برنامه نویسی یا برنامه نویسی فرآیند ایجاد دستورالعمل برای رایانه هایی است که از زبان های برنامه نویسی استفاده می کنند. برنامه نویسی برای برنامه نویسی وب سایت ها، برنامه ها و سایر فناوری هایی که هر روز با آنها ارتباط برقرار می کنیم مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید تا با نحوه کدگذاری آشنا شوید.

کدگذاری چیست؟

برنامه نویسی رایانه استفاده از زبان های برنامه نویسی رایانه برای دادن دستورالعمل رایانه ها و ماشین ها در مورد عملکردهایی است که باید انجام دهند. این راهی است که انسانها با ماشینها ارتباط برقرار می کنند. و به ما امکان می دهد نرم افزاری مانند برنامه ها، سیستم عامل ها و برنامه های تلفن همراه ایجاد کنیم.

کدگذاری


همچنین می توانیم از زبان های برنامه نویسی برای ایجاد صفحات وب و برنامه ها استفاده کنیم. برخی از زبانهای برتر برنامه نویسی عبارتند از:

  • Python
  • JavaScript
  • Ruby
  • C++
  • C#
  • Scala
  • Perl
  • PHP

کدگذاری مورد استفاده برای چیست؟

به عبارت ساده تر، از برنامه نویسی برای برقراری ارتباط با رایانه ها استفاده می شود. مردم از کدگذاری استفاده می کنند تا به رایانه ها و سایر دستگاه ها دستورالعمل هایی را برای انجام اقدامات ارائه دهند. علاوه بر این، ما از برنامه نویسی برای برنامه نویسی وب سایت ها، برنامه ها و سایر فناوری هایی که هر روز با آنها تعامل داریم استفاده می کنیم. این شامل مواردی است که برای آنها استفاده شده است. اما کد نویسی چگونه کار می کند؟

کدگذاری چگونه کار می کند؟

رایانه ها دستگاه های الکترونیکی هستند که با ترانزیستور ساخته می شوند. ترانزیستورها خیلی پیچیده نیستند؛ آنها سوئیچ روشن و خاموش حالت جامد ساده هستند. وقتی ده ها هزار نفر از این سوئیچ های روشن / خاموش را جمع می کنید، یک کامپیوتر دریافت می کنید.

این کمی پیچیده تر از این است، اما برای توضیح ما نمی خواهیم به موضوع عمیق تر بپردازیم. کد دودویی (1 و 0 که در فیلم ها مشاهده می کنید) به این سوئیچ ها دستور می دهد که آیا باید (1) را خاموش کنند یا خاموش کنند. (0). هر ترانزیستور 1 یا 0 دریافت می کند و با هزاران کار در یک بار، شما می توانید برخی از محاسبات را انجام دهید.
متأسفانه، تلاش برای ایجاد یک کامپیوتر کامل با تایپ دستی شماره برای هر ترانزیستور، مدت زمان باورنکردنی را می طلبد. درعوض، ما زبانهای سطح بالایی را برای کمک به سرعت بخشیدن به روند ایجاد کردیم. به جای پرداختن به ترانزیستورهای جداگانه با کدگذاری دستگاه، به کل بخش های آنها می پردازیم تا یک کار خاص را انجام دهیم.

زبانهای برنامه نویسی

زبان های برنامه نویسی  به سادگی مجموعه ای از قوانین هستند که نحوه نوشتن کد را تعریف می کنند. این قوانین زبان ماشین (آنهایی و صفرها) را به زبان انسان نزدیک می کند. فکر کردن به عنوان زبانی که کامپیوتر می تواند درک کند آسان است.
بسیاری از زبان های برنامه نویسی نسبتاً ساده هستند، اما کارهای بسیار متفاوتی انجام می دهند. به عنوان مثال، یکی از محبوب ترین زبان ها، JavaScript، در درجه اول برای صفحات وب و توسعه جلویی استفاده می شود. از طرف دیگر، Python هم برای  برنامه های کامل نرم افزاری و هم برای وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کدگذاری

هرکسی که یک توسعه دهنده نرم افزار انتخاب کند. معمولاً به اختیار آنها است، زیرا اغلب بیش از یک زبان برنامه نویسی می تواند برای همین منظور کار کند.
روشهای زیادی برای طبقه بندی زبانهای برنامه نویسی وجود دارد. یکی از طبقه بندی های اصلی سطح یک زبان است.  زبان های سطح پایین به کد باینری نزدیکتر هستند. در حالی که زبان های سطح بالا به زبان انسان نزدیک تر هستند.  به طور معمول، یادگیری رمزگذاری با یک زبان سطح بالا آسان تر است. در حالی که زبان های سطح پایین آزادی بیشتری را ارائه می دهند.

برنامه های رایانه ای

برنامه نویسان رایانه برای ایجاد برنامه های نرم افزاری از زبان های برنامه نویسی مختلف استفاده می کنند. یک برنامه فقط یک فایل متنی است که به عنوان یک کتابچه راهنمای دستورالعمل برای یک کامپیوتر استفاده می شود. وقتی برنامه ای را راه اندازی می کنید. به رایانه می گویید که فایل متنی را بخواند و دستورات موجود در آن را اجرا کند. ما از این برنامه ها برای حل مشکلات و سایر کاربردهای عملی استفاده می کنیم.
بسته به قدرت پردازش رایانه، یک سیستم می تواند دستورالعمل های عظیمی را اسکن کند. و آنها را به سرعت شگفت آور دنبال کند. یک انسان احتمالاً نمی تواند از طریق هزار منبع کدگذاری منبع را بخواند و تشخیص دهد. که چه گام هایی را می توان به سرعت یک کامپیوتر برد.

از کدگذاری استفاده می شود؟

در حالی که علم رایانه اغلب با ایده های نظری سطح بالایی سروکار دارد. تقریباً در همه ابعاد زندگی مدرن از کدگذاری استفاده می شود. هر برنامه از طریق تلفن، رایانه لوحی یا رایانه ای برای اجرای آن از زبان های رایانه ای استفاده می کند. سایر سیستم های دیجیتال مانند تلویزیون های هوشمند و ماشین حساب نیز از آن استفاده می کنند. تقریباً هر ماشین جدید برای کنترل همه چیز از سیستم تهویه مطبوع گرفته تا انژکتورهای سوخت استفاده می کند. و شهرها برای کار با سیگنال های راهنمایی و رانندگی از رایانه استفاده می کنند.


سیستم هایی که قبلاً آنالوگ می شدند، اکنون با استفاده از سیستم های رایانه ای ساده شده اند. این امر به مهندسان این امکان را می دهد تا سیستم، سازه و دستگاهی کارآمدتر و کم هزینه تر بسازند.
علاوه بر این، کدگذاری در برخی از پیشرفته ترین زمینه های فنی از جمله هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مورد استفاده قرار می گیرد.

کدگذاری

آیا برنامه نویسی همه جا در دسترس است؟

پیشرفت سریع تکنولوژیکی که طی چند دهه اخیر شاهد آن بودیم، تأثیر گسترده ای در نحوه عملکرد همه چیز دارد.  شما باید زیر سطح آن را نگاه کنید تا ببینید مهمترین تغییرات در کجا رخ داده است. رایانه ها میلیون ها ساعت کار و انبار ماشین های آنالوگ را با سیستم های سریعتر، ایمن تر و مطمئن تر جایگزین کردند.
از آنجا که رایانه ها با کدگذاری کار می کنند، مشخص است که چرا می توانید آن را در هر کجا پیدا کنید. رایانه ها همچنان جایگزین فناوری های قدیمی در همه چیز از مایکروویو تا نیروگاه ها خواهند شد. و وجود کد در زندگی روزمره ما افزایش می یابد.

از کجا می توان کدگذاری را یاد گرفت؟

این روزها گزینه های شما برای یادگیری کدگذاری عملاً بی حد و مرز است. برای مثال می توانید مهارت های برنامه نویسی را از وب سایت های برنامه نویسی مانند Treehouse انتخاب کنید. یا شما ممکن است درس های مبتنی بر متن را مانند آنهایی که از W3Schools ترجیح می دهید، ترجیح دهید.
برنامه های کد نویسی تلفن همراه نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد مهارت برنامه نویسی خود را تمرین کرده و بدون توجه به جایی که هستید، مهارت های برنامه نویسی خود را نیز کامل کنید.
یکی دیگر از گزینه های عالی اگر شما یک ذهنیت جدی برای یادگیری برنامه داشته باشید، یک بوت کپس کدگذاری است. bootcamp یک برنامه کوتاه مدت با یک برنامه درسی است که حول برنامه های کاربردی طراحی شده است. شما مربیان و معلمان متخصص و فرصت های زیادی برای تمرین مهارت های جدید خود خواهید یافت.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *