن تر برای ذخیره بیت کوین خود هستند. کیف پول های نرم افزاری یا سخت افزاری سنتی Bitcoin کیف پول را روی یک کلید امضایی منفرد (یعنی یک کلید خصوصی منفرد که از طریق آن شخص می تواند معامله را امضا و تأیید کند). اگرچه ممکن است به نظر برسد که کلید های منفرد استقلال کامل به صاحب وجوه می دهند، اما در واقعیت، این بسیار خطرناک است و بهترین راه استفاده از کیف پول چند امضا است. در ادامه با کافه ارز همراه باشید.

کیف پول چند امضا چیست؟

(Multisignature (multisig نیاز به چندین کلید برای مجاز کردن معامله بیت کوین، و نه یک امضای واحد از یک کلید، اشاره دارد. معمولاً برای تقسیم مسئولیت در اختیار داشتن بیت کوین ها استفاده می شود. معاملات استاندارد در شبکه بیت کوین را می توان “معاملات یک امضایی” نامید، زیرا انتقال تنها به یک امضا نیاز دارد. با این حال، شبکه بیت کوین معاملات بسیار پیچیده تری را پشتیبانی می کند که قبل از انتقال وجوه به امضاهای افراد زیادی احتیاج دارند. این موارد اغلب به معاملات M-N-N گفته می شود. این فناوری multisig همان چیزی است که باعث می شود تمام ارزهای رمزنگاری شده بسیار ایمن و امن باشند.

به طور معمول، انواع کیف پول های چند امضا به امضاهای M-N-N نیاز دارند.
بیایید بگوییم که شما کیف پول چندکاره خود را برای 3 از 5 امضا مجاز تنظیم کرده اید. این بدان معناست که حداقل 3 نفر از 5 اجازه دهنده معامله را امضا می کنند، فقط در این صورت تبدیل به یک معامله معتبر می شود. به همین دلیل است که کیف پول های چند امضا به یک مورد استفاده بی نظیر برای بازیابی وجوه خود در هنگام از دست دادن یک کلید یا در صورت راه اندازی یک انجمن تبدیل می شوند و نمی خواهید قدرت هزینه کردن را فقط در اختیار یک شخص قرار دهید. بنابراین بدون تأخیر بیشتر، در اینجا لیستی از بهترین کیف پولهای چندرسانه ای آورده شده است.

بهترین کیف پول چند امضایی بیت کوین

1. Armory 

Armory یک کیف پول HD Bitcoin است که در آن کاربران بدون تکیه بر Armory یا سرورهای شخص ثالث، کلیدهای خصوصی خود را کنترل می کنند. این کیف پول منبع آزاد است و دارای سردخانه و پشتیبانی چند امضا است. این امکان را به کاربران می دهد تا با ویژگی Lockboxes خود آدرس های چندرسانه ای ایجاد کنند. حداکثر 7 از 7 مجوز برای امضای معامله بیت کوین را فراهم می کند.  اگر شما یک بورس یا گروه در یک جامعه یا یک شرکت نوپا هستید، پس Armory یکی از بهترین انتخاب های شما است. در حال حاضر، برای ویندوز ، Mac OSX و Linux در دسترس است.

2. Electrum (کیف پول موبایل و رومیزی)

Electrum یک کیف پول سبک وزن بیت کوین است که از ویژگی های ذخیره سازی سرد و ویژگی های چند امضا پشتیبانی می کند. این یکی از قدیمی ترین و قابل اعتمادترین کیف پول های بیت کوین است که در بازار موجود است. این یک پروژه منبع باز است که تحت مجوز MIT منتشر شده است. به همین دلیل هرکسی می تواند گره بیت کوین را با Electrum اجرا کند و هیچ نقطه شکست هم وجود ندارد. همچنین از ادغام با کیف پول های سخت افزاری شخص ثالث مانند Ledger ،Trezor و Keepkey پشتیبانی می کند. حداکثر 15 از 15 مجوز برای امضای معامله بیت کوین را فراهم می کند. در حال حاضر، این برنامه برای Windows ،Mac OSX ،Linux و Android در دسترس است.

3. Copay (کیف پول موبایل / رومیزی)

Copay یک کیف پول HD منبع باز است که از آدرس های چند امضا برای تأمین امنیت بودجه شما پشتیبانی می کند. در اینجا شما مسئولیت کلیدهای خصوصی خود را بر عهده دارید و هیچ سرور پنهانی یا شخص ثالث وجود ندارد. همچنین تست های آزمایشی را در Android و iOS فراهم می کند، بنابراین می توانید ابتدا نحوه عملکرد کیف پول چندرسانه ای خود را امتحان کنید. حداکثر 2 از 3 مجوز برای امضای معامله بیت کوین را فراهم می کند. در حال حاضر، این برنامه برایWindows ،Mac OSX ،Linux ،Chrome Extension ، iOS و Android در دسترس است.

کیف پول چند امضا

4. BitGo (کیف پول وب / موبایل / دسک تاپ)

BitGo یک کیف پول محبوب بیت کوین است که از عملکردهای چند امضا پشتیبانی می کند و از سال 2013 به مراقبت از بودجه بیت کوین اهمیت می دهد. همچنین یکی از قدرتمندترین شرکتهای خدمات کیف پول و API Bitcoin است که مبادلات قدرت مانندShapeShift ، Bitstamp ،BitBay ،Bitfinex ،Kraken را نیز پشتیبانی می کند. حتی می توانید آدرس های چندکاره خود را با BitGo به همراه Ledger Nano S و Ledger Blue ادغام کنید. حداکثر 3 از 3 مجوز برای امضای معامله بیت کوین را فراهم می کند. در حال حاضر، این برنامه برای Windows ،Mac OSX ،Linux ،Chrome Extension ،iOS و Android در دسترس است.

5. Coinbase 

حتماً در مورد کیف پول محبوب Bitcoin Coinbase، یک کیف پول میزبان شنیده اید. “میزبانی شده” بدان معنی است که Coinbase کلیدهای خصوصی شما را از طرف شما کنترل می کند. اما تعداد بسیار کمی می دانند که Coinbase همچنین کیف پول های چندرسانه ای غیر میزبان را فراهم می کند که به وسیله آن می توانید کلیدهای خصوصی خود را کنترل کنید. از یک معماری 3 کلید (به عنوان مثال کلید Coinbase، کلید مشترک و کلید کاربر) برای کنترل منابع مالی شما استفاده می کند. حداکثر 3 از 3 مجوز برای امضای معامله بیت کوین را فراهم می کند.

نتیجه گیری درباره بهترین کیف پول های چند امضا بیت کوین

همه کیف پول های چند امضا بر روی یک مدل مشترک برای به اشتراک گذاشتن آدرس ها یا کلید های خصوصی کار می کنند. اما لازم نیست نگران باشید زیرا فقط با یک کلید نمی توانید به وجوه خود دسترسی پیدا کنید. یک کیف پول چند امضا همیشه به امضاهای M-N-N برای هزینه یا انتقال وجه خود نیاز دارد. به عنوان مثال، اگر از کیف پول multisig 3 از 5 برخوردار هستید، برای امضای معامله همیشه به حداقل 3 امضاکننده نیاز دارید. وجوه خود را در یک کیف پول Bitcoin چند امضا ایمن نگه دارید.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.