logo کاقه ارز

امروزه کسب درآمد از بورس با پیشرفت اینترنت از نقاط مختلف ایران ممکن است و کسب درآمد از معاملات روزانه به یکی از محبوب‌ترین روش‌های کسب و کار آنلاین تبدیل شده است. یکی از راه‌های کسب درآمد آنلاین که سود زیادی به همراه دارد، کسب درآمد از معاملات روزانه است. معاملات روزانه عبارت است از خرید و فروش یک ابزار مالی در یک روز یا حتی چندین بار در طول یک روز. استفاده از تغییرات کوچک قیمت در بورس، اگر به درستی انجام شود می‌تواند یک بازی سودآور باشد. اما در عین حال می‌تواند یک بازی خطرناک برای تازه‌کارها یا هر کسی که به یک استراتژی خوب فکر شده پایبند نیست، باشد.

در واقع کسب درآمد از معاملات روزانه تا جای زیادی به شما و برنامه‌تان بستگی دارد و بعد به کارگزاری که انتخاب می‌کنید. اما این نکته را بدانید که همه کارگزاران برای حجم بالای معاملات انجام‌شده توسط معامله‌گران مناسب نیستند. کارگزاران آنلاینی مانند Fidelity و Interactive Brokers، نسخه‌های حرفه‌ای یا پیشرفته پلتفرم‌های خود را دارند که دارای ابزارهای نموداری پیشرفته و توانایی واردکردن و تغییر سفارش‌های پیچیده به‌صورت متوالی است. در ادامه، به برخی از اصول کلی برای کسب درآمد از معاملات روزانه و ترید نگاهی خواهیم انداخت و سپس به تصمیم‌گیری در مورد زمان خریدوفروش، استراتژی‌های رایج معاملات روزانه و کسب درآمد از بورس، نمودارها و الگوهای اساسی و نحوه محدود کردن ضرر خواهیم پرداخت.

نکات کلیدی

 • معاملات روزانه تنها زمانی سودآور است که معامله‌گران آن را جدی بگیرند و تحقیقات خود را انجام دهند.
 • معاملات روزانه یک شغل است، نه یک سرگرمی. بنابراین باید در آن کوشا و متمرکز باشید و احساسات را از آن دور نگه دارید.

در اینجا ما چند نکته اساسی و دانش را برای تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر موفق ارائه می‌دهیم.

۱۰ استراتژی کسب درآمد از معاملات روزانه برای مبتدیان

10 استراتژی کسب درآمد از بورس برای مبتدیان

۱. دانش، قدرت شما است

علاوه بر دانش رویه‌های معاملاتی اساسی، معامله‌گران روزانه باید از آخرین اخبار و رویدادهای بازار سهام که بر سهام تأثیر می‌گذارند مانند برنامه‌های نرخ بهره، چشم‌انداز اقتصادی و… مطلع باشند. بنابراین شما باید وظیفه خود را به درستی انجام دهید. فهرست هدف‌ها از سهامی که می‌خواهید معامله کنید، تهیه کنید و خود را در مورد شرکت‌های منتخب و بازارهای عمومی مطلع کنید. اخبار کسب‌وکار را بررسی کنید و از وب‌سایت‌های مالی معتبر بازدید کنید.

۲. میزان سرمایه خود را مشخص کنید

میزان سرمایه‌ای که می‌خواهید در هر معامله ریسک کنید را ارزیابی کنید. بسیاری از معامله‌گران روزانه کمتر از ۱٪ تا ۲٪ از سرمایه خود را در هر معامله به خطر می‌اندازند. اگر یک حساب معاملاتی ۴۰۰۰۰ دلاری دارید و مایل هستید ۰.۵٪ از سرمایه خود را در هر معامله به خطر بیندازید، حداکثر ضرر شما در هر معامله ۲۰۰ دلار (۰.۵٪ در ۴۰۰۰۰ دلار) است. مقدار مازاد سرمایه‌ای را که می‌توانید با آن معامله کنید و آماده از دست دادن هستید کنار بگذارید.

۳. زمان مورد نیاز را مشخص کنید

معاملات روزانه به زمان شما نیاز دارد، به همین دلیل به آن معاملات روزانه می‌گویند. در واقع شما برای انجام معاملات باید وقت آزاد نسبتا زیادی داشته باشید؛ بنابراین اگر زمان محدودی دارید به آن فکر نکنید. این فرآیند به یک معامله‌گر نیاز دارد تا بازارها را ردیابی کند و فرصت‌هایی را که می‌تواند در هر زمانی در ساعات معاملاتی ایجاد شود، شناسایی کند.

۴. از سهم‌های کوچک شروع کنید

به‌عنوان یک مبتدی، در طول یک جلسه، روی حداکثر یک تا دو سهم تمرکز کنید. ردیابی و یافتن فرصت‌ها تنها با چند سهام آسان‌تر است. اخیرا، امکان معامله سهام کسری به‌طور فزاینده‌ای رایج شده است، بنابراین می‌توانید مقادیر کوچک‌تری را که می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید، مشخص کنید.

۵. از سهام ارزان خودداری کنید

احتمالا به دنبال معاملات و قیمت‌های پایین هستید، اما نظر ما این است که از سهام ارزان دوری‌ کنید. این سهام اغلب نقد شونده نیستند و معمولا کمتر از ۵ دلار در هر سهم معامله می‌شوند، بنابراین از بورس‌های اصلی خارج می‌شوند و فقط در خارج از بورس (OTC) قابل معامله هستند. در صورتی روی این سهام معامله کنید که فرصت واقعی را دیده باشید و تحقیقات خود را انجام داده باشید، در غیر این صورت از معامله بر روی این سهام دوری کنید.

کسب درآمد از معاملات روزانه

۶. زمان مناسب برای انجام معاملات را بشناسید

یک از مهم‌ترین استراتژی‌های کسب درآمد از معاملات روزانه همین است. بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به محض باز شدن بازارها در صبح شروع به معامله می‌کنند که این به نوسانات قیمت کمک می‌کند. یک معامله‌گر باتجربه ممکن است قادر به تشخیص الگوها و انتخاب مناسب برای کسب سود باشد؛ اما برای تازه کارها، شاید بهتر باشد که ۱۵ تا ۲۰ دقیقه اول فقط بازار را بدون هیچ حرکتی بخوانند. اگرچه ساعات شلوغی فرصت‌هایی را ارائه می‌دهد، اما برای مبتدیان در ابتدا بهتر است از آن‌ها اجتناب کنند.

۷. کاهش ضرر با سفارشات محدود

تصمیم بگیرید که از چه نوع سفارش‌هایی برای ورود و خروج از معاملات استفاده می‌کنید. آیا از سفارشات بازار استفاده می‌کنید یا سفارشات محدود؟ هنگامی که شما یک سفارش بازار را ثبت می‌کنید، آن را با بهترین قیمت موجود در آن زمان اجرا می‌کنید بنابراین، هیچ تضمینی برای قیمت وجود ندارد، اما، یک سفارش محدود، قیمت را تضمین می‌کند. سفارشات محدود به شما کمک می‌کند تا با دقت بیشتری معامله کنید که در آن قیمت خود را برای خرید و همچنین فروش تعیین می‌کنید.

۸. در مورد سود واقع‌بین باشید

یک استراتژی برای سودآوری نیازی به برنده شدن دائمی ندارد. بسیاری از معامله‌گران تنها ۵۰ تا ۶۰ درصد از معاملات خود را برنده می‌شوند. اطمینان حاصل کنید که ریسک در هر معامله به درصد خاصی از حساب محدود می‌شود و روش‌های ورود و خروج به‌وضوح تعریف و نوشته‌شده است.

۹. خونسرد باشید

مواقعی وجود دارد که بازارهای سهام اعصاب شما را آزمایش می‌کنند. به‌عنوان یک معامله‌گر روزانه، باید یاد بگیرید که حرص، امید و ترس را از خود دور کنید و همچنین تصمیم‌گیری‌های شما باید بر اساس منطق باشد نه احساسات.

۱۰. به برنامه خود پایبند باشید

معامله‌گران موفق باید سریع حرکت کنند، اما مجبور نیستند سریع فکر کنند. زیرا آن‌ها یک استراتژی معاملاتی را از قبل با نظم و انظباط توسعه داده‌اند. بنابراین مهم این است که برنامه خود را با اصول خود دنبال کنید نه این‌که صرفا به دنبال سود باشید. در میان معامله‌گران روزانه یک شعار وجود دارد: «تجارت خود را برنامه‌ریزی کنید و برنامه خود را اجرا کنید.» قبل از این‌که به برخی از زیر و بم معاملات روزانه بپردازیم، ابتدا به برخی از دلایلی که چرا معاملات روزانه می‌تواند بسیار دشوار باشد نگاهی می‌اندازیم.

کسب درآمد از معاملات روزانه

چه چیزی معاملات روزانه را دشوار می‌کند؟

معاملات روزانه نیاز به تمرین و دانش زیادی دارد و عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند این فرآیند را چالش‌برانگیز کند. اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که در مقابل معامله‌گران حرفه‌ای‌ها قرار می‌گیرید که حرفه‌شان حول محور تجارت می‌چرخد. این افراد به بهترین فناوری و ارتباطات در صنعت دسترسی دارند، بنابراین حتی اگر شکست بخورند، در نهایت برای موفقیت آماده ‌شده‌اند.

بنابراین اگر شما ضرر کنید، به معنای سود بیشتر برای آن‌ها است. در این شرایط،  کسب درآمد از معاملات روزانه می‌تواند کمی ریسک‌پذیر و پیچیده باشد ولی به یاد داشته باشید که هر معامله‌گر حرفه‌ای در ابتدا مبتدی بوده است، بنابراین شما نباید در معامله خود دچار نگرانی و اضطراب شوید بلکه سعی کنید طبق برنامه خود عمل کنید.

تصمیم‌ بگیرید چه چیزی را چه زمانی بخرید

معامله‌گران روزانه سعی می‌کنند با بهره‌برداری از حرکات جزئی قیمت در دارایی‌های منفرد (سهام، ارزها، معاملات آتی و اختیار معامله) که معمولا از مقادیر زیادی سرمایه برای انجام این کار استفاده می‌کنند، درآمد کسب کنند.

به طور معمول یک معامله‌گر، هنگام کسب درآمد از معاملات روزانه به دنبال سه چیز است:

۱. نقدینگی: به شما این امکان را می‌دهد که با قیمت خوب وارد و خارج شوید. به عنوان مثال، اسپردهای محدود، یا تفاوت بین قیمت پیشنهادی و تقاضای یک سهام و لغزش کم، یا تفاوت بین قیمت مورد انتظار یک معامله و قیمت واقعی.

۲. نوسانات: صرفا معیاری از محدوده قیمت روزانه مورد انتظار است، محدوده‌ای که یک معامله‌گر روزانه در آن فعالیت می‌کند. نوسانات بیشتر به معنای سود یا زیان بیشتر است.

۳. حجم معاملات: اندازه‌گیری تعداد دفعات خریدوفروش سهام در یک دوره زمانی معین است که معمولا به‌عنوان میانگین حجم معاملات روزانه شناخته می‌شود. حجم بالا نشان‌دهنده این است که آن سهام طرفداران زیادی دارد.

وقتی می‌دانید به دنبال چه نوع سهامی هستید، باید یاد بگیرید که چگونه نقاط ورودی را شناسایی کنید، یعنی دقیقا در چه لحظه‌ای باید سرمایه‌گذاری کنید.

ابزارهای معاملات روزانه

ابزارهایی که می‌توانند به شما در کسب درآمد از معاملات روزانه کمک کنند عبارت‌اند از:

 • سرویس‌های خبری: سرویس‌های خبری، اخبار سهام را جابه‌جا می‌کند، بنابراین مهم است که عضو این سرویس‌ها شوید، زیرا به شما می‌گویند چه زمانی اخبار متحرک بازار منتشر می‌شود.
 • ECN/Level 2 quotes:  شبکه‌های ارتباطی الکترونیکی یا ECN، دستگاه‌های مبتنی بر رایانه هستند که بهترین پیشنهاد موجود را نشان می‌دهند و از چندین شرکت‌کننده بازار، مظنه درخواست می‌کنند و سپس به‌طور خودکار سفارش‌ها را مطابقت داده و اجرا می‌کنند. سطح 2 یک سرویس مبتنی بر اشتراک است که قیمت‌ها را در لحظه ثبت می‌کند. آن‌ها باهم می‌توانند هر درخواستی که دارید را در هر لحظه از زمان به شما بدهند.
 • نمودار شمعی روزانه: قیمت را در هر لحظه از زمان، تجزیه‌وتحلیل می‌کند.

کسب درآمد از معاملات روزانه

شرایطی را که در آن قصد دارید معامله کنید، تعریف و یادداشت کنید. به یاد داشته باشید که خرید در طول روند صعودی سهام به ‌اندازه کافی مشخص نیست، زیر تضمینی وجود ندارد که این سهام همچنان روند صعودی خود را طی کند. بنابراین هنگامی‌که مجموعه خاصی از قوانین ورود را دارید، سعی کنید نمودارهای بیشتری را اسکن کنید تا ببینید آیا آن شرایط هر روز ایجاد می‌شود و اغلب حرکت قیمت در جهت پیش‌بینی‌شده ایجاد می‌شود یا خیر. اگر موقعیت فراهم بود، یعنی شما اکنون می‌توانید شروع به معامله کنید و سپس تنها کاری که باید بکنید این است که نحوه خروج یا فروش آن معاملات را ارزیابی کنید.

تصمیم‌گیری در مورد زمان فروش

راه‌های مختلفی برای خروج از یک موقعیت برنده وجود دارد، از جمله توقف‌های انتهایی و اهداف سود. اهداف سود رایج‌ترین روش خروج هستند که سود را در یک سطح از پیش تعیین‌شده دریافت می‌کنند. برخی از استراتژی‌های متداول اهداف سود عبارت‌اند از:

اسکالپینگ: اسکالپینگ یکی از محبوب‌ترین استراتژی‌های کسب درآمد از معاملات روزانه است، که شامل فروش تقریبا بلافاصله پس از سودآور شدن تجارت است.

محو شدن: محو شدن شامل کوتاه شدن سهام پس از حرکت سریع به سمت بالا است. این بر این فرض استوار است که (۱) این سهام بیش‌ از حد خرید شده‌ است، (۲) خریداران اولیه آماده شروع به کسب سود هستند و (۳) خریداران ممکن است از ریسک کردن ترسیده باشند. اگرچه این استراتژی خطرناک است، اما می‌تواند بسیار سودآور باشد.

محورهای روزانه: این استراتژی شامل سود از نوسانات روزانه سهام است. معامله‌گران معمولا در پایین‌ترین قیمت روز سهام می‌خرند و در اوج روز آن را می‌فروشند.

تکانه: این استراتژی معمولا شامل تجارت بر روی اخبار منتشر شده یا یافتن حرکت‌ سهام‌های پرطرفدار با حجم بالا است. در واقع در اینجا، فروش سهام زمانی اتفاق می‌افتد که حجم شروع به کاهش می‌کند.

در بسیاری از موارد، زمانی که طرفداران سهامی کاهش‌یافته است، ممکن است شما بخواهید دارایی خود را خارج کنید. اگر توقف ضرر شما ۰.۰۵ دلار با قیمت ورودی شما فاصله دارد، هدف شما باید بیش از ۰.۰۵ دلار فاصله داشته باشد. دقیقا مانند نقطه ورود خود، قبل از ورود به معاملات خود دقیقا نحوه خروج از معاملات خود را مشخص کنید. معیارهای خروج باید به‌اندازه کافی مشخص باشند که قابل تکرار و آزمایش باشند.

نمودارها و الگوهای معاملات روزانه

بسیاری از معامله‌گران برای کمک به تعیین فرصت مناسب برای خرید سهام، از موارد زیر استفاده می‌کنند:

 • تجزیه‌وتحلیل فنی، از جمله خطوط روند
 • حجم، افزایش یا کاهش سهام

الگوهای زیادی وجود دارد که معامله‌گر روزانه می‌تواند برای یافتن یک نقطه ورودی به دنبال آن‌ها باشد. این الگوها اگر به‌درستی دنبال شود، می‌توانند بسیار سود آور باشند.

کسب درآمد از معاملات روزانه

به ‌طور معمول، به دنبال الگویی‌های زیر باشید:

۱. ابتدا به دنبال افزایش حجم باشید که به شما نشان می‌دهد آیا معامله‌گران از قیمت در این سطح حمایت می‌کنند یا خیر.

۲. دوم، به دنبال پشتیبانی قبلی در این سطح قیمت باشید. به‌عنوان‌ مثال، پایین‌ترین سطح روز (LOD) یا اوج روز (HOD).

۳. درنهایت، به وضعیت سطح ۲ نگاه کنید که تمام سفارشات باز و اندازه سفارش را نشان می‌دهد.

نحوه محدود کردن ضرر در معاملات روزانه

دستور توقف ضرر، برای محدود کردن ضررهای یک موقعیت در یک اوراق بهادار طراحی‌ شده است. به‌عنوان‌ مثال، اگر قیمت سهام حدود ۰.۰۵ دلار در دقیقه در حال حرکت است، می‌توانید دستور یک توقف ضرر ۰.۱۵ دلاری را از ورودی خود بدهید تا به قیمت قبل از حرکت در جهت پیش‌بینی‌ شده برگردید و فضایی برای نوسان دادن به آن بدهید. بنابراین ابتدا لازم است شما نحوه کنترل ریسک معاملات را مشخص کنید.

استراتژی تنظیم دو توقف در بورس ضرر است:

۱. یک توقف ضرر فیزیکی که در یک سطح قیمت مشخص که با ریسک شما مطابقت دارد، قرار داده‌شده است. در اصل، این بیشترین پولی است که می‌توانید از دست بدهید.

۲. یک توقف ضرر ذهنی در نقطه‌ای که معیارهای ورود شما نقض می‌شود تنظیم می‌شود. این بدان معنا است که اگر معامله چرخشی غیرمنتظره داشته باشد، بلافاصله از موقعیت خود خارج خواهید شد.

به‌هرحال شما تصمیم به خروج از معاملات خود دارید، معیارهای خروج باید به‌اندازه کافی مشخص باشند تا قابل ‌آزمایش و تکرار باشند. همچنین، تعیین حداکثر ضرر در روز از نظر مالی و روحی بسیار مهم است. هر زمان که به این نقطه رسیدید، سعی کنید بقیه روز را معامله نکنید.

به برنامه و محیط خود پایبند باشید و بدانید که فردا یک روز دیگر برای معامله و کسب درآمد از معاملات روزانه است. وقتی نحوه ورود به معاملات را مشخص کردید، می‌توانید ارزیابی کنید که آیا این استراتژی با محدودیت ریسک شما مطابقت دارد یا خیر. اگر استراتژی شما را در معرض خطر بیش‌ازحد قرار می‌دهد، باید استراتژی را به نحوی تغییر دهید تا درصد ریسک را کاهش دهید.

اگر استراتژی در محدوده ریسک شما باشد، آزمایش شروع می‌شود. به‌صورت دستی نمودارهای تاریخی را مرور کنید تا ورودی‌های خود را بیابید. با استفاده از این روش حداقل 50 تا 100 معامله را انجام دهید و توجه داشته باشید که آیا استراتژی سودآور بوده و انتظارات شما را برآورده کرده است یا خیر. اگر چنین شد، از این استراتژی در یک معامله استفاده کنید، اما اگر متوجه شدید که این استراتژی سودآور نیست، از اول شروع کنید و استراتژی دیگری طراحی کنید.

درنهایت، به خاطر داشته باشید که اگر با مارجین معامله کنید، که به این معنی است که وجوه سرمایه‌گذاری خود را از یک شرکت کارگزاری قرض می‌گیرید (مارجین مورددنیاز برای معاملات روزانه بالا است) بنابراین به ‌مراتب در برابر تغییرات شدید قیمت آسیب‌پذیرتر هستید.

مارجین به تقویت نتایج معاملاتی نه ‌تنها در مورد سود، بلکه در صورت انجام معامله علیه شما کمک می‌کند؛ بنابراین، استفاده از توقف ضرر در معاملات روزانه بسیار مهم است. اکنون‌که با برخی از مراحل معاملات روزانه آشنا شدید، بیایید نگاهی کوتاه به برخی از استراتژی‌های کلیدی که معامله‌گران روزانه می‌توانند استفاده کنند، بیاندازیم.

کسب درآمد از معاملات روزانه

استراتژی‌های پایه کسب درآمد از معاملات روزانه

هنگامی‌که به برخی از این تکنیک‌ها مسلط شدید، سبک‌های معاملاتی شخصی خود را توسعه دادید و اهداف نهایی خود را تعیین کردید، می‌توانید از یک سری استراتژی برای کمک به شما در تلاش برای کسب سود استفاده کنید. در اینجا چند تکنیک محبوب وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

اگرچه برخی از این موارد در بالا ذکرشده است، اما ارزش بررسی مجدد را دارند:

 • پیروی از روند: هرکسی که روند را دنبال می‌کند، زمانی که قیمت‌ها افزایش می‌یابد، خرید می‌کند و زمانی که قیمت‌ها کاهش می‌یابند، می‌فروشد. این موضوع با این فرض انجام می‌شود که قیمت‌هایی که به‌طور پیوسته در حال افزایش یا کاهش بوده‌اند به همین روند ادامه خواهند داد.
 • سرمایه‌گذاری مخالف: این استراتژی فرض می‌کند که افزایش قیمت‌ها معکوس است، یعنی معامله‌گران در طول نزول سهام، خرید می‌کنند و در طول صعود کوتاه سهام خود را می‌فروشد.
 • اسکالپینگ: این سبکی است که در آن‌ یک معامله‌گر از شکاف‌های قیمتی کوچک ایجادشده سوءاستفاده می‌کند. این تکنیک معمولاً شامل ورود و خروج سریع از یک موقعیت در عرض چند دقیقه یا حتی چند ثانیه است.
 • دادوستد اخبار: سرمایه‌گذارانی که از این استراتژی استفاده می‌کنند، زمانی که خبرهای خوب اعلام می‌شود، خرید می‌کنند یا زمانی که اخبار بدی وجود دارد، اقدام به فروش کوتاه‌مدت می‌کنند. این موضوع می‌تواند منجر به نوسانات بیشتر، و در نهایت منجر به سود یا زیان بیشتر شود.

تسلط بر معاملات روزانه دشوار است، و نیاز به زمان، مهارت و نظم دارد. بسیاری از کسانی که آن را امتحان می‌کنند شکست می‌خورند، اما تکنیک‌ها و دستورالعمل‌هایی که در بالا توضیح داده شد می‌توانند به شما در ایجاد یک استراتژی سودآور کمک کنند. با تمرین کافی و ارزیابی عملکرد مداوم، می‌توانید شانس خود را برای کسب درآمد از معاملات روزانه افزایش دهید.

استراتژی ساده برای کسب درآمد از معاملات روزانه

پیروی از روند احتمالاً ساده‌ترین استراتژی معاملاتی برای یک مبتدی است، بر اساس این فرض که «روند همسو با شانس شما در حرکت است.» سرمایه‌گذاری متضاد به معنای مخالفت با بازار است. فروش سهام در زمانی که بازار در حال افزایش است یا خرید در هنگام نزول ممکن است تاکتیک‌های معاملاتی دشواری برای یک مبتدی باشد. اسکالپینگ و تجارت اخبار مستلزم میزانی از تصمیم‌گیری و معامله سریع است که ممکن است برای یک مبتدی مشکلاتی ایجاد کند.

تحلیل تکنیکال یا بنیادی برای کسب درآمد از معاملات روزانه

برای کسب درآمد از معاملات روزانه تحلیل تکنیکال مناسب‌تر است، زیرا می‌تواند معامله‌گر را قادر سازد تا الگوها و روندهای معاملاتی بسیار کوتاه‌مدت را که برای معاملات روزانه ضروری هستند، شناسایی کند. تحلیل بنیادی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت مناسب‌تر است، زیرا بر ارزش‌گذاری تمرکز دارد. بااین‌حال، قطع ارتباط بین قیمت واقعی یک دارایی و ارزش ذاتی آن همان‌طور که توسط تحلیل بنیادی تعیین می‌شود ممکن است برای ماه‌ها و سال‌ها ادامه داشته باشد.

واکنش بازار به داده‌های اساسی مانند اخبار یا گزارش‌های درآمد نیز در کوتاه‌مدت غیرقابل‌پیش‌بینی است. بااین‌حال، واکنش بازار به چنین داده‌های بنیادی باید توسط معامله‌گران روزانه نظارت شود، زیرا نوسانات حاصل می‌تواند فرصت‌های معاملاتی را فراهم کند که می‌توان با استفاده از تحلیل تکنیکی از آن‌ها بهره‌برداری کرد.

کسب درآمد از معاملات روزانه

چرا کسب درآمد مداوم از معاملات روزانه دشوار است؟

کسب درآمد مداوم از معاملات روزانه مستلزم ترکیبی از مهارت‌ها و ویژگی‌های بسیاری مانند: دانش، تجربه، نظم و انضباط، استحکام ذهنی و هوش تجاری است. برای مبتدیان اجرای استراتژی‌های اساسی مانند کاهش ضرر یا سود کردن آسان نیست. همچنین در مواجهه با چالش‌هایی مانند نوسانات بازار یا زیان‌های قابل‌توجه، پایبندی به نظم و انضباط معاملاتی دشوار است. در نهایت، معاملات روزانه مستلزم مقابله با میلیون‌ها معامله‌گر حرفه‌ای بازار است که به فناوری‌های پیشرفته، تجربه و تخصص فراوان دسترسی دارند.

سخن پایانی

اگر چه کسب درآمد از معاملات روزانه به پدیده‌ای بحث‌برانگیز تبدیل‌ شده است، اما می‌تواند راهی مناسب برای کسب درآمد از بورس باشد. معامله‌گران روزانه، اعم از نهادی و فردی، با کارآمد و نقد نگه‌داشتن بازارها، نقش مهمی در بازار دارند. اگرچه تجارت روزانه در بین معامله‌گران بی‌تجربه محبوب است، اما باید آن را در درجه اول به کسانی واگذار کرد که مهارت‌ها و منابع موردنیاز برای موفقیت را دارند.

اگر شما هم در بازار ارز بین‌المللی همچون بازار فارکس فعالیت دارید و به کسب درآمد از معاملات روزانه مشغول هستید، با استفاده از خدمات خرید با وب مانی و خرید با پرفکت مانی در کافه ارز می‌توانید هزینه‌ شارژ اکانت بروکرها و شارژ حساب خود در بازارهای بورس مختلف را بپردازید. اگر قصد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید، می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید. همچنین در صورت نیاز به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده کنید.

5/5 - (18 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.