logo کاقه ارز

تاثیر کرونا بر رشد ارزهای دیجیتال و تسریع گسترش رمز ارزها به قدری بوده که این بازار را به اندازه حداقل ۵ سال جلو برده است. این نتیجه‌گیری توسط پروژه تحقیقاتی انجام شده توسط اپلیکیشن پولی بریتانیایی، Ziglu به دست آمده است. اما دلیل این رشد چه بوده است؟ در این مطلب از تحلیل ارزهای دیجیتال به بررسی تاثیر کرونا بر رمز ارزها می‌پردازیم.

تاثیر کرونا بر رشد ارزهای دیجیتال

یافته‌ها نشان می‌دهند که در طی دوران قرنطینه خانگی به علت ویروس کرونا، ۳۷ درصد از مردمی که ارز دیجیتال داشتند گفته‌اند میزان خرید و فروش فعال آن‌ها به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده (حدود ده درصد تایید کردند که فعالیت آن‌ها به شدت افزایش یافته است) یا اولین قدم‌های خود را برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال برداشته‌اند.

فقط هشت درصد از مردم گفتند که در طول دوران پاندمی، فعالیت خود در حوزه ارزهای دیجیتال را کاهش داده‌اند. زیگلو (Ziglu) که توسط مارک هیپرسون (یکی از موسسان بانک استارلینگ) ساخته شده، به شکاف بین زنان و مردان مشغول در صنعت رمز ارزها اشاره می‌کند که ظاهرا در حال باریک‌تر شدن است. از بین کسانی که برای اولین بار اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کرده‌اند، ۵۹ درصد مرد و ۴۱ درصد زن بوده‌اند.

تسریع رشد ارزهای دیجیتال

تاثیر کرونا بر رشد ارزهای دیجیتال

آقای هیپرسون می‌گوید:

بحران کرونا ویروس باعث تسریع رشد در بازار ارزهای دیجیتال شده و این صنعت را حداقل ۵ سال جلو برده است. بسیاری از افرادی که از خانه کار می‌کردند یا به علت تعطیلی موقت کار، وقت بیشتری در اختیار داشتند شروع به خرید ارزهای دیجیتال برای اولین بار کردند. افراد دیگری که قبلا هم این دارایی‌های دیجیتال را داشتند، به خرید و فروش خود افزودند. بازار هم از رشد قدرتمند ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، بین ۱ آوریل ۲۰۲۰ تا ۱ آوریل ۲۰۲۱، سود برد. بیت کوین در این مدت ۷۴۴ درصد رشد کرد.

زیگلو تخمین می‌زند که حدود ۸۰ درصد از مشتریانی که امسال در پانل کاربری آن ثبت‌نام کرده‌اند، به تازگی وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده‌اند. این اپلیکیشن که به پایان اولین سال ترید خود می‌رسد افشا کرد که پایگاه مشتریان آن از شروع قرنطینه ژانویه ۲۰۲۱، دو برابر شده است.

گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال حدود ۴۶ درصد از پایگاه مشتریان Ziglu را تشکیل می‌دهند که ۷۵ درصد آن‌ها زیر ۳۵ سال هستند. گرچه افرادی با سن ۴۰ سال و بالاتر فقط ۱۸ درصد از پایگاه مشتریان Ziglu را تشکیل می‌دهند، اما میانگین ارزش تراکنش‌های آن‌ها تقریبا ۷ برابر افرادی است که در گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال قرار دارند. می‌توان گفت برخلاف بسیاری از صنایع که در طول دوران پاندمی با رکورد مواجه شدند، تاثیر کرونا بر رشد ارزهای دیجیتال بسیار مثبت و چشمگیر بوده است.

نظر شما درباره تاثیر کرونا بر رشد ارزهای دیجیتال چیست؟ شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید. در صورتی که قصد ورود به حوزه ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این صنعت یا خرید و فروش رمز ارزها را دارید، می‌توانید از سرویس خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.