کاقه ارز

Electrum یک کیف پول محبوب بیت کوین است. که در دسترس کاربران دسکتاپ و اندروید قرار دارد. همچنین یکی از قدیمی ترین کیف پول های بیت کوین است. اطلاعات و اطلاعاتی را که شما باید درباره Electrum بدانید در راهنمایی و بررسی ما کسب کنید. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

ELECTRUM چیست؟

Electrum یک کیف پول بیت کوین با کاربرد آسان است. که برای اولین بار در نوامبر 2011 منتشر شد. و آن را به یکی از اولین کیف پول های بیت کوین در جامعه تبدیل کرد. با گذشت سالها، الكتروم شهرت شفافیت و اعتماد به نفس را حفظ كرده است. این همچنان یکی از محبوب ترین کیف پول های بیت کوین رومیزی در جهان برای انواع کاربران است.
این کیف پول به صورت بارگیری رایگان از طریق Electrum.org در دسترس است.

 برای نصب سردخانه می توانید آن را روی رایانه آفلاین نصب کنید. یا می توانید وجوه خود را روی یک رایانه آنلاین معمولی نگه دارید و از کیف پول Electrum خود برای هزینه های روزانه استفاده کنید. Electrum با همه کیف پولهای سخت افزاری مهم همخوانی دارد. به این معنی که می تواند به راحتی در هر راه اندازی کیف پول شما در حال اجرا باشد. این به دلیل عملکردهای ایمنی آن، بخشش بهبودی، فوراً روشن، بدون قفل یا خرابی، بررسی اثبات تأیید و مزایای ذخیره سرد آفلاین شناخته شده است.


ELECTRUM از چه ارز هایی پشتیبانی می کند؟

بر خلاف برخی از کیف پولهای رمزپایه دیگر، این کیف از ارزهای رمزنگاری چندگانه پشتیبانی نمی کند.  
حتی از چندین چنگال بیت کوین پشتیبانی نمی کند: فقط از بیت کوین ( BTC ) پشتیبانی می کند. با این حال، کاربران نرم افزار الکتروم را در طول سال ها اصلاح کرده اند. تا نسخه هایی مانند Electron Cash یا Electrum LTC را ایجاد کنند. Electron Cash یک پروژه کاملاً جداگانه از الکتروم است. که توسط یک مجموعه جداگانه از توسعه دهندگان ساخته شده است. هرچند که از بیشتر کدگذاری مشابه استفاده می کند. Electron Cash یکی از محبوب ترین کیف پولهای رومیزی Bitcoin Cash (BCH) است.
اگرچه بیشتر افراد الکتروم را به عنوان یک کیف پول بیت کوین رومیزی می شناسند. اما این تیم یک اپلیکیشن اندرویدی نیز منتشر کرده است. برنامه از طریق فروشگاه Google Play یا به عنوان یک برنامه.apk به عنوان یک بارگیری رایگان در دسترس است.

Electrum

آیا ELECTRUM نقص امنیتی دارد؟


یکی از بزرگترین شکایات در مورد الکتروم این است. که اخیراً تحت تأثیر یکی از جدی ترین نقض های امنیتی در تاریخ رمزنگاری قرار گرفته است. در نوامبر سال 2017، یک موضوع امنیتی برای تیم الکتروم افشا شد. این شماره از مارس 2016 بر روی نرم افزار Electrum تأثیر داشته است. این سوءاستفاده به یک وب سایت مخرب امکان دسترسی به کیف پول Electrum شما را بدست آورد. و تمام بیت کوین خود را سرقت کرد (اگر کیف پول شما با رمز عبور رمزگذاری نشده بود).  

Electrum

حتی اگر کیف پول شما رمز عبوری داشت. هکر هنوز می توانست کلیدهای رمزگذاری شده بیت کوین را از کیف پول به آدرس آنها هدایت کند. اخبار مربوط به بهره برداری جامعه بیت کوین را به لرزه درآورد. مسئله حتی بدتر این است که تا ژانویه سال 2018 برطرف نشده است. هنوز مشخص نیست که چند کاربر Electrum به دلیل سوء استفاده از بیت کوین از دست داده اند در صورت وجود. با این حال، هر کاربر Electrum که از نسخه 2.6 نرم افزار خود را به روز نکرده است. (به عنوان مثال، افرادی که دارای بودجه در سردخانه هستند) آسیب پذیر هستند.


ویژگی های کیف پول ELECTRUM

ویژگی های اصلی کیف پول بیت کوین Electrum شامل موارد زیر است:

Secure Electrum : کلیدهای خصوصی شما را رمزگذاری می کند. و آن کلیدهای خصوصی هرگز کامپیوتر شما را ترک نمی کنند. تا زمانی که شما کنترل کامپیوتر خود را حفظ کنید. (و کسی به دانه شما دسترسی پیدا نمی کند)، پول شما کاملاً تحت کنترل شماست.
No Lock-In Electrum :کلیدهای خصوصی شما را در نرم افزار خود قفل نمی کند. می توانید کلیدهای خصوصی خود را به سایر کیف پول های بیت کوین صادر کنید.

Electrum

دیگر ویژگی ها:

13-Word: اگر دسترسی به رایانه خود را گم کردید یا کامپیوترتان خراب شد. می توانید با استفاده از یک عبارت عبور، منابع مالی خود را بازیابی کنید. کافی است Electrum را بارگیری کرده و عبارت بذر 13 کلمه ای خود را وارد کنید. تا مجدداً به بودجه خود دسترسی پیدا کنید. در هنگام ایجاد یک کیف پول جدید Electrum برای اولین بار، به شما عبارتی 13 کلمه ای داده می شود.
No Downtime: سرورهای Electrum برای جلوگیری از خرابی غیر متمرکز و زائد هستند. این بدان معنی است که کیف پول Electrum شما هرگز فرو نمی رود.

ذخیره سازی سرد: Electrum با نصب سردخانه به خوبی کار می کند. به راحتی می توانید Electrum را روی رایانه ای نصب کنید که هرگز به اینترنت وصل نشده است.
پشتیبانی از کیف پول های سخت افزاری متعدد: Electrum از کلیه کیف پولهای سخت افزاری محبوب، از جمله Trezor ، Ledger Nano و KeepKey پشتیبانی می کند.

در دسترس برای سیستم های دسک تاپ چندگانه

Electrum برای Linux ، Windows و OS X در دسترس است. همچنین می توانید آن را از طریق Python نصب کنید.
در دسترس برای Android : Electrum به عنوان یک برنامه Android برای نسخه های Android 5.0 و بالاتر در دسترس است. می توانید .apk را از Electrum.org بارگیری کرده یا مانند هر برنامه آن را از فروشگاه Google Play بارگیری کنید.

چگونه الکتروم کار می کند؟

Electrum به عنوان یک بارگیری رایگان برای ویندوز، لینوکس، OS X و Android در دسترس است.
بعد از نصب کیف پول، Electrum کلیدهای خصوصی شما را به عنوان فایلهای رمزگذاری شده در رایانه شما ذخیره می کند. کلیدها به سرورهای راه دور ارسال نمی شوند. می توانید از طریق رایانه آنلاین از Electrum استفاده کنید. یا می توانید برای راه حل ذخیره سازی سرد ، Electrum را روی رایانه آفلاین نصب کنید.

Electrum یک مشتری بیت کوین سبک وزن است، به این معنی که برای استفاده از کیف پول نیازی به نصب کل blockchain 200 گیگابایت بیت کوین نیست.
Electrum یک کیف پول منبع باز است. به همین دلیل است که کد آن در کیف پولهای دیگر – مانند Electron Cash برای Bitcoin Cash (BCH) سازگار شده است.


Electrum به شما امکان می دهد با استفاده از نرم افزار چندین نوع کیف پول ایجاد کنید. شما می توانید یک کیف پول استاندارد، به عنوان مثال، یک کیف پول با 2FA یا یک کیف پول چند امضا ایجاد کنید. همچنین می توانید یک کیف پول موجود را به Electrum وارد کنید. از آنجا که سکه های نگهدارنده در Electrum قفل نیستند، می توانید سکه های خود را نیز بین نرم افزار کیف پول مختلف منتقل کنید.
Electrum در پیکربندی مشتری سرور جایی کار می کند که کیف پول (مشتری) به طور پیش فرض برای اتصال به شبکه ای از همسالان خود به منظور تأیید صحت معاملات انجام می شود.


نحوه استفاده از الكتروم

Electrum برای استفاده کاربران بیت کوین مبتدی و پیشرفته ساده است. این مرحله به مرحله:

مرحله 1) بارگیری ELECTRUM

به Electrum.org مراجعه کرده و در بالای صفحه روی “بارگیری” کلیک کنید .
چندین گزینه بارگیری را برای سیستم عامل های مختلف دسک تاپ مشاهده خواهید کرد. همچنین پیوندهایی به فهرست APK Android و لیست فروشگاه های Google Play وجود دارد . به منظور استفاده از این راهنما، ما فرض می کنیم که نسخه ویندوز Electrum را نصب می کنید.
بر روی “Windows Installer” کلیک کنید و پرونده ها را بارگیری کنید.

مرحله 2) فایلهای نصب را اجرا کنید


Electrum درست مانند هر برنامه استاندارد .exe یا Windows نصب شده است. فایلی را که بارگیری کرده اید باز کنید، و سپس دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

مرحله 3) یک کیف پول جدید ایجاد کنید


پس از نصب Electrum از شما خواسته می شود به صورت خودکار به یک سرور وصل شوید یا یک سرور را به صورت دستی انتخاب کنید. بیشتر کاربران با گزینه اتصال خودکار خوب هستند.
سپس از شما خواسته می شود یک کیف پول جدید ایجاد کنید یا یک موجود را بازیابی کنید.
برای ایجاد کیف پول جدید، روی گزینه “ایجاد یک کیف پول جدید” کلیک کنید. یا با وارد کردن عبارت دانه خود یک کیف پول را بازیابی کنید.
می توانید چندین گزینه کیف پول از جمله کیف پول استاندارد، کیف پول با 2FA، کیف پول چند امضا یا کیف پول سخت افزاری را انتخاب کنید.

مرحله 4) RECOVERY و SEED PHRASE را تنظیم کنید

در مرحله بعد، Electrum عبارت دانه بازیابی شما را نشان می دهد. 13 کلمه در جعبه ظاهر می شود. شما باید این کلمات را بنویسید و آنها را در جای امن نگه دارید. برای بازیابی دسترسی به بیت کوین از هر کجا و هر زمان می توانید از این 13 کلمه استفاده کنید.
از شما خواسته می شود که 13 کلمه را در صفحه بعدی دوباره وارد کنید. شما نمی توانید کلمات را کپی و جایگذاری کنید. باید آنها را بنویسید.
اگر کامپیوتر شما خراب شود، یا اگر به هر دلیلی دسترسی به رایانه خود را از دست داده اید (مانند آتش سوزی در خانه)، دیگر دسترسی به بیت کوین خود را از دست نخواهید داد. تا زمانی که کنترل دستگاه خود را داشته باشید یا عبارت بذر 13 کلمه ای را به خاطر بسپارید، کنترل کامل پول را در کیف پول Electrum خود کنترل می کنید.


مرحله 5) ایجاد رمز عبور

سرانجام، Electrum از شما می خواهد که یک رمز عبور تنظیم کنید و آن را تأیید کنید.

مرحله 6) تنظیم نهایی

برای نهایی کردن مراحل تنظیم، Electrum از شما می خواهد که به کدام سرور می خواهید وصل شوید. اگر این اولین کیف پول Electrum شماست، باید فقط روی “اتصال خودکار” کلیک کنید.
در آخر، برای تکمیل مراحل تنظیم کیف پول، بر روی “Next” کلیک کنید.

مرحله 7) ارسال و دریافت بیت کوین

ارسال و دریافت بیت کوین با کیف پول رومیزی Electrum به آسانی با هر برنامه کیف پول موبایل امکان پذیر است.
برای دریافت بیت کوین ، برنامه Electrum را باز کرده و روی برگه “دریافت” کلیک کنید. رشته ای از کاراکترها را در کنار برچسب “دریافت آدرس” مشاهده خواهید کرد. این آدرس کیف پول عمومی شماست می توانید این آدرس را برای هرکسی ارسال کنید و آنها می توانند بیت کوین را برای شما ارسال کنند. برای کپی کردن کلید عمومی در کلیپ بورد خود، روی دکمه “کپی نماد” کلیک کنید، سپس آن را در هر کجا که بخواهید بچسبانید. همچنین می توانید بیت کوین را از طریق کد QR ارسال کنید که در صورت استفاده از یک برنامه تلفن همراه گزینه ساده تر است.

برای ارسال بیت کوین، Electrum را باز کرده و روی برگه “Send” کلیک کنید. جعبه ای خواهید دید که می گوید “به آن پرداخت کنید”. آدرسی را که برای ارسال بیت کوین در اینجا وارد کرده اید، وارد توضیحات (اختیاری) و مقدار BTC مورد نظر برای ارسال کنید. براساس اولویت خود هزینه خود را از پایین به بالا سفارشی کنید. پس از تأیید و بررسی همه جزئیات، بر روی «ارسال» کلیک کنید تا بیت کوین خود را ارسال کنید.
برای بررسی معاملات خود در هر نقطه، فقط روی “تاریخچه” کلیک کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *