logo کاقه ارز

Avalanche یک پلت فرم غیرمتمرکز است. که می توان آن را “زنجیره بلوکی برای بلاکچین” دانست. این سیستم با بلاکچین اختصاصی خود کار می کند. اما قابلیت جمع آوری سایر ارزهای رمزپایه و بلاکچین پروتکل را در شبکه خود دارد. Avalanche به عنوان یک گزینه Ethereum دیده می شود. و با مشکلات مقیاس پذیری Ethereum ، ارزش AVAX به طور قابل توجهی افزایش یافته است. AVAX ارز رمزپایه بومی موجود در سیستم عامل است. و برای پرداخت، پاداش و حکمرانی در Avalanche استفاده می شود. این پلت فرم به دنبال دیجیتالی کردن هر نوع دارایی در بلاک چین خود مانند سایر دارایی های رمزنگاری شده، سهام، هنر و کالاها است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

Avalanche چیست؟

Avalanche پروتکلی است که در صنعت مالیات غیرمتمرکز (DeFi) فعالیت می کند. صنعت DeFi به دنبال جایگزینی عملکردهای بانکی متمرکز با کد موجود در بلاکچین به نام قراردادهای هوشمند است. قراردادهای هوشمند با کد سنتی متفاوت است. زیرا آنها قادر به نگهداری دارایی های رمزنگاری شده در بلاکچین و بدون متولی متمرکز هستند. Avalanche بی نظیر است. زیرا تنها پلتفرم DeFi است که معاملات را در کمتر از یک ثانیه نهایی می کند. همچنین، این شبکه به چندین شبکه بلاکچین متصل می شود. و به کاربرانش امکان دسترسی به سیستم عامل های بلاک چین های معروف مانند Ethereum را می دهد.

Avalanche

دو راه اصلی برای تقویت فناوری بلاکچین وجود دارد: اثبات کار و اثبات خطر

 اثبات قدرت کار ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتریوم با قدرت محاسباتی از شبکه توزیع شده گره های رایانه ای است. عیب اصلی اثبات کار کم بودن حجم معاملات و کارمزد بالای معاملات است. اثبات سهام از گره های اعتبارسنجی که سهمی مالی در ارز رمزنگاری شده دارند برای اطمینان از معاملات در بلاکچین استفاده می کند. این بلاکچین ها بسیار مقیاس پذیر تر و دارای انرژی کمتری نسبت به اثبات بلاک چین های کار هستند. بلاکچین Avalanche تحت سیستم اثبات سهام کار می کند، اجازه می دهد معاملات در مدت چند ثانیه برای کسری از هزینه های اثبات بلاکچین کار انجام شود.

تاریخچه مختصرAvalanche

آزمایشگاه های آوا شبکه اصلی Avalanche را در سپتامبر سال 2020 و پس از جمع آوری 60 میلیون دلار از سرمایه های خصوصی و دولتی در آگوست سال 2020 راه اندازی کردند. Avalanche توسط شرکت های معتبر سرمایه گذاری خطرناک مانند Adreesen Horowitz و Polychain Capital پشتیبانی می شود.

 Sirer یک دانشمند کامپیوتر از کورنل است که از روزهای ابتدایی ارز رمزنگاری شده درگیر ارتقا مقیاس پذیری بیت کوین است. توکن AVAX در ماه آگوست برای جمع آوری کمک های مالی برای این پروژه راه اندازی شد. در سپتامبر 2020، این توکن با قیمت 4.10 دلار در هر سکه با سرمایه بازار 100 میلیون دلار معامله می شد. امروز، AVAX با قیمت 29.05 دلار در هر سکه با سقف بازار 2.2 میلیارد دلار معامله می شود که بیش از 700 درصد از سال گذشته افزایش یافته است. 

چشم انداز بلند مدت Avalanche

Avalanche هدف بلند پروازانه ای دارد که انواع دارایی های دنیای واقعی را به دست بیاورد. آزمایشگاه های آوا توسط یک تیم شگفت انگیز و شرکای سرمایه گذاری خطرناک هدایت می شوند و آنها چندین ویژگی ابتکاری را در این سیستم عامل توسعه داده اند. 

بزرگترین رقیب بهمن Ethereum است. Ethereum پرکاربردترین بستر برای ایجاد پروژه های DeFi است و حجم معاملات و کاربران فعال روزانه آن بسیار بیشتر از Avalanche است. با این حال، Ethereum اثبات زنجیره کار است، بنابراین معامله رمزنگاری در بلاک چین Ethereum بسیار گران است. Avalanche تشخیص می دهد که مزایای زیادی نسبت به شبکه Ethereum ارائه می دهد و این امکان را برای هر پروژه Ethereum فراهم می کند که بلاکچین خود را در بلاک چین Avalanche بارگذاری کند. اگر تعداد بیشتری از پروژه های DeFi به Avalanche مهاجرت کنند، AVAX از نظر ارزش بسیار قدردانی خواهد کرد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.