logo کاقه ارز

در بازار رمز ارزها به نظر می‌رسد گاوهای بیت کوین بازگشته‌اند اما تقویت دلار، موج جدید کووید ۱۹ و حجم پایین تریدها، بازگشت قیمت بیت کوین را تهدید می‌کند. اخبار ارز دیجیتال در چند ماه گذشته باعث سردرگمی شده که آیا بیت کوین به سوی یک ریزش جدید رهسپار شده یا بالاخره آماده شکست مقاومت‌ها برای حرکت به سوی رکوردهای جدید در قیمت خود و پشت سر گذاشتن اهداف صعودی است.

تاریخچه قیمت بیت کوین و داده‌های به دست آمده از اصلاحات قبلی نشان می‌دهد که کشمکش‌های فعلی برای بازگشت قیمت بیت کوین می‌تواند مدت طولانی‌تری ادامه داشته باشد و علت آن هم تقویت دلار، احتمال کاهش انگیزه‌های اقتصادی و فاکتورهای تکنیکال مربوط به پرایس اکشن بیت کوین است.

دلار قوی تهدید برای بازگشت قیمت بیت کوین

طبق داده‌های به دست آمده از موسسه دلفی دیجیتال،‌ یکی از بزرگ‌ترین عوامل اعمال فشار بر دارایی‌هایی دارای ریسک در سراسر دنیا، تقویت دلار است که ظاهرا پس از ریزش به زیر ۹۰ در اواخر می، در تلاش برای یک روند معکوس است.

تقویت قیمت دلار

افزایش قدرت دلار باعث ایجاد توقف در روند صعودی یک ساله در بازدهی ۱۰ ساله خزانه آمریکا می‌شود که این خود نشان می‌دهد توسعه‌های اقتصادی در نیمه اول سال ۲۰۲۱، در حال از دست دادن قدرت خود هستند و تهدید جدیدی مبنی بر گسترش کووید ۱۹، بهبود اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند.

فراکتال ها و صلیب مرگ نشان می دهد اصلاح هنوز تمام نشده است

چشم‌انداز کوتاه مدت برای بیت کوین همچنان خرسی و نزولی است؛ چون در نمونه‌های قبلی پس از صلیب مرگ که در اواخر ژوئن در نمودار بیت کوین پدیدار شد، یک دوره اصلاحی ایجاد شده که حدودا یک سال طول کشید و مانع از بازگشت قیمت بیت کوین شد.

صلیب مرگ در نمودار بیت کوین

طبق تحلیل‌های موسسه دلفی دیجیتال، میانگین متحرک ۱۲ ماه در حال تست شدن به عنوان حمایت است و یک کاهش شدید به زیر این سطح نشان می‌دهد که ریزش بیشتر در قیمت بیت کوین ایجاد خواهد شد.

میانگین متحرک 12 ماهه

میانگین متحرک ۱۲ ماهه همیشه یک سطح حمایت کلیدی برای بیت کوین بوده است بنابراین نحوه عملکرد قیمت در نزدیکی این سطح می‌تواند تعیین کند که آیا روند صعودی فعلی بدون تغییر باقی خواهد ماند یا خیر. در نهایت،‌ تریدرها باید با احتیاط عمل کنند چون حجم پایین معاملات همیشه منجر به نوسانات بیشتر شده و معاملات باز دچار نوسانات شدید و سریع شده‌اند. کوین کلی، تحلیل‌گر مالی در موسسه دلفی دیجیتال می‌گوید، اگر سطوح کلیدی نزدیک ۳۰۰۰۰ دلار شکسته شود، چشم‌انداز کوتاه مدت بیت کوین خرسی خواهد بود.

تحلیل شما از آینده بیت کوین چیست؟ آیا این پادشاه ارزها دوباره به دوران اوج خود می‌رسد؟ قیمت بیت کوین را تا پایان سال ۲۰۲۱ چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟ در صورتی که قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید و فروش بیت کوین را دارید می‌توانید به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز مراجعه کرده و طی چند مرحله ساده و سریع، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در وب‌سایت کافه ارز مشاهده کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.