کاقه ارز

دقت در مورد هر طبقه دارایی از اهمیت زیادی برخوردار است. با این حال، انجام تکالیف شخصی ممکن است در مورد Cryptocurrency حتی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، زیرا این کلاس دارایی مدت زمان کمتری نسبت به دارایی های سنتی داشته و با عدم اطمینان قابل توجهی روبرو شده است. تحقیقات مناسب در مورد ارزهای رمزپایه چیزی است که یک سرمایه گذار ممتاز برای کشف مناطق مختلف نیاز دارد. یک زمینه به ویژه که می تواند مفید باشد، صرفاً یادگیری اصطلاحات اساسی صنعت است. برخی از زبان های خاص برای ارزهای دیجیتال بسیار منحصر به فرد است و معامله گران هنگام مطالعه سایر دارایی ها مانند سهام، اوراق بهادار و کالاها، آن را انتخاب می کنند. در این مقاله با استفاده از اصطلاحات و عبارات محبوب تر مربوط به Cryptocurrency، پایه ای محکم برای علاقه مندان به کاوش در این طبقه دارایی نوآورانه فراهم خواهد شد.

1- اصطلاح رایج آدرس در Cryptocurrency

در Cryptocurrency، یک آدرس در واقع مقصدی است که کاربر ارز دیجیتال را ارسال و دریافت می کند. به نوعی، شبیه به حساب بانکی است. این آدرس ها معمولاً شامل یک سریال طولانی از حروف و اعداد هستند.

2- اصطلاح رایج Altcoin در Cryptocurrency

altcoin یک ارز دیجیتال غیر از بیت کوین در Cryptocurrency است. در زمان این نوشتن بیش از 1000 ارز در منبع داده CoinMarketCap وجود دارد.

3- اصطلاح رایج Arbitrage (داوری)

در Cryptocurrency، داوری به استفاده از اختلاف قیمت بین دو صرافی متفاوت اشاره دارد. اگر بیت کوین با مبلغ 8،950 پوند در یک بورس و 9000 پوند در دیگر ارز بفروشد، معامله گر می تواند ارز دیجیتال را در مبادله اول خریداری کند و در ثانیه آن را با سود متوسط ​​بفروشد.

4- اصطلاح رایج خرس در Cryptocurrency

خرس ها” معتقدند که یک دارایی، به عنوان مثال ارز دیجیتال، ارزش خود را کاهش می دهد. روش دیگر این امر این است که اگر یک معامله گر فکر کند که یک ارز رمزپایه کاهش می یابد، احساسات آنها در مورد دارایی دیجیتال “نزولی” است. در بسیاری از مواقع، معامله‌گران با در دست گرفتن موضع کوتاه یک دارایی، از این انتظار استفاده خواهند کرد.

5- اصطلاح رایج بلوک در Cryptocurrency

بسیاری از ارزهای دیجیتالی از بلوک هایی استفاده می کنند که شامل معاملات تأیید شده و سپس در کنار هم قرار می گیرند.

6- اصطلاح رایج بلاکچین در Cryptocurrency

بلاکچین، یک سیستم دفتر توزیع شده، متشکل از یک سری از بلوک است. این بلوک ها شامل معاملات تأیید شده هستند. این blockchain نه تنها غیرمتمرکز، بلکه تغییر ناپذیر نیز طراحی شده است، به این معنی که ورودی ها پس از قرار دادن روی این دفترچه توزیع شده نمی توانند پاک شوند. ایده بلاکچین برای اولین بار هنگامی منتشر شد که کاغذ سفید بیت کوین در اواخر سال 2008 منتشر شد.

7- اصطلاح رایج گاو در Cryptocurrency

اگر یک تاجر معتقد باشد که دارایی در ارزش خود افزایش می یابد، او یک “گاو” است. هنگامی که یک سرمایه گذار این انتظار خوش بینانه از ارز دیجیتال را داشته باشد، این قالب ذهن به عنوان “صعودی” توصیف می شود.

8- اصطلاح رایج ارز رمزنگاری

ارز رمزنگاری صرفاً ارزی است که به رمزنگاری متکی است. به عنوان مثال بیت کوین برای تأیید معاملات، از رمزنگاری استفاده می کند.

9- رمزنگاری

رمزنگاری در اصل فرایند رمزگذاری و رمزگشایی اطلاعات است به گونه ای که ناظران ممکن نتوانند اطلاعات ارسال شده را درک کنند.

10- حمله DDoS

حمله (DDoS) توزیع شده هنگامی اتفاق می افتد که چندین طرف با هم کار کنند تا سیستم را تحت الشعاع قرار دهند و یا با درخواست اطلاعات یا داده های مخرب، یک سیستم را تحت الشعاع خود قرار دهند.

Cryptocurrency

11- ارزهای فیات

ارزهای فیات ارزهایی هستند که دارای ارزش هستند زیرا توسط یک بانک مرکزی نادیده گرفته می شوند. این ارزها دارای ارزش هستند زیرا برخی از مقامات مرکزی حکم داده اند که آنها دارای ارزش پولی هستند. نمونه هایی از ارزهای فیات شامل پوند انگلیس، یورو و ین ژاپن است.

12- صرافی ها

مبادلات اساساً فقط بازارهایی هستند که معامله ‌گران بتوانند معاملات ارزی دیجیتال انجام دهند. اگر فردی بخواهد بیت کوین بخرد ، سریعترین راه برای تحقق این هدف است.

13- FOMO

اصطلاح FOMO عبارت “ترس از دست دادن” است. این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که سرمایه گذاران براساس انتظارات خود مبنی بر افزایش ارزش آن، اقدام به خرید دارایی خاص کنند. در صورت تجربه سود شدید سهامداران، در بازار می توانند به راحتی به یک دارایی هجوم آورند. گرفتار شدن در FOMO می تواند خطرناک باشد. به طور خاص، خریدن دارایی به دلیل اینکه اخیراً از برخی از صعود های قابل توجه برخوردار بوده است می تواند قربانی دستکاری در بازار شود.

14- چنگال

چنگال تغییر در قوانین یا پروتکل ارزهای دیجیتال است. برنامه نویسان هر از گاهی پروتکل رمزنگاری را به روز می کنند. یک چنگال می تواند یک چنگال سخت یا یک چنگال نرم باشد. چنگال سخت تغییر پروتکل ارزهای دیجیتال است که باعث می شود بلوک های ایجاد شده با استفاده از پروتکل قدیمی با زنجیره جدید ناسازگار باشند.

15- پیشنهاد سکه اولیه

سکه عرضه اولیه (ICO) نشان دهنده اولین بار است که یک سازمان نشانه های دیجیتال را به عموم مردم ارائه می دهد. شرکت ها غالباً این پیشنهادات را برای انجام امور مالی تأمین می کنند. این فروش ارزهای دیجیتالی اغلب به پیشنهادهای عمومی اولیه (IPO) تشبیه شده است، جایی که شرکت ها به منظور جمع آوری پول، دارایی های سنتی بیشتری مانند سهام و اوراق قرضه را می فروشند.

16- KYC

KYC مخفف “know your customer” (مشتری خود را بشناسید) است. بسیاری از حوزه های قضایی مقررات مربوط به KYC را دارند، که تأثیر آن بر روی مبتدیان دارای ICO است. این آیین نامه به شرکت هایی که فروش نشانه های دیجیتالی را برای بررسی هویت سرمایه گذاران خود نیاز دارند، ارائه می دهد. 

17- معدن

استخراج فرآیند ایجاد واحدهای جدید ارز دیجیتال است. به عنوان مثال، شبکه بیت کوین هر بار که یک بلوک استخراج شود، بیت کوین های جدیدی منتشر می کند. در این مثال، استخراج معادن شامل تأیید معاملات و ترکیب آنها در بلوک ها است. این تأیید به سخت افزار و الکتریسیته نیاز دارد. ماینرها به دلیل مشارکت در این منابع مورد نیاز به نشانه های دیجیتال پاداش می گیرند.

18- کلید خصوصی و عمومی

یک کلید خصوصی عبارتی از اطلاعات است که یک سرمایه گذار می تواند از آن برای دسترسی به ارز دیجیتالی خود استفاده کند.
یک کلید عمومی، آدرسی است که یک سرمایه گذار می تواند ارزهای دیجیتالی را دریافت کند. این کلید عمومی مانند کلید خصوصی ترکیبی از اعداد و حروف است.

19- اصطلاح رایج پمپ در Cryptocurrency

“پمپ” نوعی از طرح سرمایه گذاری است که در آن یک شرکت کننده بازار یا چند نفر با هم کار می کنند تا قیمت یک دارایی را پمپ کنند تا بتوانند وقتی ارزش آن از نظر مصنوعی بالا باشد، آن را بفروشند. این عمل ممکن است خصوصاً در مورد ارزهای دیجیتال فراگیر باشد، زیرا معامله گران می توانند به راحتی با استفاده از گروه های تلگرام با هدف ایجاد ارزهای خاص در ارزهای رمزپایه به شدت با ارزش جمع شوند. 

20- نهنگ

اصطلاح نهنگ برای توصیف یک معامله گر که شرط بندی های قابل توجهی می کند، استفاده می شود. این اصطلاح خوب است که بدانیم زیرا فعالان بازار با توانایی انجام معاملات بسیار بزرگ می توانند بازار را دستکاری کنند. یا “موج هایی را در اقیانوس ایجاد کنند”.

21- اصطلاح رایج کاغذ سفید در Cryptocurrency

توسعه دهندگانی که Cryptocurrency ایجاد می کنند، معمولاً اوراق سفید برای این دارایی های نوآورانه تهیه می کنند. این اسناد عموماً اطلاعات کاملی را در مورد نشان دیجیتالی مورد نظر و همچنین فناوری زیربنایی آن ارائه می دهند. سرمایه گذارانی که قصد شرکت در ICO ها را دارند می توانند از بررسی هرگونه برگه سفید موجود در این زمینه سود زیادی کسب کنند.

نتیجه گیری کلی درباره کلمات رایج Cryptocurrency

سرمایه گذارانی که به فکر درگیر شدن با رمزنگاری هستند، باید در نظر داشته باشند که اصطلاحات مربوط به این صنعت می تواند بسیار سودمند باشد. با انجام تحقیقات لازم و یادگیری این اطلاعات، معامله گران معاصر می توانند شانس تحقق اهداف سرمایه گذاری خود را افزایش دهند.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *