کاقه ارز

هارمونی (ONE) یک بستر زیرساخت باز برای توافق مقیاس است. و آخرین شرکتی است که IEO خود را روی سیستم Binance Launchpad انجام می دهد. امروز، آنها برای تجارت عمومی در بستر اصلی مبادله Binance افتتاح شدند.
از آنجا که IEO ها از چند لحاظ بسیار شبیه ICO هستند، برای سرمایه گذاران بالقوه مهم است که قبل از سرمایه گذاری در آنها، تحقیقات خود را انجام دهند و پروژه ها را درک کنند. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

Harmony Platform

هارمونی یک شبکه بلاک چین عمومی است که به عنوان زیرساخت “اقتصاد غیرمتمرکز آینده” طراحی شده است. Harmony با تمرکز بر توان بالا و تأخیر کم، چندین فناوری ابتکاری و تجربی را هنگام استفاده در بلاک چین عمومی به کار می گیرد.

هارمونی بخشی از کلاس نوظهور شبکه های بلاکچین نسل بعدی است که بر مقیاس پذیری تمرکز دارند ، بنابراین بهترین روش برای ارزیابی شبکه جدا از مجموعه پروژه های جدید در حال مشاهده، مکانی است که از فناوری منحصر به فرد استفاده می کند. 

Harmony

 به طور کلی، ما می توانیم اجزای اصلی فنی هارمونی را به موارد زیر تقسیم کنیم:

  1. اجماع PoS با استفاده از طرح امضای BLS
  2. تقسیم حالت تطبیقی
  3. شبکه و توزیع

1.اجماع PoS با استفاده از طرح امضای BLS

مشابه بسیاری از سیستم عامل هایی که برای بهبود مقیاس پذیری زنجیره ای بیت کوین تلاش می کنندHarmony یک شبکه ارز رمزنگاری شده اجماع اثبات سهام (PoS) استکه به الگوریتم مقیاس پذیر خطی BFT متکی است  هارمونی در برابر الگوریتم متداول ” تحمل خطای بیزانس عملی ” ، اجماع آنها را “تحمل گسل سریع بیزانس” (FBFT) می نامد.

در حالی که سازوکارهای اجماع PoS در این مرحله به طور گسترده ای شناخته شده و قابل درک هستندهارمونی پیچ و تاب منحصر به فردی را در مکانیسم آنها ایجاد می کندبا الهام از الگوریتم BFT ByzCoin که از چند امضای Schnorr استفاده می کند. Harmony از امضاهای BLS، پروتکل چند امضایی دیگر برای تجمیع امضای در اندازه ثابت استفاده می کند. استفاده از BLS در واقع FBFT هارمونی را سریعتر از الگوریتم BFT سنتی می کند. که به گفته آنها 100 برابر سریعتر است.

هارمونی

2. تقسیم حالت تطبیقی ( Adaptive State Sharding)


مشابه یک پلت فرم مقیاس بندی روی زنجیره مشابه، Zilliqa ، Harmony از Sharding برای کمک به مقیاس شبکه در لایه پروتکل استفاده می کندبه طور خاص، شبکه هارمونی و اعتبار سنجی تراکنش هامانند: Zilliqa اما یک قدم جلوتر به قلمرو ناشناخته با تقسیم دولت می رود.

Sharding State یک زمینه بسیار پیچیده در نظر گرفته می شودکه وقتی روی شبکه توزیع شده مانند بلاک چین عمومی اعمال می شود، هنوز هم آزمایشی استZilliqa به دلیل عدم بلوغ خرد شدن وضعیت و سابقه اثبات نشده آن در یک شبکه بلاک چین عمومی، ترجیح داده استکه خرد کردن وضعیت را در این مرحله مستقر نکندبرای درک ارتباط آن با هارمونی، تیم از روش Zilliqa به عنوان ستونی برای اشاره به تفاوت بین معاملات، شبکه و تقسیم وضعیت استفاده می کند.

shards در هارمونی به چه معنا است؟

اساساً، اشتراک شبکه و معاملات این امکان را فراهم می کند. که پردازش زنجیره ای تراکنش ها در زیر مجموعه گره های شبکه انجام شود، shards نامیده می شود. سپس در توافق گسترده تر PoS شبکه ادغام می شوند. پردازش به طور موازی انجام می شودTPS شبکه را قادر می سازد تا حد زیادی فراتر از ماهیت محدود شبکه های اثبات کار شودبا این حال، در چنین سیستمی بدون خرد کردن حالت، همه گره های شبکه کل حالت بلاکچین را برای اطمینان از اعتبار سنجی مطمئن و معتبر معاملات مانند Zilliqa، نگه می دارند.

هارمونی چیست؟

هارمونی در واقع حالت شبکه را به زیرمجموعه هایی از خرده ریزها تقسیم می کندجایی که گروه های خرده ریز فقط بخشی از ایالت را نگه می دارند و نه کل ایالتهارمونی با استفاده از ‘Beacon Chain’ به این هدف دست می یابد، که شبیه آنچه در DFINITY استفاده می شود، و از یک تابع تصادفی قابل تأیید (VRF) استفاده می کند تا به عنوان منبع تصادفی بودن در مکانیزم اعتبار سنجی PoS عمل کند.

هارمونی

آیا هارمونی به بلاکچین شبیه است؟

یکی از موانع کلیدی در بلاک چین های شکسته، موارد سازگاری ارتباطات بین خرد استاساساً، این مفهوم را شامل می شود که چگونه خردکن ها می توانند پیام های خود را بدون از بین بردن امنیت یا یکپارچگی اعتبار سنجی شبکه، به یکدیگر ارسال کنندهارمونی از یک مدل خرد شده استفاده می کند. به این معنی که هر گره به طور مستقل پیام ها را به شبکه منتقل می کند. و هارمونی با استفاده از پروتکل مسیریابی Kademlia ارتباط بین خرده ها را ساده تر می کند.

همچنین توجه به این نکته مهم است که هارمونی به جای استفاده از طرح UTXO که توسط بیت کوین استفاده می شود. از یک مدل معامله مبتنی بر حساب مانند Ethereum استفاده می کندهر زنجیره خرد وضعیت حساب خاص خود را داردکه باعث می شود طراحی کلی پیچیده تر از حالت نصب یک سیستم UTXO باشد

3. شبکه و توزیع


ارتباط متقابل پیچیده پیچیده استو تا حد زیادی به عنوان یكی از موانع عمده در ایجاد یك شبکه خرد شده ایمن دیده می شودمسائلی مانند مشکل “قطار و هتل” کاملاً ثابت شده و مشکل اساسی معاملات پایگاه داده اتمی را آشکار می کند. Kademlia پروتکل مسیریابی است که هارمونی برای ارتباطات متقابل استفاده می کند. Kademlia یک جدول هش توزیع شده استکه در سال 2002 اختراع شد و برای بهبود تبادل اطلاعات از طریق یک شبکه همپوشانی برای جستجوی گره ها طراحی شده است.

 توجه به استفاده از Kademlia در Harmony بر این اساس است که Kademlia به اندازه پروتکل های شایعات استاندارد به سربار احتیاج ندارد. و پیام ها فقط قبل از رسیدن به گره مقصد فقط مسافت و مسافت مشخص را طی می کنند و این باعث می شود ارتباطات دست و پا گیر نباشد. ارتباط نابتر می تواند منجر به اجماع سریعتر و کاهش بار شبکه برای گره های موجود در شبکه شود تکمیل کننده تمرکز زدایی که هارمونی برای آن تلاش می کند

ارتباط نابتر می تواند منجر به اجماع سریعتر و کاهش بار شبکه برای گره های موجود در شبکه شودتکمیل کننده تمرکز زدایی که هارمونی برای آن تلاش می کندبخشی از مفاهیم اصلی سازگاری برای سازگاری انحصار متقابل ظاهری مقیاس گذاری و عدم تمرکز است. یکی اغلب به ضرر دیگری استهارمونی برای تلاش و دستیابی به هر دوی آنها از مجموعه فناوری های نوآورانه استفاده می کنداما زمان اصلی ترین داور موفقیت در فضای فناوری است

زمینه شلوغ مقیاس پذیری

به دنبال راه اندازی اخیر Cosmos و افتتاحیه افتتاح Cardano، رقابت برای شبکه های مقیاس پذیر زنجیره ای در حال افزایش استانتقال مداوم Ethereum به Serenity را اضافه کنیدو به نظر می رسد PoS ، sharding و پروتکل های جدید مسیریابی روند محبوب در بین تیم های توسعه برای مقیاس بندی درون زنجیره ای است.

با این حال، نگرانی ها در مورد امنیت طولانی مدت و تمرکززدایی PoS همچنان پابرجا است. و مشخص نیست که چگونه این شبکه ها بر برخی از مخرب های ایجاد شده در مورد قراردادهای هوشمند (به عنوان مثال: مشکل Oracle) و بلاک چین غلبه می کنندخیلی ساده، مقیاس پذیری ویژگی محدود کننده ای نیست که مانع استفاده جریان اصلی از بلاکچین ها می شود. بلکه این است که سیستم های متمرکز در مقیاس بهتر کار می کنندUX / UI بهتری دارند و برای جریان اصلی بیشتر آشنا هستند.

تا زمانی که سیستم عامل های قراردادهای هوشمند عمومی نتوانند پیشنهادی ارزشی را ارائه دهند که به اندازه کافی جذاب باشد تا انتقال گسترده به شبکه های غیرمتمرکز را به جای گزینه های متمرکز ترغیب کند، تعداد کاربران آنها همچنان ناچیز خواهد بود.

نتیجه گیری کلی از مطالب


تیم هارمونی از سابقه شرکت های بزرگ فناوری، از جمله گوگل، اپل، مایکروسافت و آمازون استهرچند چشمگیر، اما تضمینی برای موفقیت پایدار در حوزه رمزنگاری به سرعت در حال تحول نیستآنها یک تلاقی جذاب از پیشرفت های فنی ایجاد کرده اند، و راه اندازی IEO در Binance مطمئناً توجه ها را به خود جلب می کند.

به عنوان یک سرمایه گذار، درک تفاوت های بین پروژه های آینده و به ویژه پیشنهاد ارزش اصلی آنها مهم است. بسیاری از پروژه ها در سال 2017 نوید “مقیاس دهی میلیاردها” کاربر برای “اقتصاد آینده” را دادند. اما واقعیت بسیار عقب مانده استبا توجه به افزایش و سقوط شهابی ICO و altcoins، احتیاط است که وعده های آرمان گرایانه شبکه های بلاکچین و ارزهای رمزپایه آینده را با یک دانه نمک بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *