logo کاقه ارز

اخبار شنیده شده در بازار رمز ارزها مبنی بر پذیرش بیت کوین توسط کشورها، تا قبل از تایید دولت‌ها هیچ تاثیری بر تغییر قیمت بیت کوین ندارد. آیا چیزی وجود دارد که قیمت بیت کوین را از این محدوده خارج کند؟ در ادامه تحلیل ارزهای دیجیتال به این مسئله می‌پردازیم.

بیت کوین هفته دیگری را با قیمت زیر ۴۰۰۰۰ دلار آغاز کرد اما دو نقطه عطف مهم و جدید در پیش دارد. پس از کاهش قیمت در اثر ترس، عدم قطعیت و تردید‌های تزریق شده از سوی دولت چین به بازار بیت کوین در طی آخر هفته، پذیرش بیت کوین توسط دو کشور السالوادور و پاراگوئه، غافلگیری بزرگی برای این ارز دیجیتال بود.

در حالی که دنیا شاهد اولین کشورهای بیت کوینی در تاریخ خود است، اخبار مهم دیگری هم برای تغییر قیمت بیت کوین و حرکت صعودی آن وجود دارد اما آیا این‌ها می‌توانند تاثیری بر قیمت بیت کوین داشته باشند؟ کافه ارز در این مقاله به بررسی پنج نکته مهم که ممکن است طی روزهای آینده تغییری در وضع موجود بیت کوین ایجاد کنند، پرداخته است.

تغییر قیمت بیت کوین

نگاه اجمالی به جو گسترده بازار بیت کوین، ترکیب جالبی از تریدرها و هولدرها را نشان می‌دهد. تورم همچنان نقل محافل آمریکا است و دبیر خزانه آمریکا، ژانت یلن اعلام کرد که طرف‌‌دار بالاتر بردن نرخ سود است. یلن در گفتگوی خود با بلومبرگ در طی آخر هفته، از بسته حمایتی بزرگ رئیس جمهور آمریکا، جو بایدن حمایت کرده و معتقد بود که باید به این اتفاق اعتماد کرد حتی اگر نتیجه آن، تورم باشد. او به این نشریه گفت:

اگر در نهایت به نرخ کمی بالاتر سود هم برسیم، این برای چشم‌انداز جامعه و دولت فدرال یک امتیاز خواهد بود.

نرخ بالاتر سود باعث افزایش محبوبیت بیت کوین به عنوان یک دارایی ضد تورم خواهد شد اما همزمان با این اتفاق در این ماه افزایش قیمت دلار را خواهیم داشت – اتفاقی که همیشه بر قیمت بیت کوین فشار وارد می‌کند. شاخص ارز دلار پس از بالا رفتن و رسیدن به ۹۰، حالا در حال پس گرفتن موقعیت از دست رفته است و در برابر روند نزولی که در اواسط ماه مارس آغاز شده بود، مقاومت می‌کند.

تغییر قیمت بیت کوین

شایعات پیرامون تغییر قیمت بیت کوین

هر کسی که در مورد بیت کوین صحبت می‌کند، از السالوادور می‌گوید. پس از آن‌که درگاه پرداخت Strike در این کشور پیشرفت‌های جدی کرد، رئیس جمهور نجیب ابوکیله رسما اعلام کرد که او مصوبه‌ای به پارلمان ارسال خواهد کرد که بیت کوین به پول رایج قانونی تبدیل شود.

اگر این اتفاق رخ دهد، السالوادور اولین کشور در جهان است که این کار را انجام می‌دهد و فرآیندی به نام «استاندارد بیت کوین» را می‌پذیرد. ابوکیله طرح‌های خود را در طی پیام ویدیویی طی کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۱ که هفته گذشته در میامی برگزار شده بود تایید کرد. در طی این کنفرانس، مدیر ارشد اجرایی Strike، جک مالرز این طرح‌ها را به طور خلاصه بیان کرد.

البته افشای این اطلاعات عملا تاثیری در تغییر قیمت بیت کوین نداشت. پس از آن هم یکی از اعضای کنگره کشور پاراگوئه در شبکه‌های اجتماعی از طرح‌های این کشور برای پذیرش بیت کوین در اقتصاد کشورهای جهان دوم صحبت کرد. کارلیتوس رجالا در روز دوشنبه در توییتی گفت:

همان‌طور که از مدت‌‌ها پیش می‌گفتم، کشور ما نیاز به پیش رفتن با نسل جدید دارد. آن لحظه فرا رسیده؛ لحظه‌ای که متعلق به ما است. این هفته ما پروژه مهمی را برای نوآوری در پاراگوئه در مقابل جهان کلید خواهیم زد.

رجالا همچنین از ابوکیله بابت الگو بودن در این مسیر تشکر کرد. پذیرش بیت کوین توسط السالوادور ممکن است تاثیر منفی در تغییر قیمت بیت کوین داشته باشد. تحلیلگران به این خبر واکنش نشان داده و به رهبری مستبدانه ابوکیله وا مشکلات بالقوه و کوتاه مدت حاصل از انجام این کار توسط اقتصادی که از دلار آمریکا استفاده می‌کند، اشاره کردند. از نظر کیتلین لانگ، موسس و مدیر اجرایی بانک آوانتی، ممکن است از دست قدرت‌های بزرگ‌تری در کار باشد. او در یکی از توییت‌های خود پیرامون این اتفاق نوشت:

بیت کوین در حال ضربه زدن به دیکتاتوری است، درست همان‌طور که به فناوری‌های بزرگ ضربه زد. بیت کوین اهمیتی نمی‌دهد که چرا رئیس جمهور السالوادور می‌خواهد آن را به ارز رایج و قانونی تبدیل کند؛ برای بیت کوین مهم نیست.

صعود کوتاه مدت در سیگنال کلاسیک نزولی

به پرایس اکشن آنی نگاه کنید. می‌توان هر کسی که در روز دوشنبه شجاعت ورود به بیت کوین را نداشت، بخشید. به دلیل هیجان موجود در کنفرانس بیت کوین، این ارز قویا محدود شده و فاقد شکست قیمت به سمت بالا و پایین است که این خود می‌تواند سیگنال شکست قیمت باشد. تلاش‌های اخیر برای شکل دادن به این روند کاملا متوقف شده است. در زمان نوشتن این مقاله، بیت کوین با قیمتی بالاتر از ۳۶۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

با کاهش نرخ سرمایه‌گذاری، نشانه‌های مثبت در برخی از حوزه‌های بازار قابل مشاهده بود اما بقیه حوزه‌های همچنان در موقعیت هشدار قرار دارند. آنچه موجب نگرانی می‌شود، خرید و فروش‌های کوتاه مدت در صرافی بزرگ Bitfinex است. همان‌طور که کاربر پر طرفدار توییر، Fomocap در روز دوشنبه گفت، افزایش خرید و فروش‌های استقراضی (Short) همیشه‌ همزمان با نوسان‌های بزرگ و نزولی بوده است. او هشدار داد که:

حرکت ناگهانی Bitfinex در معاملات short همیشه یک معنی داشته است. از کاهش ۲۵ نوامبر تا افزایش ۱۹ مه. قیمت‌ها بار دیگر بالا می‌روند.

تغییر قیمت بیت کوین

این باعث تداوم این ترس می‌شود که بیت کوین هنوز اصلاح نزولی خود را کامل نکرده است. چندین عقیده وجود دارد. برخی منتظر هستند که تغییر قیمت بیت کوین به سمت ۲۰۰۰۰ دلار پیش بروند در حالی که برخی دیگر معتقد هستند، امکان ندارد بیت کوین دوباره به این سطوح برگردد.

حرکت سهمی وار اتر در مقایسه با بیت کوین

ضرر بیت کوین می‌تواند به نفع بقیه آلت کوین‌ها باشد. با وجود ثابت ماندن برخی از ارزهای دیجیتال علی‌رغم کاهش سرمایه بازار کریپتوکارنسی، امیدها همچنان باقی است که امکان ظهور یک فرصت رشد برای آلت کوین‌ها وجود دارد. اتر این هفته محبوبیت ویژه‌ای کسب کرده است. این آلت کوین علی‌رغم بیت کوین در حال نزدیک شدن به اوج ۰.۰۸۱ خود از ماه گذشته است.

در حال حاضر جفت ارز اتر و بیت کوین در ۰.۰۷۶ می‌تواند شاهد شکست بیشتر باشد. کایل دیویس، مدیر ارشد اجرایی کمپانی Three Arrows Capital، حرکت آینده را سهمی‌وار توصیف کرد. مجری برنامه UpOnly همراه با حسی از ناامیدی از پرایس اکشن کنونی ارزهای دیجیتال گفت:

اگر در بازارهای ارزها رشدی نبینیم، دیگر خودم را با ارزهای دیجیتال اذیت نخواهم کرد.

جفت ارز اتر و بیت کوین در اوایل ۲۰۱۸ به سطح ۰.۱۲۳ رسید و از آن زمان دیگر نتوانست به این سطوح برسد.

تغییر قیمت بیت کوین

در روز دوشنبه، به دلیل تزلزل قیمت بیت کوین، بیشتر ۵۰ ارز دیجیتال برتر از نظر سرمایه بازار، رشد کمی را تجربه کردند در حالی که برخی از آنها مانند سولانا با ۱۰ درصد سود و تزوس با ۱۲ درصد سود، عملکرد بیش از انتظار داشتند. یکی از تریدرها به نام جاش ریگر در روز دوشنبه آینده سولانا را پیش‌بینی کرد و گفت: «اگر جفت ارز اتر و بیت کوین ثابت بمانند، قیمت سولانا رشد بیشتر را تجربه خواهد کرد.

بالاترین ریزش سال ۲۰۲۱ برای ماینرها

نرخ هش بیت کوین نشان از بازیابی قیمت آن دارد که در روزهای اخیر از EH/s صد و بیست و پنج به صد و سی و چهار افزایش یافت. مشکلی که وجود دارد به دلیل کاهش حدود ۸ درصدی در تعدیل خودکار بعدی طی مدت زمان ۵ روزه است که زیان ماینرها که اخیرا با نوسان هم همراه شده بود را جبران می‌کند.

داده‌ها نشان می‌دهد با وجود تغییر قیمت بیت کوین ، ماینرهایی که زمانی به آینده بیت کوین مطمئن بودند و در طول دوران ریزش، موجودی خود را حفظ کرده بودند، هفته گذشته، موجودی‌های خود را تا حد زیادی کم کردند. همان‌طور که ویلیام کلمنت، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال گفت، موجودی ماینرها در مقایسه با هفته گذشته، ۵۰۰۰ بیت کوین کمتر است که کاهش چشمگیری محسوب می‌شود.

در سوم ژوئن ۳۰۱۲ بیت کوین از Poolin، بزرگ‌ترین استخر استخراج خارج شدند که این بزرگ‌ترین ریزش در سال ۲۰۲۱ بود. تنها یک روز بعد از آن، دوباره ۲۵۰۱ بیت کوین از این استخر خارج شد. لکس موسکوسکی، تحلیلگر ارزهای دیجیتال معتقد است که تمام موجودی‌ها به فروش نخواهند رسید. او در توییتر خود نوشت:

این‌ها سیگنال‌های فروش نیستند حتی اگر امروز ریزش ۳ برابری را شاهد باشیم.

تغییر قیمت بیت کوین

اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.