پیشنهاد اولیه سکه (ICO) در صنعت cryptocurrency معادل یک پیشنهاد عمومی اولیه (IPO) است. ICOs به عنوان راهی برای جمع آوری وجوه عمل می کنند، جایی که یک شرکت به دنبال جمع آوری پول برای ایجاد یک سکه، برنامه یا خدمات جدید است ICO را راه اندازی می کند. ماهیت کنترل نشده بخش رمزنگاری به این معنی است که متأسفانه کلاهبرداری در آن شایع است. یکی از کلاهبرداری های اصلی انجام شده توسط مجرمان cryptocurrency کلاهبرداری ICO است. اما دقیقاً کلاهبرداری ICO چیست؟ و برای جلوگیری از کلاهبرداری در این راه چه کاری می توانید انجام دهید؟ برای یافتن جواب با کافه ارز همراه باشید.

ICO Cryptocurrency چیست؟

ICO مخفف ارائه سکه های اولیه است. این روش اصلی است که توسط توسعه دهندگان برای راه اندازی یک رمز جدید رمزنگاری استفاده می شود. هنگام شرکت در ICO، پروژه ها دارایی های جدید خود را به طور معمول در ازای بیت کوین یا اترر به بازار می فروشند. تفاوت اصلی بین ICO و IPO در میزان خطر است. هنگام سرمایه گذاری در IPO، در حال حاضر یک شرکت زیر بنایی تأسیس وجود دارد. شما می توانید گزارش های درآمد آن و سایر داده های مناسب را مطالعه کرده و تعیین کنید که آیا معیارهای شما را به عنوان خرید صدا مطابقت دارد یا خیر. در مقابل، بسیاری از ICO ها پیش محصول را تولید می کنند، بنابراین باعث می شود آنها سوداگرانه تر از همتای بازار سهام خود باشند.

به عبارت دیگر، درآمد ICO برای تأمین اعتبار توسعه پروتکل استفاده می شود. هیچ تضمینی وجود ندارد که این پروژه تاکنون عملی شود. بنابراین، چگونه می توانید کلاهبرداری ICO cryptocurrency را تشخیص دهید؟ در اینجا چند پرچم قرمز و علائم هشدار دهنده برای جستجو وجود دارد.

علائم کلاهبرداری ICO

1. توسعه دهندگان بدون سابقه و تجربه در ICO

کاغذ سفید یک پروژه باید نقشه راه آنچه را که از نشان جدید انتظار دارید، تهیه کند. این دلیل منطقی که در پشت این پروژه وجود دارد، فناوری اساسی که قصد دارد آن را هدایت کند و پایگاه کاربر در نظر گرفته شده آن را توضیح خواهد داد. در حالت ایده آل، باید آن را با نمودارها، شبیه سازی ها و تصاویر دیگر بسته بندی کرد. یک کاغذ سفید که ناقص، فاقد جزئیات، کاملاً کوتاه یا غیر واقعی است، نشانه ای برای دور شدن است. همچنین به دنبال خطا های دستوری و مقررات باشید.

3. ادغام غیر ضروری Blockchain

به طور دقیق می توان گفت که فناوری Blockchain پتانسیل تحول در بسیاری از جنبه های جهان طی دهه های آینده را دارد. بسیاری از مشاغل مشتاق به راه اندازی blockchain خود بودند، حتی اگر انجام چنین کاری فایده ای ندارد. آنها در تلاشند تا از حلقه‌های حلقوی استفاده کنند تا مشکلاتی که وجود ندارند را حل کنند. بسیاری از ICO ها نیز در این دام قرار می گیرند. اطمینان حاصل کنید که پروژه مورد نظر برای سرمایه گذاری در واقع از مزایای استفاده از blockchain سود خواهد برد.

4. درپوش نرم در مقابل هارد کلاه در مقابل باز کلاه

هنگام ایجاد ICO جدید، یک تیم توسعه معتبر میزان پولی را که برای خارج کردن پروژه نیاز دارد محاسبه می کند، سپس یک سرمایه اولیه را که مایل به دریافت آن است، تعیین می کند. به این کلاه سخت گفته می شود. اگر حد سرمایه مشخص نباشد، به آن کلاه باز گفته می شود. این بدان معناست که ICO می تواند همچنان پول دریافت کند و هرچه ممکن است جمع می کند. هیچ توجهی درمورد چقدر پول در واقع لازم نیست. درپوش های باز معمولاً ضبط پول است و شما باید از آن استفاده نکنید. یک نوع سوم از کلاه وجود دارد که کلاه نرم نامیده می شود. یک کلاه نرم، مبلغ پولی است که یک تیم توسعه برای طبقه بندی ICO به عنوان یک موفقیت می خواهند. یک درپوش نرم و کلاه سخت علائم خوبی هستند، در حالی که از هر ICO با کلاه باز باید اجتناب شود.

5- مخازن کد خالی

تقریباً تمام پروژه های blockchain منبع باز هستند. به این ترتیب، می توانید کد اصلی آنها را برای خودتان بررسی کنید.ICO کلاهبرداری اغلب دارای یک GitHub خالی، چند خط کد یا کپی کد سکه دیگر با تغییرات جزئی است. هر سه موقعیت به وضوح پرچم های قرمز رنگی هستند که به احتمال کلاهبرداری اشاره دارد.

6. ساختار توکن نامتوازن در ICO

هر ICO با یک برنامه تهیه ارائه می شود. این نشان می دهد که چند نشان به همراه یک بازه زمانی برای سرمایه گذاران خصوصی منتشر می شود. ICO قانونی در روزهای ابتدایی به آرامی نشانه های خوراک را اعلام می کند. اگر برنامه ای نامتعادل را مشاهده می کنید که در آن مجموعه ای از نشانه ها در روز های اولیه در دسترس است، قطعاً کلاهبرداری است.

کلاهبرداری ICO

7. پذیرش انجمن های ضعیف

کمبود انجمن ها و تالارهای cryptocurrency در وب وجود ندارد، بسیاری از آنها مملو از کارشناسان آگاه هستند که سالهاست درگیر بخش رمزنگاری هستند. شما باید مقدار قابل توجهی از وقت را در این جوامع صرف کنید تا ببینید چه گفته می شود و تعداد نظرات متفاوت را جمع کنید. دقیقاً همانطور که بدون خواندن بررسی، تلفن جدیدی را نمی خریدید، باید با دانستن نظرات انجمن ها در ICO سرمایه گذاری کنید. آنها غالباً به جوانب مثبت و منفی که ممکن است نادیده بگیرید ، اشاره می کنند.

8. سازگار با حساب سپرده

ICO ها از حساب های سپردن استفاده می کنند. در دنیای رمزنگاری، حساب های سپردن معمولاً دارای کیف پول های چند منظوره هستند. دو امضا كننده عضو معتمد جامعه یا احزاب بی طرف هستند. یکی از اعضای این پروژه است. با این حال، escrows می تواند به خطر بیفتد. در پرونده معروف DeClouds، یکی از کلاهبرداران به عنوان یک شرکت خنثی مطرح شد و بدین ترتیب کنترل حساب و امکان آزادسازی وجه را به خود می دهد.

9. ساختار پاداش طرح هرمی

یک طرح هرمی ICO به راحتی قابل مشاهده است. به طور معمول، اگر سرمایه گذاران بیشتری را وارد این پروژه کنید، جوایز ارائه شده (به شکل نشانه های بیشتر) را مشاهده خواهید کرد. سرانجام، طرح ها به هم می ریزند. تعداد سرمایه گذاران جدید کاهش می یابد، وجوهی برای پرداخت سرمایه گذاران فعلی از بین می رود و با یک نشانه های بی ارزش که هیچ کس از شما خریداری نخواهد کرد رو به رو خواهید شد.

10. سهم نامتوازن توکن ها برای توسعه دهندگان

همه توسعه دهندگان برخی نشانه ها را برای خودشان نگه می دارند. اما چند مورد معقول است؟
شاید برخلاف تصور شما، تعداد بسیار کمی ایده آل باشد. با تعداد بسیار کم، توسعه دهندگان ممکن است انگیزه کافی برای ادامه برنامه در طولانی مدت نداشته باشند. سهم توسعه دهندگان از نشانه های ICO قابل اعتماد به طور معمول در نقطه میانی قرار می گیرد.

اگر می خواهید در مورد امنیت استفاده از کریپتو اطلاعات بیشتری کسب کنید، برای جلوگیری از هر اشتباهی، از راهنمای بهترین کیف پول های cryptocurrency و امنیت cryptocurrency دیدن کنید . در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *