در برخی مقاطع، اگر سرمایه گذاری در سهام را انجام دهید، ممکن است پول خود را از دست بدهید. بعضی اوقات، ضرر فوری و واضح است: قیمت سهام کاهش می یابد. در موارد دیگر، ضررهای شما به این دلیل نیستند. ضررها به اشکال مختلفی به وجود می آیند که ما در کافه ارز سه مورد از آنها را در این راهنما برای شما شرح می دهیم. هر یک از این ضرر ها دردناک است، اما می توانید با طرز فکر درست و تمایل به آموختن وضعیت، ضرر ها را کاهش دهید.

ضرر سرمایه

در ساده ترین و شاید دردناک ترین شکل آن، شما سهام خریداری می کنید و تماشا می کنید که قیمت پایین می رود و پایین می ماند. در مقطعی تصمیم می گیرید که درد را تمام کرده و آن را بفروشید. به این نوع ضرر ضرر سرمایه گفته می شود. برای جبران سود با عنوان “سود سرمایه” می توانید برای مقاصد مالیاتی از ضرر سرمایه استفاده كنید. ضرر سرمایه تفاوت بین آنچه برای دارایی پرداخت کرده اید و مبلغی است که هنگام فروش آن دارایی دریافت می کنید. ضرر سرمایه می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. اما فراتر از آن، آنها فقط یک درس سرمایه گذاری دردناک هستند.

ضرر

فرصت های از دست رفته

نوع دیگر از دست دادن که کمتر دردناک اس . برای مثال ممکن است شما در فارکس سرمایه گذاری کنید. یا شما 10،000 دلار از سهام رشد خریداری کرده اید و یک سال بعد، بعد از چند فراز و نشیب، سهام بسیار نزدیک به آنچه برای آن پرداخت کرده اید است.

ممکن است شما وسوسه شوید که به خود بگویید ، “خوب ، حداقل من چیزی را از دست ندادم.” اما این درست نیست. شما 10،000 دلار از پول خود را برای یک سال گره خورده و در عوض هیچ چیزی دریافت نکردید. هر خرید سهام با اندازه گیری در برابر سرمایه گذاری آغاز می شود. از خود بپرسید که چقدر بیشتر می توانید درآمد خود را برای خرید سهام خاص با برخی از ریسک های اضافی در مقایسه با آنچه که می توانستید بدون توجه به آن بدون درآمد داشته باشید کسب کنید.

وقتی سهام به جایی نمی رسد یا حتی با بازده پایین تر اوراق مطابقت ندارد، شما پول خود را از دست می دهید. شما فرصت سرمایه گذاری پول خود را در کاری که می توانست بازده مثبت و بالای بازده بدون ریسک داشته باشد، از دست داده اید. این یک ضرر واقعی است.

ضرر سود را از دست دادن

این نوع از دست دادن هنگام تماشای سهام باعث افزایش چشمگیر سهام می شود و به عقب می افتد، اتفاقی که می تواند با سهام بی ثبات تر رخ دهد.

بسیاری از افراد موفق به فراخوانی بالای یا پایین یک بازار یا سهام نیستند. ممکن است احساس کنید پولی که می توانستید بدست بیاورید را از دست می دهید. پولی که اگروقتی سهام در بالا فروخته شده بود می توانستید داشته باشید. بسیاری از سرمایه گذاران محکم نشسته اند و امیدوارند که سهام بهبود یابد و سپس آن را بردارند، اما این ممکن است هرگز اتفاق نیفتد. حتی اگر این اتفاق بیفتد، سرمایه گذاران زیادی نیز امیدوارند سود بیشتری حتی برای سهام داشته باشند. بهترین درمان برای این نوع ضرر، خوشبختی با سود معقول است. سعی نکنید سود خیلی زیاد از سهام خود بدست آورید. عقب نشینی احتمال از دست دادن سود از دست رفته را به خطر می اندازد.

ضرر

چگونه با ضرر های خود مقابله کنیم

هیچ کس نمی خواهد ضرری متحمل شود. با این حال، اجازه ندهید که در هنگام تصمیم گیری صحیح اعتماد به نفس خود را از دست بدهید. بهترین مسیر عملی اغلب کاهش ضایعات شما و حرکت به سمت معامله بعدی است. نفس عمیق بکشید و به جلو حرکت کنید:

  • انتخاب های خود را تجزیه و تحلیل کنید. تصمیماتی را که با دید جدید گرفته اید بررسی کنید. آیا می توانستید کار دیگری انجام دهید؟ اگر به گونه دیگری عمل می کردید کمتر یا شاید اصلاً چیزی از دست نمی دادید؟ سعی کنید از تجربه یاد بگیرید. 
  • آنچه را که گم کرده اید، دوبارهمجدداً پیدا کنید. اگر ضرر دارید، آن را کم کنید و اگر کمی ضرر دارید، می توانید آن را جبران کنید. این پول را دوباره بدست آورید سپس دوباره سعی کنید با یادآوری چیزهایی که برای بار دیگر یاد گرفتید سود بیشتری بدست آورید.
  • اجازه ندهید ضررها شما را بیش از حد ناراحت کند. ضرر را در خاطر بسپارید و به عنوان یک تجربه از آن استفاده کنید. به خودتان یادآوری کنید که بسیاری از افراد خارج از کشور همانند شما ضربه ای خورده اند. شاید حتی بیشتر از آنچه شما تجربه کرده اید. اگر به درستی به ضرر خود رسیدگی کنید، ضرر می تواند شما را به یک سرمایه گذار بهتر تبدیل کند.

کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *