Curve یک مبادله غیرمتمرکز برای پول کوین است. که از یک سازنده خودکار بازار (AMM) برای مدیریت نقدینگی استفاده می کند. کرو دائو توکن که در ژانویه سال 2020 راه اندازی شد. مترادف با پدیده امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. و در نیمه دوم سال 2020 رشد چشمگیری داشته است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

معرفی ارز دیجیتال CRV) Curve DAO Token)


کرو دائو توکن یک صرافی ارز دیجیتال در حوزه دیفای است. که به‌صورت غیرمتمرکز کار می‌کند. این پلتفرم محلی برای تبدیل استیبل کوین‌ها و توکن‌های بیت کوین است. به همین دلیل به چنین پلتفرم‌هایی DEX یا صرافی غیرمتمرکز می‌گویند. همان‌طور که گفتیم، ارز دیجیتال CRV) Curve DAO Token) توکن بومی این صرافی است. این ارز دیجیتال یک وسیله مبادله غیرمتمرکز است. که از آن به‌عنوان سکه در پلتفرم فایننس برای مدیریت نقدینگی استفاده می‌شود. ارز دیجیتال CRV در ژانویه 2020 عرضه شد و هدف تیم توسعه‌دهنده آن، همسو با معاملات فضای دیفای بود. از این‌رو این رمزارز در نیمه دوم سال 2020 با استقبال خوبی مواجه شد و رشد چشمگیری داشت. تیم رمزارز CRV در همان سال، موفق شد تا یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز را راه‌اندازی کند، که ارز دیجیتال CRV به‌عنوان نشانه آن سازمان بود.

کرو دائو توکن

هدف کرو دائو توکن

هدف این سازمان استفاده از بستر بلاک چین اتریوم، برای برقراری ارتباط با چندین قرارداد هوشمند حوزه دیفای بود. درواقع هدف این تیم استفاده از بستر شبکه اتریوم برای افزایش نقدینگی واریزشده در پلتفرم CRV بود. مایکل ایگورو (Michael Egorov)، مدیر اجرایی پلتفرم کرو فایننس، در نوامبر ۲۰۱۹، وایت پپیر این پلتفرم را ارائه کرد. او در این وایت پپیر، پلتفرم کرو فایننس را به‌عنوان یک StableSwap معرفی کرده است. تیم توسعه‌دهنده این پلتفرم، کار خود را بر روی این رمز ارز، از دسامبر سال ۲۰۱۹ آغاز کرده بود.

چه کسانی بنیانگذار کرو دائو توکن (CRV) هستند؟

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت کرو دائو توکن مایکل اگروف، دانشمند روسی است که تجربه های مختلفی در زمینه شرکت های مرتبط با ارزهای رمزپایه دارد. در سال 2015، او بنیانگذار و مدیر CT NuCypher شد، یک تجارت تجاری ارزهای رمزنگاری شده که زیرساخت ها و پروتکل های حفظ حریم خصوصی را حفظ می کند. Egorov همچنین بنیانگذار شبکه بانکی و وام های غیرمتمرکز LoanCoin است.

تیم معمولی کرو دائو توکن بخشی از ساختار تخصیص CRV است و طبق برنامه دو ساله واگذاری به عنوان بخشی از برنامه اولیه راه اندازی، توکن دریافت می کند. در آگوست سال 2020، Egorov گفت که “در واکنش به قدرت رأی دادن به yearn.finance، با قفل کردن مقدار زیادی از نشانه های CRV” واکنش بیش از حد “نشان داد و در این مرحله 71٪ حکمرانی را به خود اختصاص داد.

چه چیزی Curve را منحصر به فرد می کند؟

منحنی با دنبال کردن وظایف خود به عنوان AMM به طور خاص برای تجارت با ثبات Bitcoin مورد توجه قرار گرفته است. راه اندازی رمز DAO و CRV با توجه به استفاده CRV برای حاکمیت، سودآوری بیشتری به همراه داشت ، زیرا براساس تعهد نقدینگی و طول مالکیت به کاربران تعلق می گیرد. انفجار در معاملات DeFi ، دوام منحنی را تضمین کرده است، AMM ها مقدار زیادی از نقدینگی و سودهای مرتبط کاربران را برمی گردانند.

کرو دائو توکن

به همین ترتیب، کرو دائو توکن برای هر کسی که در فعالیت های DeFi مانند تولید محصول و استخراج نقدینگی و همچنین افرادی که به دنبال به حداکثر رساندن بازده بدون ریسک هستند، نگهداری می کند، از طریق نگهداری پول های ثبات تصور می شود که غیر فرار هستند. این پلت فرم با گرفتن هزینه ای ناچیز که به تأمین کنندگان نقدینگی پرداخت می شود، درآمد کسب می کند.

ویژگی­ های ارز دیجیتال CRV) Curve DAO Token)

این ارز دیجیتال که همان توکن اختصاصی صرافی است، به ارائه‌دهندگان نقدینگی در شبکه خود Curve.fi را به‌عنوان پاداش می‌دهد. قبل از راه‌اندازی این پلتفرم، هیچ عرضه اولیه یا فروش عمومی صورت نگرفت. به تمام کاربرانی که از روز اول در پلتفرم کرو نقدینگی ارائه داده‌اند، بر اساس میزان و مدت‌زمان سرمایه آن‌ها، پاداش داده می‌شود. این پاداش‌ها به شکل ارز دیجیتال CRV پرداخت می‌شوند. اگر کاربری مایل به تأمین نقدینگی پلتفرم نباشد، اما قصد خرید این ارز دیجیتال را داشته باشد، می‌تواند آن را از طریق DEX های مختلفی که در بازار آزاد هستند، تهیه کند.

نحوه این کار بدین‌صورت است که کاربر با تبدیل پول خود به سایر پول‌های موجود در سایت www.curve.fi، نقدینگی شبکه را فراهم کرده و به ازای کار خود توکن CRV دریافت می‌کند. به‌زودی این توکن در صرافی‌های مختلف قابل معامله خواهد بود. برخلاف سایر صرافی‌های غیرمتمرکز که به سفارشات فروش کاربر، برای مطابقت سفارشات خرید آن احتیاج دارند، صرافی کرو از الگوریتم‌های سازنده بازار برای تقویت نقدینگی بازارهای خود استفاده می‌کند. این امر موجب می‌شود که پلتفرم کرو به یک پروتکل بازار ساز خودکار که به‌اختصار به آن AMM می‌گویند، تبدیل شود.

نتیجه­ گیری

اگرچه ارز دیجیتال Curve DAO Token برای تریدرهایی که قصد دارند در معاملات دیفای به سود برسند بسیار مفید است، اما هدف اصلی تیم توسعه‌دهنده این رمزارز، عرضه یک توکن قدرتمند برای اداره صرافی کرو و تحقق سازمان خودگردان غیرمتمرکز CurveDAO است. این سازمان قصد دارد، از طریق بلاک چین اتریوم، به دارندگان ارز دیجیتال Curve DAO Token اجازه دهد تا با استفاده از یک شبکه غیرمتمرکز، در صرافی کرو فعالیت کنند. این سیستم باعث می‌شود تا عملکرد تأیید تراکنش‌ها در صرافی بهبود یابد و قدرت تصمیم‌گیری دارندگان Curve DAO Token بیشتر شود.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *