logo کاقه ارز

طی چند سال گذشته، Blockchain به عنوان یک فناوری انقلابی برای طیف گسترده ای از صنایع ظاهر شده است و توسعه برنامه های تلفن همراه نیز از این قاعده مستثنا نیست. با داشتن ویژگی های شگفت انگیز مانند یک سیستم دفترچه راهنمای توزیع دیجیتال، معماری پرداخت همتا به همتا، زیرساختهای امنیتی بدون کلید و سیستم غیر متمرکز، از چندین طریق به صنعت اپلیکیشن موبایل کمک کرده است و این امکان را برای توسعه دهندگان برنامه های موبایل فراهم می کند که عاری از کلاهبرداری، نشت داده ها و تهدیدات امنیتی به ایجاد برنامه بپردازند. بیایید به ببینیم که Blockchain چگونه به تدریج دنیای توسعه برنامه های موبایل را متحول می کند. 

حفاظت از داده پیشرفته با استفاده از Blockchain

امنیت غیرقابل نفوذ چیزی است که Blockchain برای آن شناخته شده است. این اجازه را به توسعه دهندگان می دهد که چندین لایه محافظ را به داده های خود اضافه کنند و به آنها اجازه دهید کلید های خصوصی را به کاربران اختصاص دهند، این امکان را برای افراد فراهم می کند که بدون کلید رمزگشایی در داخل یا خارج از شبکه بتواند داده های خاص معاملات را دستکاری کند. علاوه بر این، Blockchain به عنوان یک سیستم غیر متمرکز، بانک اطلاعاتی را در شبکه ای از رایانه ها نگه می دارد، که در نهایت خطر از دست رفتن داده ها را به طور کامل کاهش می دهد. در دنیایی، پر از هکرها و محافظت از داده های حساس کاملاً چالش برانگیز است، Blockchain در واقع به توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه فرصتی طلایی برای محافظت از داده ها در برابر فعالیت های تقلبی و غیر مجاز می دهد.

شفافیت بیشتر داده ها با استفاده از Blockchain

فناوری Blockchain از مجموعه ای از بلوک های بهم پیوسته استفاده می کند. در آن هر بلوک حاوی داده های معامله و یک زمان سنج برای بلوک قبلی در Blockchain است. Blockchain با فراهم کردن امکان دسترسی در زمان واقعی سیستم به داده های خود، دسترسی به اطلاعات موجود در یک بخش خاص را غیر ممکن می کند. از آنجا که هدف اصلی فناوری Blockchain تسهیل کاربران با سیستم هدایتگر دیجیتال دائمی، عمومی، شفاف است، هیچ گونه دستکاری در داده ها برای هیچ یک از اعضای شبکه پنهان نمی شود. همه می توانند ببینند چه کسی چه چیزی را ارسال کرده و چه چیزی را تغییر داده. بدون آنکه اطلاعات شخصی در اختیار شما قرار بگیرد. این نه تنها نیاز واسطه را از بین می برد بلکه شفافیت کامل در معاملات را نیز تضمین می کند.

پرداخت های امن تر موبایل

با استفاده از یک شبکه پیشرفته و غیرمتمرکز، فن آوری Blockchain پرداخت های سریعتر، ایمن و قابل اعتماد تر برای موبایل بدون تماس را تضمین می کند. امروزه بسیاری از توسعه دهندگان از قدرت پرداخت تلفن همراه به همتا برای برنامه های خود استفاده می کنند، زیرا امنیت آنها با امنیت بیشتر برای برقراری و حفظ مناسب تر است. علاوه بر این، در دسترس بودن صدها هزار دستگاه یا گره ها، احتمال وقوع قطع یا خرابی را از بین می برد زیرا بعید است همه گره ها در همان زمان سقوط کنند. از همه مهمتر، امنیت سطح بالا باعث می شود تا کاربران نسبت به استفاده از برنامه تلفن همراه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

حمایت از زیرساخت های برنامه تلفن همراه با استفاده از Blockchain

Blockchain با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای ذخیره کردن ورودی های DNS بر روی یک سکوی امن و غیرمتمرکز، خطر هک شدن را در زیرساخت های توسعه برنامه تلفن همراه کاملاً ریشه کن می کند. فناوری Blockchain DNS کاملاً شفاف و توزیع شده به توسعه دهندگان ارائه می دهد. آنها کنترل کاملی بر سوابق دامنه خود دارند که بدون اجازه آنها قابل تغییر نیست. به عبارت دیگر، هیچ کس ، از جمله خود دولت، نمی تواند بدون رضایت طرف های درگیر وارد سیستم شود.

از آنجا که Blockchain از یک زیرساخت امنیتی (Keyless (KSI برای ذخیره کلیه داده ها به صورت هش رمزنگاری و اجرای الگوریتم هشی کردن برای تأیید استفاده می کند. هرگونه دستکاری در داده ها می تواند در زمان واقعی کشف شود زیرا همیشه شی اصلی هش در دسترس است. بلوک های دیگر موجود در زنجیره، اطمینان از حداکثر محافظت از زیرساخت های برنامه تلفن همراه حاصل می کنند.

پایان رمزهای عبور سنتی با استفاده از Blockchain

فناوری های دیگر از یک سیستم مبتنی بر رمز عبور برای تأیید اعتبار حساب کاربران استفاده می کنند. Blockchain نیازی ندارد که کاربران رمز عبور را وارد کنند. با کمک این فناوری نوآورانه، توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه قادر به تأیید اعتبار کاربران، دستگاه ها و معاملات حتی بدون درخواست گذرواژه خاص هستند. از آنجا که سیستم های تأیید هویت مبتنی بر Blockchain در بالای سیستم تأیید هویت غیرقابل انکار، تغییر ناپذیر، غیرقابل فاش و بسیار ایمن ساخته شده است که از امضا های دیجیتالی مبتنی بر رمزنگاری کلید عمومی استفاده می کند. یک کلید خصوصی به عنوان رمزعبور اصلی برای باز کردن قفل دیجیتال عمل می کند. دارایی برای طرف های درگیر این کار ورود به سیستم یکپارچه را تسهیل می کند. روند معامله را برای کاربران برنامه تلفن همراه آسان می کند.

Blockchain

قابلیت ردیابی محصول بهبود یافته است

با کمک فناوری Blockchain، توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه می توانند همه چیز را به گونه ای ضبط کنند که هرگونه اطلاعاتی توسط کاربران آن به راحتی در زمان واقعی قابل ردیابی باشد. کل سیستم Blockchain به گونه ای طراحی شده است که می توان به راحتی یک مسئله را پیدا کرد و در صورت وجود آن را برطرف کرد. این امر نه تنها به توسعه دهندگان کمک می کند تا صحت دارایی ها را تأیید کنند بلکه در جلوگیری از ایجاد صرافی های جعلی و ارائه نادرست از داده های واقعی نقش اساسی دارند.

به عنوان نمونه، اگر در حال تهیه یک برنامه موبایل برای مدیریت زنجیره تأمین هستید، می توانید از فناوری Blockchain برای ردیابی کل سفر یک محصول از تولید تا فروش استفاده کنید. از طرف دیگر، کاربران نهایی می توانند از یک برنامه تلفن همراه با قابلیت Blockchain برای دسترسی به جزئیات معاملات مانند شماره سریال محصول، مشخصات، مقدار موجود، اطلاعیه های حمل و نقل و غیره استفاده کنند.

افزایش راندمان و سرعت

یکی از بهترین موارد فناوری Blockchain این است که برای تکمیل معامله نیازی به یک واسطه شخص ثالث ندارد. با ساده سازی و اتوماسیون کل فرآیند، تسویه حساب های معاملات سریع تر و کارآمد تر را پرورش می دهد. طبق گزارشات مختلف، معاملات مبتنی بر Blockchain ده برابر سریع تر از معاملات بانکی معمول است.یک بانک سنتی برای تسویه کامل یک معامله چند روز طول می کشد. از طرف دیگر معاملات مستقر در Blockchain فقط چند دقیقه طول می کشد. همچنین، فناوری Blockchain برای معاملات بیست و چهار ساعت در هفت روز هفته باز است. این امر به طور قابل توجهی زمان کلی پردازش معاملات را کاهش می دهد.

کاهش هزینه در هر تراکنش با استفاده از Blockchain

همانطور که قبلاً نیز گفته شد، از آنجا که فناوری Blockchain معاملات بدون همکار را بدون دخالت شخص ثالث یا واسطه ها پردازش می کند، هیچ هزینه واسطه ای برای اطمینان از ضمانت ها وجود ندارد. به جای پرداخت هزینه انتقال پول ثابت به شخص ثالث، که اغلب یک بانک است، فقط باید به فناوری Blockchain اعتماد کنید تا معامله کامل شود. بنابراین، اخراج واسطه ها منجر به کاهش هزینه های مبادله ای برای مشاغل و کاربران در طول زمان می شود.

نتیجه گیری کلی درباره تأثیر گذاری فناوری Blockchain بر توسعه برنامه های تلفن همراه

اینها فقط چند روش برای تأثیرگذاری فناوری Blockchain بر توسعه برنامه های تلفن همراه است. با این حال، با توجه به شفافیت، کارآیی و امنیت بی نظیری که Blockchain در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد، می توان گفت که قطعاً آینده درخشانی را برای صنعت توسعه برنامه های موبایل در اختیار دارد. برای نتیجه گیری، این فناوری دستیابی به موفقیت نه تنها به توسعه دهندگان کمک می کند تا بتوانند برنامه های موبایل کاملاً ایمن و شفاف داشته باشند بلکه دنیای کاملاً جدیدی از فرصت ها را هم برای توسعه دهندگان برنامه تلفن همراه و هم برای کاربران نهایی باز می کنند. فناوری blockchain نقش مهمی در اطمینان از راهنمایی های مطمئن در مورد چگونگی استفاده صحیح از نوآوری blockchain برای برنامه های تلفن همراه ایفا می کند.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.