وبلاگ

/

/

پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی

پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی

۳۱ شهریور ۱۴۰۱

پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی

پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی: شرکت در کنفرانس‌های معتبر بین‌المللی برای بسیاری از اساتید و همچنین دانشجویانی که به فکر ارتقا رتبه علمی خود هستند، دارای اهمیت زیادی است. برای دانشجویانی که در فکر ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج هستند نیز، حضور در این کنفرانس‌ها می‌تواند باعث تقویت رزومه علمی آن‌ها شود. شرکت در یک کنفرانس بین‌المللی به شما این امکان را می‌دهد که با افرادی از سراسر جهان ملاقات کنید و چند چهره شناخته‌شده از رشته تحصیلی یا کاری خود را بیشتر بشناسید و در صورت امکان با آن‌ها تعامل داشته باشید. با توجه به دردسرهای پرداخت ارزی بین المللی در ایران، پرداخت این هزینه‌ها برای متقاضیان با مشکلاتی همراه است. با خدمات پرداخت ارزی آنلاین در کافه ارز به سادگی می‌توانید پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس بین المللی را انجام دهید.

مزایای شرکت در کنفرانس‌های خارجی

شرکت در کنفرانس‌های خارجی به خصوص برای دانشجویان، از چند جنبه دارای اهمیت است و به عنوان یک سکوی پرتاب شناخته می‌شود. فرقی نمی‌کند تحصیلات شما تمام شده یا در حال حاضر مشغول تحصیل هستید، شرکت در این کنفرانس‌ها شما را با شیوه صحیح نگارش مقاله و انتشار آن در نشریات بین‌المللی آشنا خواهد کرد. حضور در کنفرانس‌های خارجی اگرچه شما را به پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی مجبور می‌کند اما مزایای بسیاری برای شما دارد. از جمله مزایای شرکت در کنفرانس‌های خارجی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرکت در کنفرانس‌های تخصصی رشته‌تان، شما را با افراد صاحب‌نظر، نخبه و فعال در این زمینه آشنا خواهد کرد و این باعث افزایش دانش شما و ارجاع به نشریات و مقالات این افراد خواهد شد.
 • اگر شما به دنبال گرفتن پذیرش در یک دانشگاه خارجی باشید، با شرکت در این کنفرانس‌ها و آشنایی با اساتید و جلب‌نظر آن‌ها می‌توانید از توصیه‌نامه اساتید برای گرفتن پذیرش استفاده کنید. این مزیت یکی از مهم‌ترین مزایای شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی برای دانشجویان و علاقه‌مندان به ادامه تحصیل در خارج از کشور است.
 • با حضور در این کنفرانس‌ها در کنار سایر دانشجویان و اساتید رشته خود، امکان گرفتن مشاوره و پیشنهاد برای پربارتر کردن پروپوزال نیز برای شما وجود دارد.
 • همچنین از آنجا که این کنفرانس‌های علمی با موضوعات روز و جدید برگزار می‌شوند، باعث آشنایی شما و افزایش اطلاعاتتان در مورد این موضوعات خواهد شد.
 • در کنار حضور در این کنفرانس‌ها می‌توانید مقالات خود را در نشریات بین‌المللی این کنفرانس‌ها با کمترین هزینه و در زمان کم منتشر کنید. (پرداخت هزینه چاپ مقاله خارجی نیز با کافه ارز ممکن است)
 • امکان present و review مقالات شما در این کنفرانس‌ها با حضور اساتید و نخبگان و همچنین داوران به وجود می‌آید که فرصتی ویژه برای شما محسوب می‌شود.
 • با حضور شما در این کنفراس‌ها و عنوان‌شدن نامتان، به فردی شناخته‌شده در رشته تخصصی خود تبدیل خواهیدشد و از این حضور می‌توانید در ارائه نظرات خود در محافل علمی داخلی نیز استفاده کنید.

پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس بین المللی

هدف از حضور در کنفرانس‌های خارجی

برای حضور در کنفرانس‌های بین‌المللی هدف شما از حضور دارای اهمیت بسیاری است و تاثیر زیادی در پیدا کردن یک کنفرانس معتبر دارد. افراد با اهداف متفاوتی برای حضور در یک کنفرانس درخواست می‌دهند که در این بخش چند نمونه از آن را بیان می‌کنیم. لازم به ذکر است که پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی با خدمات پرداخت آنلاین ارزی کافه ارز به آسانی ممکن است.

 • حضور به عنوان سخنران اصلی یا اسپانسر. سخنران کنفرانس فردی است که برای ارائه یک سخنرانی، بحث و مقاله و غیره در یک کنفرانس دعوت شده است.
 • ثبت نام در کنفرانس خارجی و حضور در آن به عنوان شرکت‌کننده و شنونده عادی. شرکت کننده عادی در کنفرانس فردی است که در یک کنفرانس شرکت می‌کند اما به عنوان سخنران یا حاضر در کنفرانس جزو افراد دعوت‌شده نیست.
 • حضور در کنفرانس خارجی تنها برای دریافت نامه‌پذیرش و ضمیمه‌کردن آن به رزومه
 • شرکت در کنفرانس خارجی با هدف انتشار یافته‌های تحقیقاتی و پژوهشی در ژورنال کنفرانس
 • حضور در کنفرانس خارجی برای ارائه پوستری از نتایج مقالات علمی و تقویت رزومه علمی
 • شرکت در کنفرانس خارجی با هدف شرکت در کارگاه‌های جنبی و ردوبدل کردن اطلاعات علمی با اساتید و کارشناسان
 • ثبت نام در کنفرانس خارجی و حضور در آن با هدف آشنایی با شرکت‌کنندگان، هیات داوران، هیات علمی کنفرانس و شرکت‌های حاضر در کنفرانس

چگونگی پیدا کردن کنفرانس های خارجی

برای ثبت نام در کنفرانس های خارجی باید ابتدا به جستجوی کنفرانس موردنظر خود در سایت‌های معتبری که اطلاعات این کنفرانس‌ها در آن‌ها قرار دارد، مراجعه کنید. یکی از این سایت‌ها سایت معتبری با نام allconferences.com است. پس از ورود به این سایت می‌توانید نام کنفرانس خود را در کادر جستجوی موجود در سایت وارد کنید. همچنین می‌توانید کنفرانس خود را از بین کنفرانس‌های روز جهان و بر اساس نام کشور موردنظر انتخاب کنید یا بر اساس موضوع و یا تاریخ برگزاری کنفرانس به صورت یک لیست شامل تمام کنفرانس‌های مختلف پیش رو، در سرتاسر کشورهای جهان مشاهده کنید.

سایت دیگری که در این زمینه فعال است و مانند سایت معرفی‌شده در بالا اعتبار دارد، سایت conferencealerts.com است. نحوه جستجو در این سایت نیز مشابه مورد قبلی است و پس از پیداکردن کنفرانس خارجی موردنظر باید از طریق Submit Conference برای حضور در آن کنفرانس درخواست خود را ارائه دهید. پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس بین المللی با مشکلات پرداخت خارجی همراه است. با خدمات پرداخت ارزی در کافه ارز به آسانی می‌توانید نسبت به پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی اقدام کنید.

ثبت‌ نام در کنفرانس های خارجی

نحوه ثبت‌ نام در کنفرانس های خارجی

هر کنفرانس یا همایش بین‌المللی دارای هزینه متفاوت برای حضور در کنفرانس و روش‌های ثبت‌نام متفاوت است. یکی از راه‌های پیداکردن کنفرانس موردنظر در سایت‌های موجود از طریق جستجوی کنفرانس بر اساس موضوع، تاریخ و کشور برگزارکننده کنفرانس است. پس از یافتن کنفرانس موردنظر از بین کنفرانس‌های ارائه شده توسط سایت باید به دقت جزئیات آن را بخوانید تا دقیقا مطابق با کنفرانس موردنظر باشد. سپس با زدن گزینه‌ای تحت عنوان Conference Web Site به سایتی که به طور اختصاصی به این کنفرانس مربوط می‌شود، وارد شوید. اطلاعات و جزئیات مربوط به کنفرانس را به دقت مطالعه کنید و پس از بررسی دقیق تاریخ همایش با دستورالعمل‌های موجود در سایت فرم‌های اطلاعات شخصی و ارسال مقاله را پر کنید.

پس از گذراندن این مراحل نوبت به مرحله پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی می‌رسد. برای شرکت در کنفرانس باید هزینه‌ای تحت عنوان Registration Fee را پرداخت کنید. همچنین در صورت پذیرفته‌شدن مقاله ارسالی برای سایت و کنفرانس مربوطه باید هزینه دیگری نیز پرداخت کنید. این هزینه‌ها با توجه به هدف از حضور در کنفرانس‌های خارجی که در بخش‌های قبلی گفته شد، متفاوت خواهد بود. روش پرداخت این هزینه‌ها Online Payment و از طریق حساب پی پال و یا از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی قابل انجام است. شما می‌توانید این هزینه‌ها را در صورت داشتن حساب پی‌پال و یا کارت‌های ویزاکارت و مسترکارت خودتان انجام دهید یا پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی را به کافه ارز سپرده تا در کمترین زمان ثبت‌نام و پرداخت هزینه شما انجام شود.

پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس های خارجی با کافه ارز

پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی ممکن است از چند راه انجام شود، یکی از این راه‌ها که به طور معمول برای این قبیل پرداخت‌های ارزی انجام می‌شود، حساب پی پال (PayPal) است. شما این پرداخت را می‌توانید به راحتی از طریق کافه ارز انجام دهید، به این صورت که مراحل ثبت‌نام برای حضور در کنفرانس خارجی را تا مرحله پرداخت هزینه انجام دهید و برای انجام این پرداخت در کافه ارز درخواست خود را وارد نمایید. در صورتی که هر گونه سوالی در مودر این پرداخت برایتان پیش آمد، می‌توانید در همان لحظه با مشاوران آنلاین کافه ارز مطرح کنید و در کوتاه‌ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید.

نوع دیگر پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی از طریق کارت‌های اعتباری بین‌المللی مانند ویزا کارت و یا مسترکارت انجام می‌شود. در این صورت نیز به همان ترتیب بالا می‌توانید عمل کنید.

چند نکته در مورد شرکت در کنفرانس خارجی

در پایان این مطلب نکاتی را در مورد شرکت در کنفرانس های خارجی مطرح می‌کنیم که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست.

 • حضور در همایش‌ها و کنفرانس‌خارجی فرصتی ایده‌آل برای آشنایی بیشتر با افرادی است که در زمینه تخصص و رشته‌ای که می‌خواهید به آن مشغول شوید، برای شما وجود دارد. پس بهتر است از این فرصت نهایت استفاده را ببرید.
 • انتشار مقاله‌ای که برای حضور در کنفرانس ارائه می‌دهید در مجله‌های علمی کنفرانس، تجربه‌‌ای مفید برای شما است که باعث مطرح شدن نام شما و تقویت رزومه علمی‌تان خواهد شد.
 • اعتبار این مجلات و انتشار مقاله شما در آن‌ها، کمتر از انتشار مقالات در نشریات ISI نیست و باید از این فرصت، به عنوان فرصتی کم‌هزینه و سریع برای انتشار مقالات خود استفاده کنید.
 • پس از ثبت‌نام و ارائه مقاله هیچ تضمینی برای صادرکردن ویزا از کشوری که برگزارکننده مقاله است و مقاله شما در کنفرانس این کشور پذیرفته‌شده وجود ندارد. قبل از اقدام به پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی از مسئولین کنفرانس در خصوص استرداد هزینه اطلاعات لازم را کسب کنید.
 • اگر در فرآیند پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس بین المللی سوالی برایتان پیش آمد با مشاوران ما در کافه ارز مطرح کنید و با خیال راحت پرداخت هزینه این کنفرانس‌ها را با کافه ارز انجام دهید.

پرداخت هزینه ثبت‌ نام در کنفرانس های خارجی

در واقع کنفرانس‌های خارجی، گردهمایی افراد با علایق یا پیشینه مشترک و با فرهنگ‌ها و ملیت‌های متفاوت است که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با یکدیگر ملاقات کنند و درباره موضوعات، ایده‌ها و کارهایی که به موضوع موردبحث در کنفرانس و مشترک بین آن‌ها تمرکز دارد، بحث و تبادل‌نظر کنند. کنفرانس‌ها هر ساله در انواع مختلفی برگزار می‌شوند و افراد نیز با اهدافی متفاوت در آن حضور پیدا می‌کنند.

برای دانشجویان در حال تحصیل و دانشجویانی که تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اند و به فکر ادامه تحصیل در دانشگاهی معتبر در کشوری خارجی هستند، حضور در این همایش‌ها و کنفرانس‌ها می‌تواند سکوی پرتابی در جهت رسیدن به این هدف بزرگ و سرنوشت‌ساز باشد.

برای شرکت در این کنفرانس‌ها با درنظر گرفتن هدف از حضور در کنفرانس، نیاز به پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس خارجی است. این هزینه‌ها به صورت پرداخت‌های آنلاین ارزی از طریق حساب پی‌پال و یا کارت‌های اعتباری ویزاکارت و یا مسترکارت انجام می‌شود. از آنجا که داشتن این حساب و کارت‌های اعتباری برای تمام ایرانیان امکان‌پذیر نیست، شما می‌توانید برای انجام پرداخت هزینه شرکت در کنفرانس بین المللی به سایت معتبر کافه ارز مراجعه کنید و در کمترین زمان ثبت‌نام خود برای حضور در کنفرانس با خدمات پرداخت ارزی کافه ارز را انجام دهید.

4.9/5 - (16 امتیاز)

نویسنده

پریسا منفرد نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *