logo کاقه ارز

از زماني كه تكنولوژي (Blockchain) به دنيا معرفي شده است، باعث شده تا اوضاع به خوبي تغيير كند. این زمانی است که متخصصان جمع می شوند تا روشهای بیشتری را کشف کنند که بتوانند فناوری blockchain را پیاده سازی کرده و نتایج بهتری از گذشته بگیرند. اکنون نقش بزرگتری برای بازیابی blockchain در انتقال پول در سراسر جهان وجود دارد. اگرچه، فناوری بلاکچین به طور رسمی توسط هیچ ارائه دهنده خدمات اجرا نشده است، اما ممکن است بهترین انتقال پول جایگزین باشد. یکی از بزرگترین دلایل تغییر فناوری هزینه های سنگین و مشکلات غیر ضروری است که در صورت حمل مبلغ بیشتر ممکن است با آن روبرو شوید. با کافه ارز همراه باشید.

مقدمه ای بر Blockchain

Blockchain به عنوان یک شبکه همتا به همتا تعریف می شود که همه می توانند به آن بپیوندندد. برای اطمینان از اینکه (Blockchain) یکپارچگی داده ها را حفظ کرده و با کلاهبرداری مبارزه می کند، هر یک از کاربران دارای یک نسخه از دفترچه راهنما هستند. همه اینها عدم تمرکز را به بازی می آورد. بله، دیگر نیازی به یک نهاد متمرکز برای کار با شبکه blockchain نیست. روند Blockchain همیشه در بین مشاغل وجود داشت. اما میزان استقبال پس از محبوبیت بیت کوین به شدت افزایش یافت. با افزایش مواجهه با بیت کوین و رمزنگاری به طور کلی، مشاغل نسبت به اتخاذ یک رویکرد غیرمتمرکز، یعنی blockchain، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند.

ماهیت توزیع شده بدان معنی است که (Blockchain) می تواند بدون نیاز به ایجاد زیرساخت دیگری، در اینترنت فعالیت کند. این یک پدیده جهانی است، بلاکچین منبع باز است و از رمزنگاری های پیشرفته استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که داده های ذخیره شده در دفترچه فقط در دسترس احزاب مجاز می باشد.

(Blockchain)

5 ویژگی فناوری blockchain

حال، که ما تکامل سیستم های متمرکز به سیستم های غیر متمرکز را درک می کنیم، اجازه دهید نگاهی به پنج شخصیت اصلی فناوری blockchain بیندازیم. این جنبه های کلیدی بیشترین فناوری blockchain را تعریف می کند.

شبکه P2P:

فناوری Blockchain یک شبکه همتا به همتا است که در آن دستگاه های موجود می توانند در آن شرکت کرده و بخشی از شبکه شوند. شبکه P2P همچنین به رایانه های یک شبکه اجازه می دهد تا با هم کار کنند و قدرت محاسباتی ترکیبی را به کل شبکه ارائه دهند. 

عملکرد هش رمزنگاری:

یکی دیگر از ویژگی های مهم فناوری blockchain استفاده از یک عملکرد هش رمزنگاری جدید است. تابع هش یک ورودی را می گیرد و سپس مقداری را صادر می کند که سپس به عملکرد هش بعدی وصل می شود. این یک عملکرد یک طرفه است که ورود هکرها را غیرممکن می کند. از اطلاعات به بهترین وجه ممکن محافظت می کند. همچنین، عملکرد هش برای کاربران معتبر که اطلاعات یا دارایی را در اختیار دارند، کار می کند.

دفترچه های توزیع شده:

ویژگی ledger توزیع شده یکی از بهترین ویژگی های blockchain است. این امکان را به کاربران خود می دهد که یک نسخه از دفترچه را داشته باشند. برای اینکه اطمینان حاصل شود که آنها نیازی به بارگیری کل بانک اطلاعات ندارند، از تکنیک های پیشرفته برای اطمینان از حفظ اجماع در شبکه استفاده می شود. همچنین این امکان را فراهم می کند تا کاربران بتوانند اطلاعات را سریعاً تأیید کنند بدون اینکه نیازی به اتکا به یک مقام متمرکز باشد. علاوه بر این، همچنین تضمین می کند که هیچ گونه کلاهبرداری صورت نگیرد. 

اسم مستعار:

شبکه blockchain همچنین کاربران را قادر می سازد در صورت تمایل نیز ناشناس بمانند.

تغییر ناپذیری:

سرانجام، ویژگی هش رمزنگاری، دفترچه توزیع شده و سایر مشخصات اطمینان حاصل می کند که داده ها، پس از ذخیره سازی، بدون اجازه کاربر اصلی قابل تغییر نیستند. این نکات به وضوح نشان می دهد که blockchain دنیا را تغییر خواهد داد.

مزایای انتقال پول blockchain چیست؟

بکارگیری فناوری (Blockchain) برای انتقال پول نه تنها باعث تحول کل سیستم می شود بلکه مزایای دیگری نیز دارد.

انتقال پول غیر متمرکز:

بلاکچین به دلیل ویژگی غیر متمرکز، که برای کلیه خدمات مرتبط با آن اعمال می شود، شناخته شده است. به این ترتیب، شما می توانید از یک گذرگاه امن برای نقل و انتقالات پولی خود لذت ببرید. به این ترتیب نقل و انتقالات شما ایمن تر و غیرقابل نفوذ خواهد بود.

تبدیل آسان:

در صورت ارسال پول به صورت رمزنگاری، گیرنده گزینه ای دارد که آن را به طور دلخواه حفظ کند یا آن را به یک ارز دیجیتالی دیگر تغییر دهد یا آن را به صورت نقدی دریافت کند. به این ترتیب، این فناوری گزینه های گسترده تری برای استفاده از منابع پولی خواهد داشت.

خدمات هوشمند:

هنگام ارسال پول به خارج از کشور، گیرنده برای بدست آوردن پول مجبور است برای تهیه پول با مدارک معتبر به پیشخوان مراجعه کند. با استفاده از فناوری (Blockchain)، پول مستقیماً به کیف پول دیجیتالی شخص مورد نظر می رسد. این نه تنها باعث صرفه جویی در وقت بلکه در منابع نیز صرفه جویی می شود.

(Blockchain)

چگونه انتقال پول blockchain ممکن است ایده خوبی نباشد؟

به گفته کارشناسان، Blockchain، مانند سایر فناوری ها یک فناوری با جوانب مثبت و منفی است.  در حالی که ایده هایی را برای جایگزینی روش معمول انتقال پول با فناوری (Blockchain) ارائه می دهید، باید چند عامل در نظر گرفته شود:

مرحله یادگیری:
Blockchain و بیت کوین هنوز در مرحله توسعه خود قرار دارد. می توانید آن را مرحله یادگیری برای سایر نقاط جهان بنامید. قبل از اینکه همه به درون اقیانوس این “دفتر غیر متمرکز” غوطه ور شوند ، مهم است که آنها کمی بیشتر بدانند.

گران:
فناوری Blockchain ممکن است گران نباشد اما نرخ های مرتبط با نقل و انتقالات هستند. هنگامی که بیت کوین را از یک کیف پول به دیگری ارسال می کنید، آنها هزینه های سنگینی را برای شما به همراه می آورند. اگر از فناوری(Blockchain) برای نقل و انتقالات پول استفاده شود، هزینه آن به همین میزان است. مهم است که توسعه دهندگان راه بهتری را بیابند که بصورت رایگان یا ناچیز باشد.

به طور کلی، استفاده از فناوری blockchain در خدمات انتقال پول جوانب مثبت و منفی خود را دارد. با این حال، این ممکن است به عنوان بهترین جایگزین برای سایر روشهای متعارف تکامل یابد. به عنوان سود اضافی در انتقال پول شما، آنچه را در عوض دریافت می کنید توسط سایر خدمات ارائه نمی شود، یعنی انتقال پول غیرمتمرکز. اگرچه، بزرگترین ترس مربوط به نقل و انتقال پول غیرمتمرکز، احتمال وجود سوء استفاده از پول ارسال شده یا ممکن است اهداف غیرقانونی باشد.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.