logo کاقه ارز

منظور از کیف پول بلاکچین (BlockChain) یک کیف پول دیجیتالی است که به کاربران اجازه می‌دهد بیت کوین، اتریوم و سایر رمز ارزهای خود را ذخیره و مدیریت کنند. البته کیف پول بلاکچین می‌تواند اشاره به خدمات کیف پول ارائه شده توسط شرکت بلاکچین باشد. شرکت بلاکچین، یک شرکت نرم افزاری که توسط پیتر اسمیت و نیکلاس کری تاسیس شده است. یک کیف پول بلاکچین امکان انتقال در ارزهای دیجیتال و توانایی تبدیل مجدد آن‌ها به ارز محلی کاربر را فراهم می‌کند.

  • به طور کلی، کیف پول بلاکچین یک کیف پول دیجیتالی است که به کاربران امکان ذخیره، مدیریت و تجارت ارزهای دیجیتال خود را می‌دهد.
  • کیف پول بلاکچین همچنین نام یک سرویس کیف پول خاص است که توسط شرکت بلاکچین ارائه می‌شود. این سرویس خدماتی کیف پول الکترونیکی به افراد امکان ذخیره و انتقال ارزهای دیجیتال را می‌دهد.
  • کاربران کیف پول بلاک چین می‌توانند موجودی بیت کوین (Bitcoin)، اتر (Ether) و سایر دارایی‌های  دیجیتالی خود را مدیریت کنند.
  • کیف پول بلاکچین کارمزدهای پویا دریافت می‌کند؛ به این معنی که کارمزد تراکنش‌ها می‌تواند بر اساس عواملی مانند اندازه تراکنش متفاوت باشد.
  • کیف پول بلاک چین دارای تعدادی ویژگی امنیتی قابل توجه برای جلوگیری از سرقت است. این عوامل باعث می‌شوند که دارایی‌های شما حتی از کارکنان شرکت بلاکچین هم محافظت نشوند.

کیف پول بلاکچین چیست؟

کیف پول‌های الکترونیکی به افراد امکان می‌دهد ارزهای دیجیتال و سایر دارایی‌های دیجیتال خود را ذخیره کنند. با استفاده از کیف پول بلاکچین، کاربران می‌توانند موجودی ارزهای دیجیتال مختلف مانند بیت کوین و اتر و همچنین استلار (Stellar)، تتر (Tether) و پکسوس استاندارد (Paxos Standard) را مدیریت کنند.

کیف پول بلاکچین چیست

ایجاد یک کیف پول الکترونیکی با کیف پول بلاکچین رایگان است و فرآیند راه‌اندازی حساب به صورت آنلاین انجام می‌شود. برای ایجاد کیف پول بلاکچین باید آدرس ایمیل و رمز عبوری برای مدیریت حساب مورد استفاده ارائه شود، سپس یک ایمیل به صورت خودکار به آدرس ایمیل ارائه شده برای تایید حساب کاربری ارائه می‌شود.

هنگامی که کیف پول ایجاد شد، یک شناسه کیف پول به کاربر ارائه می‌شود که دارای یک شناسه منحصر به فرد مشابه شماره حساب بانکی هستند. دارندگان کیف پول می‌توانند با ورود به وب‌سایت بلاکچین یا با دانلود اپلیکیشن و با استفاده از گوشی هوشمند به کیف پول الکترونیکی خود دسترسی داشته باشند.

حساب کاربری کیف پول بلاکچین، دارایی‌های دیجیتال موجودی فعلی کیف پول شما و آخرین تراکنش‌های کاربر را نشان می‌دهد. کاربران همچنین می‌توانند به نمودارهای قیمت دسترسی داشته باشند و ارزش دارایی‌های خود را با توجه به ارز محلی مورد نظر خود مشاهده کنند. علاوه بر این موارد کاربران می‌توانند از بخش آموزشی «آیا می‌دانستید» که حقایق و اخبار رمز ارزها را به اشتراک می‌گذارد، دیدن کنند.

نحوه کار با کیف پول بلاکچین

کاربران می‌توانند درخواستی برای مقدار مشخصی بیت کوین یا سایر دارایی‌های دیجیتالی به طرف دیگری ارسال کنند و سیستم یک آدرس منحصر به‌فرد ایجاد می‌کند که می‌تواند برای شخص ثالث ارسال شود. به طور خلاصه درخواست شما برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتالی به یک کد پاسخ سریع یا کد QR تبدیل شود. کد QR شبیه بارکد است که اطلاعات مالی را ذخیره می‌کند و توسط یک دستگاه دیجیتال قابل خواندن است.

هر بار که کاربر درخواستی می‌دهد، یک آدرس منحصر به فرد ایجاد می‌شود. کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی را زمانی ارسال کنند که شخصی یک آدرس منحصربه‌فرد را به آن‌ها ارائه کنند. فرآیند ارسال و دریافت مشابه ارسال یا دریافت وجه از طریق پی پال (PayPal) است، البته در این فرآیند از ارز دیجیتال استفاده می‌شود. پی پال یک ارائه‌دهنده پرداخت آنلاین است که با تسهیل نقل و انتقالات آنلاین از طریق موسسات مالی، به عنوان واسطه‌ای برای مشتریان و بانک‌ها و کارت‌های اعتباری آن‌ها عمل می‌کند.

کاربران همچنین می‌توانند بیت کوین را با سایر دارایی‌های دیجیتالی معتبر مبادله کنند. این موضوع باعث شده است کیف پول بلاکچین دارای امنیت مناسبی برای مبادلات رمز ارزها باشد. همچنین شما می‌توانید با توجه به زمان تکمیل شدن تراکنش، میزان دریافت کارمزد را با توجه به نرخ ارز فعلی را مشاهده کنید.

باید بدانید که زمان تراکنش‌ها انجام شده در بلاکچین می‌تواند تا چند ساعت طول بکشد. با این حال، اگر انجام تراکنش شما بیش از شش ساعت طول بکشد، باید با بخش پشتیبانی مشتری تماس بگیرید.

شما با استفاده از کیف پول بلاکچین می‌توانید ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم (Ethereum)، بیت کوین کش (Bitcoin Cash)، استلار (Stellar)، تتر (Tether)، یو اس دی کوین (USD Digital) و Wrapped-DGLD را مبادله کنید.

کیف پول بلاکچین

همچنین کاربران می‌توانند از طریق رابط خرید کریپتو (Buy Crypto) موجود در کیف پول بلاکچین، ارز دیجیتال را خریداری یا بفروشند. البته خدمات خرید و فروش در همه مکان‌ها در دسترس نیست. برای خرید ارزهای دیجیتال، کاربر می‌تواند وجه خود را از بانک انتقال دهد یا این‌که از کارت‌های بانکی و وجه نقد استفاده کنند. البته باید بدانید که محدودیتی‌های برای میزان خرید شما وجود دارد، محدودیت میزان معاملات شما در هر روز معادل با ۲۵۰۰۰ دلار و محدودیت معاملات هفتگی شما معادل با ۱۰۰۰۰۰ دلار است. همچنین محدودیتی برای حداقل و حداکثر خرید شما وجود دارد، شما باید در هر سفارش خرید معادل با ۵ دلار خرید کنید و حداکثر می‌توانید تا سقف ۲۵۰۰۰.۱۱ دلار خرید انجام دهید.

کارمزد کیف پول بلاکچین

توجه به این نکته مهم است که کیف پول بلاکچین از فرآیندی استفاده می‌کند که آن را کارمزد پویا می‌نامند؛ این موضوع به این معنی است که کارمزد دریافت شده برای هر تراکنش می‌تواند بر اساس عوامل مختلف متفاوت باشد. البته هم اندازه تراکنش و هم شرایط شبکه در زمان تراکنش می‌تواند بر اندازه کارمزد تاثیر زیادی بگذارد. تعداد زیادی از تراکنش‌ها را می‌توان در یک بلوک توسط رایانه‌های پرقدرت به نام ماینرها پردازش کرد. ماینرها معمولا تراکنش‌هایی را که بالاترین کارمزد را دارند را ابتدا پردازش می‌کنند، زیرا از نظر مالی برای آن‌ها سودمند است.

کیف پول بلاکچین یک کارمزد اولویتی ارائه می‌دهد که احتمالا می‌تواند در عرض یک ساعت تراکنش را پردازش کند. البته یک کارمند معمولی نیز در این کیف پول دیجیتالی وجود دارد که ارزان‌تر است اما زمان تقریبی تراکنش‌ها به وسیله آن احتمالا بیش از یک ساعت طول می‌کشد. هزینه‌ها نیز می‌تواند توسط مشتری سفارشی شوند. با این حال، اگر مشتری کارمزد را خیلی کم تعیین کند، انتقال یا معامله ممکن است به تاخیر بیفتد یا رد شود.

امنیت کیف پول بلاکچین

امنیت کیف پول یک نکته مهم برای کاربران است، زیرا یک حساب در معرض خطر ممکن است منجر به از دست دادن کنترل دارایی‌های کاربران شود. کیف پول بلاکچین دارای چندین سطح امنیتی برای محافظت از وجوه کاربران در برابر هر مهاجم احتمالی، از جمله خطر از دست دادن اطلاعات توسط کارکنان خود شرکت بلاکچین است.

رمزهای عبور

مانند سایر خدمات دیجیتال، حساب‌های کیف پول بلاکچین برای محافظت از کاربران به رمز عبور نیاز دارند. با این حال، شرکت بلاکچین رمز عبور کاربر را ذخیره نمی‌کند و در صورت گم شدن نمی‌تواند رمز عبور را بازنشانی کند. این اقدام مانع از آن می‌شود که کارکنان شرکت بتوانند ارزهای دیجیتالی کارکنان را سرقت کنند. اگر کاربر رمز عبور خود را فراموش کند یا گم کند، حساب را فقط می‌توان با یک کلمات بازیابی حافظه بازیابی کرد.

عبارات بازیابی

عبارات بازیابی یک رشته تصادفی از کلمات انگلیسی است که عملکردی مشابه رمز عبور دارند. اگر کاربر دسترسی به تلفن یا دستگاه خود را از دست بدهد، می‌توان از این کلمات برای بازیابی کیف پول، و ارز های دیجیتالی خود استفاده کند. البته عبارات بازیابی نیز مانند مانند گذرواژه‌ها توسط شرکت بلاکچین دخیره نمی‌شوند. این عبارات از استانداردهای صنعتی پیروی می‌کنند، به این معنی که کیف پول‌ها را می‌توان حتی در صورت از کار افتادن شرکت بازیابی کرد.

کیف پول بلاکچین

روش‌های امنیتی اختیاری

علاوه بر اقدامات حفاظتی ذکر شده، چندین تدابیر امنیتی اختیاری نیز وجود دارد که مورد نیاز نیستند اما می‌توانند به ایمن کردن کیف پول‌های کاربر در برابر حملات خارجی کمک کنند. برای کاهش خطر فیشینگ (Phishing) کیف پول بلاک چین به کاربران اجازه می‌دهد تا از احراز هویت دو مرحله‌ای یا لیست سفید IP استفاده کنند تا از ورود دستگاه‌های ناشناس به سیستم جلوگیری کنند. همچنین می‌توان دسترسی از طریق شبکه تور (Tor) را مسدود کرد و از این طریق آدرس‌ای پی (IP) کاربران برای جلوگیری از نفوذ هکرهای احتمالی پنهان می‌شود.

کیف پول بلاک چین (BlockChain Wallet) یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال و یک راه عالی برای ذخیره ایمن دارایی‌های دیجیتال شما است. نظر شما درباره کیف پول بلاکچین چیست؟ اگر قصد انجام معاملات ارزهای دیجیتال را دارید، می‌توانید قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید. همچنین در صورت نیاز به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.