logo کاقه ارز

قیمت بیت کوین از مرز ۴۰ هزار دلار گذشت و بازار ارزهای دیجیتال به سرعت در حال اصلاح است. جهش قیمت بیت کوین منطقه کلیدی فروش را برای اولین بار بعد از ۵ روز شکست. تریدرها پیش‌بینی می‌کنند که اگر افزایش قیمت بیت کوین تا ۴۲۰۰۰ دلار و اتر تا ۳۰۰۰ دلار ادامه داشته باشد، رقابت گسترده‌تری بین رمز ارزها در حال شکل‌گیری است و مطابق اخبار ارز دیجیتال یک بازار صعودی را پیش رو خواهیم داشت.

جهش قیمت بیت کوین

مبالغ ۴۲ هزار و ۴۹ هزار سطوح مقاومت کلیدی هستند

بیت کوین بر اساس سه فاکتور اصلی، طی هفته گذشته در حال اصلاح قیمت بوده است. اول این‌که، ایلان ماسک مدیر تسلا و مایکل سایلور، مدیر میکرواستراتژی، استخراج‌کنندگان بیت کوین را تشویق به استفاده از انرژی پاک کرده‌ و خبر از توقف فروش تسلا با بیت کوین دادند. ماسک و سایلر حتی از این هم فراتر رفته و با استخراج‌کنندگان بیت کوین در ایالات متحده آمریکا در مورد مصرف قابل توجه انرژی صحبت کرده‌اند.

ایلان ماسک در ۲۴ مه ۲۰۲۱ گفت:

با استخراج‌کنندگان بیت کوین در آمریکای شمالی صحبت کردم. آن‌ها قول دادند که میزان مصرف فعلی و آینده انرژی‌های تجدیدپذیر خود را منتشر کنند و از بقیه ماینرها هم بخواهند که این کار را انجام دهند. قطعا شرایط نویدبخشی خواهد بود.

دوم این‌که، بازارهای فیوچرز بیت کوین تا حد زیادی ازسر گرفته شده‌اند. طبق داده‌های به دست آمده از Byte.com، وقتی قیمت بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار رسید، سود باز بازارهای فیوچرز از ۲۷ میلیارد دلار به ۱۱ میلیارد دلار کاهش یافت. این یعنی بازار فیوچرز خیلی شلوغ نیست که این خود احتمال یک رقابت پایدار و تدریجی را افزایش می‌دهد.

سوم این‌که، طی چند روز گذشته، اتر به سرعت در حال افزایش قیمت بود که این موضوع به نفع بیت‌ کوین و بقیه آلت کوین‌ها بود چون اتریوم با اصلاح قیمتی شدیدتری از بیت کوین مواجه شده بود. ارزهای بزرگ و اصلی که در حال جهش دوباره قیمت هستند، احساسات عموم نسبت به بیت کوین را بهبود می‌بخشند که همین امر باعث اصلاح تدریجی بازار رمز ارزها خواهد شد.

در مورد بازارهای کوتاه مدت، تریدرها می‌گویند که ۴۲۰۰۰ یک مقاومت کوتاه مدت هم است و پس از آن، ۴۹۰۰۰ منطقه فروش کلان محسوب می‌شود یک تریدر با نام مستعار پنتوشی نوشت:

بسیاری از آلت کوین‌ها در حال وارد شدن به مقاومت‌های +/- a 5% هستند. ما حداقل حرکت بازگشتی و معکوس را تجربه کردیم. البته بیت کوین روی یک قیمت گیر کرده بود و یک ماه پیش روند افزایشی خود را شروع کرد. مایل هستم ببینم بیت کوین به قیمت ۴۲ هزار می‌رسد تا بقیه آلت کوین ها حرکت صعودی پیش بگیرند. زمان در حال گذشتن است».

جهش قیمت بیت کوین

در آینده قابل پیش‌بینی، دو مساله کلیدی که تریدرهای بیت کوین باید آن‌ها را زیر نظر داشته باشند، خروجی صرافی‌ها و رسیدن به سطح ۴۲ هزار دلار است. در حالت ایده‌ال، اگر جهش قیمت بیت کوین تا ۴۲۰۰۰ دلار اتفاق بیافتد و خروجی صرافی‌های بیت کوین افزایش یابد، این یعنی اعتماد سرمایه‌گذاران به بیت کوین در حال افزایش است. نگرانی‌هایی هم وجود دارد که اصلاح کوتاه مدت است اما اگر بیت کوین به ۴۲۰۰۰ دلار برسد، شانس ایجاد یک رقابت ساختگی به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

اگر به دنبال خرید و فروش ارزهای دیجیتال خود هستید می‌توانید با مراجعه به بخش خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و با امنیت بالا دارایی‌های دیجیتال خود را مدیریت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.