logo کاقه ارز

Deribit یک ارز مبادله رمزنگاری مستقر در هلند است. که برای بازار معاملات آتی خود و معاملات اهرمی معروف است. با تشکر از Deribit کاربران از هر نقطه جهان می توانند ضمن تجارت معاملات آتی بیت کوین به حداکثر 100 برابر دسترسی داشته باشند.
Deribit یک پلتفرم تجارت رمزنگاری هلندی است. که به کاربران اجازه می دهد تا در سراسر جهان در معاملات آتی و گزینه ها شرکت کنند. اطلاعات و اطلاعاتی را که امروز باید درباره Deribit بدانید در راهنمای ما و راهنمای کاربر کسب کنید. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

EXCHANGE DERIBIT

نام “Deribit” از ترکیب دو کلمه تشکیل شده است: مشتقات و بیت کوین.
مانند BitMEX Deribit با مشتقات بیت کوین سرو کار دارد. این بدان معناست که شما با هیچ یک از معاملات بیت کوین واقعی را اداره نمی کنید. در عوض، شما با محصولات مبتنی بر قراردادهای آتی بیت کوین مانند بیت کوین سر و کار دارید.


Deribit در سال 2016 توسط مدیر عامل فعلی جان جانسن و CTO Sebastian Smyczýnski راه اندازی شد. پیش از راه‌اندازی Deribit، یانسن از سال 1999 یک معامله گر گزینه در بورس آمستردام بود. در سال 2012، یانسن برای اولین بار در مورد بیت کوین شنید و تجارت را آغاز کرد. او فهمید که بازاری برای تجارت گزینه های بیت کوین وجود دارد. در اوایل سال 2014، او با سباستین دیدار کرد. این دو شرکت Deribit را دو سال بعد راه اندازی کردند تا با سیستم عامل های معاملاتی گزینه های بیت کوین موجود مانند BitMEX به رقابت بپردازند.

این شرکت به عنوان ثبت شده است. به عنوان Deribit DV Deribit دارای آدرس در Stationsstraat 2 B، 3851 NH، Ermelo، هلند است. دربییت در مورد اطلاعات و موقعیت تیم خود شگفت آور است. سایر اعضای قابل توجه تیم، از جمله CMO Marius Jansen و سازنده Lead Andrew Yanovsky، در صفحه تیم Deribit نیز قرار دارند. این سطح شفافیت بیشتر از حد متوسط ​​تبادل رمزنگاری است.

دربیت و BitMEX

محبوبیت Deribit در سال 2018 افزایش یافت. پس از آنکه کاربران BitMEX شروع به شکایت از فعالیت مشکوک معاملات خودی کردند. برخی معتقد بودند که معاملات BitMEX تقلبی بوده است. Deribit در این زمان مبادله رمزنگاری با اهرم بالا خود را به عنوان جایگزین راه اندازی کرد. امروز، Deribit رشد کرده و به عنوان رقیب شماره یک BitMEX تبدیل شده است.
بخشی از دلیل موفقیت Deribit تعویض دائمی است. BitMEX ابتدا مبادله دائمی را معرفی کرد، که یک قرارداد آتی است که هرگز منقضی نمی شود.

DERIBIT

 از سال 2019، Deribit تعویض دائمی خود را دارد. مبادله همیشگی که توسط Deribit “به طور مداوم” خوانده می شود. از پرداخت بودجه بین خریداران و فروشندگان مشابه قرارداد آتی استفاده می کند. در یک قرارداد آتی سنتی، پرداخت های بودجه هر هشت ساعت منتقل می شود. و باعث ایجاد اختلاف در قیمت قرارداد در حدود لحظه پرداخت می شود. با قراردادهای دائمی Deribit، پرداخت های ناچیز در هر میکرو ثانیه انجام می شود. این امر به جلوگیری از ایجاد اختلال در قیمت ضمن نزدیک نگه داشتن قیمت به ارزش بازار بیت کوین کمک می کند.

خصوصیات و مشکلات دربیت

دربییت دارای یک آدرس ثبت شده در آمستردام است. اگرچه مبادله در هیچ حوزه قضایی که در آن فعالیت می کند تنظیم نشده است.  Deribit به هیچ یک از قوانین خاص دولت یا مقررات ملی احترام نمی گذارد.
به دلیل عدم وجود مقررات، Deribit نیازی به کاربران ندارد تا قبل از ثبت نام، تأیید KYC یا AML را تکمیل کنند. می توانید حساب خود را با آدرس ایمیل ثبت کنید. و سپس بیت کوین را انتقال دهید تا بلافاصله معاملات را شروع کنید.  اگر به دنبال تجارت ناشناس و بدون محدودیت هستید، ممکن است Deribit انتخاب مناسبی باشد.


فقدان مقررات همچنین به Deribit اجازه می دهد تا درهای خود را در هر جای دنیا برای کاربران باز کند. در بیشتر تاریخ خود، Deribit کاربران ایالات متحده را پذیرفته است. با این حال، از ژانویه سال 2020، کاربران مستقر در ایالات متحده از ثبت نام ممنوع هستند.
بیایید نگاهی دقیق تر به ویژگی های اصلی Deribit، از جمله نحوه عملکرد Deribit و تفاوت بین Deribit در مقابل BitMEX بپردازیم.

ویژگی های اصلی

معاملات آینده و گزینه ها: دربیت مبادله ای برای مشتقات بیت کوین است. به این معنی که بیت کوین واقعی نیستید.  شما محصولات خود را بر اساس قیمت بیت کوین، از جمله گزینه ها و معاملات آینده انجام می دهید.

99٪ ذخیره سازی سرد: دربیت ادعا می کند بیش از 99٪ از بودجه خود را در سردخانه نگه می دارد. دربییت هرگز به هیچ وجه مورد هک یا به خطر افتادن قرار نگرفته است.

حداکثر 100X اهرم: دربیت از اهرم حداکثر 100 برابر در معاملات آتی BTC پشتیبانی می کند، در حالی که اهرم حداکثر 10 برابر در معاملات گزینه های زنده موجود است.

اطلاعات شفاف شرکت: با مبادلات غیرقانونی، ما به این ارز عادت داریم که اطلاعات کمی در مورد خودش فاش می کند. اما دربیت شگفت آور شفاف است. ما اسامی اعضای اصلی تیم را می شناسیم. ما آدرس ثبت شده دریبیت را می شناسیم. 

DERIBITزیرساخت سریع: سکوی دربیت باعث ستایش گسترده در سراسر جامعه شده است. سریع و محکم است. دربیت زیرساخت های خود را از زیر زمین ساخته است تا اطمینان حاصل کند که می تواند حجم زیادی از درخواست ها را با تاخیر کمتر از 1ms انجام دهد.

هزینه های معاملات ارزان: هزینه های دربیت بسیار شبیه هزینه های BitMEX است. سازندگان برای معاملات آتی و قراردادهای دائمی (0/025٪ تخفیف) تخفیف می گیرند، در حالی که دریافت کنندگان هزینه 0.05٪ تا 0.075٪ را پرداخت می کنند. هیچ هزینه واریزی و برداشتی در دربییت وجود ندارد.

فقط بیت کوین را می پذیرد: مانند BitMEX Deribit فقط سپرده های موجود در بیت کوین را می پذیرد.

TradingView پشتیبانی: Deribit عالی ابزار رسم نمودار به لطف استفاده از آن از TradingView. اگر به نمودارها و تجزیه و تحلیل های فنی TradingView در سایر بورس ها عادت کرده اید، همین ابزار را در اینجا پیدا خواهید کرد.

Deribit از چند ارز رمز پایه پشتیبانی می کند؟


دربیت تنها از دو ارز رمزپایه پشتیبانی می کند: BTC و ETH. Deribit دارای شش جفت است که از ژانویه سال 2020 ذکر شده است، از جمله: بیت کوین و اتریوم

مسائل امنیتی DERIBIT و DOWNTIME

دربیت در سال 2016 تاسیس شد و آن را تبدیل به یک ارز نسبتاً جوان کرد. در طی این سالها ، هیچگونه حوادث امنیتی یا خرابی در این بورس رخ نداده است.
تنها واقعه قابل توجه در اکتبر سال 2019 اتفاق افتاد که دربیت بیش از 1.3 میلیون دلار ضرر به دلیل مسئله محاسبه نرخ ارز بیت کوین بازپرداخت کرد. دربیت از بودجه خود برای تأمین این ضررها استفاده کرد: از صندوق بیمه Deribit استفاده نکرد. مشکل به مشکلی که در سمت Deribit وجود دارد مرتبط بود. با هکر ارتباطی نداشت.
گذشته از این مسئله جزئی، دربیت سابقه امنیتی پاک دارد. مانند BitMEX، دربیت هرگز هک نشده است. Deribit ادعا می کند که بیش از 99٪ بیت کوین خود را در سردخانه نگه می دارد.

DERIBIT

سهولت استفاده

مانند هر مبادله ای با گزینه ها و قراردادهای آتی، دربیت صرافی مبتدیانه ترین نیست. شما باید بدانید که چه زمانی انجام می دهید در معاملات مشتقات رمزنگاری. با این حال، استفاده از Deribit UI بسیار آسان است. این یک پلتفرم به خوبی طراحی شده و سریع است که معامله گران رمز واسطه ای و پیشرفته از آن استقبال می کنند.

اعتماد و حفظ حریم خصوصی دریبیت

دربیت کنترل نشده است، اگرچه مبادله به طور کلی قابل اعتماد و شفاف است. دربیت اطلاعات تیم خود، آدرس ثبت شده در آمستردام و سایر اطلاعات شرکت را کاملاً فاش کرده است. مانند هر تبادل رمزنگاری غیرقابل تنظیم، دربییت می تواند در آینده با مجازات های بیشتری روبرو شود یا کاربران را از حوزه های قضایی خاصی منع کند. امروز اما، مبادله مورد اعتماد و در سراسر جهان در دسترس است.

خدمات مشتری در دربیت

Deribit دارای سیستم پشتیبانی مشتری متوسط ​​است. کاربران می توانند درخواست را از طریق فرم ایمیل یا از طریق چت زنده ارسال کنند. یک بخش سؤالات متداول نیز وجود دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.