logo کاقه ارز

Bitfi یک سیستم ذخیره سازی سخت افزاری رمزنگاری است. که ادعا می شود “امن ترین سیستمی است که تاکنون ایجاد شده است”. در نقد و بررسی همه چیزهایی که باید در مورد Bitfi امروز بدانید پیدا کنید. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

Bitfi چیست؟

بیت فی، که به صورت آنلاین در Bitfi.com یافت می شود. یک کیف پول سخت افزاری است. که مانند یک گوشی هوشمند شکل گرفته است. نسخه اول کیف پول بیت فی در سال 2018 راه اندازی شد. نسخه دوم کیف پول Bitfi به نام Bitfi Knox در مارس 2019 به بازار آمد.

Bitfi


از دسامبر سال 2019، بیت فی جدیدترین نسخه سیستم عامل بیت فی خود را DMA-3 عرضه کرده است. این سیستم عامل برای بارگیری از Bitfi.com در دسترس است. شما سیستم عامل را برای به روزرسانی دستگاه قدیمی بیت فی بارگیری می کنید. همچنین می توانید یک کیف پول جدید Bitfi Knox را با قیمت 199 دلار خریداری کنید. (بیت فی اولیه با قیمت 120 دلار فروخته می شود).

ویژگی های اصلی BITFI

Bitfi تمام ویژگی های اصلی زیر را ارائه می دهد:
رابط Blockchain با منبع باز: بیت فی از یک blockchain منبع باز برای امنیت کلیدهای خصوصی برای مشتریان استفاده می کند. این بدان معنی است که کلیدهای خصوصی شما از لحاظ فنی در بیت فی ذخیره نمی شوند. در عوض، کلیدهای خصوصی شما روی blockchains ذخیره می شوند.

ژنراتور کلید خصوصی: بیت فی از لحاظ فنی کیف پول نیست. دستگاه خود را به عنوان یک مولد کلید خصوصی توصیف می کند. در مورد نحوه کار بیت فی در زیر توضیح بیشتری خواهیم داد.

Bitfiمیلیاردها دلار ذخیره شده:  بیت فی ادعا می کند که اکوسیستم آن “میلیارد ها دلار در ارزش دلار آمریکا را تضمین می کند”. گرچه هنوز مشخص نیست که چند کاربر از بیت فی برای ذخیره رمزنگاری استفاده می کنند.

مدیریت دارایی های دیجیتال از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت: بیت فی به شما امکان می دهد با استفاده از هر وسیله متصل به اینترنت، از جمله تلفن های هوشمند، رایانه، رایانه لوحی یا هر چیز دیگری که می خواهید استفاده کنید، دارایی های دیجیتالی خود را با امنیت بیت فی مدیریت کنید.

بدون کلید خصوصی:  Bitfi ادعا می کند که تنها کیف پول جهان است که دارای کلیدهای خصوصی نیست، و همین امر امکان دستیابی، گم شدن یا سرقت را غیرممکن می کند. بیتفی به جای ذخیره کلیدهای خصوصی، به شما امکان می دهد تا کلیدهای خصوصی را در blockchains ذخیره کنید.

ویژگی های جزئی بیت فیبه روزرسانی های خودکار بدون بروزرسانی دستی مورد نیاز: بیت فی را می توان بدون بارگیری و نصب برنامه ای از طرف شخص ثالث به صورت دستی مورد استفاده قرار داد. همه به روز رسانی ها به صورت خودکار از طریق Wi-Fi تحویل داده می شوند. فقط دستگاه را روشن کنید، آن را به Wi-Fi وصل کنید و به روز رسانی ها شروع می شوند.

شماره 12 یا 24 نسخه پشتیبان از کلمه: هر کس لیستی از 24 کلمه را فوراً پیدا کند می داند که این یک نسخه پشتیبان رمزنگاری است. این یک وکتور مهم حمله است. بیت فی از این مسئله کاملاً اجتناب می کند و عبارات بذر پشتیبان کاملاً از بیت فی حذف می شود.

Bitfiنسخه شخصی سازی شده اندروید: بیت فی بر روی یک نسخه بیتفی اصلاح شده از Bitfi ساخته شده است. که Bitfi را به یک دستگاه اندرویدی بسیار ایمن تبدیل کرده است. این در ابتدا با راه اندازی بیت کوین بحث برانگیز بود. زیرا برخی از سوء استفاده های اندرویدی شناخته شده (جزئی) در دستگاه موجود بودند.

هر دستگاه بیت فی بی نظیر است: هر دستگاه بیت فی یک بسته بی نظیر در سیستم عامل دارد. به این معنی که هر دستگاه Bitfi از نظر فنی با هر دستگاه دیگر متفاوت است. این با دستگاههای ذخیره سازی سرد متفاوت است. که همه واحد به یک واحد و دسته ای برای دسته ای هستند. به دلیل این ویژگی، براساس وب سایت رسمی، جعل دستگاه های بیت فی “تقریبا غیرممکن” است.

فعالیت Bitfi از طریق Wi-FiWi-Fi-Enabled: برخلاف سیستم سنتی ذخیره سازی سرد، Bitfi از طریق Wi-Fi فعال است. به این معنی که می توانید دارایی های دیجیتالی خود را با هر وسیله متصل به اینترنت کنترل کنید. بیت فی ادعا می کند که از Wi-Fi به جای اتصالات سیمی استفاده می کند “تا بتواند مهمترین کارکردها را از رایانه جدا کند تا امکان مواجهه با بدافزار وجود نداشته باشد.”
ایجاد کیف پول نامحدود: تمام خانواده شما می توانند رمزنگاری خود را با استفاده از یک دستگاه بیت فی امن انجام دهند. هر کیفی که در بیت فی ایجاد می کنید توسط نمک 6 نویسی و عبارات عبور 30 ​​شخصیتی مورد نظر شما کنترل و قابل دسترسی است. می توانید به همان اندازه کیف پول مورد نیاز خود ایجاد کنید. فقط لازم است به یاد داشته باشید که از همه نمک ها و عبارات عبور برای هر کیف پول ایجاد شده پشتیبان تهیه کنید.

 بیت فی چگونه کار می کند؟

 بیت فی با روشی متفاوت از کیف پول بیت کوین معمولی کار می کند. در حقیقت، همانطور که وب سایت بیت فی توضیح می دهد، به هیچ وجه کیف پول سنتی نیست. Bitfi کلیدهای خصوصی شما را به طور دائم ذخیره نمی کند. در عوض، دارایی های دیجیتال شما در صفحه اصلی دارایی های دیجیتال ذخیره می شوند.
هنگامی که می خواهید با دارایی های خود معامله کنید (مانند انتقال آنها یا فروش آنها)، به سادگی نمک 6 شخصیت (حداقل) خود و عبارت عبور 30 ​​شخصیتی خود را (حداقل) را وارد دستگاه بیت فی خود می کنید. سپس، بیت فی کلیدهای خصوصی شما را برای هر نوع درخواستی مشخصی محاسبه می کند، سپس بلافاصله آن کلید خصوصی را بیرون می اندازد.

به دلیل این سیستم بی نظیر، کلیدهای خصوصی شما هرگز به صورت دائم در بیت فی ذخیره نمی شوند، هرگز روی  بیت فی باقی نمی مانند و هرگز در یک انتقال از دستگاه بیت فی به blockchain برای کنترل دارایی های شما ارسال نمی شوند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.