logo کاقه ارز

مونرو ( XMR ) یک رمزنگاری متن باز است که در آوریل 2014 ایجاد شده است. بر حریم خصوصی، عدم تمرکز و مقیاس پذیری اجرا می شود. مونرو در ویندوز، MacOS ، Linux ، اندروید و FreeBSD اجرا می شود. MONERO از یک دفترچه عمومی برای ثبت معاملات استفاده می کند. در حالی که واحدهای جدید از طریق فرآیندی به نام معدن ایجاد می شوند. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید تا در مورد مونرو این ارز دیجیتال اطلاعات بیشتری بدست آورید.

MONERO چیست


مونرو یکی از انواع Cryptocurrency، که در همان زمان نشان دهنده یک سیستم پرداخت است. برای پرداختهای ناشناس بین کاربران طراحی شده است. شماره اصلی (تعداد کل سکه های معدن) 18 میلیون و 400 هزار سکه است. کارشناسان تخمین می زنند که این کار حدود 8 سال به استخراج مونرو خواهد انجامید. نتیجه نهایی در ماه مه 2022 مشخص خواهد شد. در ابتدا باید درک کرد که موضوع سکه ها به سرانجام نمی رسد. هر معدنچی می تواند برای هر بلوک حدود 0.6 XMR (نماد مونرو) دریافت کند.
برای اولین بار برای آگاهی از چشم اندازهای جدی مونرو در سال 2016 معلوم شد. به دور از این، هزینه 1 واحد مونرو کمتر از 1 دلار بود، اما در سال 2016 این ارزش از 50 دلار فراتر رفت.


به طور کلی، بیت کوین سکه ای برای حفظ حریم خصوصی محسوب نمی شود. با این حال، اگر از پروتکل های اختلاط سکه که در بازار موجود است استفاده می کنید، ردیابی بیت کوین های شما به طور فزاینده دشوار خواهد بود.  همچنین با توسعه کانال های شبکه صاعقه، قابلیت نفوذ پذیری بیت کوین در حال بهبود است. مجموعه ویژگی های حفظ حریم خصوصی اگر بتواند مسائل مقیاس پذیری آن را حل کند، بیت کوین را تهدیدی جدی برای مونرو می کند.
ارزش اصلی سکه از لحظه ای شروع شد که کاربران شروع به استفاده از مونرو به عنوان پرداخت جداگانه در Darknet کردند. چشم انداز ویژه مونرو نیز در رابطه با روبل است. طی یک سال گذشته، این نرخ خیلی سریع رشد نکرده است، اما به طور پیوسته این اولین شاخصه ای است که می توانید و باید با این رمزنگاری کار کنید.

MONERO و طراحی آن


برخلاف بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده که مشتقات بیت کوین هستند، مونرو مبتنی بر CryptoNote استپروتکل و دارای تفاوت های مهم الگوریتمی مربوط به انسداد blockchain. مونرو با فراهم کردن سطح بالایی از حریم خصوصی، قارچ پذیر است، به این معنی که می توان هر واحد پول را توسط واحد دیگری جایگزین کرد. این واحدها از یکدیگر قابل تشخیص نیستند.  این امر باعث می شود مونرو با ارزهای رمزنگاری عمومی مانند بیت کوین متفاوت باشد. جایی که آدرس هایی که قبلاً با فعالیت های ناخواسته در ارتباط بودند می توانند در لیست سیاه قرار بگیرند. و توسط اعضای شبکه امتناع شوند. همچنین “آدرسهای مخفی” ایجاد شده برای هر معامله، کشف مقصد واقعی توسط شخص دیگری غیر از صاحب آدرس را غیر ممکن می کند.  

مونرو (MNERO)

سرانجام، مکانیسم “معاملات محرمانه حلقه” مبلغ منتقل شده را پنهان می کند. می توان آن را تا حدودی کارآمد در سخت افزارهای درجه مصرف کننده مانند x86 ، x86-64 ، ARM یا حتی GPU های درجه مصرف کننده استخراج کرد.
مونرو رشد سریع سرمایه گذاری در بازار و حجم معاملات را در طول سال 2016 تجربه کرد، بخشی از آن به دلیل تصویب در سال 2016 توسط بازار بزرگ Darknet AlphaBay ،در 10 ژانویه 2017، حریم خصوصی معاملات مونرو با تصویب الگوریتم توسعه محرمانه گرگوری مکسول، توسعه دهنده بیت کوین هسته، با ترکیبی از نسخه بهبود یافته از امضای حلقه، مخفی تر شد.

حریم خصوصی در مونرو

blockchain Monero به سه روش از حریم خصوصی محافظت می کند. امضاهای حلقه فرستنده را قادر می سازد تا از بین سایر خروجی های معامله پنهان شود. آدرس های خفا آدرس دریافتی از معامله را پنهان می کند و RingCT مقدار معامله را پنهان می کند. به عنوان یک نتیجه، مونرو دارای یک تابلوی زنجیره ای مات است. این تضاد شدید با blockchain شفاف و قابل ردیابی است. که توسط بیت کوین استفاده می شود. بنابراین، گفته می شود مونرو “خصوصی، اختیاری شفاف” است.
مونرو دو مجموعه کلید دارد که “کلید مشاهده” و “کلید خرج” نامیده می شوند. برای فعال کردن شفافیت اختیاری، کلید View را می توان به طور جداگانه به اشتراک گذاشت. با این حال، این سیستم به منظور سهولت پردازش در دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است. زیرا محاسبه تعادل دقیق کیف پول بدون کلید خرج غیرممکن است.

هدف مونرو

مونرو می خواهد یک جایگزین دیجیتال برای پول کاغذی شود. پیگیری پول از کاغذ دشوار است و معاملات با آن می تواند کاملاً خصوصی باشد. براساس این واقعیت، مونرو کل بازار نقدینگی جهانی را هدف گرفته است. که حدود 36.8 تریلیون دلار پول بدنی (اسکناس، سکه و سپرده های پول در حساب پس انداز یا چک حساب) را شامل می شود. اگر بخواهیم به (پول گسترده) بپردازیم، شامل هر پولی است که در حسابهای قابل دسترسی نگهداری می شود. این تعداد می تواند تا 90.4 تریلیون دلار افزایش یابد.

تاثیر بحران اقتصادی بر مونرو

در طول بحران اقتصادی اخیر، اقتصاد سایه گسترش یافت.  اقتصاد زیرزمینی یا بازار سیاه دومین اقتصاد بزرگ جهان است. همانطور که پیش بینی شده است، تا سال 2020 اقتصاد سایه دو سوم کارگران جهان را به کار خواهد گرفت. بازارهای سیاه بیشتر از پول نقد استفاده می کنند و سعی می کنند هرگز سوابق رسمی را حفظ نکنند. Cryptocur ارز تبدیل بازارهای سیاه را تسهیل می کند. این امر بیشتر از تصویب گسترده تر ارزهای رمزنگاری خصوصی پشتیبانی می کند.

مشخصات فنی مونرو


استخراج مونرو بر اساس اصل PoW (اثبات کار) است: کارگران معدن پاداش برای حل مشکلات رمزنگاری دریافت می کنند، در نتیجه هر دو دقیقه یک بلاک جدید به زنجیره اضافه می شود.
در این حالت، برخلاف بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر، انتشار مونرو محدود نمی شود. پس از رسیدن به 18.4 میلیون مونرو، معدن بعدی 0.6 سکه جدید برای هر قطعه اضافه شده به زنجیره به ارمغان می آورد.

مونرو (MNERO)

تفاوت مونرو با دیگر ارزهای دیجیتال


تفاوت اصلی مونرو با سایر ارزهای رمزپایه استفاده از پروتکل CryptoNote برای رمزگذاری معاملات است .  این پروتکل بر اساس اصل امضای حلقه کار می کند، که در آن هر یک از اعضای هر گروه بسته می توانند امضای الکترونیکی را ترک کنند اما کسی که این کار را انجام داده است هرگز شناخته نمی شود. همچنین، پروتکل اختلاط منفعل خود معاملات را به گونه ای فراهم می کند که همه آنها ناشناس باشند.
با این حال، ناشناس ماندن به منابع بزرگی، در درجه اول حافظه نیاز دارد: معاملات Monero به طور متوسط ​​8 برابر فضای معاملات بیت کوین را اشغال می کنند.

حریم خصوصی در مونرو

blockchain Monero به سه روش از حریم خصوصی محافظت می کند. امضاهای حلقه فرستنده را قادر می سازد از بین سایر خروجی های معامله پنهان شود، آدرس های خفا آدرس آدرس دریافتی از معامله را پنهان می کند و RingCT مقدار معامله را پنهان می کند. به عنوان یک نتیجه، مونرو دارای یک تابلوی زنجیره ای مات است. این تضاد شدید با blockchain شفاف و قابل ردیابی است که توسط بیت کوین استفاده می شود. بنابراین، گفته می شود مونرو “خصوصی، اختیاری شفاف” است.
مونرو دو مجموعه کلید دارد که “کلید مشاهده” و “کلید خرج” نامیده می شوند. برای فعال کردن شفافیت اختیاری، کلید View را می توان به طور جداگانه به اشتراک گذاشت. با این حال، این سیستم به منظور سهولت پردازش در دستگاه های تلفن همراه طراحی شده است، زیرا محاسبه تعادل دقیق کیف پول بدون کلید خرج غیرممکن است.

خرید و فروش مونرو با کافه ارز

مونرو هم مانند دیگر ارز های دیجیتال در اکثر صرافی های دیجیتال موجود است. شما می توانید برای خرید این ارز از صرافی های معتبری مانند binance ، kocoin و سایر صرافی ها استفاده کنید. صرافی هایی که به شما عزیزان معرفی کردیم از معتبر ترین صرافی های دیجیتال هستند. شما با اطمینان کامل می توانید از این صرافی ها ارز USDT خریداری کنید.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

1/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.