logo کاقه ارز

ظاهرا بیت کوین آماده شده تا دومین فصل رکود خود پس از سال ۲۰۱۴ در بازار رمز ارزها را آغاز کند. برخی از تحلیل‌گران معتقد هستند که بدترین دوران بیت کوین پس از بازار خرسی سال ۲۰۱۸ در راه است. تحلیل ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که فصل کنونی هم در مسیر ثبت دومین سقوط در طول تاریخ هشت ساله بیت کوین از شروع سال ۲۰۱۴ است.

طبق اخبار ارز دیجیتال ، بیت کوین در حال حاضر حدودا ۴۶ درصد در این فصل کاهش داشته که ضعیف‌ترین فصل از زمان فصل اول ۲۰۱۸ است و در حال حاضر هم به سوی بدترین دوران بیت کوین در حال حرکت است. در سال ۲۰۱۸ تقریبا ۵۰ درصد از ارزش آن طی تنها سه ماه از اوج قیمت آن در ۲۰۱۷، ریزش کرد. از آغاز سال ۲۰۱۹، فصل دوم سال ۲۰۲۱ چهارمین فصلی است که شاهد روند نزولی ارزش بیت کوین بوده است. قیمت بیت کوین در طول فصل اول ۲۰۲۰ حدود ۱۰.۶ درصد، در فصل چهارم ۲۰۱۹ حدود ۱۳.۶ درصد و در فصل سوم ۲۰۱۹ حدود ۲۱.۵ درصد کاهش قیمت داشته است.

فروش بیت کوین توسط سرمایه داران کلان

بدترین دوران بیت کوین

طبق گزارش «جریان سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های دیجیتال» که در ۲۱ ژوئن توسط CoinShare منتشر شد، سرمایه‌گذاران سازمانی به مدت شش هفته متوالی در حال خارج کردن بیت کوین‌های از صرافی‌ها هستند و سرمایه‌‌گذاری‌های انجام شده روی بیت کوین نشان می‌دهد که تنها در طی ۷ روز، ۸۹ میلیون دلار خروج سرمایه انجام شده است.

روی هم رفته، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال شاهد سومین هفته متوالی از خروج سرمایه بوده است که طی آن، سرمایه‌گذاران هفته گذشته، ۷۹ میلیون دلار از سرمایه‌های خود از این بخش خارج کرده‌اند. البته، CoinShare عنوان کرد که سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های ترکیبی (طلا، سهام، اوراق بهادار) ۱۰ میلیون دلار ورود سرمایه داشته و پولکادات ۱.۲ میلیون دلار و ریپل هم ۸۰۰ هزار دلار جذب سرمایه‌گذاری داشته‌اند.

سازمان‌ها تنها کسانی نیستند که موجودی بیت کوین خود را کاهش داده‌اند و داده‌های به دست آمده از تحلیل‌گران نشان می‌دهد که پیشخوان‌های فرابورس و ماینرها هم در حال خروج از بیت کوین هستند. طبق اطلاعات به دست آمده از Glassnode، هولد کردن بیت کوین در فرابورس به پایین‌ترین سطح خود از مارس ۲۰۲۰ رسیده است؛ درحالی که ماینرها هم طی هفته‌های گذشته پس از هشدار چین در خصوص استخراج بیت کوین، در حال فروش بیت کوین‌های خود بوده‌اند.

اما آنتونی پامپلیانو، پادکستر محبوب بیت کوین در طی توییتی به حدود ۱ میلیون دنبال‌کننده خود اعلام کرد که بدون توجه به متوسط هزینه دلاری، در حال جمع‌آوری بیت کوین است. او خود را یک تریدر بی‌رحم توصیف می‌کند که شکست او حتمی است و تایید می‌کند که هیچ ایده‌ای ندارد که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت چه تغییری خواهد کرد. به همین دلیل این اینفلوئنسر بر دیدگاه بلندمدت خود برای بیت کوین تاکید دارد. او در توییتر خود نوشت:

استراتژی متوسط هزینه دلار بر اساس این ایده است که زمان در بازار مهم‌تر از زمان‌بندی بازار است. این رویه برای بیت کوین صادق بوده است. این دارایی طی دهه گذشته سالانه بیش از ۱۰۰ درصد نرخ سود مرکب داشته است.

به گفته Glassnode، هولدرهای بلندمدت – یعنی بیت کوین دارانی که بیت کوین‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اند را نمی‌فروشند – از زمان شروع سیر نزولی این ارز از اوج قیمت خود در ماه آوریل، ذخیره بیت کوین خود را به طور چشمگیری افزایش داده‌اند. آن‌ٰها طی توییتی گفتند:

اگر ترسیده‌اید، به یاد بیاورید که هولدرهای بلندمدت بیت کوین در حال حاضر مشغول چه کاری هستند. اجازه ندهید که هیاهو شما را بترساند. بلندمدت فکر کنید.

اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.