logo کاقه ارز

Bisq یک اپلیکیشن رومیزی با منبع آزاد و همتا است. که در آن می توانید ارز رمزپرداخت ارزهای ملی را بدون ثبت نام لازم خریداری و فروش کنید.  Bisq قبلاً با نام Bitsquare شناخته می شد. Bisq با احتیاط توضیح می دهد که یک شرکت نیست. در عوض، Bisq یک نرم افزار رایگان است. که تحت نسخه 3 مجوز عمومی GNU Affero منتشر می شود. Bisq توسط یک تیم توزیع شده از افراد در سراسر جهان توسعه یافته است. این افراد با هدف ایجاد روشی مطمئن، خصوصی و مقاوم در برابر سانسور برای تبادل ارزهای رمزپایه و ارزهای فیات از طریق اینترنت گرد هم آمده اند. این شرکت در سال 2014 در بارسلونا تأسیس شد  این شرکت در سال 2014 در بارسلونا تأسیس شد. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.


BISQ چیست؟

Bisq که بصورت آنلاین در Bisq.network یافت می شود. یک برنامه مبادله ارزی است که برای سیستم عامل های دسک تاپ در دسترس است. سکوی منبع باز، معامله گران ارز را در یک محیط همتا به همتا متصل می کند. با استفاده از Bisq، هر کس می تواند ارزهای رمزپایه و ارزهای فیات را بدون ثبت نام مورد نیاز تجارت کند.
Bisq به صورت بارگیری مجانی برای Windows ، Mac ، Debian / Ubuntu ، Red Hat / Fedora و Arch Linux موجود است.

BISQ برای چه سیستم عامل هایی مورد استفاده است؟

Bisq همچنین برنامه های تلفن همراه را برای iOS و Android ارائه می دهد. اگرچه برنامه های تلفن همراه از تجارت کامل بیسک پشتیبانی نمی کنند. در عوض، برنامه های تلفن همراه به سادگی به شما اجازه می دهند. تا در معاملات بیسک خود به روز باشید و از طریق تلفن همراه خود اعلان دریافت کنید.

امکانات بیسک


بیسک به شما امکان می دهد تا تقریباً با پول ملی در جهان به همراه ده ها ارز رمزپایه تجارت کنید. تنها محدودیت این است که یک طرف از هر تجارت Bisq باید همیشه در بیت کوین باشد. گذشته از این محدودیت، شما در تجارت تقریباً از طریق Bisq آزاد هستید.

BISQ

Bisq مانند LocalBitcoin است. به این دلیل که شما با یک سرور متمرکز معامله نمی کنید. یا مبادله ای انجام نمی دهید. شما در حال انتخاب ارز ملی خود هستید. سپس لیستی از پیشنهادهای خرید یا فروش آن پول ملی را مرور می کنید. اگر به عنوان مثال در حال خرید و فروش دلار بیت کوین هستید. می توانید با استفاده از Zelle یا سایر روش های پرداخت، پول را انتقال دهید. همه پرداخت ها از طریق بستر بیسک تسهیل می شوند. و Bisq برای حل و فصل اختلافات، داوری و سیستم سپردن در نظر گرفته شده است.

ویژگی های BISQ

در دسترس برای سیستم عامل های رومیزی چندگانه: Bisq به صورت رایگان برای Windows ، Mac ، Debian / Ubuntu ، Red Hat / Fedora و Arch Linux موجود است.

Exchange P2P: شبکه همتا و همتا بیس شامل همه افرادی است. که نرم افزار بیسک را اجرا می کنند. شما هنگام تجارت از طریق بیسک به این شبکه P2P وصل می شوید.

پشتیبانی : بیسک هر بار که برای حداکثر حریم شخصی شروع می شود. به طور خودکار به شبکه Tor وصل می شود.  تمام ارتباطات به صورت انتهایی رمزگذاری می شوند و از طریق Tor انجام می شوند.

BISQسیستم داوری غیر متمرکز و انبارهای امنیتی: بیسک دارای یک سیستم داوری غیر متمرکز برای حل و فصل هرگونه اختلاف در این سکو است. بیسک همچنین از سپرده های امنیتی برای محافظت از معامله گران استفاده می کند.

برنامه های تلفن همراه: بیسک برنامه های تلفن همراه را برای iOS یا Android ارائه می دهد. برنامه های تلفن همراه به شما امکان می دهند تا اعلان ها را دریافت کرده و اطلاعات مربوط به تجارت را از طریق یک دستگاه همراه مشاهده کنید، اگرچه شما در واقع نرم افزار بیسک را اجرا نمی کنید یا نمی توانید از طریق دستگاه تلفن همراه خود معامله کنید.

خارج از بند پرداخت فیات: Bisq به هیچ وجه با بانک ها یا سایر سیستم های پرداخت پول ملی مستقیماً ادغام نمی شود. در عوض، پروتکل معاملات بیسک به خریداران و فروشندگان اجازه می دهد تا پرداخت های فیات را در خارج از برنامه بیسک تسویه کنند (مثلاً با انجام یک انتقال بانکی).


ثبت نام یا تأیید هویت لازم نیست: Bisq به شما امکان می دهد تجارت رمزنگاری را بدون ثبت نام یا تأیید هویت متمرکز مورد نیاز انجام دهید. برخلاف مبادله، لازم نیست هویت خود را با برخی از سرورهای متمرکز تأیید کنید.

BISQ چگونه کار می کند؟

برخلاف بسیاری از سیستم عامل های تجارت رمزنگاری، Bisq از طریق نرم افزار بارگیری شده اجرا می شود. دلیل این امر این است که بیسک یک سرور متمرکز برای تهیه و دریافت پیشنهادات ندارد، بنابراین تجارت در وب سایت Bisq امکان پذیر نیست.
در عوض، نرم افزار بیسک پیشنهادات داد و ستد را از طریق یک شبکه همتا انجام می دهد. این شبکه P2P متشکل از جامعه جهانی از افرادی است که بیس را در رایانه های شخصی خود نیز اجرا می کنند.

مزیت بیسک


بیسک نرم افزار دسک تاپ خود را به عنوان یک مزیت نسبت به سیستم عامل های سنتی تبادل آنلاین می بیند:
وی گفت: “این خبر خوبی برای کاربران است، زیرا سرویس های متمرکز امکان نظارت، مسدود کردن و خاموش کردن آسان دارند، در حالی که شبکه های همتا مانند BitTorrent ، Bitcoin و Bisq برای نظارت، سانسور و هک کردن دشوار هستند.”

کلمه نهایی بیسک

در نهایت، Bisq یک برنامه مبادله ای ایده آل برای هر کسی است. که نمی خواهد کنترل یا حفظ حریم خصوصی را به یک مرجع مرکزی برای تجارت با افراد دیگر سلب کند. این یک برنامه دسکتاپ با محوریت حفظ حریم خصوصی است. که تجارت ده ها ارز رمزپایه و هر پول ملی بیت کوین را آسان می کند.
برای بارگیری Bisq.net برای Mac ، Windows یا Linux ، امروز به Bisq.network مراجعه کنید. می توانید بلافاصله در حال مشاهده پیشنهادات تبادل رمزنگاری P2P در منطقه خود باشید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.