logo کاقه ارز

بیت کوین در آستانه حرکتی‌ قرار دارد که روند آن را در بازار رمز ارزها مشخص خواهد کرد و اگر این روند، صعودی باشد، برترین ارزهای دیجیتال شامل اتر، کاردانو، سولانو و تتا دوباره تجدید قوا کرده و رشد خواهند کرد.  تحلیل ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که وقتی رویکرد به بازار به سوی سقوط قیمت‌ها میل پیدا می‌کند، هر اخبار منفی کوچکی حتی اگر بی‌اهمیت باشد، به دلیل فروش‌های حاصل از ترس تریدرها، قیمت‌ها سقوط خواهند کرد. این همان اتفاقی است که پس از آن‌که Weibo، غول رسانه‌های اجتماعی چین تعدادی از حساب‌های کاربری مرتبط با ارزهای دیجیتال را به حالت تعلیق درآورد، افتاد و موجی از ترس را بین تریدرها ایجاد کرد که احتمالا سقوط گسترده و شدید ارزهای دیجیتال در راه است.

در خبرهایی دیگر، یادداشتی از سوی گلدمن ساکس منتشر شد که گفته بود جلسات آن‌ها با ۲۵ مدیر ارشد صندوق‌های سرمایه‌گذاری لانگ (خرید قراردادهای آتی) و صندوق‌های پوشش ریسک مشخص کرد که بیت کوین (BTC) در بین سرمایه‌گذاران، کمترین محبوبیت را دارد.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

گرچه ممکن است اخبار در کوتاه‌ مدت منفی باشند، اما احتمال این‌که در نتیجه طولانی مدت بیت کوین تاثیر بگذارند وجود ندارد. وقتی قیمت‌ها در حالت اصلاح قرار بگیرند، سرمایه‌گذاران سازمانی متعددی سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را برای پوشش ریسک پورتفوی خود در برابر افزایش احتمالی تورم در ایالات متحده آمریکا در نظر خواهند گرفت.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

از نگاه بیشتر تریدرها، کاهش قیمت فعلی بیت کوین ادامه خواهد داشت تا فرصت خرید برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت ایجاد شود. در این مقاله می‌خواهیم نمودارهای ۵ مورد از برترین ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم که ممکن است در چند روز آینده عملکردی بالاتر از انتظار داشته باشند.

۱. جفت ارز بیت کوین و تتر

اولین جفت ارز از برترین ارزهای دیجیتال شامل جفت بیت کوین و تتر است. بیت کوین در سوم ژوئن ۲۰۲۱ از روند میانگین متحرک ۲۰ روزه خود حول قیمت ۳۹۱۲۷ دلار، شیب نزولی پیدا کرد اما در نزدیکی خط ترند مثلث، به نقطه حمایت می‌رسد. این نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید در حالت نزولی و خرس‌ها در حال فروش طی روند صعودی هستند.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

احتمالا روند حرکتی بعدی پس از خروج قیمت از مثلث آغاز خواهد شد. اگر گاو‌ها پیشرفت کرده و قیمت را بالاتر از خط مقاومت حفظ کنند، جفت ارزهای بیت کوین و تتر می‌توانند تا میانگین ۵۰ روزه ۴۷۱۹۸ دلار بالا رفته و سپس به الگوی هدف ۵۲۶۶۲.۹۰ برسند.

از سوی دیگر، اگر قیمت‌ها نزولی بوده و به زیر خط ترند مثلث سقوط کند، این یعنی عرضه بیشتر از تقاضا است. در نتیجه کاهش قیمت به ناحیه حمایت ۳۰۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ دلار می‌تواند رخ دهد. اگر این ناحیه هم بشکند، فروش می‌تواند شدت پیدا کند؛ چون تریدرهایی که اخیرا خرید کرده‌اند، احتمالا از موقعیت خود خارج شده و قیمت را تا ۲۰۰۰۰ دلار پایین بکشند.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته به حالت مسطح درآمده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) به شدت بین ۴۰ تا ۶۰ در حال نوسان است که نشان‌دهنده توازن بین فروشندگان و خریداران است.

البته احتمال تداوم این وضعیت عدم قطعیت برای طولانی مدت وجود ندارد و احتمالا قیمت طی چند روز آینده به بالا یا پایین مثلث شکسته خواهد شد. اگر قیمت به بالای مثلث صعود کند، یک الگوی معکوس ایجاد خواهد شد. برعکس، اگر قیمت به زیر مثلث سقوط کند، یعنی تثبیت فعلی یک مانع موقت برای یک سقوط سنگین بوده است. به سختی می‌توان مسیر این شکست قیمت را پیش‌بینی کرد؛ بنابراین ممکن است تریدرها قبل از تصمیم‌گیری برای موضع جدید خود تا شکست قیمت صبر کنند.

۲. جفت ارز اتر و تتر

دومین جفت از میان برترین ارزهای دیجیتال اتر در چهارم ژوئن از میانگین متحرک ساده (۲۹۰۸ دلار) یک کاهش قیمت را تجربه کرد و وارد مثلث متقارن شد. البته نکته مثبت این است که گاوها خیلی زمین را ترک نکرده‌اند و این نشان‌دهنده خرید قدرتمند در نزدیکی قیمت ۲۵۵۰ است.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

اگر خریداران قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث ببرند، جفت ارز اتر و تتر دوباره وارد چالش میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه می‌شود. شکست قیمت و نزدیک شدن به بالای خط مقاومت می‌تواند مسیر را برای حرکت نمودار به سطح ۶۱.۸ درصد اصلاح فیبوناچی در قیمت ۳۳۶۲.۷۲ دلار ببرد.

برعکس این فرضیه، اگر قیمت یک بار دیگر از میانگین متحرک ساده پایین‌تر رود، نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت در حال دفاع از نقطه مقاومت هستند. شکست قیمت تا ۲۵۵۰ می‌تواند قیمت را تا خط حمایت مثلث پایین بیاورد. این اولین نشانه از آن است که خرس‌ها کنترل را در دست دارند.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد یک الگوی مثلث صعودی در حال شکل‌گیری است که در صورت شکست قیمت و نزدیک شدن به بالای رقم ۲۹۰۶، تکمیل می‌شود. اگر این اتفاق رخ دهد، این جفت ارز می‌تواند تا ۳۶۰۰ دلار بالا رفته و سپس به الگوی هدف ۴۰۸۳.۲۶ دلار برسد. این نمای صعودی در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت کاهش یافته و به زیر خط ترند مثلث سقوط کند. در این صورت خرس‌ها تلاش می‌کنند تا قیمت را به زیر ۲۲۰۰ دلار و سپس نقطه حمایت ۱۷۲۸.۷۴ دلار برسانند.

۳. جفت ارز کاردانو و تتر

کاردانو توانست خود را در میان برترین ارزهای دیجیتال قرار دهد. این آلت کوین در روزهای گذشته در محدوده گسترده ۱.۹۴ دلار و ۱ دلار گیر کرده است. این آلت کوین در تاریخ چهارم ژوئن از نقطه مقاومت در این محدوده پایین‌تر رفته و به میانگین‌های متحرک سقوط کرده است.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

گاوها در حال حاضر در تلاش برای دفاع از ناحیه بین میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه (۱.۶۶ دلار) و میانگین متحرک ساده ۰ روزه (۱.۵۵ دلار) هستند. اگر قیمت از سطوح فعلی بالاتر رود، یعنی رویکرد بازار مثبت شده و تریدرها در موقعیت کاهشی به سمت میانگین‌های متحرک، شروع به خرید می‌کنند.

شکست قیمت و نزدیک شدن به بالای ۱.۹۴ دلار نشان می‌دهد که گاو‌ها دوباره کنترل را در دست خواهند گرفت. اگر قیمت در بالای این سطح باقی بماند، جفت ارز کاردانو و تتر می‌توانند به قیمت بالای ۲.۴۷ برگردند. شکست قیمت به بالای این سطح مقاومت نشان‌دهنده شروع سیر سعودی بعدی است. این نمای مثبت در صورت نامعتبر خواهد بود که این جفت ارز روند کاهشی را در پیش گرفته و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کنند. در این صورت خرس‌ها تلاش می‌کنند تا قیمت را به ناحیه حمایت ۱.۳۳ تا ۱.۲۲ دلار پایین بیاورند.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که الگوی مثلث تصاعدی در حال شکل‌گیری است که در صورت شکست قیمت و نزدیک شدن به بالای ۱.۹۴ دلار تکمیل خواهد شد. این وضعیت صعودی یک هدف در ۲.۸۸ دلار دارد. البته احتمال ایجاد خط مستقیم تا هدف وجود ندارد؛ چون ممکن است خرس‌ها یک نقطه مقاومت در نقطه اوج فعلی در ۲.۴۷ دلار ایجاد کنند. میانگین متحرک تصاعدی ۲۰ روزه شروع به روند کاهشی کرده و شاخص قدرت نسبی همین حالا زیر نقطه میانی است. این نشان می‌دهد که ریزش تا خط ترند مثلث امکان‌پذیر است. شکست قیمت به زیر این نقطه حمایت باعث نامعتبر شدن وضعیت صعودی شده و ممکن است منجر به کاهش قیمت تا ۱.۳۶ دلار و سپس به ۱ دلار شود.

۴. جفت ارز سولانا و تتر

جفت ارز بعدی از برترین ارزهای دیجیتال شامل سولانا (Solana) و تتر است. خرس‌ها در تلاش برای به تاخیر انداختن افزایش قیمت سولانا در سطح ۶۱.۸ درصد اصلاح فیبوناچی در قیمت ۴۳.۳۸ دلار هستند. البته فروشندگان نتوانستند قیمت را به زیر میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۳۶.۳۹ دلار) برسانند که نشان می‌دهد رویکرد به بازار دوباره مثبت شده است. داده‌های به دست آمده نشانه‌هایی که حرکت صعودی برای سولانا را در ۱ ژوئن، پیش از آن که افزایش قیمت به اوج برسد، نشان دادند.

این داده‌های یک مقایسه الگوریتمی از شرایط قبلی و فعلی بازار است که ترکیب داده‌های به دست آمده از رویکرد به بازار، حجم خرید و فروش، حرکات اخیر قیمت و فعالیت‌های توییتری، است.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

همان‌طور که از نمودار بالا مشخص است، امتیاز سولانا در اول ژوئن که قیمت نزدیک به ۳۲.۱۰ دلار بود سبز شده است. این امتیاز از آن زمان همچنان سبز باقی ماند و قیمت سولانا امروز تا ۴۳.۳۳ دلار بالا رفته که طی ۵ روز یک افزایش ۳۵ درصدی را به همراه داشته است. این نشان می‌دهد چگونه این امتیاز، نشانه‌های اولیه افزایش در خلاف روند را نشان داده است که حتی زمانی که بقیه ابزارها، وضعیت نزولی را نشان می‌دادند.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

جفت ارز سولانا و تتر دوباره در ۴ ژوئن به میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه برگشته و امروز به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۹.۴۲ دلار) بازگشته است. این نشان می‌دهد که گاوها برای خرید، منتظر اصلاح شدیدتر قیمت نیستند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۴۳.۳۸ دلار ببرند، این نشان می‌دهد که ترند نزولی به پایان رسیده است. در این صورت این جفت ارز می‌توانند تا سطح ۷۶.۶ درصد اصلاح فیبوناچی به قیمت ۴۹.۹۷ دلار و سپس قیمت ۵۸.۳۸ دلار بالا روند. میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه شروع به بالا رفتن کرده و شاخص مقاومت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران پیروز میدان هستند. این نمای مثبت در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت پایین آمده و به زیر خط ترند نزول کند. در این صورت این جفت ارز به قیمت ۲۵.۵۸ و سپس ۲۱ دلار کاهش پیدا خواهند کرد.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

میانگین‌های متحرک در نمودار ۴ ساعته روند صعودی گرفته و شاخص مقاومت نسبی در منطقه مثبت در حال معامله است که نشان می‌دهد گاوها در حال بازگشت هستند. اگر خریداران قیمت را به بالای ۴۳.۳۸ دلار برسانند، ممکن است این حرکت صعودی شدت بیشتری پیدا کند.

برعکس اگر قیمت روند کاهشی گرفته و میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه را بشکند، این نشان می‌دهد که عرضه از تقاضا بالاتر است. در این صورت این جفت ارز تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و سپس تا خط ترند کاهش خواهند یافت. شکست قیمت تا زیر خط ترند نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل اوضاع را به دست گرفته‌اند.

۵. جفت ارز تتا و تتر

جفت ارز بعدی از بهترین ارزهای دیجیتال ، تتا (THETA) و تتر هستند. تتا در کانال نزولی در حال معامله است. گاوها در چهار و پنج ژوئن تلاش کردند که قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برده و در آنجا نگه دارند اما موفق نشدند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از این مقاومت دفاع می‌کنند.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

البته میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه شروع به حرکت رو به بالا کرده و شاخص مقاومت نسبی در منطقه مثبت است که این نشان می‌دهد گاوها کمی امتیاز به دست آورده‌اند. اگر جفت ارز تتا و تتر دوباره به میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه برگردند، خریداران تلاش دیگری برای پیش بردن قیمت تا بالای کانال خواهند کرد. اگر موفق شوند، این نشان می‌دهد که روند نزولی می‌تواند پایان یابد. در این صورت این جفت ارز می‌توانند یک حرکت صعودی تا ۱۳ دلار و سپس به ۱۵.۸۸ دلار داشته باشند. این نمای مثبت در صورتی نامعتبر خواهد بود که خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه کشانده و در همان‌جا نگه دارند. چنین حرکتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت تا ۶ دلار شود.

برترین ارزهای دیجیتال هفته

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که این جفت ارز در دو موقعیت از خط مقاومت کانال پایین‌تر آمده‌اند. البته، خرس‌ها نتوانستند قیمت را به زیر میانگین متحرک صعودی ۲۰ رزه برسانند. این نشان می‌دهد که تقاضا در سطوح پایینی قرار دارد. اگر این جفت ارز دوباره به سطح فعلی برگردند، گاوها تلاش دیگری برای افزایش قیمت تا بالای کانال می‌کنند. اگر بتوانند این کار را بکنند، احتمالا روند صعودی بعدی آغاز خواهد شد. از سوی دیگر اگر قیمت‌ها تا زیر میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه شکسته شوند، این جفت ارز می‌توانند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش پیدا کنند. یک شکست به زیر این نقطه حمایت نشان می‌دهد که اصلاح قیمتی شدیدتری شروع خواهد شد.

اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.