۱۱ باور غلط درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال

در دنیای امروز رمز ارزها چیز جدیدی نیستند؛ آن‌ها اکنون بیش از یک دهه است که در بازار هستند و به عنوان یک روش پرداخت مناسب، به جمع ارزهای فیات پیوستند. اما با وجود تمام مزایایی که ارزهای دیجیتال در برابر ارزهای چاپی دولت ارائه می دهند، افراد زیادی حاضر به آزمایش آن‌ها نیستند. چرا؟ گرچه پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد، اما یکی از دلایل ممکن است باورهای غلط پیرامون ارزهای دیجیتال و فناوری زیربنایی آن‌ها، یعنی بلاک چین باشد. مطالعات اخیر نشان می‌دهد بیش از ۶۰٪ کاربران اینترنت در حال حاضر با رمز ارزها آشنا هستند. اما این باورهای غلط درباره بیت کوین و رمز ارزها چه هستند؟

باورهای غلط درباره بیت کوین و رمز ارزها

باورهای مختلف زیادی درباره رمز ارزها و بیت کوین وجود دارد اما مهم‌ترین باورهای غلط درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال که مانع از پذیرش عمومی آن‌ها می‌شود شامل این ۱۱ مورد است:

۱. بیت کوین جایگزین پول فیات می شود

زمانی تصور می شد تلویزیون رادیو را از میدان خارج می‌کند یا پیش‌بینی می‌شد دلار آمریکا جایگزین طلا شود. اکنون گفته می‌شود که ارزهای دیجیتال جایگزینی برای پول فیات هستند. این یکی از باورهای غلط درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال است اما واقعیت این است که ارزهای فیات به این زودی‌ها جایی نمی‌روند. امروزه پرداخت با ارزهای دیجیتال یک تجربه یکپارچه است. می‌توانید آن‌ها را در یک کارت جهانی ارز دیجیتال شده بارگیری کنید یا مستقیما در یک صرافی ارز دیجیتال پول نقد کنید. با این حال، بسیاری از مردم در سراسر جهان به پول سنتی کاغذی بیشتر اعتماد می‌کنند.

باورهای غلط درباره بیت کوین و رمز ارزها

۲. بیت کوین ناشناس است

یکی دیگر از باورهای غلط درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال این است که بیت کوین اغلب «ناشناس» توصیف می‌شود؛ زیرا جابجایی وجوه بدون ارائه اطلاعات شخصی امکان‌پذیر است. اما این کاملا درست نیست؛ هر معامله در زنجیره بلوک تحت آدرس کیف پول ثبت می‌شود. علاوه بر این، ابزارهای پیچیده‌ای وجود دارد که توسط نهادهای دولتی و مالی برای ردیابی هویت استفاده می‌شود. به عنوان مثال مونرو (Monero) و زی کش (Zcash) به عنوان بهترین رمز ارزهای حفظ حریم خصوصی برای ارائه «ناشناس بودن» دارندگان آن‌ها در نظر گرفته می‌شوند. در مورد مونرو باید گفت، معاملات به مقادیر تصادفی تقسیم شده و بین آدرس‌های مخفی پخش می‌شوند و ردیابی مبدا واقعی غیرممکن است.

حتما بخوانید  کسب درآمد با بیت کوین، اولین ارز دیجیتال جهانی

۳. بیت کوین هیچ ارزش ذاتی ندارد

وارن بافت، یکی از با نفوذترین سرمایه گذاران جهان، گفت:

این ایده که بیت کوین ارزش ذاتی زیادی دارد، فقط یک شوخی است.

و جالب است بدانید حق با او است. اکنون فکر می‌کنید ارزهای فیات «ارزش ذاتی» دارند؟ تقریبا هیچ چیز در دنیای تجارت و پول ارزش ندارد. ارزش پول فیات، صادر شده توسط کشورها، عمدتا به حمایت‌های تعیین شده توسط دولت‌ها بستگی دارد. بیت کوین، برخلاف دلار یا یورو، عرضه محدودی دارد که مطمئنا به راحتی قابل دستکاری نیست. پیش از این‌که بیشتر درباره باورهای غلط درباره بیت کوین و رمز ارزها بدانیم، بیایید لحظه‌ای صبر کنیم و ببینیم آیا بیت کوین و ارزهای دیجیتال در واقع با ویژگی‌های پول سازگار هستند:

  • مقبولیت: پول توسط اکثر مردم پذیرفته شده است. درباره رمز ارزها باید گفت که شما می‌توانید ارزهای دیجیتال را در سراسر جهان خرج کنید.
  • کمبود: برای این‌که ارز دارای ارزش باشد، باید محدود شود. در رابطه با بیت کوین باید بدانید که فقط ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج می‌شود؛ این بدان معنی است که عرضه در واقع محدود است.
  • قابل تعویض: شما می‌توانید سایر ارزهای دیجیتال را با دلار آمریکا، یورو، پوند انگلیس و غیره مبادله کنید.
  • قابلیت انتقال: فناوری بلاک چین ارزهای دیجیتال را به ساده‌ترین، سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه برای ارسال و دریافت پول در سطح بین‌المللی تبدیل می‌کند.
  • ماندگاری: ارزهای دیجیتال در شبکه‌های غیرمتمرکز ذخیره می‌شوند که طول عمر آن‌ها را تا زمانی که این شبکه‌ها فعال بمانند تضمین می‌کند.
  • تقسیم پذیری: به راحتی می‌توانید کسری از رمز ارزها را خریداری کنید. به عنوان مثال، شما می توانید ۰/۰۰۰۱ بیت کوین بخرید.

۴. بیت کوین غیرقابل پرداخت است

یکی دیگر از باورهای غلط درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال ، غیر قابل پرداخت بودن آن‌ها است. اگرچه برخی از کشورها مانند لیختن اشتاین، هلند و کره جنوبی مالیاتی را بر ارزهای دیجیتال اعمال نمی کنند، اما سایر کشورها مانند اسپانیا قبلا به پرداخت کنندگان مالیات در مورد کمک‌های مورد نیاز دولتی مرتبط با فعالیت‌های رمز ارزهای آن‌ها هشدار داده‌اند. مالیات بر ارزهای دیجیتال بسته به نوع درک کشورها از دارایی‌های دیجیتال متفاوت است. به عنوان مثال، در انگلستان، ایالات متحده و استرالیا، به عنوان سود سرمایه مالیات دریافت می‌شود. از طرف دیگر، در آلمان، مالیات به خرید یا فروش آن بستگی دارد.

حتما بخوانید  هاوینگ بیت کوین یا نیم بیت کوین چیست؟ آیا فقط مختص بیت کوین است؟

باورهای غلط درباره بیت کوین و رمز ارزها

۵. بیت کوین غیرقانونی است

از دیگر باورهای غلط درباره بیت کوین و رمز ارزها این است که بسیاری آن‌ها را غیر قانونی می‌دانند. آیا مجرمان از ارز خاصی استفاده می‌کنند؟ درست است که رمز ارزها ارتباط زیادی با معاملات غیرقانونی دارد. به عنوان مثال، یک مطالعه انجام شده در استرالیا نشان داد که ۴۶٪ از معاملات بیت کوین درگیر فعالیت‌های غیرقانونی است. اما این بدان معنا نیست که فقط از آن برای معاملات غیرقانونی استفاده شده است. از هر ارز دیگری نیز می‌توان برای معاملات غیرقانونی استفاده کرد.

۶. بیت کوین را می توان از بین برد

از آنجا که ارزهای دیجیتال در شبکه‌های غیرمتمرکز میزبانی می‌شوند، هیچ شخص خاصی وجود ندارد که «آن را از بین ببرد». تنها راهی که می‌تواند اتفاق بیفتد این است که کل زیرساخت اینترنت خاموش شود.

۷. بیت کوین ، بلاک چین است

بیت کوین یک ارز دیجیتال شده است و دقیقا مانند هر رمز ارز دیگر با بلاک چین اجرا می‌شود. یکی از باورهای غلط درباره بیت کوین این است که هر دو یکی هستند اما بلاک چین همان بیت کوین نیست. بلاک چین یک فناوری دفتر توزیع شده است که در بسیاری از صنایع و امور مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به زبان ساده، اگر بخواهیم بیت کوین را قطار بدانیم، در این صورت بلاک چین مسیر قطار خواهد بود.

همان‌طور که در بالا ذکر شد، بلاک چین اجازه می‌دهد تا اطلاعات در یک پایگاه داده غیرمتمرکز ذخیره شود. ارز دیجیتال پاداشی است که بلاک چین برای توسعه شبکه به ماینرها ارائه می‌دهد. تا به امروز، بیش از ۱۵۰۰ سکه در دسترس است و پشت هر یک از آن‌ها یک بلاک چین وجود دارد. می‌توان نتیجه گرفت که بلاک چین می‌تواند در زمینه‌های دیگری به جز رمز ارزها نیز وجود داشته باشد. با این وجود ارز دیجیتال نمی‌تواند در خارج از بلاک چین وجود داشته باشد.

۸. بیت کوین یک حباب است

وقتی ارزش دارایی طی چند روز به نصف کاهش می‌یابد، حباب اولین چیزی است که به ذهن شما خطور می‌کند. اما حباب ها همیشه چیز بدی نیستند. وقتی حباب ترکید، به بازار کمک می‌کند تا از شر برخی از بازیکنان، به خصوص بازیکنانی که ارزش پیشنهادی زیادی ندارند ، خلاص شود. بازار رمز ارزها یک حباب سوداگرانه را تجربه کرده است، اما همچنین امیدوار است که از زمستان بهبود یابد.

حتما بخوانید  آموزش خرید و فروش اومیسه گو (OmiseGo) به صورت اتوماتیک با کافه ارز

باورهای غلط درباره بیت کوین

۹. بیت کوین مخصوص مجرمان است

واقعیت این است که مجرمان مدت طولانی است که از دلار آمریکا و سایر ارزهای فیات استفاده می‌کنند. باور کنید یا نه، آن‌ها هنوز اسکناس‌های کاغذی را به پول دیجیتال ترجیح می‌دهند. از این گذشته، هیچ اثری با کاغذ وجود ندارد. گزارش اخیر دفتر مواد مخدر و جرم سازمان ملل (UNODC) نشان داد که بیشتر افرادی که پولشویی می‌کنند هنوز به شدت به دلار قدیمی USD اعتماد دارند.

۱۰. بیت کوین برای افراد زرنگ و دانا است

یکی از باورهای غلط درباره بیت کوین و رمز ارزها این است که آن‌ها فقط به در افراد زرنگ و دانا می‌خورد. به طور جدی، شروع به کار در دنیای پول دیجیتال می‌تواند چالش برانگیز باشد. واقعیت این است که امروزه نیازی به مهندس بلاک چین برای استفاده از ارزهای دیجیتال نیست. کیف پول های ارز دیجیتال به شما امکان می‌دهد از طریق یک برنامه کاربردی، دارایی‌های دیجیتالی خود را مدیریت کنید. شما می‌توانید دارایی های دیجیتال را با همان سهولت پول نقد ذخیره، ارسال، دریافت، خرید و مبادله کنید.

۱۱. بیت کوین سازگار با محیط زیست نیست

بیت کوین انرژی زیادی مصرف می کند. اما، آیا واقعا فکر می کنید مصرف آن بیش از زیرساخت‌های پشت سر ارزهای فیات است؟ بله، این همان چیزی است که ما فکر کردیم. از ماشینی که دلارها را چاپ می‌کند تا نگهبان بانک مرکزی، بدون شک میزان انرژی مورد نیاز برای نگهداری ارز کاغذی از انرژی بیت کوین بیشتر است.

نظر شما درباره باورهای غلط درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید و اگر قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید