logo کاقه ارز

شاید کاربران زیادی باشند که زمانی مقداری بیت کوین خریداری کرده باشند. یا هر ارز دیگری را خریده باشند اما حال نمی دانند که چطور آن را بازیابی کنند. این موضوع مثل وقتی است که چیزی را که در زمان گذشته پس انداز کردیم اما حالا که آن را لازم داریم آن را نمی یابیم. پس در ادامه این مقاله با کافه ارز همراه باشید تا بیت کوین های گمشده خود را بازیابی کنیم.

آیا بازیابی بیت کوین های گمشده ممکن است؟

شاید از نظر شما و یا هر کسی این کار غیر ممکن باشد اما برنامه نویسی یک ابزاری را در جهت انجام این کار ارائه داد تا کسانی که به این مشکل برخورد می کند بتواند بیت کوین های گمشده خود را بازیابی کند. این برنامه از داده های کلید جزیی (partial key) استفاده می کند. این برنامه فرایند پیچیده ای را ساده می کند. در زیر به چگونگی انجام آن و توضیح بیشتر می پردازیم:

بیت کوین های گمشده

ابزار بازیابی بیت کوین گمشده

یک برنامه نویس ابزاری را منتشر کرده است. که می تواند بیت کوین های از دست رفته را با استفاده از داده های کلیدی جزئی بازیابی کند. این برنامه هنگامی که داده های کیف پول آسیب دیده یا خراب می شوند چه چیزی می تواند یک روند پر دردسر و ناامید کننده باشد. از ترفندهای دیگری نیز برای یافتن وجوه از دست رفته استفاده می شود. ابزار بازیابی (Redd Information Redditor u / Coding_Enthusiast) که آنرا “FinderOuter” می نامد. اما این تنها برنامه یا ابزار بازیابی بیت کوین های گمشده نیست.

درباره این ابزار

(FinderOuter) دارای رابط کاربری ساده ای است. که به کاربر امکان می دهد اطلاعات جزئی برای کلیدهای خصوصی Base-58 یا Base-16 را وارد کند. سپس کل کلید را بازیابی می کند. ابزار منبع باز را می توانید از Github بارگیری کنید. نویسنده در نظر دارد ویژگی های بیشتری از جمله امکان استفاده از اطلاعات جزئی شناخته شده برای بازیابی بیت کوین های گمشده عبارات و گذرواژه های کامل بذر مبتنی بر BIP را اضافه کند. کمبود کاربران بالقوه این نرم افزار وجود ندارد.

بیت کوین های گمشده

چگونه می توان بیت کوین گمشده را یافت؟

این برنامه هنگامی که داده های کیف پول آسیب دیده یا خراب می شوند. چه چیزی می تواند یک روند پر دردسر و ناامید کننده باشد. برای یافتن وجوه گمشده ممکن است از ترفندهای دیگری نیز استفاده شود.  

چند درصد بیت کوین های گمشده مورد بازیابی هستند؟

در حقیقت، براساس برخی تخمین ها، تقریبا بیست و پنج درصد کل بیت کوین های موجود در حال حاضر غیرقابل دسترسی هستند.

تکنیک های دیگری برای بازیابی بیت کوین های گمشده

سایر تکنیک ها ممکن است به بازگرداندن وجوه از دست رفته کمک کنند که بازیابی کلیدهای خصوصی گمشده بدون مقدار جزئی از اطلاعات غیر ممکن است، اما هنوز هم هر مورد Bitcoin های گمشده ناامید نیست. به عنوان مثال، خرابی رایانه ها اغلب مسئولیت از دست دادن بودجه را بر عهده داشته اند، اما بسیاری از ابزارها، چه از نظر سخت افزاری و چه نرم افزاری، وجود دارند که می توانند هارد دیسک های خراب را بازیابی کنند. همچنین، پرونده هایی که گمان می رود خراب شده است، به راحتی قابل بازیابی هستند.

جمع بندی کلی از مطالب بازیابی بیت کوین های گمشده

در حقیقت، معمول است که سخت افزارها یا سیستم عامل های مختلف داده هایی را که از نظر نا امید شده گم شده اند بخوانند در مورد پرونده هایی که حذف شده اند نیز صادق است، زیرا ابزارهایی که برای بازیابی بیت کوین های گمشده طراحی شده اند، در حدود ده ها سال است. ذخیره سازی مناسب بیت کوین از هر زمان دیگری مهم تر است. هر استراتژی سرمایه گذاری رمزگذاری باید با برنامه ای برای ذخیره صحیح وجوه برای بلند مدت شروع شود.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.